ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MertA
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
660
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
25 Kasım 2005 13:29
Son Ziyaret:
1 dakika önce
Toplam Mesaj:
628 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
128 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert
Doğum Tarihi:
08 Şubat 1988
Yaş:
31
İl:
Ankara
Meslek:
Bilgisayar Müh.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mert

SON 10 MESAJI

Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Olayın bir yere gittiği yok , her seferinde başa dönüyor. Bir önceki mesajımda gerekli açıklamayı yaptım ve görünen o ki bu konu yönetimin ilgisini çekmiş.

[QUOTE=Kınayu]
Olay nerden nere geldi ya kardeşim yararı varsa kısa dönem bende yaptım .[/QUOTE]

Ne mutlu size .
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Ceyhun bey öncelikle ben numaramı kendisi ile paylaşmadım.Kendisini ismini hiç bir mesajımda vermedim. Bazı arkadaşlar bu ismi zikretti ve kendisi üzerine alarak cevap vermeye başladı. Ama bazı takıntıları var ki ismimi soyismimi fotoğrafımı telefon numaramı kaydetmiş.Hala bunun cevabını alamadım.

Benim önerim/sorum mesaj kirliliğini , gereksiz mesajları daha aza indirgemek adına günlük mesaj sınırlaması getirilmeli mi getirilmemeli midir ? Bu şekilde forumda yazılan mesajların kalitesinin artacağına , insanların araştırmaya yöneliceğine neden olacağını düşünüyorum. Ben yaptığım araştırmalarda bir çok kere aramadığım ama işime çok yararlı bilgiler edinmişimdir. İsteyen yine yazar ama açılan başlık sayısının azalması gerçekten ihtiyacı olan üyeye ulaşmak daha kolay olacaktır. Bu şekilde gereksiz egolar boş mesajlar sayfalarca yapılan tanıtımlar indirgenecektir. Buna zıt görüşler vardır ki bir kısmı dile getirildi. Sonuçta burası müzakere yeridir ve aksi görüş olmadıkça müzakerenin bir anlamı olmaz.

Bazı arkadaşlar foruma ne kadar çok yazılırsa o kadar para kazanıldığı ile ilgili mesaj yazmış. Arkadaşlar yok öyle birşey. Olsa bile Refet bunu düşünecek bir insan değil.

Erhan bey , aşağıda bir tarih var "Copyright 1999-2018" yazıyor ya işte ben o kadar eski üyeyim forumda. Hatta eski bir moderatörüm ve üniversite zamanında kendi isteğimle bu görevi bıraktım.

Konuyu açma sebebim ,bir üyeye ve yaptıklarına sinirlenmem üzerine olmuştur.Neden bu başlığı açtığıma dair neden-sonuç ilişkisi içermektedir.


[EDIT]MertA,2019-06-16 00:02:36[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Tepki toplamaya çalıştığınız konu nedir anlamadım. İsmim Mert bunda sorun nedir ? Dahasına neden ihtiyacınız var ? Gerekli bilgiler zaten yönetimde var. Her zaman olduğu gibi konuyu sıkıştığınızda başka yere yönlendiriyorsunuz.

