Tanganyika Gölü, Sığ ve Kayalık İkola Sahilleri, Tanzanya


fatih özdemir

Açıklama

Canlının Türü:Tropheus Sp.İkola Canlının Boyu:9-12 cm Canlının Diğer Özellikleri: 2 m/ 5 f 150x65x50h 30 kg argonit+20 kg silis kum 120 kg dolamit taşı tank 2 yaşında

Katılım Tarihi: 16 Aralık 2018

Bu katılım 776 oy almıştır.
 

Yorumlar

MertYılmaz - 30 Aralık 2018 17:10

Tebrikler. Bu ayki en iyi tanktı bence.

Mert Yılmaz

invincible - 30 Aralık 2018 21:09

Değerlendirmeyi yeterince profesyonel bulmadığımdan katılımımın en kısa sürede iptal edilmesini yayında olan fotoğraflarımın yayından kaldırılmasını ve hiç bir platformda tarafınızca yayınlanmamasını istiyorum.

fatih özdemir

Ebubekir ATAR - 30 Aralık 2018 22:35

Fatih Bey Öncelikle derecenizi tebrik ederim.
Değerlendirmeyi neye göre yeterince profesyonel bulmadığınızı daha mesnetli yazarsanız değerlendirmeye alalım.
Fakat bu mesajınızda ki zerzeniş 1. olamadığınız için ise, olaya tamamen duygusal bakarak fevri bir mesaj yazmışsınız derim.
1. olan katılım da çok başarılı bir biyotop akvaryumdur, keza sizinki de öyle. Zaten puanlarınıza da bakarsanız çekişmeli bir yarışma olmuş, aranızda yalnızca 6 puan fark var.
Katılımınız İptal edilemez, Plaket ve hediyeleri almamak üyenin kendi tercihidir.
Ben yine de aynı hobiye gönül vermiş bir hobidaşınız olarak sakince tekrar düşünmenizi temenni ederim.
Saygılarımla.

Ebubekir ATAR

invincible - 30 Aralık 2018 22:47

Bence sebepsiz yere konu uzamasın çekişmeli olmuş falan çok tatmin edici cevaplar değil benim için. Talep ettiğim gibi fotoğraflarımı en kısa sürede yayından kaldırınız. Ayrıca üyelerin aklında soru işareti kalmaması için özellikle juri üyeleri hangi detaylara neye göre puan vermiş bunu gösteren bir tablo koymanız faydalı olur.
Yada şuna cevap vermenizi rica ediyorum . Her iki tankta görsel olarak aynı ağırlıkta diyelim. Biotope yarışması olduğundan dolayı temsil edilen bölgelerde yaşayan canlılar, bu canlıların doğal beslenme durumu, doğal üreme durumu, yosun çeşidi, tortu durumu, zemin çeşidi ve yapısı, akıntı veya dalga durumu ve son olarak su parametreleri açısından değerlendirmelerinizi açıklarmısınız? Yok açıklayamıyorsanız katılımı iptal ediniz veya fotoğraflarımı yayından kaldırınız.

fatih özdemir

Ebubekir ATAR - 31 Aralık 2018 00:03

Fatih Bey tekrar Merhaba;
Yarışmaya katıldıysanız, yarışma kurallarını da okumuşsunuzdur.
Yarışma Kuralı 4. Madde gereği katılımınız kaldırılmaz, iptal edilmez.
Hala 1. olamayışınızın fevriliği ile yazıyorsunuz. Bu bir yarışmadır, üyelerin vermiş olduğu oylar ile derece alınır, uluslararası bir yarışma değildir.
Yukarıda da yazdığım gibi Plaket ve hediyeleri almamak üyenin kendi tercihidir.
Ayrıca forum kuralları gereği de, forumda paylaşılan tüm bilgilerin kullanımı akvaryum.com sitesine aittir.
Yazan kişi daha sonra yazılarını istediği yerde dağıtabilir ancak yazının akvaryum.com'dan silinmesini isteyemez.
Dolayısı ile üye olurken ve yarışmaya katılırken kuralları kabul etmiş oluyorsunuz.

Bilgilerinize Sunarım.

Saygılarımızla.

Ebubekir ATAR

invincible - 31 Aralık 2018 00:03

Yarışma kurallarında fotoğraf paylaşımıyla ilgili bir madde yok ayrıca fotoğrafları hukuki olarak fotoğraf sahibinin talebi üzerine kaldırma zorunluluğunuz var. Yukarıda sorduğum sorulara cevap veremiyorsanız bence formatınızı düzeltene kadar biotope yarışması düzenlememeniz isabetli olur.

fatih özdemir

Ebubekir ATAR - 31 Aralık 2018 00:08

Yarışma Kuralı Madde 4
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.

Yukarıda ki made de (KATILIM) ifadesi yarışma katılımı fotoğraflarını ve açıklamayı temsil eder.

Ebubekir ATAR

invincible - 31 Aralık 2018 00:16

Bu madde katılım sürecine aittir, ayrıca yayınlamayla ilgili bir husus içermiyor. 5846 sayılı kanunu inceleyeniz. Yarışma sonuçlandığına göre fotoğraflarımın sitenizde yayınlanmasına müsaade etmiyorum. En kısa sürede kaldırınız.

fatih özdemir

Street Parrot - 31 Aralık 2018 00:32

Forum kuralı;
2-10 Foruma yazılan yazıların ve eklenen fotoğrafların kullanım hakkı Akvaryum.com sitesinindir. Yazan kişi daha sonra yazılarını istediği yerde dağıtabilir ancak yazının Akvaryum.com'dan silinmesini isteyemez çünkü o yazının gitmesi, o yazı ile ilgili yorum yapan pek çok üyenin emeğini de boşa çıkartacaktır. Bu yazılar siteden kullanıcılara mal olur. Başka bir yayın organında, web sitesinde kullanmak için yönetimden izin alınmalıdır. Başka sitelerden, kitaplardan, dergilerden alıntılar bu kural kapsamında değildir.
Madde açık, katılımınız kaldırılmayacaktır. Ayrıca 1. olamadığınız için verdiğiniz tepki hem diğer katılımcılara hemde sizin katılım başta olmak üzere oy veren üyelere saygısızlık oluyor. Mahkeme kararı getirirseniz kaldırılır. Lütfen daha fazla uzatmayın.

Ömer KAYA

invincible - 31 Aralık 2018 00:35

Peki Ömer bey ben size resmî olarak fotoğraflarımın kaldırılması hususunu belirttim cevabınızı lütfen resmî olması açısından Mesajlar bölümünden iletiniz.

fatih özdemir

sorceres - 31 Aralık 2018 07:48

Bu kibirin sebebi nedir? Benim favorim de 3. olmuş. Sizin tank fotoğraf çekilmeden önce kumları kayaların üzerine doğru atmışsınız da su bulanmış gibi duruyor. 3 veya 4. sıraya koydum sizin tankı. Ayrıca 1. olan tank stilini sevmediğim için de daha düşük sıralamaya almıştım. Yani herkes kendi göz zevkine göre değerlendirmelerde bulunuyor. Diğer katılımcı arkadaşların da kalbini kırdınız. Kuzguna yavrusu kartal gözükürmüş. Herkesin kendi katılımı kendince zaten 1. dir. O yüzden katılıyor yarışmaya katılıyor herkes. Söylediklerim yanlış anlaşılmaz umarım. Duygusal olarak yazıyorsunuz objektif bakmıyorsunuz.

