ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Foai
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Kullanıcı Başlığı:
[B]14812,2[/B] [B]15262,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1931
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Nisan 2012 23:09
Son Ziyaret:
13 Saat 57 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1011 [0.38 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
98 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Caner Gündüz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cyathopharynx foai "Sibwesa", O.nasuta "Kipili" Enantiopus sp."Kilesa", Xenotilpia papillio "Isanga" C.leptosoma “Utinta” C.microlepidotus “Kasai” Paracyprichromis nigripinnis Copadichromis trewavasae “Lupingu”

SON 10 MESAJI

Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Benim hatırladığım kadarıyla "özel üye" statüsü imla kurallarına dikkat eden, sürekliliği olan, forum kurallarına dikkat eden biraz eski üyelerin alabildiği bir ünvan. Bilgi birikimi veya içerik kalitesi gözetilerek verilen bir sıfat değil.

Tabii kimisi yazar 5 senede 20.000 mesaj 19.000'i takdir,teşekkür,katılıyorum,muhabbet vb olur toplasan 5 sayfa bilgi zor çıkar, kimisi de 100 mesaj yazar içeriği kitap olur. Benim için 2. örnek daha özel bir üyedir.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Bir forumun değeri üye,mesaj sayısı, tıklanma sayılarından ziyade kaliteli içerikle alakalıdır diye düşünüyorum.
Defalarca sorulup defalarca cevaplanmış, daha kötüsü anasayfada hakkında yazılar, makaleler bulunan konuları 10dk ayırıp okumak yerine konu açıp soru sormak foruma birşey katmaz bence. Tabii sorulan sorular kadar yazılan cevaplar da kaliteli olursa çok daha fayda sağlanır. Niteliksiz içeriğin önüne geçmek için zaten "beğen" , "katıl", "teşekkür" gibi butonlar var.

Forum içeriği bu tip içerikle doldukça, nitelikli içerik sağlayan tecrübelilerin de motivasyonu azalır.

Bu biraz kültürle alakalı bir durum, burada sayfalarca yazsak da o konular açılacak, 1 cümlelik cevaplar da yazılacak, okumayı, emek vermeyi benimseyemeyen bir milletiz maalesef.
Eratmodus Kayalıkları
Balık türlerinde değişikliğe gidilecekse yöre isminden ziyade habitat özelliğine göre düşünmekte fayda var. İkola,Kasanga,Kigoma biyotopu yerine kıyı biyotopu gibi düşünüp varyetelere çok takılmadan uyumlu türleri bir araya getirmek daha uygun olur.
Tanganyika Wasting Sendromu Ve İyot Eksikliği
Tanganyika lake salt, cichlid salt gibi ürünler iyot eksikliğini giderir ama yine de ürün içeriğini okumakta fayda var. Uzun vadede iyotlu tuz başka sorunlara (bitki varsa erime gibi) yol açabilir. Sonuçta ihtiyaç olan iyot, tuz değil.
861 Lt Akvaryum İçin Sorularım Var.
Dost acı söyler, bu tankın yapısal olarak en baştan zor olacağı belliydi, çok özenli bir tasarım çalışması ile belki iyi olabilirdi ama bence görsel olarak hiç olmamış.
Balıkların sağlık durumu da iyi değil.
Kullanılan taban malzemesi,kayalar, toprak saksı vs ne görsel ne de işlevsel olarak iyi seçilmemiş maalesef.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Forumu önemseyen,yıllardır içerik kalitesini yükseltmeye çalışan Mert gibi kişilerin hassasiyetlerini anlamak benim için mümkün. Şu kişi mi bu kişi mi gibi konulara gerek yok emin olun bu tip kişiler her yerde birden fazla vardır.

Basit bir arama,okuma ile ulaşılabilecek bilgileri konu açıp özensiz şekilde sorma , hazıra konma yolunu seçince bu tip "herb" uzmanlarına kolaycı acemilerin sorularını tecrübe veya kulaktan dolma bilgilerle cevaplamak için gün doğuyor. Bu kişilerin derinlikli konularda katkısı da kısıtlı olur, doğru düzgün yazı yazmayı da beceremezler çoğu zaman.