Baya yakından takip ediyorsunuz beni. Fotolarıma adıma soyadıma dahası telefonuma neden ihtiyacınız var anlayamıyorum.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Kınayu bey, yazdıklarınızın 1 satırını bile okumamıştım. Evet benim için yazdığınız her mesaj çöpten bile değersiz. En azından çöpler geri dönüşümde kullanılabiliyor. Ama konuyu uzattığınız için yazdıklarınızı hızlıca okuyup cevap vermek istedim.
Öncelikle ben sizin akvaryumunuz dışında kimsenin biyotop akvaryumuna laf etmedim ki onun da sebebi var. Daha öncede bunu dile getirdiniz ,o zamanda söyledim yine söylüyorum konuyu çarpıtıp farklı taraflara çekip farklı insanların tepkisini kazanmaya çalışmayın. Sizin akvaryumunuzda iki tane yuvarlak taşı üst üste koyup biyotop adı altında yaptığınız paylaşıma laf söyledim.Kimsenin akvaryumuna lafım olmaz ama bilginiz olmadığı bir konuda atıp tutuyordunuz,bende bakayım şu adamın akvaryumu nasıl dedim. Yaptığınız çalışmayı gördüm ve bu adam mı millete ahkam kesiyor dedim, bunu dile getirdim.
Yalan yanlış bilgilerle sırf yazı yazmış olabilmek için yaptığınız paylaşımları görmekten midem bulanıyor.Malesef ki forumda üyeyi engelleme , mesajları görmeme gibi bir şansımız yok. 1 mesajınızı görmezden geliyorum , iki , üç,beş,on sonunda yeter diyorum. İnsanları hobiye ısıtmamız gereken bu ortamda söylediğiniz sözler , insanlara ithamlarınız ve herhangi bir soruna çözüm içermeyen mesajlarınız beni rahatsız ediyor. Hakkınızı yemiyim 15000 mesajda vardır 3/5 tane bilgi.
Hangi paylaşım yapıp övüp balığıma ilana çıktım lütfen söyler misiniz ? Şu an bir tane aktif ilanım var karides,ki onunla ilgili 1 paylaşımım bile yok forumda. Yalan yanlış bilgilendirmelere devam ediyorsunuz. Forumda en son ne zaman balık sattığımı bile hatırlamıyorum.
Ben yöneticilere hiç bir zaman gidip sizi şikayet etmedim çünkü size her zaman verecek bir cevabım vardı ve hiç bir lafınızın altında kalmadım. Siz telefonla beni arayıp rezil oldum sil mesajları Allah aşkına diyen insansınız. Balık hakkında hiç bir fikriniz olmadan bu balık hasta sanırım taşa dik/ters duruyor diye yorum yapan insansınız. Biyotop kelime anlamı ne demektir bilmeyen bir insansınız. Bu balığın türü nedir diye soran bir arkadaş vardı "Gorgips" demişsiniz. Ben utandım insan bir internete bakar böyle bir balık var mı. Daha bir kaç gün önce arkadaş hevesle 20 yıldır kullandığı ürünleri gösterirken altına "malzemeleri uzun süre kullanmak güzel ama benim açtığım bir başlıkta en uzun beslediğimiz balıklarla övünelim" diyen sizsiniz. İnsanlara yardımcı olduğunuz konularda vardır 15000 mesaj yazılmış , atıp tutturduğunuz bir şeyler çıkıyordur.
Kraldan çok kralcı olan sizsiniz. Dikkatinizi çekerim benim lafımı bana satmayın. Benim yazdığım yorumları beğenen insanları bile hem genelden hem özelden taciz eden yine sizsiniz. Kendi kendinize uydurduğunuz yönetim kurallarında var olmayan kurallar yaratıp insanlara bunları söyleyen sizsiniz.
Ben sizi tropheus ile bağdaştırmıyorum bunu nereden çıkardığınızı anlamadım. Ama balık ve akvaryum tanıtımında sadece tropheus beslediğiniz gözüküyor. Size kalsa 40-50 akvaryumunuz ve 30 yıllık tecrübeniz var. O zaman gösterin o akvaryumları balıkları tanıtın ki sizin neler yapabildiğinizi görelim. Yeni başlayan arkadaşlara yada bilgi arayan insanlardan neden yaptığınız çalışmaları gizliyorsunuz ?
Söylediğim sözleri her seferinde genele yayıp başka insanların tepkisini çekmeye çalışmanız zaten acizliğinizi gösteriyor.Ben bilerek kişi,isim belirtmedim genel bir başlık açtım ve konu ile ilgili görüşlerimi dile getirdim ki sizinle muhattap olmayayım diye. O kadar ısrar edildi özelden kim diye soranlar oldu bilerek isim belirtmedim.Ama siz yine baltaladınız paylaşımı. Şimdi yöneticilere koşup konuyu sildirtebilirsiniz.
Saygı malesef sadece yaş ile kazanılabilen bir şey değil ve sadece yaşı büyük insanlara gösterilmez. Ben hakedene veririm.Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Bir ara yazdıklarınıza özet geçerseniz sevinirim. Herkesin bu kadar bol zamanı yok malesef. Madde madde benim sözlerimi yorumlamışsınız. Sizinle bu konuda birebir bir tartismaya girmek istemiyorum.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Güzel güzel uğraşmış yazmissiniz ama Kinayu bey, nickinizi yada adinizi ben herhangi bir yerde yazmadım.Ustunuze alinmaniz ilginc olmuş. Mesajimi düzeltmem gerektiğini moderatorler tarafindan bu konu da rica geldigini zaten yine bu baslik altinda belirttim. Lafı ustune alinip şikayet eden sizmissiniz sanırım. Kendinizi bu sekilde görmeniz üzdü. Lutfen kisisellestirmeyelim.