Melih AYDIN

erten - 31 Aralık 2018 08:27

Bu neyin hırsı anlaşılır gibi değil 1.olan kardeşe büyük saygısızlık var ve hakedilmiş birincilik. kumu karıştırılan her akvaryumda bu görüntü oluşacaktır çok çok daha başarılı akvaryumlar gördük. listeye girip 2.olmanız bile bence başarı. Umarım hatanızın farkına varırsınız siteden fotolarımın kaldırılmasını istiyorum demeklede neyi amaçladığınızı anlamadım bu formun bu fotoğraftan prim kazanacağını falan sanmam. Ayrıca şu söylemlerinizden sonra fotoğrafların zaten derhal kaldırılması sitenin yararına olacaktır okurken utanıyor insan
Saygılar

idris erten

invincible - 31 Aralık 2018 09:28

Erten beyin belirttiği gibi bu söylemlerden sonra halen sitenin fotoğrafı tutması ve hukuksal olarak tutamayacağını bilmesine rağmen mahkeme kararı beklemesi konuyu bu kadar uzatması utanç verici.

fatih özdemir

bjkalley - 31 Aralık 2018 12:06

Site sahibi olarak yazdigim bu aciklamalar zaten sabittir. Yarisma sinav notlamasi gibi degil eurovizyon gibi oluyor ve oy verenler biden cok katilima ayni puani veremiyor. Bu nedenle katiliminizin oylama baslamadan ve oylamadan sonra cikmasi arasinda diger katilimlari ilgilendiren fark var bu birinci gerekce. Katilimi kaldirmak bundan sonra birinci olmayanlarin benzer davranmasinin onunu acar ve hobi dalinda, kariyeri etkilemeyen bir yarismanin amaci ve ruhuna golge dusurur bu da 2. gerekce.

Kendi gerekcelerimizi sunariz, buna ragmen yargi kalkmasi yonunde bir karar verirse buna direnmez, karari uygulariz.

Refet Ali YALÇIN

invincible - 31 Aralık 2018 12:49

Refet bey son mesajlarımı okursanız katılımın değil fotoğraflarımın kaldırılmasını istiyorum. Fotoğraflarımı yayınlamanıza müsaade etmediğimi daha öncede bir çok vasıtayla size bildirdim. Yanlış anlaşılmasın çarptırılmasın diye tekrar yazıyım KATILIMIN DEĞİL FOTOĞRAFLARLARIMIN KALDIRILMASINI TALEP EDİYORUM. Halen ısrarla farklı cevaplar verip fotoğrafları yayınlamaya devam etmeniz siteniz adına utanç verici. Ben size resmî olarak kaldırılmasını bildirdikten sonra fotoğrafları yayınlamaya devam ettiniz. Bu kendi başına mahkemelik bir konu. Tüm bu tür platformlara örnek olay teşkil etsin diye zaten konuyu mahkemeye taşıyacağım. Korktuğunuz çekindiğiniz bir husus yoksa fotoğraflarımın kaldırılmasıyla ilgili talebime olan cevabınızı sistem mesajı üzerinden belirtiniz, sistem mesajım hala cevap bekliyor ?
Akvaryum.com lütfen komik olmayalım :) Ben katılım değil fotoğraflar kalksın diyorum. Yoksa sizde hukuksal açıdan hatalı olduğunuzu anladınız bu şekilde kaçamak cevaplara baş vuruyorsunuz? Konu basit ben fotoğraflarım kalksın diyorum sizde yazdıklarınızın arkasında durup buna cevap vereceksiniz tabi hukuksal olarak çekindiğiniz bir durum yoksa ? Tekrar gönderdim sistemden mesaj !
Sayın Üyemiz,
Yönetime gönderdiğiniz rapor sonucu yönetim şikayetinizi değerlendirip bu bilgiyi sunmuştur:
Forum kuralı; 2-10 Foruma yazılan yazıların ve eklenen fotoğrafların kullanım hakkı Akvaryum.com sitesinindir. Yazan kişi daha sonra yazılarını istediği yerde dağıtabilir ancak yazının Akvaryum.com'dan silinmesini isteyemez çünkü o yazının gitmesi, o yazı ile ilgili yorum yapan pek çok üyenin emeğini de boşa çıkartacaktır. Bu yazılar siteden kullanıcılara mal olur. Başka bir yayın organında, web sitesinde kullanmak için yönetimden izin alınmalıdır. Başka sitelerden, kitaplardan, dergilerden alıntılar bu kural kapsamında değildir. Madde açık, katılımınız kaldırılmayacaktır. Ayrıca 1. olamadığınız için verdiğiniz tepki hem diğer katılımcılara hemde sizin katılım başta olmak üzere oy veren üyelere saygısızlık oluyor. Mahkeme kararı getirirseniz kaldırılır. Lütfen daha fazla uzatmayın.
İlginize teşekkürler.
Akvaryum.com
Not: Bu otomatik bir ömdir, lütfen cevaplamayınız.

fatih özdemir

MiSoSiKiaN - 31 Aralık 2018 13:59

Siz katılımınızın neden ibaret olduğunu sanıyorsunuz ki. Katılım dediğiniz yüklemiş olduğunuz 3 adet fotoğraf ve yazdığınız iki satır yazıdır. Akvaryum yarışmasında akvaryumunuzu fotoğrafları ile sergilediğinizden dolayı fotoğraflar esastır. Utanç verici olan bizim, sizin yarışmak için yolladığınız fotoğrafları yayınlamaya devam etmeniz değil, sizin yarışmada birinci olamayınca takındığınız tavırdır. Yarışmaya katılar tüm üyeler derece alabilmek için katılmaktadır. Toplamda 111 yarışma yapmışız ve dereceye giremeyen yüzlerce üye olmuş. Kimsede çıkıp ben neden birinci olamadım silin fotoğraflarımı şeklide bir yaklaşım sergilememiştir.

Refet beyin de dediği gibi yargı yolunda hakkınızı arayabilirsiniz. Eğer yargı fotoğrafları kaldırın derse kaldırırız. Hukuki bir açıdan çekincemiz olsa zaten bu kadar uğraşmaz kaldırırız. Bizim bir çekincemiz yok.

Cihan KÖK

invincible - 31 Aralık 2018 14:31

Sizin izleyeceğiniz tavır şimdiden belli elinize savcı kararı geldiğinde apar topar kaldıracaksınız fotoğraflarımı ama tüm Türkiye’ye örnek olacaksınız aynı zamanda bu sevindirici. Çekinceniz yoksa sistemden fotoğrafları kaldırmayacağınız cevabını veriniz ?

fatih özdemir

sorceres - 31 Aralık 2018 14:45

Yazmış olduğunuz mesajları düzenleyip yüklediğiniz fotoğrafları kendiniz de silebilirsiniz. Memleketimin savcısını neden uğraştırıyorsunuz ki?

Melih AYDIN

MiSoSiKiaN - 31 Aralık 2018 15:01

Burdan alanen yazıyoruz sistemden özellikle bir cevap vermemize gerek yok bence. Bu yazılanlar da silinmeyecek nasıl olsa.

