ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
bitkici1
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
48
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
13 Şubat 2009 14:32
Son Ziyaret:
5 dakika önce
Toplam Mesaj:
951 [0.21 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Eren
Doğum Tarihi:
23 Ekim 1981
Yaş:
40
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Hobihane Kuruyorum Lepistes Hakkında Sorularım Var
Binaya bağlı duvara da mutlaka yalıtım yapın. Çünkü bina duvarlarının soğuğunu, kapattığınız duvar çekecektir. Bana sorarsanız, kapattığınız duvara bile dışarıdan ayrı bir yalıtım yapın. Çok soğuk ve ciddi kar yağan bir yerdesiniz.
Rem Algae Ve Ölümler
3-4 sene önce 130x60x60 ölçülerinde lepistes akvaryumu kurdum. En az bir sene düzensiz de olsa bu ürünü kullandım. İrili ufaklı yüzlerce canlı vardı, ben herhangi bir sorun görmedim. [EDIT]bitkici1,2019-02-13 03:21:18[/EDIT]
Çek İthalatı Nadir Türler
Killifish arıyorsanız, aquabid diye bir site vardı, büyük ihtimal duruyordur. Benim arkadaşım 6-7 sene önce onlarca tür killifish yumurtası aldı, hepsini büyüttü, bazılarından yavru aldı. Gönderilen yumurtalar, o zamanlar belirtilen türe ait oluyordu.[EDIT]bitkici1,2019-02-13 02:48:27[/EDIT]
Temper'li Akvaryum Özel İmalât
Tamperli camı masada kullanma teknikleri, bildiğim kadarı ile 3 kat tamperli cam kullanıp ortadakini patlatıyorlar.
Böyle Bir Şey Mümkün Mü?
[QUOTE=Kınayu]Selamlar sürekli aynı kandan olan türlerin bir biriyle çiftleşmesinde bu gibi durumlar yaşana biliniyor. Bu tip olaylar yaşamamak için bazen türler içerisinde çaprazlamaya gitmek gerekiyor kendi kanından olmayan aynı türlerden bularak [:(]
Canlı bu şekilde hayatını idame ettirsede baya zor bir durum. [/QUOTE]

Erhan Bey, merhaba.

Aynı kandan koloniden sürekli birbiri ile çiftleşmenin bir çok sakıncası var. Ama yapışık yavru çıkması bundan mıdır bilmiyorum. Sadece uzun zaman önce yine bu forumda paylaşılan bir fotoğrafta görmüştüm, okyanusta yaşayan bir balıkta da bu durum çekilmiş. Eğer dediğiniz sebeplerden siyam ikizi gibi bir durum çıkıyorsa da, tek etken bu değil sanırım.
Cami Cizmeyen Miknatis Var Mi
Mıknatıslar genelde araya kum kaçarsa camı çizer. Mıknatısı tabana, yani kuma çok yaklaştırırsanız, siz fark etmeden araya ufak kum parçaları kaçar.
Teleskop Akvaryum Balmumcu
Eminönü şubede, Engin var. Kendisi gayet bilgili ve tecrübeli, bu forumda eskilerin iyi tanıdığı bir arkadaştır. Forumda çok bilgili gibi gözüken bir çok arkadaş ile yüz yüze sohbet etseler, yanlarında bilgisayar olmadığı için sohbetleri sohbetten çıkar Engin'in anlattığı, onların dinlediği bir hal alır.
Hikari Balık Yemleri
Utku Bey, Hikari yemi bende kullanıyorum ve yemin reklama ihtiyacı gerçekten yok. Zaten eski konulara bakarsanız daha N.L.S. bile ülkemize resmi olarak girmediği zamanlarda, Hikari, dünyanın en iyi yemleri olarak görüldüğü konular ve paylaşımları bulabilirsiniz.

Bu durumda, küresel kuruluşların değil bu işin mutfağındaki hobicilerin değerlendirmesi beni daha çok ilgilendirir.

Bir hatırlatma daha yapayım, aradan 10 sene geçti ve sonunda zamanında adı geçen OSİ markası da ithalatı yapılan markalar arasına girdi.
Başımız Sağolsun.
Allah rahmet eylesin.
Akvaryumda Aşınma - Önemli
Fotoğrafta gösterdiğiniz duruma çapak atması diyebiliriz. Görünüşe göre herhangî bir yıpranma yok. Ama bu çapak oluşurken başka yerden darbe almışsa bir şey diyemem.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.