ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
K3r3m
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1038
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Mart 2017 17:07
Son Ziyaret:
47 dakika önce
Toplam Mesaj:
1123 [0.63 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
173 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kerem Okuroğlu
Doğum Tarihi:
01 Mart 2006
Yaş:
15
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kerem Okuroğlu Nannacara Anomala Dario sp. Myanmar Corydoras Concolor F0 Corydoras Brevirostris F0 Corydoras Delphax F0 Corydoras aeneus Corydoras sterbai L340 Pleco F0 L199 Pleco F0

SON 10 MESAJI

Canceler Deresi Biyotopu - Fransız Guyanası
[QUOTE=capodicapii]Eline sağlık çok güzel çalışma olmuş. Ben de tarz olarak kirli tasarımcıyımo yüzden kurulumu sevdim. Yarışmayı çok da şaapma çay içmek daha önemli.
Cillop gibi temiz, pırıl pırıl kayaların olduğu, cilalı köklerin olduğu, yağlı yapraklarıyla ışığı yansıtan bitkilerin olduğu biyotoplara biyotop demem. Bunun aksini idda eden Heiko Bleher bile olsa tartışırım. Heiko demişken bir de konuda acara cennetinden bahsedilmişken, bu gün adamın paylaştığı bir biyotop gördüm. Cano Bocon, Colombiya diyor fotoğrafa. Fotodaki nanacara benim şuana kadar gördüğüm en güzel nanacara. Colombiya ne alaka bunu düşünüyorum. Görseli paylaşıyorum. Bu gerçekten bir Cano Bocon doğal biyotop fotosu mu yoksa Bleher bizi mi trollüyo bilemedim. Kumun aniden kesilmesini tümseğe bağlıyorum cam dibi değil bence. Bilemedim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/112546/270120221851061.jpg[/IMG]

Ek olarak, şu paradokstayım. Bu bir akvaryumsa, kriterde hatası olan sıradan bir biyotop. Ama su altıysa efsane bi buluşma. Bu tezat garip değil mi ?[/QUOTE]Bu bir akvaryum ve instagramdan cichlidhd diye bir hesaba ait 900 litre civarı bir tank olduğundan akvaryum gibi durmuyor cano bocon colombia biyotopu olmadığına eminim, bu tankın biyotop olması imkansız çünkü bu tankta nymphaea lotus zenkeri ve sae var, buda yetmezmiş gibi birde crinum calamistratum var [:)].[EDIT]K3r3m ,2022-01-27 20:06:47[/EDIT]
35 Litre Pigme Cory Akvaryum Tasarımı
[QUOTE=Alpb9]Ofiste olunca camlı yem problem ama kuru yemlerine ve bitkisel yemlerine dikkat ederim. Seranın cory tableti var ondan da atarım :)[/QUOTE]Bitkisel yemleri büyük ölçekte vermenize gerek yok corydoraslar çok büyük oranda etçil beslenir 1-2 haftada bir bitkisel yem verilebilir belki.
35 Litre Pigme Cory Akvaryum Tasarımı
Pigmelere fazlasıyla yeterli bir kurulum ayrıca göze de oldukça hoş gelen bir tank olmuş, kan kurdu, tropical soft line america, tetra cory, mikro kurt gibi yemleri severek tüketeceklerdir pH ve sıcaklıkta gayet güzel bir aralıkta.
Küçük Orman
Yeni olmasında rağmen gayet güzel dediğiniz gibi mangrove veya kayalar ve su dışına taşan epifit bitkiler çok güzel bir kompozisyon oluşturur, bitkiler büyüdükten sonraki halini de paylaşırsanız sevinirim [:)].
Corydoras Hastatus
[QUOTE=Bisnev99]

Ne zaman sormuştunuz adiste?[/QUOTE]1 ay kadar önce sanırım.
Corydoras Hastatus
[QUOTE=Bisnev99]

Çok geçmiş olsun. Bir arkadaş gösterince hayran kaldım ben de. Hani dedim yavruları olmuştır belki bir aorayım üzüldüm. Tam nano tanklık çöpçü. Yok piyasada getirmiyorlar nedense.[/QUOTE]Evet tam nano balığı benimde rüyalarıma girdi artık çok çok sevdiğim bir türdü fakat nadir ve hassas bir tür olduğundan hala arıyorum normalde hastatusları adist aquascaping’den almıştım fakat getirmek istediklerini ama ithalat listelerinde olmayan bir tür olduğunu söylediler.
Corydoras Hastatus
[QUOTE=Bisnev99]Merhaba hala besliyor musunuz hastatusları?[/QUOTE]Merhaba, maalesef tüm balıkları nedenini bulamadığım bir şekilde kaybettim bir daha da bulamadım.
Adist Aquascaping
Bence de çok güzel bir yer eskiden 2017-2019 arasında çok daha nadir türler geldi ama talep görmediğinden artık gelen nadir türler maalesef azaldı diğer akvaryumculardan çok çok öte 3 yıldır giderim her seferinde bir şey almama kaydıyla giderek her zaman da bir şey alarak çıkarım [:)]. İstanbul'da olanlar için biçilmiş kaftan ve en güzel tarafı da Serkan bey tüm soruları yanıtlamaya hazır, kesinlikle yanlış bilgi olmayan bir yer gidip görmeyen çok şey kaybeder kanaatimce.
Küçük Akvaryum İçin Balık Önerisi
Hepsi birlikte olmayacak şekilde bir çift endler, dario dario, betta, sivrisinek rasbora, ember tetra, pigme cory, otocinclus benim için en güzel seçenekler arasında.
Akvaryumda Hangi Kökler Kullanılabilir
Çınar, ceviz, kuşburnu, meşe, asma ilk aklıma gelen kullanılabilir dallar. İncir, çam gibi ağaçların dalları reçine yapabilmesi sebebi ile kullanılması sakıncalı.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.