Cihan KÖK

invincible - 31 Aralık 2018 15:09

Akvaryum.com Neyden korkuyorsunuzda sistemden cevap veremiyorsunuz? Yada aramızda fotoğrafı yayınlamak için lisans anlaşması olmadığının sizin forum kurallarının hukuk önünde sizi haklı çıkarmayacağının mı farkındasınız ? Gerçekten sergilediğiniz tavır çok utanç verici. Sistemden cevabınızı Hale’n bekliyorum ?

fatih özdemir

MiSoSiKiaN - 31 Aralık 2018 15:55

Asıl sizin farkında olmadığınız bir durum var. Burası bir forum sitesidir ve fotoğraf yayını için kimseyle lisans anlaşması yapmak zorunda değiliz. Fotoğraf size ait ve siz yayınlamışsınız. Biz sizi zorlamamışız. Durum şu şekilde olsaydı eğer haklı olabilirdiniz. Sizin fotoğrafınızı biz yada başka bir üye sizden izin almadan yayınlasaydı o zaman kaldırırdık fakat yayınlayan sizsiniz. Zorla değil isteyerek hemde. Şimdi gelmiş birinci olamadığınız için ilk okul çocukları gibi ben küstüm oynamıyorum diyorsunuz. Bizde hakkınızı adli mercilerde arayabilirsiniz, eğer haklı çıkarsanız fotoğrafı kaldırırız diyoruz ve bu durumdan da korkmuyoruz. Bu gibi durumlarlarla ilk defa karşılaşmıyoruz.

https://www.akvaryum.com/Forum/adalet_yerini_buldu__k538022.asp

Cihan KÖK

invincible - 31 Aralık 2018 16:05

Sayın Üyemiz,
Yönetime gönderdiğiniz rapor sonucu yönetim şikayetinizi değerlendirip bu bilgiyi sunmuştur:
Bir önceki sorularınızda cevap verilmiştir.
İlginize teşekkürler.
Akvaryum.com
Not: Bu otomatik bir ömdir, lütfen cevaplamayınız.

Bu ne büyük bir korku ve çekinmedir burada yazdıklarınızı sistem mesajına yazıcaksınız. Bu kadar basit amacınız konuyu uzatmak yargı sürecinde inkar için kendinize açık kapı bırakmak. O kadar sözünüzün arkasında durabiliyorsanız sistemden cevap verin fotoğrafları kaldırmayacağız diye. Küçük düşmeye korkakça hareket etmeye gerek yok.

fatih özdemir

bilentungul - 31 Aralık 2018 16:16

Fatih Bey , size diğer arkadaşlar açık ve net cevaplar vermişler. Dava açmak icin önceki dava örneklerinde gördüğünüz gibi sistem mesajına da ihtiyacınız yok, davanızı açabilirsiniz.
Düşünsenize uluslararası yarışmalarda her sonucu beğenmeyen resimleri kaldırtsa nasıl bir yarışma platformu olurdu. Kendi isteğiyle resimlerini ekleyenler ve yarışmaya katılanlar diğer tüm yarışmalarda olduğu gibi bunda da yarışma şartlarını kabul etmiş sayılır. Her iki mesajınızdan biri korku üzerine ancak bir insanın yasal hakkını kullanmasından korkumuz olmadığı gibi mutlu da oluruz. Adalet ve hak, hukuk kurallarına inanan insanlarız.

BİLEN TUNGUL

invincible - 31 Aralık 2018 16:23

Bence korkunuz yaptığınız hukuk dışı uygulamayı sistem mesajıyla göndererek resmiyete dökmek. Eğer bu değilse nedir sebebi sistem mesajından kaldırmayacağınızı beyan etmek. Evet dava açmak için sistem mesajına ihtiyaç yok ama tazminat ve diğer yaptırımların ağır olması için sistem mesajı faydalı olur. Yani sadece fotoğrafı kaldırarak bu işten kurtulamayacaksınız. Yok bizim uygulamamız hukuka uygun ve doğru diyorsanız sistemden cevap verin fotoğrafı kaldırmayacağız .

fatih özdemir

MiSoSiKiaN - 31 Aralık 2018 16:30

Dedilleri ortadan kaldırmak gibi bir niyetimiz olsa size atılan mesajı kullanamamanız için üyeliğinizi de silebiliriz. Biz kapalı kapılar ardından iş çevirmiyoruz. Tüm üyelerimizinde görebileceği yerden, açıkça defalarca kere söyledik gene söylüyoruz. Katılımınız ve fotoğraflarınız siteye mal olmuştur ve kaldırılmayacaktır. Buyrun adli yollardan hakkınızı arayın, bizler gidip ifade verelim gerekirse ve adli makamlar kaldırın derse kaldırırız. Bunu daha ne kadar açıkça yazabiliriz ki.

İsterseniz siz zahmet etmeyin biz gidelim adliyeye ve bizler başvuralım, Bizim zorumuz olmadan yarışmamızda birinci olmak amacıyla sitemize yüklediği fotoğrafları birinci olamadığı için kaldırmamızı istiyor ve bizde kaldırmıyoruz ne yapalım hakim bey diye.

Korkakça hareket eden yada küçük düşen biz değiliz. Ve siz bunun farkında değilsiniz maalesef.

Cihan KÖK

bilentungul - 31 Aralık 2018 16:33

Fatih bey , bu kadar korku üzerine yazı yazdığınız icin artık bu sayfada resimlerin kaldırılmasını isteme sebebinizin kendi iradenizle eklediğiniz resimlerin, yarışmada birinci olamamanız dolayisiyla olduğunu herhangi bir hakimin görmesi olabilir mi ? Sanki sizin korkunuz var gibi ?

BİLEN TUNGUL

Akvaryum.com - 31 Aralık 2018 17:12

Sistemden bu şekilde mesaj gönderdim, bilginize: Tanganyika Gölü, Sığ ve Kayalık İkola Sahilleri, Tanzanya başlıklı katılımınızın fotoğraflarının silinmesine yönelik talebini aldık . Talep görüşülmüş ve reddedilmiştir. Bu duruma neden olan 4 neden aşağıdadır. Bu mesaj isteğiniz üzere size yarış katılımınızın onaylandığı belirten sistem hesabı üzerinden atılmıştır.

1-"Yarışma kurallarındaki 4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir" maddesi

2- "2-10 nolu site kuralı ve açıklaması; 2-10 Foruma yazılan yazıların ve eklenen fotoğrafların kullanım hakkı Akvaryum.com sitesinindir. Yazan kişi daha sonra yazılarını istediği yerde dağıtabilir ancak yazının Akvaryum.com'dan silinmesini isteyemez çünkü o yazının gitmesi, o yazı ile ilgili yorum yapan pek çok üyenin emeğini de boşa çıkartacaktır. Bu yazılar siteden kullanıcılara mal olur. Başka bir yayın organında, web sitesinde kullanmak için yönetimden izin alınmalıdır. Başka sitelerden, kitaplardan, dergilerden alıntılar bu kural kapsamında değildir."

3- Yarisma sinav notlamasi gibi degil eurovizyon gibi oluyor ve oy verenler biden cok katilima ayni puani veremiyor. Bu nedenle katiliminizin oylama baslamadan ve oylamadan sonra cikmasi arasinda diger katilimlari ilgilendiren fark var.