Ben soylediklerimi soyledim ve ilgili yerlere amacimi ulaştırdım. O yuzden bir saatten aonra konuyu takibi bıraktım. Sizde bu kadar kafanızı yormayın.
Eratmodus Kayalıkları
[QUOTE=Foai]Harika kaya kullanımı ve ölçüler, tebrikler. Kayalar boyutlarından ötürü çok etkileyici. Bence tek olumsuz yanı tropheuslar olmuş, beslenme ve davranış açısından karma tanklara pek uygun değiller. Bu tanka eretmodusların yanına O. ventralis ve Tanganyika killifish eklenerek gerçek bir kıyı şeridi habitatı oluşturulabilir. [/QUOTE]

Caner abinin söylediklerine tamamen katılıyorum. Kayaların yapısı ve dizilim şekillerini çok beğendim. Bir ustanın eli değişmiş adeta.
Canlı olarak her ne kadar tropheus, tanganyika da seçeceğim ilk balık olmasa da bence güzel olmuş. Malesef akvaryuma balık eklerken popüler kültürden etkileniyoruz. Balığı almaya karar verirken yavrulaması durumunu ve elimizden çıkarırken ki durumu gözden geçirerek alıyoruz. Bu bağlamda ben de çok ventralis beslemek istesemde bir türlü akvaryumuma ekleyemedim.

Eretmodus göremedim ?
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Işte sorun da burda, bu kişiler o kadar cok mesaj atiyorlar ki insanlar onun bilgili olduguna inanmaya basliyorlar. Sorsan 30 yildir bu hobiyi yapıyorum der.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Malesef Ersin bey siftah yapamadık.
Ama ben çok eğleniyorum. Ayrıca mesaj ilgili kişilere ulaştı .
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Forumu biraz takip eden birisi kimden/kimlerden bahsettiğimi bilir. Malesef arkadaş şikayet ettiği için o kelimeyi mesajdan sildim.

Her konuya maydonoz olan bu arkadaşlar keşke buraya da gelse bir iki kelime etseler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 290 Online Kullanıcı, 158 Üye

Online Kullanıcılar

mperk, Hayalbaz, vendetta99, candas, gsx1300rhayabusa, sonerslvn, Efekulien, BULENTKARABULUT, erdalakçay, yavuzsezgin, Noyes, boratsdmr, ktulgar, Mallaca, cinarciko, since_1910, hepatik, Therbosstat, ŞENOL67, MurimuraT, kemal açıkbaş, Alphird, Ugur79, oguzkagank, cafermutlu, Neothauma, Umut6, Muhammed422, serkantezel, Aquariumhouse, tosbag, ethem67, Gtuncay, belhanda, Laetacara, ankara0606, zeroide, svg1000, Enver Mert, mustafakuzu, YeniBalikciniz, sulox, Luthien, ertan26, Hawks, pilotx, Mikail Erdoğan, vedat79, halilsa, erhanozcan71, semihenes, omrozd, Garraro, muzaffer_81, Mehmet KAPTAN, SubBaRcA, budak_murat, smckr, metin06, AhmetGuner, TitaniumWhite, enginm2000, aybas, ibrahim3523, heihache, llegendd, mek44, Btc78, çulsuz, AlperTasci, kadriguvenc, EnginEmirErdogan, PASAMAKAW, olympos06, ProoF2834, icelebi, hanil, darkaura, Bekir Can, dınay, onur228, Curse, necaati, ryzend, Hyperaktif, ErtanGulen, aXarayli, deriinmavi, ootkn, TugayÇınar, Aquasecron2, mightymurat, fkarakaser, AmazonDream, LUXANN, ozgürfreedom, Hobbici, benerium, Eserb, aquamania, avukathasan06, soliter83, Emir Aylanç, KRaL_MaLaWi, mvklbk11, ziyabatuhan, Crocs, Sercan10, hacivat, hkavkaci, bonker0618, capitain, mertank, Talha, melankolia5, leonisleo, fedaxdello, Orcun.ceylan, Hakan Çapcıoğlu, emresnl, cüneyt99, emre_inan85, Muammer57, AEfe, Bltyld, image, alpyg, mustafasen, mustafa59, Senol, sherloock, rexxter, CMD59, OZTURK, luxor_34, FurkanYnk, thercan, science82, smithiseek, fatihincky, Aqua Discovery, mesutok, UnalCevahir, suslu_78, JapoJupo, metoarslan, Yordle, cabiliyet, ssezen, Gursoyhasan, Kubilay Sakarya, pugy, emreemin, Wizardlin, Loreth, Mertmmtgl, speed944, Senfoni07, cbberkol,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.