ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Redfin
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Ocak 2022 11:45
Son Ziyaret:
26 Ocak 2022 17:51
Toplam Mesaj:
9 [0.38 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
9 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erkan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Redfin

SON 9 MESAJI

Dış Filtre Önerisi
Dış filtre için sipariş vermişsiniz söylemeye gerek yok. küçük akvaryumlarda doğal döngü ve su şartlarını devam ettirmek biraz zordur. Akvaryum için en önemlisi, azot döngüsünü devam ettirecek şartların sürekli olarak oluşmasıdır. Akvaryuma herhangi bir ilaç eklemenizi katiyen önermem. Dış filtrenizi burada anlatıldığı gibi doldurun. Dip çekimlerinde kumu sakın deşmeyin hatta temasınız bile olmasın. Az olan su yenileme dışında, mümkün olduğunca suyuna müdahalede bulunmayın.
Melek Ve Uyumlu Balıklarla Bir Akvaryum
80 lt'lik akvaryum demişsin, 2 yavru melek balığının yanına söylediğin gibi 2 yavru melek daha koy, mangrov kütüğü ve anubias, amazon hançeri bitkilerinden koyabilirsin. Daha sonra melek balkları çift oluşturursa, sadece çift melek balığı kalsın diğerlerini çıkar. 80 litre de güzel bir kütüklü, bitkili bir çift melek balığı akvaryumun olmuş olur. İleride onlardan yavru da alabilirsin. Dış filtren varsa sadece onu kullan derim. Dış filtrenden akvaryuma dönüş borusunu, suyun yüzeyini dalgalatacak şekilde ayarlarsan suya hava girişi de mümkün olacaktır.
Iç Filtre Ve Canlı Tavsiyesi
Belirlediğiniz fiyatlara bakılırsa iç filtre olarak pipo filtre işinizi görür. Hava motoru alacaksınız pipo filtreyi de hava hortumlarıyla bağlayacaksınız. 100 litreye 6' lı gruplu iki tür tetra koyabilirsiniz. Bir kaç bitki de iyi olur. Veya sadece lepistes koyabilirsiniz.
Akvaryum İçin Bitki Önerisi
Anubias barteri isimli bitkiden al. Hem az ışık ister hem de co2 istemez. Dayanıklıdır sadece ufak bir dal veya kütük parçasına misina ile bağlayın, Çünkü kökleri kuma gömülmez.
Ciklet Balığı
[QUOTE=Kerimkurt]Teşekkürler 30 lt akvaryumum su alıyor ebat olarak tam bilmiyorum ısıtıcı iç filtre kullanıyorum kaya ve saklanma alanları yaptım balıklarım için gerekli olduğunu söylemişlerdi yem de dip yem kullanıyorum çok verince dibe çöküp bakteri üretip mantar hastası oldu diğer balıklarım o yüzden 2 günde bir veriyordum aldığım yerde öyle söylediği için cevabınız için sağolun[:iyi:][/QUOTE]

30 lt akvaryum cikletler için çok küçük. 300 lt-350 lt akvaryum gerekir. Öbür türlü durumda balıklar için çok sıkıntı yaratır. Burada ciklet balıkları hakkında, akvaryumları hakkında pek çok konu var oraları okuyun. Hobiye yeni başlıyorsunuz temel olan bazı bilgileri öğrenmeniz lazım.[EDIT]Redfin,2022-01-10 14:05:05[/EDIT]
Ciklet Balığı
Neden iki günde bir veriyorsunuz ? aldığınız yerden öyle mi söylediler. Balıkların boyu ne kadar? akvaryum kaç lt? ciklet balılkarı büyük hacimli akvaryumlara ihtiyaç duyarlar. Yem konusunda ise sabah ve akşam olmak üzere iki defa tüketecekleri kadar (burada ki amaç fazla verilip dibe çökmemesi suyun değerlerini bozmaması içindir) verseniz yeterli olur.
Camda Yumurta Benzeri Beyaz Noktalar Var
Salyangoz yumurtası gibi duruyor. Bende de aldığım bitkilerle gelmişti. Adi salyangozdular çoğaldıktan sonra bu şekilde camlara yumurta bırakmışlardı.
Üretim Hane Açıyorum Satış Yapabilirmiyim
[QUOTE=huseyin424]

Hmmm neden almıyorlar bişi dediler mi kaç petshopa sordunuz ?[/QUOTE]

bir tanesi şöyle dedi; "su farkı olacak akvaryuma koyduğum zaman ölme ihtimali var" dedi. aldığı yerde böyle sorun olduğu zaman, söyleyince yerine yeni balık gönderiyorlarmış. ben de tamam dedim. başka bir tane pet shop alırım dedi. iki tane numune götürecekmişim, bakacak balıklara ya alacak, ya almayacak o da soru işareti. kendisi iki ay önce 50 kuruş büyüklüğünde ki meleklere 12 - 13 tl fiyat koymuş, adamıyla konuştuğumda abi dedi tanesine 1 tl- 2 tl gibi para verir dedi.
tüm bu gelişmeler üzerine açıkcası melek üretiminden soğudum. ayrıca hacimli akvaryumlar gerekiyor boylanması ve gelişmesi için. üretimin olmazsa olmazı bunu iyi anladım artemia, atremia verilmezse balıklar gelişmiyor . artemia fiyatları almış başını gitmiş, yani ekonomik olarak zorlamaya başladı ve karşılığını alamıyorsun.
artık kendim kısıtlı imkanlarımla çöpçü balığı üreteyim diyorum, büyük akvaryumlara ihtiyaç duymuyorlar. bunlar da ya albino yada panda çöpçü olacak. veyahut black tetra üretimini deneyim diyorum.
Üretim Hane Açıyorum Satış Yapabilirmiyim
[QUOTE=huseyin424]Merhabalar abilerim kardeşlerim uzun süredir bu hobiyi yapıyorum ve artık hem hobiyi yapmak hem para kazanmak İstiyorum . Evimin kapalı balkonunda lepistes üretimhanesini kuruyorum 1000 adet damızlık la başlıyorum hedefim aylık 10.000 yavru daha önceden üretim deneyimim olmuştu ondan dolayı daha büyük sermayeyle giriyorum . Tek korkum satış yapamamak petshoplar yerli lepistesleri alır mı satış fiyatım toptan 1.5-1.75 olacak . Sizin üretim tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim ve bir sorumda petshoplarla iş yapabilirmiyim ?[/QUOTE]

selamlar, öncelikle allah kolaylık versin. ben deneyim amaçlı 3 çift melek balığımdam yavru aldım. yaklaşık 200 den fazla. akvaryumcular maalesef almıyor hep bir bahaneleri var. yani sıkıntılı bir iş.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.