4- Katilimi kaldirmak bundan sonra birinci olmayanlarin benzer davranmasinin onunu acar ve hobi dalinda, kariyeri etkilemeyen bir yarismanin amaci ve ruhuna golge dusurur.

Yazışma adresim: Sabancı Üniversitesi haberleşme merkezi, Orhanlı / Tuzla / İstanbul.
Refet Ali Yalçın

Şikayetinizi sunarsınız, savcı gerek görürse benden açıklama ister, ben de karakola avukatımla gider durumu anlatırım, gerek görürse dava görülür. Kazanırsak foto kalır, kaybedersek kaldırırız.

Akvaryum com

invincible - 31 Aralık 2018 17:14

Zaten kaldırılmasını talep etme sebebim yarışma sonucu. Yeni bir şey keşfetmiş gibi heyecana gerek yok :) Utanç verici ve küçük düşürücü olan ise sizin halen sistemden cevap verememeniz. Gerçekten uzun süredir buraya üyeydim ama bu kadar düşebileceğini tahmin etmezdim. Konu basit fotoğraf sahibi müsaade etmiyor sizede laf salatası yapmak yerine kaldırmak veya kaldırmayacağınızı resmi olarak beyan etmek düşüyor.
Teşekkür ederim Ali bey aldım mesajı. Bundan sonrası yargının işi ama lütfen dava açılınca korkuyla ve panikle silmeyin fotoğrafları mahkeme kararını bekleyiniz tüm üyeler sonucu görsün buradan paylaşalım.

fatih özdemir

Kınayu - 31 Aralık 2018 18:47

invincible - 1 saat 46 dakika önce
Zaten kaldırılmasını talep etme sebebim yarışma sonucu.

Selamlar sizin forum mantığınız ve yarışma ve hobideki tatlı rekabet ve derece alma davranış ve ahlakıyla zaten uyuşmuyor.Dünya birincisi olsanız ne olacak .
3 adet farklı dereceler almışsınız 1 inci olduğunuzda 2 inci olan aynı davranışları yapsaydı ne düşünürdünüz ?

Erhan UYANIK

AmazonDream - 31 Aralık 2018 20:50

Keşke tank kadar sahibi de güzel olsaydı. 1. sıraya almıştım tankı ancak yazılanları okuduğumda pişman oldum desem yeridir.

1. olan tank ile bu tank arasındaki tek fark odak noktası ve derinlik hissinin daha iyi yansıtmanız. Gidip badc'de de aynı şeyi yapın nasılsa orda da 1. olamadınız. Neden bu kadar önemsiyorsunuz bu yarışmayı anlamış değilim. Sonuçta bir jüri yok değerlendirenler benim, sizin gibi insanlar. Çok garip gerçekten şu tavırlar.

Ahmet Başar

altrkmn - 01 Ocak 2019 02:49

invincible - 30 Aralık 2018 22:47
Her iki tankta görsel olarak aynı ağırlıkta diyelim. Biotope yarışması olduğundan dolayı temsil edilen bölgelerde yaşayan canlılar, bu canlıların doğal beslenme durumu, doğal üreme durumu, yosun çeşidi, tortu durumu, zemin çeşidi ve yapısı, akıntı veya dalga durumu ve son olarak su parametreleri açısından değerlendirmelerinizi açıklarmısınız? Yok açıklayamıyorsanız katılımı iptal ediniz veya fotoğraflarımı yayından kaldırınız.

fatih özdemir


Yukarda ki yazıya istinaden şunları
Yazmak istedim
Yiğit Uslu nun tankında gördüğünüz her şeyi Filyos çayından suyun içine girip herşeyini kendisi çıkarıp dekore etti. Hatta buna balık da dahil ki türünden de anlaşılıyor zaten.
Sadece bu durum bu tank gerçek bir biyotop demek için fazlasıyla yeterli. Hatta akvaryumcom Yiğit'ten yarın ki anlık su değerlerini isterse Yiğit sabah suya girer ve bu değerleri, diğer bilgileri de anlık olarak verebilir. Doğanın kendisinden destek almış, gerçek ile kendi emeğini harmanlamış, karşımızda gencecik ışığı ile de bizlere bunu sunmuş birinin çalışması var.

Diğer yandan bu Tanganyika tankı için söyleyebileceklerimiz ise çok daha fazla. Badc 2017 de ilk 50 de yer buldu.
Badc 2018 de ise 17. sıra ile ilk 20 de yerini aldı. Aynı çalışma 2019 da nerede olacak merakla bekliyoruz.
Tasarım olarak çok hoş. Tanganyika projeleri uluslararası jüriler tarafından ön yargı ile fazla puan alamamasına rağmen ilk 20 de yer aldı.
Eğer bu iki tank aynı isimlerle Badc da yarışmaya girse idi Yiğit in tank ilk 50 ye giremezdi. Çünkü Filyos da ki su değerleri canlı türleri vs vs bu gibi bilgilere jüri ulaşabilse bile popüler bölgeler olmadığından daha başından puan kaybı başlıyor.
Lakin
Eğer Yiğit tankına bilinen bölgeler den bir isim verirse o bölgeye uygun küçük değişiklikler yaparsa durum ne olur bilemiyorum. Kimse bilmiyor. Belki de bunu bize zaman gösterecek. Yiğit henüz 16 yaşında. Belki 15.
Lakin şu yarışma sonunda yazılan yazıları okuduğu halde duruşundan taviz vermeyen olgunluğu hepimize göstermiş görünüyor. Bizler onun 5 sene sonra hangi projelere imza atacağını merakla bekliyoruz. Belki de ondan çok şey öğrenğeceğiz. Öğreneceğimiz en önemli kavram ise bir yarışma da nerde duracağımıza kendimiz karar veriyor oluşumuzdur.
Yiğit de bu yarışma da efendiliği, sakinliği ve henüz egosu ile tanışmamış birinin duruşu ile karşımızda işte. Umarım ilerde bizler gibi egosu ile tanıştığında da böyle kalır.
Eğer Tanganyika tankı Badc da 1. olsaydı bir nebze de olsa serzenişleri anlamaya çalışırdık.
Bir yarışmaya katılım yapmak şunları kabullenmek demektir.
Yarışmayı anladım. Ne yaptığımı biliyorum. Nasıl değerlendirildiğini biliyorum. Yarışmaya Güveniyorum.
Sonuncu olmayı göze aldım. İşime geldi katıldım. İşte bunun için bir yarışma da sonuncu olduğumuz da benim katılımı iptal edin diyemiyoruz.


altrkmn

doruk29 - 01 Ocak 2019 08:52

Bu arkadaşın kazandığı derecenin iptal edilmesi biz üyeleri mutlu edecektir.

turgay çil

CuneytM - 01 Ocak 2019 09:09

Bu arkadaş bence hiçbir yarışmaya katılmasın. O olgunlukta değil. Yada eve eş dost çağırsın , akvaryumunu göstersin , herkes te “beğendik” desin birinci olsun. Ciddi işlere girişecek kapasitede anlayış görmüyorum kendisinde. Yargı , korku gibi kelimelerle biryere varacağını zannediyor. Birşeylere yada biryerlere katılırken okumadan onay verilirse sonucu budur. Tak çıkar mantığıyla çalışan bir modüler sistem mi zannediyor bu toplu organizasyonları acaba? “Derecem kalsın , ödüllerim gelsin , ama fotoğrafımı kaldırın...” oylama yapan tüm insanlara ve organizasyona yapılan bu saygısızlığa prim verilmemesi taraftarıyım. 1. Olma şartıyla yarışmaya katılmak... buna sadece gülünür... 😃😃😃

Cuneyt Mogolkanli

oceanmist - 01 Ocak 2019 11:18

Bu forumun yarışmasının hiçbir önemi yok çok dert etmeyin bence ama forum yönetimi buraya bırakılan fotoğrafları benimsemekten vazgeçmeli, fotoğraflar sizin değil, biraz saygılı olun.

