ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
SercanOzturk
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
89
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
27 Kasım 2019 01:56
Son Ziyaret:
15 Ekim 2020 11:11
Toplam Mesaj:
69 [0.21 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
34 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Sercan Ozturk
Doğum Tarihi:
09 Nisan 1996
Yaş:
24
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

15lt Blodymary Karides 90lt Bitkili Ramirezi 300lt Bitkili Discus

SON 10 MESAJI

Mayali Co2 Yi Cikarmali Mıyım?
[QUOTE=Cengizhan06]Muhtemelen co2 düzensizliğinden yosunlanma yapıyor.Ben olsam çıkarmazdım.Belki biraz daha kısardım co2 çıkışını.Açıkcası biraz tercih meselesi.Co2yi az isteyen bitkiye co2yi düzenli verirseniz hiç co2 verilmeyen bitkiye göre ciddi derecede fark edilir bir gelişme sağlayabiliyor.Ya co2yi kapatıp bitkilere daha az verimli formlarında bakıp yosundan kurtulacaksınız (ki yosunun mayalıdan kaynaklandığı kesin olmamakla birlikte gözleme dayalı).Yada gülü sevip dikene katlanacaksınız.[/QUOTE]

Mayalı co2yi kısamazsın şişe patlar. Sakal su değerlerinden kaynaklanması daha muhtemel. Test yapmadan kesin bir sonuca varamayacağınız için deneme yanılma yapabilirsiniz. co2 vermek için bir süre daha bekleyebilirsiniz. Filtreniz yoksa filtre ekleyebilirsiniz.
Mayalı sistemde düzenli co2 vermeniz mümkün değil. Ben monte carloyu mayalı co2 ile iyice köklendirip yayılmasını sağladım, 2 aydır co2 vermiyorum gübreyi de azalttım yaşıyorlar ama yayılma ve fotosentez büyük oranda azaldı.
Arka Fon Şart Mı?
Arkada duvar varsa zaten fon görevi görecektir. Arka fonsuz akvaryumlar gözüme çok daha hoş geliyor. 2 büyük akvaryumumda da arka fon kullanmıyorum 1 senedir, balıklar gayet mutlu. Ancak tasarımı oluşturuken kök ve bitkiler kullanarak saklanma alanı oluşturmayı ihmal etmiyorum.
500 Litre Amerikan Karma Tavsiye
Akvaryumunuz büyük, besleyeceğiniz türler tasarımla bütün olmalı. Akvaryumdan nasıl bir hissiyat almak istediğinizi iyi düşünün. Büyük akvaryumu kurmak da bozmak da zor iş. Ben 2 yılın sonunda 300ltlik akvaryumuma tamam şimdi oldu dedim. Şu anda mangrow köklerinden bir tasarım ve arkada bitkiler var. Discus, sae, panda çöpçü, cüce vatozlar, kardinal neonlar var. En çok temizlik konusunda zorlandım. Dekorun ve akıntının öyle bir olması gerekiyor ki dipte pislik birikmesin. Hiç dip çekimi yapmıyorum çekecek bir şey yok çünkü. En az 8 kere bozdum akvaryumu buraya gelene kadar. Karma amerikanda alakasız balıklar uyumsuz oluyor şahsi fikrim. Mesela Discus varsa başka büyük tür olmayacak. Agresif balıklar kaos yaratıyor agresif türler olmayacak vs.
Otomatik Yemleme Makinesi
Merhaba ben linktekini kullanıyorum memnunum. https://www.bettamarketim.com.tr/hailea-wt-180a-otomatik-yemleme-makinesi
Dış Filtre Yerine İçfiltre
İç filtre dış filtre ile aynı işi yapamıyor malesef. Ben de lifetech 838 kullanıyordum suyu taşıp parkeler şişince eheim 2217 aldım o zamandan beri kafam rahat.
Dıy Sistem Co2 İçine Sıvı Gübre Koymak.
Gerek yok dozajı ayarlayamazsanız şişe patlar yerler yapış yapış olur. Sadece şeker ve maya ideal.
60.40.40 Bitki Armatürü
Merhaba, aqualed plant serisine bakabilirsiniz, aqualed spectra 6500k beyaz da işinizi görür ben ikisini de kullanmaktayım. N11 de reefakvaryum diye bir satıcıda buluyorum en ucuz. Mygos plant kullananlar da var ben tecrübe etmediğim için bir şey diyemeyeceğim.
Eurostar Cuba Çimlendirme Adım Adım
[QUOTE=orhunkadim]
valla hocam bunlar yapamadı diye başkası da yapamaz sanıyorlar :D. Hak veriyorum ama zamanında kazık yiyip içlemiş olmaları normaldir [:)))][/QUOTE]

Dalga geçiyorsunuz ama o bitkiler cuba değil, cuba yaprakları çok daha küçüktür ve tek gövdeden tek yaprak takımı çıkmaz. Cubayı tohumdan yetiştiren yerli yabancı kimseyi görmedim bulamadım bütün tohumlar çin malıydı. Koskoca eurostar dediğiniz marka da koskoca değil. Markanın iki ürününü gördünüz diye gözünüzde büyütmeyin markayla ilgili her hangi bir bilgi bulabilecek misiniz bir bakın. Burada insanlar kötü niyetle size bir şey söylemiyorlar, üstünde cuba yazıyor diye inanıp bu kadar insanın yorumunu forumda açılan bu kadar konuyu hiçe saymamalısınız. Ben aynı tohumdan yetiştirdim çok boylanıyor, elma salyangozu hepsini dağıtana kadar aylarca akvaryumda kaldı ve cuba değil. Yoksa bir saksısına 20 lira verip adapte olacak diye 2 hafta bekleyeceğimize bir paket tohum alıp 2 haftada zemin kaplamak çok güzel olurdu.
150 Lt. Akvaryum İcin Balik Önerisi
Discus büyüyen bir balık o hacim ona küçük gelir size de keyif vermez, discusu yaşatmak değil iyi bir formda büyütmek zordur. Büyükleri de pahalıdır, çok yem isterler akvaryumu kirletirler. Yemedikleri yada ağızlarına alıp toz gibi tükürdükleri yemler suyu çabuk bozar iyi filtreleme gerekir vs. Ramireziyi ayrı discuları ayrı beslemekteyim hiç aynı tankta beslemedim. Besleyenler var ama ramirezi çabuk stres olan bir balık, akvaryumda kral olmak isterler. Küçük balıkları kovalayıp ego yaparlar.
Elma Salyangozu Akvaryumdan Kaçma
Benimki akvaryumdan kaçmış 3-4 metre ötede balkon kapısına doğru giderken bulmuştum. Belki bunalmıştır hayatından gitmek istemiştir buralardan. Şaka bir yana serghat adlı üyenin dediği gibi suyun bittiği yerle akvaryum tepesi arasında 3-5 cm yoksa yanlışlıkla düşmüş olabilir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.