ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
İsmail YILDIRIM
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
295
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
05 Nisan 2011 23:14
Son Ziyaret:
1 saniye önce
Toplam Mesaj:
430 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İsmail YILDIRIM
Doğum Tarihi:
09 Ekim 1968
Yaş:
54
İl:
Bolu
Meslek:
Bolu Adliyesinde Zabıt Katibi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/109765.jpg[/img]İsmail YILDIRIM

SON 10 MESAJI

Mavi Melek Karides (blue Dream Shrimp)
Merhaba, karides konusunda bilgili olmasam da yüzde yüz kırılarlar diye biliyorum, bende de bir kaç tür vardı karışık olunca renkler falan farklılaşıyor, bence ayırın hatta yeni karidesleri yeni tanka koyun, çünkü diğer tankta bazen gözden kaçan çok küçük yavrular kalabilir buda ileride size türün kırılması konusunda sıkıntı yaratabilir.
Kerevit Bakımı Nasıl Olmalıdır
Kerevit türü canlı beslemek isteyen arkadaşlar, Meksika Cüce Kerevetine bakmalarını tavsiye ederim, hem görseli güzeldir hem diğer canlılarla bakılabilir.
https://www.akvaryum.com/cambarellus_patzcuarensis_meksika_cuce_portakal_kereviti_tatlisur_9_5601.asp[EDIT]İsmail YILDIRIM,2022-11-08 09:06:44[/EDIT]
Lepistes İçin Petshop
Merhaba, geniş tür çeşitlerinden arıyorsunuz, herhalde 3-5 çeşit almayı düşünüyorsunuz. Bizden çok daha bu işlerden ustalarımız vardır onlarda mutlaka fikirlerini beyan edeceklerdir ama unutmayın, özel tür olarak aldığınız lepistesleriniz başka türlerle beraber yaşarsa kırılır, değeri olmayan kırma lepistes olarak yavrularınız olur, ben rengarenk bakmak istiyorum derseniz lafım olmaz ama özel tür olarak düşünceniz varsa araştırın ve tek türe yönelin derim.
Sterbai Çöpçü Üretimi
Merhaba, bende 3 adet damızlık sterbai çöpçü var, bunlar zaman zaman camlara yumurta yapıştırıyor, ancak bir müddet sonra yumurtaların hepsi kayboluyor. Bu yumurtaları toplayıp yavruluğa mı koymam lazım, yoksa başka bir yöntem varmı, bu arada tankta L 144 vatoz, karides var.
Bolu'daki Akvaryumseverler...
Pandemiden dolayı grup suskun kalmış.
Pipo Filtremi Kurt Bastı!
Sevgili "DeadRaven" pipo filtrenin süngerini at, yeni sünger alıp yenisini tak, su değişimi yap, 5 liralık çokça olan yemin iyi bir yem olsaydı o paraya çokca olmazdı onu da çöpe at, çok fazla kafanı karşıtırma, her söylenene de inanma, bolca oku, bu site hobiye yeni başlayanlar için bulunmaz bir nimet, arama motorundan merak ettiğini arat mutlaka bulursun ve orada yazanlardan edindiğin bilgileri kendi akıl süzgecinden geçirip kullan.
Hayırlı günlerin olsun.
Giresmann Flonın Hangi Modeli?
Merhaba, ledlerden oluşan dıy bir aydınlatmam var, bunun yanına tavsiyeler doğrultusunda 2 adet giesemann 24 W aydınlatma ilave etmek istiyorum ancak bu markanın çeşitli modelleri var. Mesela Aquapink modelin altında açıklama olarak "Actinic+ ile birlikte kullanılması önerilmektedir" açıklaması var.
Hangi model veya modelleri kullanmam daha uygun olur.
Teşekkür ederim.
Bitkili Akvaryuma Geçiş Tavsiye
Merhaba, anubias veya amazon az ışık isteyen çok da güzel bitkilerdir, tilki kuyruğu gibi bitkiler çabuk büyürler ama çürüyüp bozulmaları da çabuk olur, onun için en iyisi sert ve sağlam bitki olan ve en az ışık isteyen anubias, sonrasında amazon tavsiye ederim.