ZeMaHŞeRi - 01 Ocak 2019 11:32

Zaten hukuki bir olaya savcı karar vermez. Hukuk Mahkemesi karar verir. Orada da yanlış var. Mizah amaçlı yazılmıştır. Tıpkı ikincilik için yapılan itirazın mizahi olması gibi.

Atilla Koca

oceanmist - 01 Ocak 2019 11:38

3 kuruşluk fotoğraf için sitenin yaptığı da ayıp, katılımcının yaptığı da, site bu davranışın ileride örnek teşkil edeceğini düşünüyor ki haklı, arkadaşımızda biraz üzülmüş ama dediğim gibi şu yarışmanın, verilen oyların profesyonel anlamda bir kıymeti yok, herkes bilerek oy veriyor değil.

Katılımcı arkadaş boş versin, akvaryum.com da 1. olsan ne olur, olmasan ne olur.

erten - 01 Ocak 2019 13:57

Gel bütün bilgileri burdan öğren görmediğin balık çeşitlerini Burda gör filtre nedir bakteri nedir balık uyumu nedir bunlar nerde nasıl yaşamış golleri neresiymiş burdan öğren sonra akvaryum com da 1.olsan ne olur olmasan ne olur de. Burda 1.olmak hatta dereceye girmek bile bence bir başarıdır bunu küçümseyerek aklı sıra aşşağlamaya çalışmak saygısızlıktır.

idris erten

invincible - 01 Ocak 2019 14:28

Erten bey tam bununla ilgili uzun bir yazı yazıyordum siz üzerine bastınız isterseniz 30 dakika sonra yazdığım posta bakınız.
Forum üyeleri ve site yöneticileri bazı yorumlarda bulumuş konu yargıya intikal ettikten sonra bildirimde bulunmam uygun olmayacağından son mesajımı yazıyım. Site yöneticilerinden (Ebubekir ATAR, Street Parrot, bjkalley, bilentungul, MiSoSiKiaN) katılımı iptal edememe gerekçenizde haklısınız fakat fotoğrafları kaldırmakta hiç bir teknik veya uygulama açısından probleminiz yok, yaptığınız hukuka aykırı uygulamayı ise tüm forum üyeleri görüyor ve takip ediyor Şunu çok iyi biliniz bu olaydan sadece yargı kararı sonucu fotoğrafları kaldırarak kurtulamayacaksınız üzerine mutlaka tazminat ve diğer yaptırımlar eklenecek. Zaten bu saydığım yöneticiler bunun farkındasınız o yüzde saatlerce sistemden mesaj gönderemediniz en son bjkalley'i kurbanlık yaptınız o göndermek zorunda kaldı. Mesela bu yarışmanın sonucu açıklandıktan 2 saat sonra sonuçlanmak üzere olmasına rağmen Türkiye'de icra edilen başka bir yarışmadan katılımımın iptalini istedim. Kibarca ve nezaketli olarak hemen iptal ettiler bence örnek alınız.

Forum üyelerinin anlamdıramadığı fotoğraflarımın kaldırılması talebime gelince; konu derece almak değil, BADC 2018'de Türkiye'nin en yüksek derecesini almış olan tankımı kendime göre biotope kurallarına ve dizayn kurallarına göre çok yetersiz bulduğum bir tankın arkasında görmek rahatsız edici. Forum yöneticilerinin ve üyelerinin belirttiği gibi profesyonel bir jüri değerlendirmesi yapılmıyor ve kullanıcıların oylarıyla sonuç belirleniyor. Bu noktada hatalı olan taraf benim çünkü katılım yapmadan önce tam tersine jüri üyelerinin oylarının belirleyici olduğu ve diğer üyelerinin oylarının etkisinin düşük olduğu şeklinde yanlış bilgim vardı. Tabi bu husus yarışma kurallarında ne kadar net belirtilmiş ve vurgulanmış yargıda görüşülecek. Sonuç olarak katılımı ben yaptım ve yarışma sonucu böyle. Fakat akvaryum.com katılımı iptal etmeyip sadece fotoğrafları kaldırarak konu bu kadar uzamamdan hatayı telafi etmeme yardımcı olabilirdi. Çoğunuz katılmasaydın o zaman diyeceksiniz fakat böyle düşündüğümüz için uluslararası yarışmalarda genel başarımız hep düşük kalıyor ve sadece bireysel başarılar geliyor. Merak eden son 5 yılın uluslararası yarışma sonuçlarını incelesin. Ben biotope yapma sevdasına 2 sene önce bu sitedeki tankları görerek tutuldum ve yine 2009'da İstanbul'da bilinen bir canlı hayvan halindeki petshopcu dayının bana tropheus, zebra, karışık Malavi ve monoları beraber yaşar diye satmasından buradan öğrendiklerimle beraber yaşamayacaklarını ve yine buradan öğrendiklerimle tropheusda dropsy hastalığını tedavi edebilecek seviyeye geldim. 2 sene önceki 'Ikola Town' isimli katılımımla şimdiki katılımımdaki farkı en amatör gözler bile fark eder. Beni en çok üzen noktaysa bu fark başta akvaryum.com'da yukarıda saydığım yöneticiler haricindeki diğer bir yönetici arkadaşın katkıları, yol göstermesi ve desteğiyle olmasına rağmen siteyle bu derece hoşnutsuz bir durumun oluşması. Yani özetle uluslararası platformlarda derece aldıktan sonra buraları unutmak katkıda bulunmamak arkadan geleceklerin seviyeyi yükselterek gelmesine mani olmaktır diye düşünüyordum ve bu yüzden son iki senedir BADC tanklarımı burada yarışmaya soktum. Düşünüyordum diyorum çünkü artık buna bende inanmıyorum sadece uluslararası derecesi olan tankınızı yurtdışındaki diğer rakiplerinize rezil etmeye yarıyor. Bu konuda son sözüm 'Türkiye'de bu tür platformlar bağırsaklarını temizlemediği sürece ben hiç bir aktivitede yer almayacağım'

Akvaryum.com un genel yarışma politikasına gelince neden amatörce yapmayı kabullenip savunuyorlar anlamadım. Uluslararası yarışma değil demişsiniz uluslararası olmaması amatör olmak zorunda olduğu anlamına gelmez. Kaynağınızda ekibinizde yeterli Ebubekir ATAR, Street Parrot, bjkalley, bilentungul, MiSoSiKiaN gibi yönetcilere rağmen mütevaziliğinden sessiz duran bu konuda üstadların üstadı yöneticilerinizde var. Bakın en prestijli biotope yarışması olan BADC'yi hepimizden genç sadece iki arkadaş organize ediyor. Yani bu şekilde amatörce yarışma organize edip sonra hukuksal dayanağı olmayan uygulamalarla ve tavırlarla sadece bu hobiye zarar veriyorsunuz. Sanırım düzeniniz kurulu olduğundan gerisi çok önemli değil sizin için.

sorceres,erten; Bu bulanıklık kum karıştırarak yapılmıyor, sera bakteri kültürüyle yapılıyor, sakın siz kumu karıştırarak suyu bulandırmaya çalışmayın nitrit/nitrat patlaması olur sonra yazık olur balıklarınıza. İleride bilgi eksikliği içeren yorumlar yerine icraata geçerseniz bulanık olsun diye kumu karıştırıp foto çekmeyin tortuyu veya alg oluşumunu bozarsınız puan kaybedersiniz.

