ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Alameddin E
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
20 Haziran 2024 14:17
Son Ziyaret:
2 Saat 13 Dakika önce
Toplam Mesaj:
5 [0.18 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ALAMEDDIN EMIN
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

37L akvaryumcu, aynı zamanda bitki ile de cebelleşiyor.

SON 5 MESAJI

Siyah Teleskop Cinsi Japon Balığı Kuyruk Problemi
Pekala teşekkürler. Bu arada geceleri de açık bırakmaya başladım, bir balık vardı, diğerlerini hiç dürtüklemezdi o bile hareketlendi. Cidden teşekkür ederim.
Siyah Teleskop Cinsi Japon Balığı Kuyruk Problemi
Gerçekten mi?
İlk defa duydum desem yeridir. Çevrem akvaryum filtresini gece kapatmamı söylemişti. Bunu duyduğuma üzüldüm açıkçası. Ve dediğiniz gibi bitkiler gündüz fotosentez yapar gece karbondioksit salgılar. Dediklerinize uyacağım, akvaryumun filtresini gece de kapatmayacağım. Gerçekten çok teşekkürler.
Akvaryum için başka önerebileceğiniz birşey varsa lütfen söyleyin.[EDIT]Alameddin E,2024-06-21 09:51:31[/EDIT]
Siyah Teleskop Cinsi Japon Balığı Kuyruk Problemi
Algler şu şekilde
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/247365/200620241427591.jpg[/IMG]
Hemen balığın altındakiler , koyu kahverengi, filtreyi gece kapattığımda az da olsa suya etkisi olsun diye bırakmıştım oksijen takviyesi bakımından.
Siyah Teleskop Cinsi Japon Balığı Kuyruk Problemi
Yanlış anladınız sanırım, akvaryumda 4 değil 3 balık var ve dediğiniz gibi bencede küçük bu Balıklar için. Ancak mümkünse en yakın zamanda tanktaki balıkları daha büyük bir akvaryuma koymayı düşünüyorum, kaç litre önerirsiniz, şunu söyleyeyim birde dişi daha almak mantıklı olur herhalde yani totalde 4 japon olur, bunlar için kaç litre bir hacim önerirsiniz? Birde yani şöyle söyleyeyim çok bir imkanım yok ev bakımından o yüzden belkide maksimum 50 bilemediniz 60 litreye çıkabilirim. Tabiki yine de iyi bir sonuç alacağıma sizin kadar bende inanıyorum. Eleştiriniz için teşekkür ederim.
Son olarak alglerden bahsetmiştim, onların durması mi yoksa temizlemem mi makbul? Ve yine dediğiniz gibi bende balığın yüzgeclerinin yüzeylere değip kırıldığını düşünüyorum. Aynı kanaatteyiz yani. Tekrar teşekkürler. [:3]
Siyah Teleskop Cinsi Japon Balığı Kuyruk Problemi
TANKTAKI CANLILAR : (ilk dönemde) 2 adet teleskop(1 dişi 1 erkek), 1 adet tül kuyruk (erkek), 2 adet klasik japon (1 d 1 e).
HACIM: 37L
FILTRE TIPI: Dış filtre
(VARSA) KULLANILAN ILACLAR: Metilen mavisi, Mantar ilacı
KUM TIPI: midye kırığı kum
TANK YAŞI: 3 YIL

Herkese merhaba,
Yakın dönemde bir balığımı kaybetmeme karşın artık biraz daha dikkatli davranmam gerektiğini düşünüyorum bu yüzden bu konuyu açtım. Bana hediye olarak akvaryum gelmişti. Geldiğinde 5 balığım vardı bunlardan birisinin hava kesesi yırtık/Patlak olarak geldi. Sonrasında o balık bir 11 ay kadar yaşadı ancak ölümü kaçınılmaz oldu. Daha sonrasında akvaryuma yeni bir Koi cinsi balık eklendi (büyük bir hata olduğunun farkında değildim) ve akvaryumda tabiri caizse ahkam kesmeye başladı (yaşam alanı gereği) ve bazı balıkların kuyruğunu yedi. Sonrasında koi cinsi japon balığı satıldı ve akvaryum 4 nüfuslu devam etti. Bir süre sonra dişi teleskop japon hastalığa yakalandı (sebze diyeti sonrası) iç parazit olduğunu düşünerekten sarımsaklı yem tedavisine başvurdum. Daha sonrasında veterinere götürdüm, bu dönemde akvaryumda metilen mavisi vardı. Ancak balık ne olduğunu anlamadığım bir şekilde öldü. Ancak şimdi balıklarının yine deyimi yerindeyse sağlamları kaldı kırıklar elendi. Bu balıklara zarar gelsin istemiyorum. Akvaryum yeni temizlendi, genellikle haftada bir 10 litre olacak şekilde şu değişimi yaparım. Dış filtreyi ise ayda 1 temizlerim. Her şu değişimi sonrası 1 adet akvaryum tuzu, 1-2 damla metilen mavisi ve biraz da mantar ilacından ilave ederim.

Ancak son günlerde bu Japonumda ne yedüğü belirsiz bir hastalıkla karşılaştım, kuyruğunda sanki baloncuk oluşmuş gibi görünüyor. Sağlığına bir zararı olup olmadığını bilmek için size danışmak istedim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/247365/200620241427591.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/247365/200620241428461.jpg[/IMG]

Ayrıca birsey daha sorayım yeri gelmişken, ben akvaryumdaki taşların üzerindeki algleri temizlemek istemiyorum, onların Balıklar için yararlı olduğunu, hatta bitki gibi kullanılabileceğini düşünüyorum, bu konu hakkında da beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.