Boş zamanında bir de bu linke bakın isterseniz.
http://www.akvaryum.com/Forum/yeni_baslayanlar_burayalow-tech_k208779.asp
Lepistes Üretimhanesi Açacağım Önerisi Olanlar ?
Merhaba;
ufak tefek satır atlamaları dışında konuyu bütün olarak okudum, anlaşılıyor ki bu işlerde pek acemi değil hatta usta bile sayılabilecek seviyedesiniz. Arkadaşların uyarıları gayet yerinde ve doğru sizin de onlara karşı cevaplarınız da tıpkı onlar gibi kibar ve ikna edici.
Bütün bu iyi niyetler karşısında benim de çorbada bir tuzum bulunsun istedim.
Benim bildiğim kadarı ile lepistes konusunda Ziya Erkuş bir numaraydı, çok iyi ırkların ithalatını yapar, üretimini yapardı şu sıralar herhalde yurt dışında bulunmakta.
Kendisinin bir tavsiyesi vardı, ırk lepistes üretmek istiyorsanız bir ırk için en az 6 adet tankınız olması lazım hatta 8 tane olursa daha iyi olur derdi. Ne amaçla derdi orasını bilemiyorum, bizim gibi amatör iki lepistese bakanların bilemeyeceği mutlaka bir şeyler var ki söylemiş.
Bunu öncelikle bir araştırmanızı tavsiye ederim.
Hayırlı olsun.
Bılgı Kırlılıgınden Kurtulmak Istıyorum
Sevgili kardeşim; Nasrettin hoca hikayesi var malümunuz, damdan düşmüş hekim çağıralım demişler olmaz demiş bana daha önce damdan düşmüş birini çağırın demiş.
Buradan yola çıkarsak yeni bir tuzlu tankı kurmuş bir kardeşiniz olarak karşılaştığım zorlukları ve sorunları kısaca anlatayım, zaten tuzlu su konusunda uzman arkadaşlar gerektiğinde size yardım edeceklerdir.
Öncelikle piyasayı araştır, ben tuz baktım aynı marka aynı özelliklerde tuz bir yerde 150 bir yerde 200 küsürdü, bu diğer ekipmanlar için de geçerli.
PS yi ikinci almanda fazla bir sıkıntı yok, kafa motorunu da ancak çalışırken görmeni tavsiye ederim, evdeki akvaryum için ses çok önemli, tatlı su olsa iç filtreyi açarsın dış filtreyi kapatırsın ki gece sesten rahatsız olma. Mesela ben ikinci el bir kafa motoru aldım 100 liraya 20 küsür lira da kargo ücreti verdim, tank yapım aşamasında bir iki gün çalıştı sonra tank kurulduğunda biraz çalıştı ama traktör gibi sonra vefat etti, sonrasında eheim in kafa motorunu sıfır olarak aldım.
Deniz akvaryumunda en önemli şeylerin belki de birincisi sabır, tankı kur, aklımdayken iyi bir ışıklandırma şart (pahalı değil, iyi), tuzu suyu koy, kayalarını ekle, bakteri kültürünü ekle sonra uzunca bir süre 1-2 ay canlı ekleme boşa dönsün, daha sonra yavaş yavaş konç vs. koymaya başlarsın.
Su için ters ozmos dedikleri arıtma neredeyse şart, hazır su daha ucuza gelirse bilemem ama inanılmaz bir su eksilmesi oluyor, su arıtmada en önemlilerinin başında silkat reçine kısmının olması, ben internetten yaklaşık 200 civarlarında (eksik veya fazla unuttum) aldım kullanıyorum.
Deniz işi görüldüğü gibi kolay [:(]
Balık almaya başlarken en önce en ucuzlardan başlarsanız daha iyi olur, bu mercanlar için de geçerli. Mesela ben mercan olarak ilk önce zoa aldım 3-5 dallıydı 25 lira verdim, aradan 1-2 ay diğer hesaplı mercanları eklemeye başladım.
Kısaca benim başlangıcım bu şekilde oluştu.
Hayırlı olsun.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.