ZeMaHŞeRi: Gerçek hayatta arkadaş ortamında dile getirip bilgi ve kültür seviyeniz açısından MİZAH konusu olmayın diye söylüyorum, savcı dava açmaya karar verir mahkeme sonuca karar verir. Akvaryum.com un yapacağıysa savcı kararı gelince hemen fotoğrafları panik ve korkuyla kaldırmak olacaktır.

altrkmn: Yiğit'in saygısından bahsetmişsin bende halen ekran görüntüsü duruyor yazdığı cümlenin zaten bu yüzden ortamı terk ettim sen grupta okuyamadıysan gönderiyim? Ayrıca BADC'de birincilikten bahsetmişsin, daha iyisini yapmadan senden daha iyisini eleştirmemeni tavsiye ederim. Yoksa hep şuradan 1 puan daha gelseydi buradan şu olsaydı di'li geçmiş zaman hesaplarına devam etmek zorunda kalırsın.fatih özdemir

MertA - 01 Ocak 2019 15:52

Bende bu arkadaşın kazandığı ve hiç itiraz etmediği kupaların iptal edilmesini. İlanının kaldırılmasını ve siteden ömür boyu uzaklaştırılmasını talep ediyorum. Kabul edilmezse bu kadar saçma bir konuyu mahkemeye taşıyacağımı söyleyerek sizi tehdit ediyorum.Evet çok saçma bir konu ama kibirim ve egom buna el veriyor. Samimi söyleyeyeim ben bu tankı hiç beğenmemiştim sahibide kendisi gibiymiş bulanık puslu ve herhangi bir amacı olmayan.Hazmedilememiş ikincilik ki bu bile fazla.

Mert ATAŞ

erten - 01 Ocak 2019 16:56

Peki dediğiniz gibi yapalım suyu bulandırıp bu tür oyunlara girmeyelim

idris erten

oceanmist - 01 Ocak 2019 17:16

@erten takip ettiğim yerli yabancı pek çok site var, ayrıca ben forumdan değil, fotoğrafçılık kısmından bahsediyorum. Buradaki 1. ' lik ciddi bir şey değil, her kesimden insanın göz zevkine göre değerlendirdiği amatör bir etkinlik, senin için derece büyük başarı olabilir, benim için olmaması da sana saçmalama hakkı vermez.

Yaşar16 - 01 Ocak 2019 20:35

Ne kadar saçma konuşmalar geçmiş. Ayrıca 2.lik bile fazla o tanka

Yaşar oruç

Arapaima - 02 Ocak 2019 00:21

Yazılanları okuduktan sonra bu arkadaşın katılımı iyiki birinci seçilmemiş dedim içimden, bu yarışmanın amacı bana göre türkiyedeki akvaryum hobisinin gelişimini büyümesini sağlamak ve hobiyi hareketlendirmek alınan derece siz ve sizin akvaryumunuzla ilgili bir kıstas değil zaten forumun üyelerinin geneli oy kullanabiliyor sadece yetkin bir jürinin oy kullandığı bir yarışma değil, bunu büyütüp hem kendinizi hem bizi üzmeniz işin ayrı bir kötü yanı

Emre KANDIRAL

altrkmn - 02 Ocak 2019 03:24

Fatih, her sözün karşında ki kişiyi incitiyorsa o kişi de söylemesi gereken şeyin küçük bir parçasını söyleyince bu saygısızlık mı oluyor. Genelin gördüğü hiç bir yerde yazı yazmadı Yiğit.

Ayrıca daha dikkatli okursan senin projen hakkında tek olumsuz söz söylemedigimi de farkedersin zaten.
Hatta daha dikkatli okursan zor olan bir bölge ile önlere geçtiğinden de bahsediyor. Projen harika.
Elbette sen bizlerden daha iyisin .
Biz di li geçmiş zaman hesaplarını seninle beraber de yaptık. Di li geçmişte ilk 5 e sen koydun bizim tankı. Ama gene de sen 1 sıra daha iyisin. Ve o 1 sıra belli ki senin nazarında çok değerli ve çok önemli. Allah ömür verirse önümüzde ki zamanlarda birileri gene katılım yapacak.Sonuncu olmayı da göze alarak üstelik. Belki birileri iyi dereceler alacak ve birileri de sevinecek. Umarım onların içinde sen de olursun. Belki bizde bu başarıları buradan veya başka yerlerden görürüz. Birkaç gündür buraya girip bu yazıları okudukça bir çok kişi gibi bizim de hobiye olan ilgimiz azaldı. Belki de gene ilgimiz artar. Ama böylesi bir olaya hiç şahit olmadım. O kadar sevdiğimiz biyotop mevzusundan soğuttun. Daha da bir şey yazmak istemez hale getirdin bizi.

altrkmn

invincible - 02 Ocak 2019 06:58

Altrkmn o zaman bu çocuk senin taktiğinimi benimsemiş genelde sessiz kalıp özelde saygısızca davranmayı ?

fatih özdemir

Foai - 02 Ocak 2019 09:22

Bu tank üye oyları ile değil de sadece juri oyları ile değerlendirilseydi diskalifiye olma ihtimali yüksek olurdu.

Bir Tanganyika biyotopu olduğu iddia edilen tankta aragonit kum kullanılması diskalifiye olmaya yeterliyken, tankta tek tür olması ve doğallık kattığı zannedilen bulanıklık benim için dereceye girmesine engel olurdu.

Daha balıkların kuyruk kısmalarına vs girmedim. Gölde bulanıklık daha çok nehir ağzında ve çamurlu habitatta görünür ki tropheus’un bu varyetesinin böyle ortamlara ait olduğundan şüphem var.

Bu başlık vesilesi ile bu değerli siteye nefret derecesinde hisler taşıyan, defalarca yapılmış yarışma için sayfa sayfa kompozisyon yazıp hukuki süreç başlatmayı düşünenlerin hesabı,mesajları,katılımları silinip bu kişiler süresiz men edilirse forumun bir kaybı olacağını düşünmüyorum.

Böylesini ilk defa görüyorum , bu işi profesyonel olarak yapsa ve istediği sonucu alamasa milletin kapısına dayanacak heralde.

Caner Gündüz

sorceres - 02 Ocak 2019 10:41

"sorceres,erten; Bu bulanıklık kum karıştırarak yapılmıyor, sera bakteri kültürüyle yapılıyor, sakın siz kumu karıştırarak suyu bulandırmaya çalışmayın nitrit/nitrat patlaması olur sonra yazık olur balıklarınıza. İleride bilgi eksikliği içeren yorumlar yerine icraata geçerseniz bulanık olsun diye kumu karıştırıp foto çekmeyin tortuyu veya alg oluşumunu bozarsınız puan kaybedersiniz."

