ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MertA
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1192
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Kasım 2005 13:29
Son Ziyaret:
3 Saat 24 Dakika önce
Toplam Mesaj:
872 [0.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
18 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert
Doğum Tarihi:
08 Şubat 1989
Yaş:
31
İl:
Ankara
Meslek:
Bilgisayar Müh.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mert

SON 10 MESAJI

Fainzilberi Rainbow Bbr Lundo
Kimseyi zan altında bırakmamak için başka bir sitede ilanlar kısmından aldım fotoyu bunun gibi yüzlerce ilan var ama bir tane elle tututlur balık yok.

Yazımda çok bariz mübalağa yaptığım ve espiri katmaya çalışmıştım ve okuyanlar anlayacaktır diye düşündüm ama sen fazla gerginsin bunu anlayamadın galiba. Aptal demen hoş olmadı bence.
Fainzilberi Rainbow Bbr Lundo
Birde arada geçmiş eklemeden geçemiyeceğim. Doctore , Spartacus adlı dizide bir karakter ve gladiatör eğitmeni yani doktorluk ile bir alakası yok. Arkadaşta eğitimci olduğu için bu isim gayet uygun olmuş kendisine :)
Fainzilberi Rainbow Bbr Lundo
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=xPdliYeeaHk[/VID]

Yıllarca kırıldığı için şu kailtede bantları düzgün saulosi görmüyorum. İlanlara bakıyorum eciş bücüş renkleri ne olduğu belli değil balıklar var.

Hayaller
[IMG]https://cdn.markanda.nl/gc/a/800x450/2c3a376033e34ce4ab44e2022caedd59/pseudotropheus-saulosi[/IMG]
Gerçekler

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/6691/290720201505331.jpg[/IMG]

Türlerin saflaştırılmasına konusuna katılıyorum. Brichardi aldığımda acaba Babür bunu daffodille kırmışmıdır , Hara aldığımda Galeria Reefle mi kırdılar , Yunus aldığımda elektra ile mi kırdılar bu endişe ile yaşamak istemem. Ne aldığımı bilmek isterim.
Merdiven altında ticari amaçlarla ( Ticari diyorum çünkü artık gölde getirilmeyen balık kalmadı ve iç piyasa balık dolu herkes kendi üretimini yapıyor) kontrolsüz biçimde yapılan işler hobiye zarar veriyor . Ticari olmasa bile eğlencesine yapmak ne kadar etik olabilir ? Yeni tür üreticem ondan bir sürü para kazanıcam hevesine girdi insanlar.Ayrıca ticari amacım yok diyorsunuz ama "Bu balıkdan 5000 lira kazandım" , "Bu balık kazandırıyor" , "Bu balık Servet Değerinde" "Bu balık Maliyetinin 4 katını Kazandırıyor" yada "Dünyanın En nadir balığı BBR" gibi başlıklar o şekilde hareket etmediğinizi gösteriyor.
Fainzilberi Rainbow Bbr Lundo
Bloody marry yukarida yazilanlardan hiç bir gruba dahil değil. Dogada bulunan gri renkli neocaridina türünün secici uretim ile kirmizilar ayiklanarak bulunmus bir tür, melez yada kırma değil.
Kiraz karides, carbon rilli ,jade,mavi melek bunlar sadece ticari isimler ve özünde tek bir karides türü.
Copadichromis Trewavasae ‘lupingu’
Süleyman Bey'e katılıyorum . Nazarpur dökün akvaryuma Caner Bey, herşey hallolacaktır.
Karides Dünyası Diye Bir Site Var Güvenlimi
Bir arkadaşım alışveriş yaptı. 4- 5 çeşit almıştı tesadüf olamaz hepsi gördüğüm en çirkin ve renksiz karideslerdi.
Tanganyika Kabukçulları
Şu zamanda bende kimseyi içeri almıyorum yada evlere girmiyorum. Demek istedigim pire için yorgan yakmaya , balığa kusmeye gerek yok. Biraz talihsizlik olmuş bu guz3l başlangıca.
Malum kişinin mesajları sildirecegini biliyordum hep aynı olayın yaşanmasına alıştım.
Tanganyika Kabukçulları
Sarımsak zaten hasta olan bir balığa ne kadar fayda sağlar bilmiyorum. Kaldı ki taze tüketilmesi/verilmesi gereken bir ürün, hava ile temasda ve işlendiğinde çabuk bozuluyor.

