ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MertA
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
578
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Kasım 2005 13:29
Son Ziyaret:
4 Saat 47 Dakika önce
Toplam Mesaj:
582 [0.12 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
165 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert
Doğum Tarihi:
08 Şubat 1988
Yaş:
31
İl:
Ankara
Meslek:
Bilgisayar Müh.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mert

SON 10 MESAJI

Meyve, Sebze Reyonu
Biraz ezber olacak ama neocaridinalarda aynı renkteki canlıları akvaryumda bakmanız tavsiye olunur. Farklı renklerdeki çiftleşmeler ile bir süre sonra karideslerin rengi şefaflaşıyor. Bu türler seçici üretim ile bu renklere geliyor.

CAridina için ise araştırma yapmanızı tavsiye ederim. En başta düşük ph ve 5 civarı gh isterler.Aktif toprak ve osmos isterler ve CO2 verilen akvaryumlarda pek mutlu olmazlar. Ama tiger cinsleri bu konuda daha toleranslılarşartlar uymuyorsa tiger cinslerine yönelebilirsiniz.
Meyve, Sebze Reyonu
Renk olarak söylemeseniz dikkatimi çekmezdi ancak soğuk bir beyaz renk hakim akvaryuma sanırım sizinde kafanıza takıln konu bu.

Canlı olarak bloody marry karides eklemenizi tavsiye ederim . Hem bu sayede istediğiniz kırmızı rengide arada alabilirsiniz.
Apisto Agasizzi
ARtemia verilen akvaryumlarda önlenemez şekilde çoğalıyorlar ve apisto gibi canlıların yavrularına çok kolay zarar verebilirler. Piyasada bulunması zor no planaria diye bir ürün ile kurtulmanız mümkün. Bu ilaç salyangoz ve bilumum canlıların temizliği için kullanımı mümkün ve yavru balıklara zararı yok. Yavru büyütülen bir akvaryumda olmaması gereken canlılar ve bu boylara ulaşanlar varsa baya akvaryumunuzu sarmış olmalılar.
Nasıl Bireysel İthal Balık Getirilir?
[QUOTE=Neosever]Ölme riskini göze almayi düşünüyorsan şöyle bir site var
www.canlipetshop.com
[/QUOTE]

Önerilen site taylanddan ithalat yapan bir firma değil. Daha henüz 1 alışverişten menun kalan duymadım. Bence foruma bir filtre konmalı ve bu firmanın isminini yazımı engellenmeli.

Sorunuza cevap olarakta. 1 tane balık kendi imkanlarınız ile bavulunuza sıkıştırmadığınız sürece mümkün değil. Büyük firmalara gideceksiniz. Ancak 1 balık için muhattap bulmanızda çok mümkün değil.
Artemia Hakkındaki Sorularım.
Zaten 11 saatte açılmaz. 18 - 36 saat arasında açılma gerçekleşir.Kulandığınız artemianın kalitesine göre değişir.[EDIT]MertA,2019-04-15 09:28:54[/EDIT]
Okula Lepistesimi Götürsem Bir Şey Olurmu
Lepistes yerine japon götürebilirsin. Ama götürdüğün kabın içinde kalsın başka bir suyun içine koyup sergileme. Tek bir lepistes de yeterli su içerisinde gün boyu bir müdahaleye gerek kalmadan durabilir. Ama sana tavsiyem arkadaşın da sende balıkları kendi sularından başka bir suya almayın.
Balığı sergiledikten sonra çantana / dolabına koy karanlıkta kalıp uyusun. Kapağını kapat çantana yada dolabına devrilmesin. Ama arada kapağını açıp havalandır sonra tekrar kapat.
Dragonstone
Doğada bulacağınız her kaya akvaryuma koymaya uygun değildir. İçerisinde bulunan maddeler ve yapacağı salınım önemli.Burada şu soruyu sormak lazım. Ne besleyeceksiniz ?

Görsel olarak akvaryumda dragonstone ile bir tasarım planlıyorsanız zaten tek çareniz satın almak. Ama benim akvaryumdaki tipte kayalar ile tanganyika/malavi tarzı balık besleyecekseniz ben Elmadağ'dan topladım.
Dişi Lepisteslerim Çiftleşmek İstemiyor!help!
[QUOTE=denizim20]
Ciddiye alınabilir bu tarz mesajlar. O sebeple daha uygun mesajlar yazarsak iyi olur. [:)][/QUOTE]

Ciddiye alabilecek insanlar varsa zaten balık beslemeleri sağlıklı değildir.

Dişi bir çiftleşme ile bir kaç kere hamile kalabilir, bu balıklarda sperm saklama özelliği vardır.Kendi akvaryumumda erkeği ölen endler 3. kez yavru veriyor. Yani yavru vermesi için her doğum sonrası çiftleşmesine gerek yok. Lepistes erkekleri sürekli dişi ile çiftleşmek ister doğada da bu şekildedir. Hamile yada çiftleşmeye ihtiyaç duymayan dişi sazlıklarda saklanır ve sakin bir hayat sürdürüp karnını doyurup doğuracağı günü bekler. 50 lt akvaryumda bu olanağı olmadığından sürekli kaçan bir dişi ,kovalayan bir erkek izlersiniz. Dişi sayısını arttırmanızı saklanacak bitkiler koymanızı tavsiye ederim. Biraz empati yapınız sürekli arkanızdan sizi dürtmeye çalışan biri tarafından kovalanıyorsunuz, çokta hoş bir duygu olmasa gerek. [:?]
Dişi Lepisteslerim Çiftleşmek İstemiyor!help!
Başı ağrıyordur. 100 lt suya 1 tablet majezik atın. Ertesi gün 1 kaşık mesir macunu eklerseniz 1 aya kalmaz akvaryumunuz yavru ile taşar.

Dragonstone
Adist 'e ulaşmanızı tavsiye ederim. Tasarım konusunda ve malzeme konusunda Türkiyenin en önde gelen firması. Facebook'dan da ulaşabilirsiniz , internet siteleri de var.

https://aquaist.com/

https://www.facebook.com/AdistEditor/

Ayrıca facebook grupları ; https://www.facebook.com/groups/218971308122415/[EDIT]MertA,2019-04-11 13:44:22[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.