ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Oasis
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]14209,1[/B] [B]13593,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
320
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Eylül 2006 12:43
Son Ziyaret:
07 Aralık 2019 17:27
Toplam Mesaj:
1600 [0.33 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Recep Şahin
Doğum Tarihi:
06 Aralık 1976
Yaş:
43
İl:
Istanbul
Meslek:
Devlet Görevlisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Recep ŞAHİN Oasis Tanganyika Fish Center

SON 10 MESAJI

Aradan Geçen 15 Ay :)
Balıkların formu güzel. Emeğinize sağlık. Frontosayı yavrudan büyütebilmek ve buna sabretmek oldukça zahmetli. Hobinin tadını yansıttığınız için teşekkürler.
Tanganyika Karma Tankım
Balıklı halini de görmek güzel olur. Emeğine sağlık.
Sumbu Shell
[QUOTE=Foai]Bu altolamprologus yavru büyütme zahmeti discus ile yarışıyor anladığım kadarıyla, ben adında trop ve lamp kelimesi geçen balıklardan uzak durduğum için yavru büyütme konusunda tecrübem okuduklarımla kısıtlı. Bu kadar yavaş büyüyorsa daha sık su değişimi ve artemia dışında daha zahmetsiz ve hesaplı bir protein kaynağı ile beslemek denenebilir.[/QUOTE]
Şuan bu denemeyi yapıyorum Caner bey.
Son alınan iki batın yavruda NLS, Tropical Tanganyika Flake ve Rotifish bitkisel yem üçlemesinden öğütülen toz yemle gelişimi takip ediyorum. Yalnız yem artıklarının temizlenmesi zahmeti var.
Sumbu Shell
[QUOTE=Foai]Bir balığa tutkuyla bağlanmak, vazgeçmemek başarıyı getirir, öyle de olmuş, tebrikler Recep Bey.
Bu türü 2000lerin başında İSAK zamanlarında Selahaddin Bey'de olduğunu hatırlıyorum ama sizin kadar uzun süre sahip olmamış olabilir.

Önemli olan geçmişi değil tabii, günümüzde ithalat listelerinde dövize bağlı yüksek fiyat istenilen türleri yerli üretim olarak komik denebilecek fiyatlara vermek takdir edilmesi gereken bir hobicilik örneği. Tebrikler.
[/QUOTE]
Caner bey balıklar Almanya'dan geldiklerinde 3-3,5cm diler ve cinsiyet belli olmaksızın gözü kapalı yapılmış bir ithalattı. Almanya'da bir üreticiden yavru olarak alınmış, F0 olmayan bu yavrulara da hatırı sayılır bir para ödenmişti. Ali Biçer kardeşimi bu girişiminden dolayı bir kez daha kutlamak istiyorum. Sağ olsun , fikir almak için bana konuyu ilk açtığında tereddütsüz hemen getirt ve hepsini istiyorum dedim. 3 yıl geçti ve şimdi ülkemizde de birçok arkadaşımızda var. Hep dışarı bağlı kalmaktansa, bulamamaktansa yerli üretimde özen göstererek bunu çoğaltmak herkes için fayda sağlıyor.
Fiyat konusu belirttiğiniz gibi gerçekten yurt dışı şartlarına göre komik denecek düzeyde. Ama yine de ülkemiz şartlarını ve üretim devamlılığını baz aldığımızda belki de olması gereken fiyatta. Sorunumuz balıkların büyütülmesi sırasındaki yem masrafı. Malum artemia sız çok zor büyüyor ve 3ay artemia kullanmakta masrafını düşündürüyor. Şuan benim açımdan maliyetini kurtarır düzeyde olduğu için fiyatı da makul tutmaktan yanayım.
Sumbu Shell
Doğal ortamda balıklar daha ufak boyda olan salyangoz kabukları kullanıyorlar. Akvaryum ortamında kabuk konusunda pek seçici değiller yeter ki akvaryumda stres yaratan unsur olmasın.
Sumbu Shell
[VID]https://youtu.be/ch6dCATmD0A[/VID]