Engin bilgilerinizle aydınlattığınız için teşekkür ederim. Tanganyika biyotopu kuracak olursam sizin konularınıza göz atmadan kurmam kesinlikle. Maazallah sonra yarışmaya katılıp dereceye filan giremezsem üyeliğimi sildirmeye kalkarım.

Melih AYDIN

Foai - 02 Ocak 2019 12:27

Bakteri kültürü bulanıklığı gidermek için kullanılır bildiğim kadarıyla. Suyu bulandırmak için kullanıldığını ilk defa duyuyorum. Forumda ve ülkedeki biyotop konusunda yazacağım çok şey var da kırıp dökmek istemiyorum. Birkaç yıl önce kurduğu şatolu çakıl taşlı tanklar ortada olan kişilerin bir grup f0 tropheus grubu alıp, fabrikasyon kaya düzenlemeleri ile kendini biyotop üstadı ilan etmesi hem acı hem de komik.

Caner Gündüz

invincible - 02 Ocak 2019 13:39

sorceres: Fotoğraflarımın kaldırılması sebebinin birincilik olmak olmadığını yetersiz bir tankın gerisinde uluslararası derecesi olan bir tankın bulunmasından rahatsızlığım olduğunu anlayamadınız sanırım?
Foai sadece gülüp geçmek isterdim ama daha çok eğlendirmek adına şunları cevaplarmısınız lütfen ? Hangi kaynaklara göre tropheus türlerinin bulanık sularda yaşamadığını ve gölün suyunun yalnızca bazı noktalarda bulanık olduğunu iddia ediyorsunuz ? Bakteri kültürlerinin içinde bulunan gram negatif, gram pozitif ve bakteri besini hakkında hangi markanın nasıl uygulamaları var ? bu konuda ne kadar bilginiz var mesela jbl ile seranın farkı nedir yoksa direk bakteri kültürü diye döküyormusunuz? Üstadlıkla ilgili olarak beni kast ettiyseniz öyle bir iddam yok dünya birinciside olsam iddam olamaz çünkü her geçen gün biotope namına bir çok detayı bilmediğimi görüyorum. Argonit kum belirttiğiniz gibi doğal ortamda yoktur fakat pH ı doğal yollarla 8,2 üstünde tutmak için en etkili yöntemlerden birisidir. Bu yüzden taban argonit üst silisdir. Bide son hatanızı düzeltiyim F0 yada WC diyelim balık yoktur, bir süredir gölde bu konuda ciddi kısıtlamalar ve kontroller var, peki gölden yakalanmıyorsa nereden geliyor bu balıklar diye düşünürseniz biraz daha kendinizi geliştirmek adına gölde çekilen balık videolarındaki balıkların vücut yapısıyla WC olarak satılan balıkların vücut yapısını karşılaştırın. Lütfen kaynakça belirterek konuşalım!

fatih özdemir

invincible - 02 Ocak 2019 15:14

Foai; Bu platformlar bağırsaklarını temizlemeliden kastım buydu kaynakçası olmadan yorum yapan sonra sıkışınca mahalle kavgasına çevirmeye çalışarak daldan dala atlayan şahıslar. Tüm kaynakçalar BADC 2018 katılımında belirtilmiş durumda oradan inceleyip öğrenebilirsiniz. Bide bir tartışma varsa lütfen mesnetli kaynakçalı olsun.Ağız dalaşı değil, bir iddiada bulundunuz bende size neye göre dedim. Cevabınızda ise sorumun cevabından ziyade ağız dalaşına girme çabası görüyorum.

fatih özdemir

sorceres - 02 Ocak 2019 16:02

"sorceres: Fotoğraflarımın kaldırılması sebebinin birincilik olmak olmadığını yetersiz bir tankın gerisinde uluslararası derecesi olan bir tankın bulunmasından rahatsızlığım olduğunu anlayamadınız sanırım?"

Ben çok iyi anladım. Yalnız sizin anlamadığınız nokta şu. Bu profesyonel bir yarışma değil. Puan veren herkes göz zevkine göre sıralama oluşturuyor. 1. olan tank filyos çayını birebir kopyalamış olabilir. Biyotop kavramının tam da karşılığı bir tank kurmuş olabilir. Ama benim gözüme hitap etmiyor(bitkiler sağlıksız, görüntü net değil vs.vs.) sıralamada arkalara aldım o yüzden. Ama bu birinci olan tankın sizin nitelendirdiğiniz şekilde yetersiz olduğu anlamına gelmiyor. Demekki beğenenler ve yüksek puan verenler çoklukta. Saygı duymak ve erdemli davranıp tebrik etmek gerekir. Foruma siteye küsmek, diğer katılımları aşşağılamak erdemli bir davranış değil.
Bu arada bilmeyenler veya unutanlar için sitemizde Mert Aykuta isimli ve nickli arkadaşımız kurduğu biyotop ile BADC 2016'da birinci olmuştu.

Melih AYDIN

selahattinfidan - 04 Ocak 2019 13:03

Ben bu yarışmada oy kullanmadım. Kullansaydım da bu katılım için puslu muslu garip görüntülü bir şey der geçer, sıralamaya bile koymazdım muhtemelen.
Bu görüşümden dolayı da bir Allah ın kulu da bana 'sen ne anlarsın biyotoptan' diyemezdi. Çünkü bu yarışmada oy kullanabilmek için orda burda derece almış olmak, bilmem ne gölünün habitatını bilmek vs vs gibi kurallar yok. Üye olup yeterince mesaj yazmış herkes oy kullanır, KENDİ KRİTERLERİNE göre sıralamasını yapar.
Hal böyle iken, 8 senelik üye olup, daha önce defaten bu yarışmaya katılmış birinin bu tank falan yerde derece aldı, beni ikinci yapamazsınız, silin şu fotoğrafları, mahkemeye giderim gibi hezeyanları hakikaten çok enteresan olmuş. Hayırlısı olsun.

Bu yorumu 'Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil' kabilinden yazdım biline..

Selahattin FİDAN

ZeMaHŞeRi - 04 Ocak 2019 22:19

Ceza hukukunda savcı kamudan yana taraf olarak kamu davası açar. Sizin meselenizde harç yatırıp, dilekçeni yazarsın davan kabul görülürse duruşmalar görülür. Hukuk mahkemelerinde savcının işi yok. 😉
Ha birde Hukuk mahkemesinin kararını da savcı infaz etmez, icra daireleri ile akvaryum.com site yöneticilerine gönderin. Bu da dip not olsun.

