ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
chaoschaos
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Ekim 2020 17:52
Son Ziyaret:
1 saat 19 dakika önce
Toplam Mesaj:
23 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
12 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
chaoschaos
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

chaoschaos

SON 10 MESAJI

Hailea Rp 200 Ses Sorunu
Merhaba bundan önce 0 Hailea RP 400 modelini almıştım interntten ve gayet de memnundum hiç ses yoktu güzel de temizliyordu.Bir tane daha alayım dedim fiyatı iki katına çıkmış neredeyse ben de ikinci el baktım 400 modelini bulamadım 200 modelini buldum.Bu da iş görür dedim ve aldım.Geldim eve taktım çalıştırdım gürültülü bir şekilde çalışmaya başladı dedim olabilir ikinci el biraz zmaan geçsin oturur yok geçmedi.Ben de açtım içini pervane mil kısımlarına baktım ama kirlenmeye bağlı bir problem yok.İnternneten araştırdım biraz direkt o kısımları değiştirenler var,silikon yağı,vazelin sürenler var.Sesi gidermek için ne yapabilirim?
Akvaryum Klor Gidericileri
İnternette tonla su düzenleyici satılıyor çeşitli markalardan ve bu ürünleri kullanan yerli yabancı birçok kişiyi okudum ve izledim.Kullanılan markalar farklı ancak araştırınca hepsi hemen hemen neredeyse aynı.Yaptıkları işlem akvaryumdan suyu çekmek,ilacı belirtilen dozda akvaryumda kalan suya dökmek ardından ise direkt olarak çeşme suyu 'Tap Water' koymak.
Bu uygulamayı sizler doğru buluyor musunuz veya bu şekilde mi yapıyorsunuz bilmek istiyorum çünkü piyasada gerçekten çok fazla ürün var ve hepsine bakınca insanin aklı karışıyor.Tek kişinin önerisiyle de bir markaya körü körüne bel bağlamak istemiyorum.
Ayrıca merak ettiğim bir husus daha var; diyelim akvaryumum 100 litre ve ben yüzde 50 su değişimi yaptım yani akvaryuma yeni 50 litre su koyacağım.İlacın arkasında da örnek veriyorum 100 litreye 5 ml yazıyor.Şimdi bahsedilen 100 litre benim akvaryum hacmim mi yoksa akvaryuma koyacağım su için 50 litre üzerinden mi hesaplama yapmalıyım? Kısacası 100 litreye 5 ml mi damlatırım yoksa 2.5 ml mi?
Bu konularda bilgi sahibi,deneyimli kişiler elbet vardır.Bu konuda yardımcı olabilirlerse gerçekten çok sevinirim.
Japon Balığı Bitki Uyumu
[QUOTE=hanil]

Amazon, java 2 farklı türü ve anubias. Saz ve bacopa ları tamamen yok ettiler. Yüzey bitkisi olarak pistia ların köklerini ve su mercimeklerinin tamamına bayılıyorlar [:)][/QUOTE]
Saz yediklerini bilmiyordum sazı yiyen benim ufak bitkileri çerez niyetine yer teşekkürler
Japon Balığı Bitki Uyumu
[QUOTE=hanil]Benimde farklı niyetle başladığım ama sonradan japon akvaryumuna dönen bir tankım var. [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/205149/241120212343161.jpg[/IMG][/QUOTE]
uzun olan bitkiden ben de aradım da bulamadım bir türlü istediğim gibi bulduklarım da hep pahalı geldi :/ onun disinda hangi bitkiler var sizde?
Japon Balığı Bitki Uyumu
[QUOTE=chaoschaos]Merhaba akvaryuma birkaç bitki türü ekledim hepsini sert yapraklı seçmeye çalıştım ancak japonlar bu bitkilere dadanır yer mi bilemedim.İnternette yazan bilgilere göre yemez ama yine de emin olmakta fayda var.Tecrübe edinmiş kişiler yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

Bitki Türleri:
Java Fern
Alternanthera Bettzickiana Red
Söğüt Tütün Bitkisi
Nomaphila Siamensis[/QUOTE]
Japon eklemek istiyorum ancak bitkiler daha çok cılız simdilik eklemeyeceğim sanırım belki bitkilet iyice büyüdükten sonra.
Japon Balığı Bitki Uyumu
[QUOTE=lemur]Japonla uyumlu narin olmayan birçok bitki türü bulunabilir. Esas sorun bitkileri köklerinden sökerek zarar vermeleri. Bunun önüne geçmek için bitkiyi zemine iyice sabitleyebilir, anubias gibi gömmeden bir yere bağlayabileceğiniz rizomlu bitkiler seçebilir ya da küçük saksılar kullanabilirsiniz. Ayrıca elodea, lemnia gibi severek yiyebilecekleri bitkiler her zaman tercih edilebilir. Göz hakkı diye bir şey var. [:iyi:][/QUOTE][QUOTE=lemur]Japonla uyumlu narin olmayan birçok bitki türü bulunabilir. Esas sorun bitkileri köklerinden sökerek zarar vermeleri. Bunun önüne geçmek için bitkiyi zemine iyice sabitleyebilir, anubias gibi gömmeden bir yere bağlayabileceğiniz rizomlu bitkiler seçebilir ya da küçük saksılar kullanabilirsiniz. Ayrıca elodea, lemnia gibi severek yiyebilecekleri bitkiler her zaman tercih edilebilir. Göz hakkı diye bir şey var. [:iyi:][/QUOTE]
java fern köke bağlı diğerleri zeminde dere kumunda köklerini iyice sabitleyeceğim
Japon Balığı Bitki Uyumu
Merhaba akvaryuma birkaç bitki türü ekledim hepsini sert yapraklı seçmeye çalıştım ancak japonlar bu bitkilere dadanır yer mi bilemedim.İnternette yazan bilgilere göre yemez ama yine de emin olmakta fayda var.Tecrübe edinmiş kişiler yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

Bitki Türleri:
Java Fern
Alternanthera Bettzickiana Red
Söğüt Tütün Bitkisi
Nomaphila Siamensis
İç Filitre
Lütfen gidin filtreyi geri verin onun yerine debisi daha az bir filtre tercih edin.Aldığınız filtre akvaryumu havaya uçurur.Ama en iyisi filtreyi geri verin onun yerine hava motoru ve pipo filtre alın.
30 Litrelik Tanka Hangi Balık ?
[QUOTE=Rafayel]
5 6 çift arıyorum bende.
[/QUOTE]
çift şeklinde satıyor mudur bilmiyorum eskiden ilanı da vardı ancak şuan satmiyor sanirim isterseniz forum kullanici adini vereyim ordan iletisim kurun
30 Litrelik Tanka Hangi Balık ?
[QUOTE=Rafayel]10 Çift medaka?
Bulursanız tabii 😅[/QUOTE]

istanbulda satan birisi vardi bir seferinde yumurta almistim sonra beceremeyip 10 tane ufak almistim

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.