ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Hilalvehzi
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Eylül 2019 14:17
Son Ziyaret:
24 Mayıs 2020 12:28
Toplam Mesaj:
12 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
H.Saygılı
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

H.Saygılı

SON 10 MESAJI

Solungaçtan Kan Geliyor
Syda sivri hiçbir cisim yok, iki tane daha benZer büyüklükte japonum var. Biri çok kovalıyordu bilmiyorum o mu yaptı, kum silis kum. Evet su kirlenmişti gecikmişti biraz temizlik. Başka bir şey yapılabilir mi?

Tamam çok teşekkürler. Ters dönüyor balığım çok üzgünüm.
Solungaçtan Kan Geliyor
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217815/220520201922431.jpg[/IMG]

Panik halde yazdım bekleyemedim. Hiç iyi durumda değil. Tam su değişimi yaparken gördüm. Acaba ben mi çarptım bilemiyorum. Şu an hala kanıyor. Mavi çözeltiden attım belki fayda eder diye. Su değişti.
Solungaçtan Kan Geliyor
Japon balığım. Daha önce sorun yaşamadık. Solungacının bir tanesinden kan geliyor suya karışıyor resmen. Ölecek mi? Yapabileceğim bir ley yok mu lütfen yardım😭😭😢😢😢Fotoğraf:
Hastalık Belirtileri:
Akvaryum Kapasitesi (litre):
Akvaryumdaki Diğer Canlılar:
Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):
Filitrasyon:
İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.):
Japon Balığı Yemi
Merhaba. 35 lt akvaryumumda beslediğim 3 adet küçük japon balığım için uzun araştırmalar sonucunda aşağıdaki 3 yemi aldım. Ama yine de içim rahat etmedi, görüşlerinizi bekliyorum, doğru mudur bu yemler balıklarımın beslenmesinde birlikte kullanmak için?
- JBL PondSticks 4in1 1 Lt 160 gr
- Tropical Koi Ve Japon Balığı Bitkisel Stick Balık Yemi
- Kurutulmuş karides yemi[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217815/051020190114481.jpg[/IMG]
Hava Motoru Tek Çıkışlı Mı Çift Çıkışlı Mı
Hepinize çok teşekkür ederim, çok ilgilendiniz. Tabi ki farklı fikirler çıktı ve ben kafam karışıp bir mesajı 4 kez okudum, google’ladım. 😊 ama bir sonuca vardım sayenizde. Pipo filtre ve hava pompası alayım iyisinden, ısıtıcıyı da 24 değil ama (tank küçük olduğundan oksijeni olumsuz etkilemesin diye) 20-22 derecelerde sabit kalacak şekilde kullanayım. Bu filtreyi atayım, içini temizledim tamamen çünkü, iç süngeri yamulmuş erimiş gibiydi, şüphelendim ben bundan. Akvaryum da küçük ama balıklar az büyüyene kadar devam edeyim, yeni aldım🙈 büyürlerse ilk iş onu da büyüteyim.
Hava Motoru Tek Çıkışlı Mı Çift Çıkışlı Mı
[QUOTE=bumega]Akvaryumunuzu ağzına kadar doldurmadığınızı düşünürsek yaklaşık 30-32 lt su alıyordur japon balıklarınız çok küçükse bir süre idare eder. İç filtrenizde şeffaf bir boru varsa bu suya hava çekmesini sağlıyordur yani oksijen ihtiyacını karşılar. Filtrenin su çıkış kısmından hava kabarcıkları çıkıyorsa bu işlevi yerine getiriyordur. Ancak küçük bir iç filtre japon balıklarına malesef yetersiz gelecektir. Çok sık su temizliği yapmanız gerekebilir. [/QUOTE] boru var ucu suyun dışında olan, ama kabarcık yok, ne yapsam😕 Filtre konusunda kafam çok karıştı, forumda bu konuda çok farklı şeyler söylenmiş. Kimisi hava motoru ve ısıtıcı yeter, filtre gerekmez demiş. 🤔
Hava Motoru Tek Çıkışlı Mı Çift Çıkışlı Mı
[QUOTE=lazarusv20]Japonlar için ısıtıcıya ihtiyacınız yok, çıkartırsanız hacimden kazanırsınız. Akvaryumunuz 3 japon için halihazırda maalesef küçük.[/QUOTE] Evet küçük farkındayım, her haftasonu su değişimi yapsam iyi bir ortam sağlamış olur muyum, sorunu çözer mi? Isıtıcı da şöyle. Kışın ısınmayan bir odada kalacak balıklarım muhtemelen. Çünkü diğer odalarda ışık alan yere koyma imkanım yok. Odanın karanlık köşesinde kalsınlar istemiyorum, soğuk odada ısıtıcıyla belli süre devam ederim diye düşünmüştüm, olur mu öyle 🙈
Hava Motoru Tek Çıkışlı Mı Çift Çıkışlı Mı
Balık adetini yazmıştım, 3 adet küçük japon balığım var. Filtrenin oksijen verme özelliği var mı bilmiyorum. Dışarıda kalan şeffaf kısa bir borusu da var ama o mu oksijen sağlıyordur bilmiyorum. İkinci el aldığım için kutusu kullanım klavuzu vs yoktu. Nereden anlayabilirim?
Hava Motoru Tek Çıkışlı Mı Çift Çıkışlı Mı
Merhaba, bir sorum daha olacak. Hava motoru alacağım. Akvaryumum kaç lt bilmiyorum ama ölçüleri 50x25x25. 3 adet küçük japon balığım var. Filtre var, Isıtıcı var. Bu ölçüler için hava motoru çift çıkışlı mı, tek mi? Başka da nasıl özellikte olsun? Isıtıcıyı yanlış almışım hava motorum doğru olsun.
50 Cm Akvaryum Vs 200 Watt Isıtıcı
Merhaba, akvaryum yetiştiriciliği hakkında hiç bilgim yok ve fanusta bir japon balığı hediye edildi. Onu 50 cm bir akvaryuma aldım, yanında 2 japon balığım daha var. Sadece filtre var. Isıtıcı ve su motoru almak üzere pet shopa gittim, bana 200 watt ısıtıcı verildi. Forumdan okuduğum kadarıyla çok büyük almışım. Geri mi vereyim yoksa yine de kullanılır mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.