ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
umittayfur
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
24 Ekim 2014 17:04
Toplam Mesaj:
18 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ümit TAYFUR
Doğum Tarihi:
21 Şubat 1979
İl:
Bursa
Meslek:
TEKSTİL
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ümit TAYFUR

SON 10 MESAJI

Aklımdaki proje 500 lt lik akvaryumu Tavana asmak?
vermiş olduğun ölçülerdeki bir akvaryumu bu şekilde tavandan desteklemek çok riskli nedeni doğru orantı sağlanmadığı takdirde en ufak düzeç hatasında yük akvaryumun bir yanına kayacaktır ve patlama riski oluşturur madem tabanı dediğin gibi barın üstüne koyacaksın akvaryum havada kalmayacak tavana sabitlemenin ne manası var şunu yapabilirsin gördüğüm kadarıyla barın altı tamamen mdf yan duvarlarıda öyle sanırım üstünde de mermer değil mermerit var şimdi asmadan daha mantıklı olanı söylim bu akvaryumu her halukarda o amerikan bar taşır sadece ufak desteklerle bu iş halledilir nedir dersen kapaklar ikili sanırım ve katları var bu katları portatif görünen o rafları çıkarıp yere kadar sabit ağaç veya demir dikmeler indirebilirsin mermerit olan üst kısımda iki tane yatay mdf var buna ilaveten ikisinin arasına bir mdf daha atabilirsin ve bu iş çözülür raflarıda koymadan önce dikmeleri yaptığın yerlerine göre kesersin raflarıda yerleştirmiş olursun asmak çok riskli sadece düzeçten ötürü şakülü iyi alamazsan ve eğer o iki profil arasını iyi orantılayamazsan taban camına binen yük illa açık verecektir dediğim gibi alt bölüme ufak ucuz bir ilavelerle işlem daha sağlam olur kanısındayım saygılar dilerim
Balık yakalama ızdırabı.
valla onu bunu bilmem burdaki yöntemlerin hepsi demasoni için yalan gibi hayatımda gördüğüm en hızlı balık ve en akıllısı inanın yunus balığı olmasa bu balıktır derim ne karanlık ne poşet nede kepçe hak getire içerideki tüm dekoru çıkarmadan yakalamanız yalan bu balığı besleyenlerin en büyük kabusu zaten iki balık sağacam diye 6 saatlik akvaryum dekoru ve yakalama sendromudur balıklar yüzünden yeni hastalık türedi yahu :D
Su Piresi üretiminde farklı bir hikaye
Cidden ben böyle anlatım böyle akıcı bir makale okumadım sağolun iyi ki varsınız 
9 yildir su degisimi yapmamis
Arkş elemanlar bana konu hakkında dönüş yaptılar gerekli dökümanlarıda yolladılar lakin buraya nasıl koyabilirim bilmiyorum banka hesap numaralarınıda aldım verdiğim akvaryum ölçülerine uygun sistemi hazırladılar fiyat biraz kabarık birde kargo ücreti vede gümrük extra gümrük işi için de firma olmamız gerekiyormuş şahıs olarak olursada işin asdarı çok fazla olur dendi müşavir arkş konuştum sonuç şudur ki kendine güvenen maddi sorunuda olmayan girişimciler bu işin üzerinde durur ise şayet gelmesi çok kolay olacak eminim bu sisteme türkiyede talep bir hayli fazla olur adamların anlatımına göre ciddi manada su sarfiyatı oluyor filtre bile çalıştımana gerek yok deniyor elektrik sarfiyatıda cabası sadece hava motoru işinizi görür dendi bilginize ekleri isteyen olursa özelden mesaj çeksin tüm dökümanları yollarım kendisine emaille iyi günler dilerim
9 yildir su degisimi yapmamis
Burda iki video var bu madde ile ilgili ben verilen linkten email çektim geri dönüş yaptıklarında sizi bilgilendireceğim.anladığım kadarıyla elemanlar beton firması madde de kaya gibi bir sistem içine hapsediyor pislikleri kendi ev tipi göllerindeki farkı çok büyük göreceksiniz linkteki videolardan da belli zaten
http://www.youtube.com/watch?v=jQYkvlqBDIo&feature=relmfu

OTOMATİK AKVARYUM YEMLEME SİSTEMLER VE IŞIKLANDİRMA SİSTEMLER
Emek için çok büyük tbrk ederim lakin tek kafama takılan sorun sistemin dışarı atımı sırasında kullanılan matkap ucu o kalem dışını zamanla aşındırıcak cinsten nedeni almış olduğunuz matkap ucu demir delmek için kullanılan cinsinden yani plastiği kesin keser etrafındaki hivset çok keskindir benim fikrim duvar delmek için olan veya gene oyuncak araba veya ona benzer sistemlerde bulunabilecek plastik matkap sisteminde uçlar kullanmak daha mantıklı emin olun o yemleri atarken zamanla demir matkap ucu dışarı plastik te atacaktır böylelikle de balıklarınız da küçük plastik parçacıkları yemek gibi bir duruma girdiğinde olabilecekleri siz düşünün derim geri kalan sistem harika ötesi süper bir çalışma ellerinize sağlık.
Akvaryum Yapımı, Malzemeler ve Fiyatları
Şu arka fondaki resim nerden bulunur çok arıyorum ama bulamadım biri lütfen yardım etsin bursada bulamadım nerden olursa olsun bulacam ayrı bir hava katıyor bu resim akvaryuma saygılar dilerim çalışmanız gerçekten takdire şayen bir iş olmuş el emeği olması büyük artı
CD Kabından Sepetli Dış Filtre
Peacek arkş resimleri iyi incelersen arkş üstte iki boru aparatı yapmış biri giriş için diğeri kutudaki oluşucak hava için en altta da göründüğü üzere kafa motoru vede çıkış borusu görünüyor yani üstten süzülen su alttan akvaryuma basılacak üstteki iki aparat kafa karıştırıcı olmuş farkındayım lakin biri giriş biri de hava alma mantığı sanırım en sondan bir önceki resimde belli durum zaten saygılar dilerim.
Kendi Filtreleme Sistemim. Ucuz, Uzun Ömürlü, Kullanışlı
Gökhan arkş anladığım kadarıyla iç filtrenin çıkış yerinden giden suyu dışdaki bidonun en dibine veriyor arkadaşımız su alttan üste çıkarken elyaflardan temizlenerek geçiyor vede üstteik kafa motur ile de dışarı çıkıyor veya iç filtrenin debisi ile alakalı direkt o basınçla üstteki borudan akvaryuma geri akıyor bu şekilde olmalı
Dıy Dip Süpürgesi Yapımı (Resimli)
Ben bu çalışmayı gördüğüm günden beri uygulamasını yapıyorum çokda memnunum model olarak gösterilen filtre önemli değildir yanlız elinizdeki iç filtrenin pet şişe ağızlarına tam uturmasını sağlayın yeterli olucaktır 1.5 litrelik pet şişe misal benim iç filtreme uyuyor ve cidden çok memnunum denemenizde fayda vardır bu tip bir sistemi bizimle paylaştığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.