ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
eisenfus
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
13
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Kasım 2015 17:58
Son Ziyaret:
02 Şubat 2020 11:42
Toplam Mesaj:
88 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İstemi Demirayak
Doğum Tarihi:
03 Kasım 1993
Yaş:
27
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

125 LT Low-Tech

SON 10 MESAJI

Meleklerin Bitmeyen Kavgasına Çözüm Önerisi?
[QUOTE=sbilgic82]

Büyüdükçe bu kavgaların olması normaldir. Ben daha çok şaşırdığım kavgaları engellemek için melek sayısını arttırmak gibi çözümler okudum demeniz ve bunun sebebini merak ettim açıkçası kolayınızda link varsa ekleyebilir misiniz ya da siz ne sebep den dolayı kavgaların engellendiğini hatırlıyor musunuz?
Ben tam tersine eş tutma durumu olursa diğer meleği çıkarmanızı önerecektim eş tutarlarsa 50*50*50 bi akvaryumda diğer balıkların hiç birini rahat bırakmazlar, sayı arttırılırda yanlışlıkla aynı akvaryumda iki eş falan olursa diğer balıkların saklanacak köşesi kalmaz 100 lük bir akvaryum olsa bile hadi eşler bir köşe seçti diyelim diğer balıklarla çok fazla huzursuzluk yaşanır diye düşünüyorum ve bir çok kez de yaşadım bunu. O yüzden sebebini merak ettim.
Tek aklıma gelen büyük akvaryumlarda böyle 3 adet melek olduğunda eş tutanın dışında kalan gidip o eşlere sataşacağına diğer meleklerin yanına gidebilecek olması.[/QUOTE]

Birkaç video ve forumda vardı dediğime benzer yorumlar baktım ama bulamadım açıkçası linki kusura bakmayın, genel mantık aslında meleklerin sayısı fazla tutulursa sürü özelliği gösteren balıklar olduğunu ve sayıyı arttırınca bölgeci özellik göstermedikleri yönündeydi, bana da çok mantıklı gelmediği için uygulamada tereddüt ettim belki forumda varsa benzer uygulama gerçekleştiren anlatabilir durumu. Sizin de dediğiniz gibi hacimi de düşünerek tek bir tanesinin bırakıcam tankta zaten.
Meleklerin Bitmeyen Kavgasına Çözüm Önerisi?
[QUOTE=ceyh]Aslında eş tutacak şekilde iki tane olsa hep beraber takılırlar, izlemesi çok keyiflidir.[/QUOTE]

İş yoğunluğu sebebiyle üretim sürecini sağlıklı yürütemem muhtemelen. Canlılara yazık olsun istemiyorum, sırf bu sebepten canlı doğuran bile eklemiyorum, çok sevmeme rağmen. Kendi kendine ürüyor ama zaman ayıramayınca yavrulara yazık oluyor.
Meleklerin Bitmeyen Kavgasına Çözüm Önerisi?
[QUOTE=ceyh]Diğerlerinin de alın kısmında böyle çıkıntı var mı?[/QUOTE]

Evet benzer yapıdalar, hepsi aynı cinsiyette sanırım. Üretim niyetim yok, bu durumda iki tanesini ayırıp tek melek bırakmayı düşünüyorum tankta.
Meleklerin Bitmeyen Kavgasına Çözüm Önerisi?
Bir tanesini yakalayabildim sadece bu en az didişenleri

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179193/110820182132511.jpg[/IMG]
Meleklerin Bitmeyen Kavgasına Çözüm Önerisi?
[QUOTE=Müptela]Cinsiyetleri 2 erkek 1 disi ise erkeklerin catismasi cok normal ayni durum bendede mevcuttu erkekler arasinda secim yapip birini petshopa vermistim kavgalar bitti es tuttular[/QUOTE]

Aslında üçü de birbirine saldırıyor. Hepsinin erkek olma ihtimali olabilir bu durumda sanki.
Meleklerin Bitmeyen Kavgasına Çözüm Önerisi?
[QUOTE=ceyh]Baskınlık kurma çabası, balıklar erkekse baskın olan diğerlerini sindirebilir, ölümcül bile olabiliyormuş. İçlerinden bir çift çıkarsa 3. balığı geri vermekte fayda olabilir. Ben 6 tane aynı tankta baktım ama böyle bir sıkıntı gözlemlemedim, tesadüfen 3 çift çıktı ve hepsinden de yavru aldım.[/QUOTE]

Siz kaç litrede bakıyordunuz 6 balığa? Yabancı forumlarda kavgaları engellemek için çözümün melek sayısını arttırmak olduğu söyleniyor, fakat kendi tankım için hacmin yeterli gelmeyeceğini düşünerek cesaret edemiyorum açıkçası.
Meleklerin Bitmeyen Kavgasına Çözüm Önerisi?
Merhaba, İyi kötü 4 senedir akvaryum sahibiyim. Hep balıkların konforunu düşünerek hareket ettim şu zamana kadar, fakat son kurulumda risk alarak fotoğrafları bulunan 50*50*50 ölçülerindeki 125 litre tanka 5 neon tetra ile birlikte 3 adet yavru melek ekledim, yaklaşık 1 ay içerisinde çok ciddi büyüdüler. Balıkların sağlığı gayet yerinde fakat aralarında sürekli bir gerilim mevcut, açıkçası ilk başta neonlara sorun olurlar diye düşünürken kendi aralarındaki kovalamaca hiç bitmiyor, fiziksel hasar söz konusu değil fakat insanı rahatsız ediyor bu durum. Konu hakkında melekler ile tecrübeli kişilerden öneri bekliyorum? Teşekkürler şimdiden.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179193/110820182051101.jpg[/IMG]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/179193/110820182051151.jpg[/IMG]
Hidden Treasure
Akvaryum çok güzel gözüküyor gerçekten tebrik ederim, ben de benzer bir çalışma yapmanın arifesindeyim. Armatür kendi yapımınız mı? Öyleyse detaylarını paylaşabilir misiniz?
70x40x50(h) Tür Tavsiyesi
Sajicaya bir bakın derim, bulmak zor olsa da gösterişli bir balık. Forumdan murat bey akvaryum rehberi adlı YouTube kanalında bu türle ilgili güzel video paylaşımları yapmıştı inceleyebilirsiniz.
Akvaryum Yaptırılacak Yer Önerisi (istanbul-and)
Emre bey ile iletişime geçmeyiş ben de düşündüm fakat lokasyon sorun oluyor. Artık yolu göze alıp gidicez gibi duruyor.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.