ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
trkrkskn
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
12 Şubat 2011 12:42
Toplam Mesaj:
5 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Türker Keskin
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Türker Keskin

SON 5 MESAJI

Herşey Tamam Kaldı Geriye Balık
Deniz kumundaki tuzu nasıl atmayı düşünüyorsun?
Bende meşhur çeşme ılıca dan 50 kiloya yaklaşık kovalara kum doldurdum. Fakat şu anda doldurduğum gibi duruyolar. Tuzu nasıl atacağım bir fikrim yok. Sp Mp Bp besleyeceğim.
Üstadlarımdan tavsiye bekliyorum
[QUOTE=Burak Bulut]Mrb,

O hacim için lepistes biraz küçük değilmi tankınız bitkili olacak sanırım. Dış filtre seçimi olarak atman F4 bence yerinde tercih olur iyi bir araştırma ile ortalama 150tl ye bulablirsiniz ayrıca sessizdir debi sorunuda yaşamazsınız.
Ben kendim kullanıyorum gayet memnunum 3 sepetlidir ve sepetler yeterince büyüktür.
[/QUOTE]

250 Lt benim tahminimce lepistes için idealdir.Dediğim gibi benim yorumum.
Siz neden böyle bir düşünce belirttiniz?

Tanka ilerleyen zamanlarda birazda maddi durumumu toparladığım gibi CO2 siz ve gübre istemeyen bitki koymayı düşünüyorum.Aynı zamanda lepistesler içinde ideal bir bitki.

CO2 siz ve gübre istemeyen hangi bitkiler vardır hiç bir bilgim yok o konuda. Sizin bana önerebileceğiniz varsa ve bu bilgileri benle paylaşırsanız memnun olurum.
Saygılarımla,
Akvaryumum 250 Lt olacak. Bunun için saatte kaç Lt filtrasyon yapması gerekir???
Akvaryum 250 Lt olacağı için saatte .....L/H filtrasyon yapabilen dış filtre almak gerekir?

250 lik
500 lük
750 lik
1000 lik?

[QUOTE=vipcioglu]Fluval 305 tavsiye ederim.Ben 205 kullanıyorum sessiz ve temizlemesi çok kolay.O hacim için bir üst modeli 305 de size uygun sanıyorum. [/QUOTE]
Fluvalı duydum. %100 italyan malı.
Zaten çevremize şöle bir bakınca italyan ve alman markalar dikkat çekip her konuda ün sahibi oluyorlar. Mercedes Bmw Mini Ferrari Lamborghini Bosch Siemens bunlardan sadece bir kaçı.
Fluval çok farklı bir sistemle çalışıyor. Ve bu sistem akvaristlerin gönlünü fetetmiş durumda.

Kafamda EHEIM ve FLUVAL var.Sonuç olarak 1 kez alıncak. Fiyatlar 3 aşağı 5 yukarı hemen hemen ikisininde aynı.

Vipcioglu kardeşim sen FLUVAL kullanıcısı olarak memnunmusun? Debi kaybı ya da su sızması gibi problemleri hiç yaşadın mı?Veya sence bu markanın - yönleri neler?

Üstadlarım herşeyim hazır sadece dış filtre kaldı ve bu 2 markanın birisi 12.01.2011 Çarşamba günü kesin olarak alınacak.

Sizce hangisi? Bu konudaki yardımlarınızı esirgemeyin...

Saygılarımla,

100x50x50 boyutunda akvaryum alacağım.

Bunun için üstadlarımdan bu akvaryum boyutu için kullanılabilecek veya önerebileceğiniz dış filtre markalarını yazmalarını ama yazarkende neden o marka sorusunada cevap yazmalarını istiyorum.

Tek tür balık besleyeceğim. O türde "lepistes" olacak.

Akvaryum 250 Lt olacağı için buna uygun marka ve markaların modelleri tavsiyesinde bulunursanız çok sevinirim. Hem ses yapmasın istiyorum hemde evliyadelik birşey olsun istiyorum.

Özellikle dış filtre kullanan üstadlarımdan kullandıkları markalarla ilgili olumlu ya da olumsuzlarınıda yazarsanız sevinirim.
Saygılarımla,

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.