Çağu sarımsaklı yem kokudan daha fazla bir şey sunmuyor ama elinizde varsa kullanın rabi NLS iyi marka en azından.
Tanganyika Kabukçulları
Tropheuslarda bloat tedavisi için kullanılan baktopur direct tabletlerden olur. Aile hekimine flagy yazdırabilirsiniz. Veteriner bir tanıdığınız varsa primalivin aqua süper olur. Kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederim , hastalık tedavileri uzman olduğum bir konu değil.
Tanganyika Kabukçulları
Balıklarda iç parazit olduğu gözüküyor. Zaten şeffaf dışkı bunun göstergesi. Bunun yanı sıra özellikle 1 balığın karnı çökmüş ve zayıflamış. Yem alıyorsa güzel hala kurtarmak için şansınız var demektir. Yerinizde olsam bütün balıklara iç parazit için uygun ilaçı yeme emdirerek yemleme yapmanızı tavsiye ederim. Yem almayan balık varsa canlı artemia bir süre daha hayatta tutabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 311 Online Kullanıcı, 169 Üye

Online Kullanıcılar

trakonya *, hsyn.dgd, inkaakvaryum, abunil, TimKo, osman-01, ilker aydın, oktaysarigan, emirkagan, duman18, kdrackgz, yasinenes, sedaterdem, Merdan onluel, arapaima, hanil, cristiemre, ozrfrkan66, berk4141, KAYHAN, Selim802, czafer58, yaşar3428, secaflex, AliKURT, koagulant, Mehmet90006, BarisD, sinanb85, Omer_MG, Mehmet.Golge, Melih İsmail, renginar, darkaura, Hasmetmeap, tayyaar, Segkrc, JohnWick, Arda1641, CanTopal, cagabo, lebowskia, sahsuvar01, gokberkgonenc, Emre5858, AYIDAYI, Noyes, drsn, asierdorken, member, dream7, Mehmet Yavuz, HACI LOBO, Bodurcan, ferdisahin, ridvansoyke, Ahmet Haşim, Nursun, HaydarGul, otorun, Kınayu, Yorum yapmaz, benerium, dmond2, Rasim06, Korhan Bekar, OKIRATLI, gokturkseyhan, salih006, Street Parrot, MacroEconomist, Goksen, KubilayK, MiSoSiKiaN, nikolaismirnov, DeviLLe, rizasirman, AmazonDream, cagdas_0606, Bisnev99, cyhn84, mesahan, salihk1, 25at42, Burak Dişli, BoraBerkol, AdnanKaya, mcmert, MrTShN, Barbossa16, rsaquascaping, 8.15_vapuru, ozgur16, ALP85, Müptela, Senbacanaklar, AtlasPoyraz, Bshkk, shark2, Seghri, 474mert, OrkosBetta, necipal, serhat480, Arifhb, sirhill, wmelontr, thork, ternapi, viper_78, Ogunseyrek, noeldayi, abgk16, kamaitachi, Bacopamonnieri, Serdar dmr, Ali Turkay, BURAK15, mrtmct58, Yagizkuzey, yucesoy83, Mkaplan92, furkanyy38, TunaToprak, H.Ocal, musatürk, Ouuz, alecozan, Ohannes32, Erten, redrua, PsyArt, Mert bey, Wildfish, ityo39, HarunYldrm, EmrullahBoslu, Defneselim, bonker0618, cansolak, Splendor, goldfishlove, atesh, KeremT, emree06, Yurt71, hanbeyiderler, evilways, Osprey, mrcnnn, dEaDpOeM, praksis, Joec, Mustafa Uzlu, deriinmavi, Burak çetin, esensml, ardem, Zulkarneyn, Bigfish15, sametti, M.Yurtseven, Aydin39, Cengizhan06, serkul2007, Balikcidede, Piyanist., SaNsAsYoN, Cimakka, yakaryus,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.