Atilla Koca

invincible - 04 Ocak 2019 22:26

Zehmahşeri zaten ceza hukuku kapsamında müracaat olacak yani TCK :)

fatih özdemir

ZeMaHŞeRi - 04 Ocak 2019 22:34

Takipsizlik alırsınız o zaman. 😉

Atilla Koca

Seelater - 12 Ocak 2019 13:44

Sizin anlamadığınız olay bu grubta ki yarışmanın dünyalar arasında ülkeler arasında bir yarışma olmadığıdır bu kadarda büyütüp konuları abartmaya gerek yok. Sizin akv 2 olmuş benim gözümde dereceye girmeye bile haketmiyor sıradan bir akvaryum,bu kadar ortalığı germeye herkesi sinir etmeye gerek yoktu. 2 olup birinci olamadım diye nedir bu öfke, insanlara kişilere laflar saygısızca yorumlar dünyanın sonumu değil, zaten baya yarışma kazanmışsınız burada, demekki o kadar kişi beğeni yorum yapmış ki birinci olmuş yiğitin akvaryumu,herkes beğenmiş göz zevki sadece olay resim ve oylamadır. Sizdeki erdemliği saygıyı göremedim sizde bu yok, karşınızdaki 15 yaşındaki çoçuk sizden daha olgun anlayış ve erdemli o kadar yoruma sallamanıza rağmen Bi tane yorum yapmamış buda onun erdemliğini gösterir. Yiğiti iyi tanırım kardeşim gibidir herşeyi geçin yaş olarak 15 yaşında ve hobi için araştırmalar akvlar kuruyor öğreniyor araştırıyor yapıyor onun yaşındakiler orda burda ıvır zıvır gezme tozma VS uğraşırken onun uğraşlarıda bunlar, hangimiz o yaşta o kadar akv yapıp yarışmaya girip 1 oldu, araştırma yapma öğrenme işleri, siz küçük hobicilere destek verip yönlendericeğine tam tersi çok büyük saygısızlık, hor ve aşağı görme, 2 olduğunuz için yalan iftarlar, sözler egoları yapan sizsiniz yaşınıza göre davranın insanları bilmeden rencit edip aşalayıp saygısızlık yapmayın.Dizin için çokmu zor küçük hobici arkadaşımızı tebrik edip başarı dilemek ama zor size göre ego tavan sizde...
Konuyu mahkemelere yönetime suçlumalara kadar getirdiniz....
Egolu,insanları aşağı gören, kendini bişey sanan büyük gören saygısız ukela insanları hiç sevmemişimdir sizde bunlardan birisiniz burda durmanız bile hata, daha fazla kendinizi küçük düşürmeyin...

Kemal Öncel

EmreSTS - 28 Şubat 2019 15:03

Mahkeme noldu ya :) Merak ettim.

EmreSTS

YORUM YAZIN

İpucu: Sol sağ tuşlarını kullanarak, önceki ve sonraki katılımları görebilirsiniz. Fotoğrafların soluna ve sağına tıklayarak önceki ve sonraki fotoğrafı görebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için üye olmanız gerekmektedir.

İlk 3'e giren katılımlara plaket ve Aquaforest su düzenleyici, bakteri kültürü veya NEWA Anti-Nitrat

1. Yarışmaya katıldığınız canlının kendi canlınız, akvaryumun kendi akvaryumunuz olması gerekmektedir. Aynı zamanda gönderdiğiniz fotoğrafların da size ait olması gerekmektedir. Örneğin satın aldığınız bir balığın eski sahibinin çektiği fotoğrafla yarışmaya katılamazsınız.
2. Her kategoriye en çok 1 katılımda bulunabilirsiniz.
3. Derece alındığında veya yönetim tarafından gerek görüldüğünde katılımın katılımcıya ait olduğunun kanıtlanması istenecektir. İleride canlıyı satma, kaybetme gibi ihtimallere karşı katılımcının; balığın önüne el yazısıyla ismini yazdığı bir kağıtla beraber balığın fotoğrafını çekmesini öneririz.
4. Katılım yapıldıktan sonra üye talebi üzerine katılımın silinmesi veya fotoğrafın farklı bir fotoğrafla değiştirilmesi talebine yönetim karar verir.
5. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmamamış bir akvaryum veya canlı tekrar yarışmaya katılabilir.
6. Daha önce yarışmaya katılmış ve birinci olmuş bir akvaryum tasarımı aynı tasarım ile yarışmaya katılamaz. İlkini andırmayacak tasarım ile tekrar katılabilir.
7. Yarışma oylamaları; üyeliğini cep telefonunu onaylatmış ve sitemizde paylaşım yapan forum üyeleri, forum özel üyeleri, kıdemli akvaristler ve yönetici üyelerin oyları ile seçilmektedir.
8. Forum üyelerinin oyları 1, özel üyelerin ve yöneticilerin 3, kıdemli akvaristlerin 5, jürilerin oyları ise 20 ile çarpılmaktadır. Örneğin özel üyenin pusulasındaki birinci katılıma, 10 puan değil 30 puan eklenir. Bir üye birden çok kategoriye dahilse en çok katsayısı olan değer hesaba katılır.
9. Puan eşitliği durumunda önce katılan yarışmacı avantajlı olur.
10. Katılımlar her ayın 1'inde başlar, 21'inde saat 23:59'da biter. Oylama ise; 22'sinde başlar, 30'unda saat 23:00'da biter. Sonuçlar oylamanın bitmesinin ardından duyrulur.
11. Sonuçlar duyurulana kadar balığın kimin olduğu ve katılımın o ana kadar aldığı oy görünmez.
12. Oylama gizlidir, verilen oylar diğer üyeler tarafından görülemez.
13. Akvaryum kategorisinde akvaryumun en az bir genel görünümü olması zorunludur.
14. Yarışmaya en çok 3 fotoğraf eklenebilir ancak 1 veya 2 fotoğrafla da katılınabilir.
15. Canlı kategorisindeki katılımlara bir canlı katılabilir ve tüm fotoğrafların aynı canlıyı içermesi gerekmektedir. Koloni katılamaz. Örneğin sarı prenses kolonisinin erkeğinin ayrı, dişisinin ayrı fotoğrafı ile aynı yarışmaya katılınamaz. Aynı karede birden çok balık bulunabilir, hatta ağız ağıza kavga eden, yumurtlayan, yavrusuna bakan yani birbiriyle ilişki içindeki canlıları içeren fotoğraflar etkileyici bile olacaktır ancak yarışmaya katılan asıl canlı her fotoğrafta bulunmalıdır.
16. Yarışmada Photoshop gibi çekim sonrası müdahale programlarının kullanımı serbesttir ancak balığın dış görünüşüne, vücut yapısına müdahale (yırtık yüzgeç rötüşü, yara kapatma vb.) yasaktır.
17. Yarışmaya katılan fotoğraflar forumlarda kullanılabilir ancak yarışma sonuçlanmamışsa o fotoğrafın paylaşıldığı konuda yarışmada yarıştığı söylenemez, ima edilemez, üyelerden oy istenemez.
18. Profesyonel olarak akvaryum canlısı ticareti yapan üyeler yarışmaya katılamazlar.
Ödüller 3'er yarışmalık gruplar halinde gönderilir. Örneğin ocak, şubat ve martın kazananlarının ödül ve plakerleri nisan ayı içerisinde kargolanır.

Jürilerimiz
Serkan ÇETİNKOL (serkan_cetinkol)
Tarık BAKICI (nikon_)
Ufuk UÇAR (u.uçar)
Ömer KAYA (omardaing)
Batuhan BAYRAM (batuhanbayram)
Mustafa ERDOĞAR (mustafaerdogar)
Ebubekir ATAR (Ebubekir ATAR)
Uğur Ruşen DOĞAN (BiotopeDogan)
Engin SAĞLAM (ENGİN06)

Jüriler, foruma üyelik tarihlerine göre sıralanmıştır.