Ben genelde hobiye olan bağlılıkları nedeniyle, öyle veya böyle katkıları olduğunu düşünüp hoş görmeye çalışsam da yalan yanlış bilgi verilip, ego odaklı içerikler ağır basınca tahammül sınırı zorlanıyor. Yine de sakinleşmek için yapılan bir hobi olduğunu hatırlayıp bazen gülüp geçmek veya sabırla doğrusunu anlatmaktan başka bir yol yok gibi.
Tanganyika Wasting Sendromu Ve İyot Eksikliği
Tebrikler ve teşekkürler Arda, yine harika bir içerik ve daha önemlisi bela bir hastalığa çözüm bulmuş gibisin. Sonuçları merakla bekliyorum. Keşke bu iyotu tuzun içinde değil de saf olarak ekleme şansımız olsa. Ürünler var ama benim gibi haftada 600-800 litre su değiştiren biri için kullanışsız.
Tanganyika (foai, Kelebekler, Leptosoma)
Bu keyfi yaşadıktan sonra vazgeçmek, değişim yapmak çok zor oluyor.

Şu kareyi gördükten sonra [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/48207/040620192239561.jpg[/IMG]

bu tankı bozup başka maceralar aramaya motivasyon kalmıyor çünkü göreceğin manzaranın bundan daha iyi birşey olacağı çok şüpheli :)

En çabuk adapte olan Foai grubu oldu, sıra diğerlerinde.
Julidochromis Ornatus
Karma tankların güzelliği ve seyir zevki bambaşka. Balıklar arası uyum da önemli. Güzel lamprologini karmalarının yapılıp sergilenmesi hobi adına önemli. Güle güle besleyin.
Tretocephalus
Salyangoz yediklerini duymuştum, güzel bir tür, leleupi ile güzel kontrast oluşturuyorlar. Güle güle besleyip bol yavru almanız dileğiyle.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 282 Online Kullanıcı, 158 Üye

Online Kullanıcılar

Kemalk41, mlh_mrv, cyilmaz10, mustafakuzu, kadriguvenc, Emerse, smckr, semihenes, muslera1905, ismail_topcuer, Black37, sinor, Noyes, egehamit, indianaconz, StenkaRazin, Luthien, TheHobi, Raufy, huzur, yusuf21, sharkemre, cemil37, CagriSindirac, Mete Duru, ers1905, Quersian, caga71, icelebi, Ahmet Haşim, volanfirfir, soliter83, 06bora34, tosbag, ProScotch, sbilgic82, Emre39, ozgurtpcogl, engin045, mad-boy, UmitYilmaz, Brsk, Chensy, kralakrep1, IESER, Jean leCroix, Discusfun, hasancn, Supervenenis, Ronay, İbrÖZKURT, GkhnBtmz, enginm2000, mesagac, japon22, Flexa, Yusufomer, Cevdet, OrdiBuko, cobankartal, ceyh, farukzafer, guppy3636, EmreCev, Samet545445, Mikail Erdoğan, koala, atiryaki, Therbosstat, Adnanyum, TSevil, ozan_1903, vendetta99, globalord, idik, llegendd, sobetta, bunerf, serkantezel, B.Mustafa, zekigonlum, darkaura, zeroide, KaraYunusu, ardatamay, Adnan53, diper, Drej45, praksis, alikrtl, gsx1300rhayabusa, erdalakçay, aliyilmaz34, recep3410, Ugur79, gkhn12345, Mr.Hades, luxor_34, dkmamy, Eldurmaz, bandit_tr, Altispinoza, blokurlu, Mehmet0011, Akif0661, mrtgrgn, hewlet, Raban7, furkanatt, onurxonur, Aşk-ı semek, UĞUR KARA, efsane07, Fishbone, AHMET UYSAL, twinsoul, Pesimist07, Kubsal, osman-01, Mhsm, Ulvikerem, K3r3m, 16Sarper66, Kadir5834, Beykozbeyi, Necdet Buluk, muratkeles, burakolur, kerim123121, Alperenz, ÖĞRÜNÇ, vedat79, hacivat, DiscusTurk, vitestv, Mojoo33, aybas, truva, Kubilay Sakarya, ARMONYS, vetoz, Splendor, burakhoca, Fatih2334, dınay, erdo_bg, atesh, Formicasmind, HobiciBalıkçı, ckcihan6, emreecaglaar, onepercent, FurkanYnk, okan169, frthakan, cankutozdemir, Hüseyin Çolak, SinanBulut, Künefeli baytar,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.