Balıklar hakkında uzun zamandır yazmıyordum. 39 adet gelen anaçlar zaman içinde birçok hobici dostumuza sahiplendirildi. Kendime ayırdığım 3e-9d oranındaki balıklardan sa çok sayıda yavruyu yine hobici dostlarımızla paylaştım. Şuan 300 civarı yavruyu da boylandırmaya aldım ve 2-2,5-3cm boya ulaştılar. 8-9 ayı alan bir süre sabretmek ve çok fazla emek harcadığım bir tür. Evinizde hobi adına uğraşmak istediğiniz bir balık ne diye sorsalar emin olun ilk sırada Sumbu yu seçerim. Yavruların akvaryumunun bakımı, yavruların beslenmeleri vs size hoş vakit geçirtiyor.
Calvus Sumbu Shell
Sumbu Shell adını da aldığı kabukçul olan bir varyant. O yüzden kabukta durması ve fazla sosyalleşmemesi doğal. Yanında balık varmı diye sorma sebebim en azından bir müddette olsa dışarıda dolaşmasına neden olur. Şayet balık olmasaydı kabuk dışında görmeniz pek mümkün olmazdı. Kabukçullarda en fazla yapılan hata balık adedinden fazla kabuk bulundurmak. Bir dişi bir erkek varsa tek bir kabuk yeterli olur.
Calvus Sumbu Shell
Akvaryumunuzun genel görüntüsünü görebilir miyiz? Dekor dizayn nasıl, yanında başka balık var mı ?
Frontosa Leleupi Ve Calvus Akvaryumu?
Belirttiğiniz adetlerde sıkıntı çıkmaz. Bunun haricinde fazla ekleme yapmamanızı tavsiye ederim. Birde balıklar için akvaryum dekoru çok önemli. Farklı karakterde olan cinsleri besleyeceğiniz için buna dikkat edin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 401 Online Kullanıcı, 218 Üye

Online Kullanıcılar

Splendor, cashercash, deore79, armaqan, murat avcı, yengecerkegi, Bisnev99, Fatih ÇE, Vasfi, keremkerem33, Bayulker, neksek, Medcezir74, bghns, Starion, DiscusFan, Fatihhaznedarogl, Turgay 34, ahezer, Emre Gocmenoğlu, alias46, ilker aydın, diaslayt, Bllzgl, SmallCandyThing, thecrash, Hpeker, voltran, kadir0606, sina cen, seran06, kanmet, orimohito, KingScorpion, mardek, devko, trophhor, hipnos, ankara0606, dust, dati_bubu, wolverin, Hunt3r, DeviLLe, wmelontr, Kurtubali, Etimesgut06, muzaffer_81, Akgün Cem, Calvus69, ityo39, 35yukselozcan, sezerdmn, SCORPION_79, Avcoskar, ternapi, xCielia, gokberkgonenc, BarisD, gyunda, Emeth, MURAT111, lazokaikan, mkut, ozanbaseski, efsane18, tore0001, emregoktepe, Celal Şahin, icelebi, Trakia, Koksal Gurkan, aliozel, Bonzi, joe-kr, arconim, Noyes, heybetmahir, fikretbavuk, NoOne42, Murat8, ahmetim03, OKIRATLI, Adnanyum, ogii06, Acil Stop, atiati, Stokeley, HobiKaan, tarik99tarik, Suleyman45, cief17, Speedy, yazici1, dmond2, lprnvr, hakan45, Hamza Özel, Neogenetic, muzaffer03, Alcynone, ilker2626, Jujlak, fullred, Goksen, Chasensxx, brucelee44, Kınayu, Xenotti, Akkaplan92, dedostik, Ejder Günaydın, ProScotch, extuin, zeki48, haktrak, lazdelikanli, serdar1979, Mikail Erdoğan, capo di capi, TanselCanan, Duzgurkan, zatonica, Akvarya, cenkistan, gokkurt, Mehmet0011, orkali, m.celik, freediscus, UGURBEY, Kuzey2330, ilterisdoğukan, ersel, krib, Aspet, specialist, IlkerSalmanoglu, alix, apistoapisto, hasancn, nikon_, ksznr, ferdisahin, YASİN K., adige42, surrealist, akord, amazonik, Ouroboros, blitzkrieg, hakancez, ummah27, KolombiyaTetra, hak45, engin045, Balikcionur, caga71, desibell, cr7kaan7, a.gumrah, Hakan388, emrah39, Chensy, gugudali, CO-CO, KadirBulut, abdullah kg, KartalŞafak, emirin kabuğu, ismailakay, yqttt, anılvurall, Nursun, Berkay0955, JudasBetrayal, Arapaima, ozkurtozgur, tunahanhobi, efebahser, tetradiscusyem, forester64, yavuzger, sefo, BAHÇİVAN, TayfunKs7, Mustafa8100, onenineone, tozdes, Ercan4lp, erten, DimebaG, BKAYA, MKA1923, serdar131977, DOLPİN, jaws78, Supervenenis, DrTurenX, reano, denizulucutsoy, gunata2003, atiryaki, gürkanbey, ademakci, Atalanta, MurathanM, SinanBULBUL, Morpho, cyhn84, AtlasPoyraz, PoyrazAtlas, deriinmavi, Ali kemal 48, Fahrikurt, mustafa.güvenir, OnurOguz, leito, BerHatS,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,791,381 Mesaj
  • 407,758 Konu
  • 91 Forum
  • 144,743 Forum Üyesi
  • 1,465 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,961 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.