ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Menfa
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
25
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Mayıs 2020 19:15
Son Ziyaret:
7 Saat 58 Dakika önce
Toplam Mesaj:
39 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
7 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
İsmail Kirez
Doğum Tarihi:
20 Mayıs 1992
Yaş:
29
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

İsmail Kirez

SON 10 MESAJI

Su Piresi Uretim Tankinda Planarya Veya Nematod
Ne yazık ki geçen sürede anlamış oldum. Bu canlılar su pirelerinin sonunu getirdi ama acaba balıkların için besleyici midir denesem mi çok aradayım. Beslemeye devam ediyorum şimdilik.
Su Piresi Uretim Tankinda Planarya Veya Nematod
Konuyu hortlatıyorum.

Su piresi kültürü ve yeşil su satın aldım. Su pirelerini maksimum 5 litrelik bir akvaryuma koyduktan sonra anaç boyda olduğunu düşündüğüm canlılar hızlı öldü. 2. gün neredeyse hareket eden bir şey görünmüyordu. 2. hafta doluyor bugün. Bir süredir içinde küçük canlılar görüyorum. Gövdeleri su pireleri gibi iri ama boyutlları su piresi boyutunda değil ve kuyrukları var. Acaba bu canlılar su piresi midir yoksa farklı bir şey mi? Aşağıda resimlerini de paylaşıyorum. Görüntülemesi oldukça zor, o yüzden kalitesiz fotoğrafların kusuruna bakmayın lütfen.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/223374/150620211530091.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/223374/150620211530341.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/223374/150620211531001.jpg[/IMG]
Balıklarım Hakkında
Fotoğraf atar, akvaryumun kaç litre olduğunu belirtirseniz, başlarına bir şey geleceğinden bu kadar korktuğunuz balıklarınız için optimum akvaryum önerilerini yapabiliriz. Herkes size yardımcı olmaya çalışıyor. Japonların sizdeki yaşam alanları ile ilgili nitelikli bilgi vermeniz hepimiz için iyi olur. Yapılan yorumların sahiplerinin bu konuda ticari kaygıları yok, o yüzden dikkate değerler. [:)]
Longear Sunfish - Güneş Levreği
Bilgiler için teşekkür ederim. Isıtıcısız bakmışsınız, hangi şehirdeydiniz? Bu yakaladığımızı dayım afiyetle yedi bu arada.
Longear Sunfish - Güneş Levreği
Bu balığı gölde yakaladık. İnternetten baktığımda longear sunfish balığı olduğunu öğrendim. Ülkemizde güneş levreği deniyor sanırım. Akvaryumda bakıldığına dair forumda yalnızca bir içirik bulabildim, o da astronot balığı ile yaşar mı gibi bir soruyu içeriyor ve yeterli değil. Bilgisi olan var mı?

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/223374/220520212038141.jpg[/IMG]

araştırırken bir adamın 600 litre akvaryumda onlarcasına baktığını gördüm. Dediğine göre erkek balık dişi için taşlardan bir yumurtlama alanı inşa ediyor. Ardından bu alana dişi gelip yumurtluyor gidiyor ve erkek tarafından korunuyor. Ayrıca su ısındıkça agresifleşip, hızlı büyüyor ve renkleri güzelleşiyormuş. Soğukkende daha durgun oluyor ve daha yavaş büyüyormuş.[EDIT]Menfa,2021-05-22 21:14:48[/EDIT]
1)japon Balığım Hamile Mi? Ve 2)hangi Tür?
[QUOTE]Balıkların formu çok kötü ayrıca pek sağlıklı değiller.
Bu ortamda üremeleri olanaksız.[/QUOTE]

Yeğenime 2 adet japon almışlar, onlara 50 litrelik akvaryum ayarlamaya çalışıyorum. Fotoğraflarda balıklarda gördüğünüz sağlıksızlık, keyifsizlik belirtilerini söyleyebilir misiniz? Benim için de referans olması açısından bu bilgilere ihtiyacım var.
Akvaryumun Ppm Değeri
Tam olarak benzer ölçümleri çeşme ve arıtma suyunda ben de yaptım ancak akvaryumdaki suyun durumu ne yazık ki çok iç açıcı değil.
musluk suyu 220ppm
arıtılmış içme suyu 014ppm
ph düşürmek için içine tormec atıp dinlendirdiğim su 230ppm
içinde sadece toprak olan gardneri yavrusunun bulunduğu 1 litrelik saklama kabında ise 110ppm

walstad yöntemi ile kurulmuş (katkısız toprak, torf değil + dere kumu) 200 litrelik akvaryumda 565ppm
3 biyolojik süngerli en altında elyaf olan debisi düşük sadece ufak bir sirkülasyon ve filtreleme yardımı için kurulmuş dış filtre kullanıyorum bu akvaryumda. Su değişikliğini haftada 1 %20 olarak yapıyorum.
canlılar: 50ye yakın lepistes ve yavrusu, 3 albino 5 komando cory, 1 helena salyangoz ve sayısız adi salyangoz


Akvaryumdaki balıklar sağlıklı görünüyor, akvaryumcuda kambur, havası kesesi patladığı için satılmayacak lepistesleri genelde toplarım rahat etsinler diye. Özellikle hava keseleri patlak balıklar için yapıyorum bunu, kısa hayatlarını biraz daha iyi geçirsinler en azından. Bu balıklar bile çok hareketli ve yem atmak için akvaryuma her yaklaştığımda benle beraber akvaryumun çevresinde dört dönüyorlar, yemleri de afiyetle yiyorlar.

GHı düşürmek için ne uygulamak gerekir yardımcı olabilir misiniz?
İç Parazit Mi?
Tarım ve orman bakanlığına sevk edilmiş kayıt. Henüz geri dönüş yok.
İç Parazit Mi?
Dostlar ben cimere yazdım, siz de yazın o halde. Hatta ilaçların ve ilgili ürünlerin isimlerini bilenler direkt iletebilir. Üşenenler için aşağıya yazdığım metni ekliyorum. Kopyalayıp, gönderin.

Merhaba,

Akvaryum hobisiyle ilgileniyorum ve zaman zaman balıklarım hastalanıyor. Bu hastalıkların neredeyse tamamı için ilaç veya yem çeşitleri yurt dışında mevcut. Ancak Tarım ve Orman Bakanlığının koyduğu kurallar gereği ülkeye girişleri yasak. Bu konuyla ilgili söz konusu hayvanların sağlıyla ilgili olan ilaç ve yemlerin ülkemizde ithal edilebilir hale getirilmesini arz ve rica ederim.

İyi günler, iyi çalışmalar,
Suyumu Nasıl Berrak Yapabilirim
Çok ince taneli kum kullandığınız için olabilir, bir de plaj kumuna benzettim. Eğer öyleyse dediğimi destekler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.