ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
AmazonDream
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4105
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Ocak 2018 00:15
Son Ziyaret:
2 Saat 53 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1912 [1.34 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
15 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Başar
Doğum Tarihi:
04 Şubat 1990
Yaş:
31
İl:
Sivas
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Küçük Nadir Türler Balıkçısı Akvaryum Dizaynları Instagram: aquaticwork Facebook : Ahmet Başar

SON 10 MESAJI

Ph Düşürücü Sıvı
[QUOTE=Karmakvaryum]

Ben ankarada yaşıyorum 350_400 ppm çeşme suyu ph ise 7.6 civarında akıyor internette zatek diye bir firma var elimdeki osmos cihazını onlardan aldım. Arıttığım sudaki aldığım değer 7ppm ph ise 5.5_6 civarında oluyor. Yani bunu her arıtma cihazı yapar mı bilmiyorum tabi [:)][/QUOTE]

Bende Zafer'den alıyorum osmoz ürünlerimi hemen hemen aynı değerlerde musluk suyu değerlerimiz ve pH 7 bende. Cihazınızda bi sıkıntı olabilir mi çünkü ben yeni aldım cihazı daha 1 hafta oluyor bence siz bi kalibre edip tekrar ölçün. Hiç duymadım osmoz suyum 5.5 diyen çok olası bir rakam değil[:)]
Ph Düşürücü Sıvı
[QUOTE=Karmakvaryum]

Hocam verdiğim bilgilerde yanlış yok osmos suyu asidik yapar yada bazik yapar demedim ki yanlış anladınız sanırım 😀
Dedim ki osmosdan su 5.5 civarlarında çıkar dedim tabi bu osmos cihazına göre ve filtresine göre değişir coconat takarsan 7.5 ph verir örneğin
En iyi yöntem sera süper peat ve osmos suyu kullanmak olur [/QUOTE]

Aslında bu konu biraz yerel su kaynaklarının değerlerine göre değişiyor. Tek bir doğru diye birşey yok bu anlamda, arazi yapısı kireçli olan bir bölgede (ki ülkemizin bir çok yeri böyle) coconat eklentisi yapmasanız bile osmoz çıkışı 7 de sabit kalır. Sonrasındaki değişkenler dediğiniz peatler, aktif topraklar vs pH'ı aşağı çeker. Belki bir ihtimal Karadeniz bölgesinde musluk suyu pH değeri düşükse olabilir aklıma bir tek bu geliyor dediğinizden[:)]
Ph Düşürücü Sıvı
Osmoz sistemlerin çalışma prensibi itibariyle suyu nötr hale getirmek için kullanılır. Ph 5, 5.5 gibi rakamlara ulaşmak ve stabil halde tutmak için aktif toprak kullanımı en uygun olanıdır. Yani osmoz suyu asidik yapmaz yanlış bilgi vermeyelim. Sıvı (ph minus) ürünleri kullanımı stabil su değerlerinden sizi uzaklaştırır. Ph değeriniz sabit 8 bile olsa stabil olmayan yöntemlerden çok daha iyidir. Bu yüzden tankın dengesini bozmayın derim.

Keyifli hobiler
Apistogramma Tatlandırılmış Ozmoz
Ppm değeriniz muhtemelen 40 70 arasıdır. Suyunuz eğer blackwater değilse biraz tanen içeriği ekleyin. Katapa yaprağı veya kızıl ağaç kozalağı tavsiye ederim mantarlaşmayı önleyecektir.

Eğer uğraşmak istemezseniz arıtma cihazınıza bağlantı aparatı alarak tatlandırılmamış şekilde filtre suyu kullanabilirsiniz 5 10 ppm arası bir değerde olacaktır ki bu da yumurtaların mantarlaşmasını önleyecektir.
Apistogramma Tatlandırılmış Ozmoz
Su kaç ppm, tankta başka canlı var mı, su değişim sıklığınız nedir, yumurtaları gördünüz mü? [EDIT]AmazonDream,2021-11-21 17:14:34[/EDIT]
Bu Fiyat Çok Pahalı Değil Mi
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/sig_akvaryumlar_i98466.asp[/URL]

Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız kendisi ile görüşün. Ben cam kalitesinden memnun kaldım. Fiyat farkını verdiğiniz fiyattan görebilirsiniz.

Bu kadar yazıldı çizildi. Sonuç itibariyle bu bir hobi ve ülkede sadece akvaryum hobisi değil tüm hobiler lükse girdi. Yani olmazsa olmaz değil güç yetmiyorsa yapmayın boşverin.
Hırçın Apistogramma Agassizii Dişisi
Yumurta dizmiştir hayırlı olsun.
Istenmeyen Disi Kakadu Huzur Vermiyor.
Apistogramma türleri en verimli sayı olarak çift beslenir. Eş tutma durumu olmadığı için 3. veya 4. genelde sorun haline gelir dişiler arasında. Trio besleyenlerin sakin bir akvaryumu olduğunu hiç görmedim.
Bu Siyanobakterimidir?
Evet. Fiziksel müdahalede bulunmadan macrol antibiyotik uygulamasına geçin. Eğer kurtulamazsanız, bu tankta kullandığınız hiç bir materyali yeni kurulumunuzda kullanmayın, zira tekrar edecektir yüksek ihtimalle.
Bitkilerdeki Sıkıntı
Dandik gübre, dandik ışıklandırma. Bitkili tankta ilk tecrübeniz ise bu normal bir durum dengeyi çözmeniz gerekiyor bu kombinasyon ile. Kaliteli ekipman kullanmanın önemi burada başlıyor zaten. Yapacağınız hataları tolere edebilme fırsatı sunuyor.
Co2 - gübre dengesini yakalamanız lazım, bitkili tankta dikkat etmeniz gereken şey bu.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.