ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ZeKaN
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
22 Şubat 2012 22:22
Toplam Mesaj:
120 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cihad öztürk
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Çiftçi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cihad Öztürk[125-50-50 Frontoza akvaryumu]=[125-50-40 yunus]=[100-50-40 yavru]=[100-50-40 karma sp mapanga demosoni ciklet]=[85-50-40 demosoni]=[80-30-25 yavru]=[70-40-30 yavru]=
[60-30-20 yavru]

SON 10 MESAJI

Bununda vardır bir çaresi..
Geldiği yerde başka bir erkek balık ile kavga etmiştir muhtemelen.Çünkü diğer cinslerdede kavgadan sonra ağızlarında bir beyazlık oluyor.
Yaklaşık 20 gündür yem yemeyen Frontoza
Fark ederdim tabi ve bu soruyu aklımda bırakmakmayıp balığın ağzını tabi kontrol ettim fakat boş.

Balıklar ilk geldiklerinde 2 gün beslemedim.2 gün sonra yem attım 4 tanesi yedi, konusu geçen dişi birşey yemedi.Bu günden itibaren en az 30 gündür yem yemedi.Yaklaşık 3-4 gündür Flagyl uyguluyorum inşallah iyi gelir.Balığın karnın aşşağısında ve yanlarında net olarak görülen çekilmeler var.Yem yememsinin başka bir açıklamasını bulamıyorum.Diğerleride yem yemeseydi stres veya yer değişikliğinden derdim, fakat diğerlerinde böyle bir sorun yok.Mutlaka bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Kuyruk Ve Yüzgeç Erimesi
Bu ilaçtan kullanabilirsin.
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler:En az 20 gündür yem yemiyor.

Akvaryum Kapasitesi (litre):310

Akvaryumdaki Diğer Canlılar:5 Adet frontoza.

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):Sıcaklığı 28 e yükselttim.

Filitrasyon:Dış filitre.

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:AZOO Antı-Endoparasıtes kullandığım miktar 60 ml.

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :Haftada bir 4/1 su değişimi

Merhaba arkadaşlar 20 cm boyunda dişi frontozamda iç parazit olduğunu yaklaşık 1 hafta önce kesin olarak anladım.Ve hemen parazit ilacı (antı-endoparasıtes)  kullandım.3 gün sonra %50 su değişimi yaptım yani dün.Fakat balığımda bir düzelme göremedim.Kaliteli ve farklı yemler kullanmama ramen hiç yem yemedi.Son çare olarak sarımsak suyunda beklettiğim yemi balığın ağzına attım, 5-6 sn tuttuktan sonra dışarı attı.Aklıma başka hiçbir şey gelmiyor, deneyebileceğim mantıklı şeyler varmı acaba balığı açlıktan kaybetmektense her yolu denemek daha iyidir.Yorumlarınızı bekliyorum.

beyaz bulutsu akvaryum suyu
Erman bey benimde 70cm lik bir akvaryumumda beyazımsı bir görüntü olmuştu.Filitre temizlemiyordu, su değişimide yapıyordum.Fakat sorun ortadan kalkmıyordu.En sonunda kızıp akvaryumun suyunu komple boşalttım.Balıkları ufak bir akvaryuma aldım.Suyu tekrar doldurdum ve sorun ortadan kalktı.Balıkları 2 gün sonra tekrar kendi akvaryumlarına aldım.Sizde böyle birşey deneyebilirsiniz veya balıklarınızı koyacak bir yeriniz yoksa akvaryumun 3/2 si kadar bir yerde su dinlendirin 2 gün boyunca.Sonradan akvaryumuzu boşaltıp dinlendirdiğiniz suları doldurun.Kalan yerede taze su ekleyebilirsiniz fakat dereceyi hemen tutturmak için sıcak suda ekleyebilirsiniz.
Akvaryumum ??
Akvaryumu şahsen görmeden sızıntı ihtimali olup olmadığını söylemek zor.Fakat akvaryumun 4 veya hava kabarcığı oluşan köşesine dediğiniz gibi silikon sıkabilirsiniz.Oraya akvaryumun yükseliği kadar genişliğide 2 veya 3cm olacak şekilde 2 adet cam kestirip silikonla sağlam bir destek yaparsanız .Sorun ortadan kalkar.Bence bu desteği 4 tarafada yaparbilirsiniz.Hem görsellik açısından tek tarafta kötü görünebilir.4 tarafada yaparsanız bir şekil vermişte olursunuz.Hemde daha sağlam olur.Hatta o yapıştırdığınız camları sevdiğiniz bir renkte bantla güzelce bantlarsanız akvaryumunuz gayet güzel görünür.İnşallah içiniz rahat edecek bir şekilde sorunu ortadan kaldırısınız.
Bloat Hastalığı Flagyl Ile Nasıl Tedavi Edilir?

Öncelikle altta büyük yazıyla yazdığınız yazının kime cevap olarak yazıldığı pek anlaşılmamış .Sonradan anladım fakat ben bu yazının üste yazılmasını tercih ederdim.Yazınızı gayet iyi anladım, fakat bir akvaryum balığı için 2 dakika uzun bir süredir.Anlattıklarınız 30 saniye içinde yapılabilir.Bu işi acemi biri yapıyorsa bence en geç 1 dakika suyun dışında tutmalı.Benim düşüncem bu yönde.

DIŞ MOTOR TEMİZLİĞİ
Ayda 1 kere yıkamalısınız.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.