ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
eraslan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Kasım 2006 16:11
Son Ziyaret:
11 Saat 22 Dakika önce
Toplam Mesaj:
19 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
eraslan erk
Doğum Tarihi:
19 Mayıs 1980
Yaş:
40
İl:
Ankara
Meslek:
657
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ERASLAN HOBİYİ BIRAKIYOR

SON 10 MESAJI

5 CM LİK BEMBA DA YAVRU

Arkadaşlar bu sabah akvaryumun rutin kontrolünü yaparken birde ne göreyim.5 cmlik bembanın ağzında  bir şişkinlik,solungaçlarının kırmızılıkları görünüyor,yeme fazla yanaşmasada azda olsa  pul yem parçalarını ağzına alıyor.Ne dersiniz yavru olabilir mi?Malawilerdeki tecrübeme dayanarak yavru olduğunu düşünüyorum fakat balığın yaşı şüphe duymama neden oluyor.Akvaryumum 125-50-70 ölçülerinde beslediğim balıklar 14 bemba,7 chimba,8 sarıprenses ve 8 demasoni,7 cüce vatoz.Yarın resim eklenecek.

Tropheus akvaryum değişimi
Arkadaşlar akvaryumu 3 gün boş halde çalıştırdıktan  sonra balıkları aktardım.(%30 aşılama yaparak)0 kayıpla bu problemide aştık.Küçük bir su birikintisinden deryalara dalmış gibi oldular.Camın diğer tarafında olmama rağmen mutluluklarını hissedebiliyorum.Yardım eden ve fikir beyan eden arkadaşlara çok teşekkür ederim.Varolun.
Tropheus akvaryum değişimi
Arkadaşlar 4-5 cm tropheus yavrularını 1 metrelik klasik plastik kapaklı akvaryumdan, yeni aldığım 125-50-70 ölçülerindeki akvaryuma taşıyacağım.Tavsiyeleriniz ve uymam gereken kurallar nelerdir.Örn:Akvaryumu boş halde kaç gün çalıştırmalıyım.?Suya balıkları nasıl koymalıyım? gibi.Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.  eraslan2008-04-16 11:05:19
Alabalık Yemi
Merhaba arkadaşlar.Alabalık yemimini yavrulara versem herhangibir sıkıntı yaşarmıyım acaba.Birde eğer sıkıntı olmazsa nasıl vermek uygun olur.
tanganyika kumu
Arkadaşlar tanganyika kumu hakkında beni bilgilendirirmisiniz.Temizliği kolaymı,görünümü,bitkiler için fayda veya zararı vb.
ICEMAN LERIM AGZINDAN YAVRU ATIYO
Saklanma yerlerini arttır.Eğer yinede yumurtalarını atıyorlarsa erkeğini değiştirmeni tavsiye ederim.Yumurtalar döllenmiyor olabilir.
Dişi Sarı prensesim...
Arkadaşım, balığın bloat olmuş. Hemen tedaviye başlamazsan kaybedebilirsin. 2 gün önce ben damızlık acei mi kaybettim aynı hastalıktan.Forumda arama yaparsan bu konuyla ilgili yeterli bilgi bulabilirsin.Geçmiş olsun .

 
Forum kuralları 5.madde:

 

Türkçeye önem veriyoruz.

 

Mesajlarınızda yazım ve noktalama  kurallarına dikkat edin.  

 

Saygılaracemi412007-09-17 22:27:34
malawi lerle yasayabilecek çöpçü
Eğer balıkların çiftleşirken yumurta çalmasına kızmayacaksan makrakanta al derim.Aşık olacagına eminim.Hele birde küçük bir deniz kabuğu koyarsan akvaryuma beygir gibi ayakta  uyuduklarına şahit olursun.
acei ye ne oluyor
 Damızlık erkek aceimin karnı bir haftadır şiş.Öylece kumda yatıyor.Arada sırada yüzüyor sadece.Dışkı yaptığınıda görmüyorum hiç.Kabız olabilirmi acaba.Peki öyle ise ne yapmalıyım.(kullanılan yemler sere granugreen,tetra discus,dip yemi karışımı.)Balıklar sp,acei,demasoni,makrakanta.şimdiden teşekkürler herkese.
ÜREME HAKKINDA BİLGİ
Balıkların eger söylediğin gibi 10 cm ise üreme yaşına gelmişler demektir.ancak balıklarının 2 side kahverengi ise 2 side dişi,mavi ise erkektir.birde en az 1e 3 d yap.yoksa yavru alamazsın,erkek sürekli dişiyi kovalar yumurtaları attırır.dişiler ağızda kuluçka yaparak yumurtalarını büyütür.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.