ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Borb
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
281
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
16 Mart 2019 21:41
Son Ziyaret:
22 Ekim 2020 21:57
Toplam Mesaj:
369 [0.63 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
203 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bora B
Doğum Tarihi:
10 Mayıs 2005
Yaş:
15
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Alman Çoban Köpekleri Enerjik Midir?
Schnauzerlere bakmanızı öneririm, bendede var oldukça enerjik bir köpek.
Işık Süresi Ne Olmalı?
Yosunlar gidene kadar 6 saat de tutun, normale dönünce 8-10 arası idealdir.
Yeni Akvaryum Kurdum
Merhabalar, eski akvaryumun filtresini yeninin suyuna sıkın, 4-5 gün bekleyin sonra balıkları ekleyebilirsiniz. Yanlız akvaryumdan doğal olmayan ve boyalı şeyleri çıkarmanızı tavsiye ederim salınım riski oluşturur.
Denizden Toplanan Taşlar?
Sakın tuz ruhu kullandığınız taşı akvaryuma koymayın, minicik bir kalıntı ciddi hasar oluşturacaktır. Bir tane taşa tuz ruhu testini yapın köpürme olmazsa diğerlerini kullanabilirsiniz.
Öldü
Merhabalar, geçmiş olsun. Fanusta mı besliyordunuz?
Karidesleri Kim Yedi?
Karidesler tek beslenmeli, büyük ihtimalle barblar yemiştir fakat diğer balıklarda karideslere risk oluşturuyor.
Osmos Su Ppm Değeri
Merhabalar, benim ppm değerim genelde 13-15 arası oluyor, hiç bir sıkıntı yaşamadım. Sanırım zaten 0 asla olmuyor, filtreler yeni değiştiği zamanda bile en düşük 6 gördüm. Normal bir durum yani, sıkıntı oluşturmaz.
Akvaryum Nasıl Bir Sırayla Kurulmalı?
[QUOTE=drgeckoo]

açıkçası ben zemin için 3cm lavkırığı üstüne 3cm dere kumu düşünüyorum ama bir petshop çalışanı torf kullanmamı önerdi ve benimde kafam biraz karıştı açıkçası torf hakkında kötü şeylerde duydum suya salınım yapabiliyormuş galiba emindeğilim ama ben lavkırığı-derekumu ikilisini düşünüyorum birde bakteri kültürü olarak hangi markaların hangi ürünlerini kullanabilir örnek verirseniz çok iyi olur pek bir bilgim yokta[/QUOTE]
Torf biraz daha ileri seviye akvaryumlarda kullanılıyor, ilk kurulumunuzda hiç bulaşmayın derim sıkıntı oluşabilir. Kumuda en arkada 4cm önde 2cm lav kırığı üzeri arkada 3cm Önde 2cm dere kumu olarak ayarlamanızı tavsiye ederim. Bakteri kültürü olarak pek bir öneride bulunamayacağım fakat bilindik markalardan kullanmanız uygun olacaktır.
Akvaryum Nasıl Bir Sırayla Kurulmalı?
Genelde su doldurmadan önce kum konulur ve eğer yapılacaksa hardscape (taş kök vb. dekorasyonların eklenmesi) yapılır. Kumu bitkilerin köklerinin tutunabilmesi için kalın tutmanızı tavsiye ederim. Kum olarak ne kullanacağınız yazarsanız daha detaylı tavsiye verebiliriz. Daha sonra su doldurulur ve su düzenleyici eklenir, klor ve ağır metaller gideceği için bakteri kültürüde aynı gün eklenebilir. Arada bir iki saat olması yeterli. Akvaryuma yem atmayın buradaki amaç yemin çözünüp amonyak oluşturmasıdır fakat bununla beraber farklı maddelerde çıkabiliyor ve suyu bozabilir. Ben bitkileri genelde su doldurduktan bir iki gün sonra ekliyorum ve sıkıntı olmuyor. Balıklar içinde bakteri kültürü kullandığınız için 1 hafta beklemeniz yeterli olacaktır. Yanlız pethsoplara bakteri kültürü sorduğunuzda bacteria feeder verebilir, bu ürünler bakteri kültürünü oluşturmak için değil hazırdaki bakterileri beslemek için kullanılıyor. Bakteri kültürüne takviye olarak kullanabilirsiniz fakat kültür olmadan bir işe yaramayacaktır. Aklınıza takılan soruları yazarsanız cevaplamaya çalışırız.[EDIT]Borb,2020-07-13 14:23:24[/EDIT]
Akvaryumda Amonyak Gidermek İçin Neler Yapabilirim
Filtredeki yararlı bakteriler amonyağın daha az zararlı maddelere dönüşmesini sağlar. Buna biyolojik temizlik denir, bu olay iç filtrelerde dış filtrelere göre oldukça düşük oranda gerçekleşir. Ayrıca eğer filtre temizliği yaparken musluk suyu kullanır veya filtreyi sıkarsanız, bu bakterilerin çoğu ölür. Sizin amobyaktan kırtulmak için seçenekleriniz, dış filtre almak (en iyisi), balık sayısını düşürmek, su değişim sıklığını arttırmak ve iç filtre temizliğinizi filtreyi sıkmadan kovaya alınmış akvaryum suyunda yapmak.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.