ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
verko
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Mayıs 2007 14:40
Son Ziyaret:
21 Nisan 2018 21:51
Toplam Mesaj:
77 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
orhan ÖZALAN
Doğum Tarihi:
01 Haziran 1960
Yaş:
59
İl:
Istanbul
Meslek:
reklam
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Orhan ÖZALAN PENDİK

SON 10 MESAJI

Hasta Yunuslarım
Yunuslarımda sürtünme hastalığı başlayalı bir hafta kadar oldu önce suyun yarısını dinlenmiş su ile değiştirip kaya tuzu ilave ettim.. fakat geçmedi tekrar yarı su değişimi ve metilen mavisiyle tedavi edeyim dedim gene olmadı mikofisle aynı işi yaptım.her ilaç denemesinde de su değişimi yaptım. balıklar şu anda sürtünmeleri biraz kesildi ama hepsi hala hasta. kuyruklarında hafif bi kızarıklık var hareket etmeden öylece duruyorlar. bazen bazıları birden ok gibi fırlayıp kuma cama taşa ne bulursa sürtünüp tekrar hareketsiz duruyor.. bazende ağızlarında birşeyler varmışta atmak istermiş gibi sert ağız açıp kapatma hareketleri yapıyorlar. su temiz filtre temiz. fakat neden toparlanamıyorlar anlamıyorum. yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Tanka Yeni Balık Eklenmesi (videolu Anlatım)
Birde uzun yoldan gelmiş balıkları nasıl akv. a alabiliriz... o şekilde bi konu vardır mutlaka ama ben bulamadım. bilen varsa bi link verebilirse çok makbule geçerdi...
Malawi Kayalıkları
Ne deniz ne tanganyika ne de discus Varsa yoksa malavi ve malavininde en popüler balığı YUNUS 25 senedir balık beslerim her balık tan hevesimi aldım ama yunus bambaşka bi dünya,bunun sevdası bitmiyor.
Yakında bende resim eklemesini becerebilirsem yunuslarımın resimlerini sizinle paylaşmak isterim.
Sevgiler, sağlıklı balıklar.


İSTANBULLU YUNUSLAR : ) SON FOTOĞRAFLAR syf; 9da
 Gökhan bey balıklarınız çok güzel. Allah nazardan kaza belalardan korusun
Ne deniz ne tanganyika ne de discus Varsa yoksa malavi ve malavininde en popüler balığı YUNUS 25 senedir balık beslerim her balık tan hevesimi aldım ama yunus bambaşka bi dünya,
 bunun sevdası bitmiyor.
Yakında bende resim eklemesini becerebilirsem yunuslarımın resimlerini sizinle paylaşmak istiyorum.
Sevgiler, sağlıklı balıklar.
verko2011-09-17 13:15:09
sp-mp-bp-yunus-portakal için aksesuar+yem+uyumluluk
Zemin için silis kum en uygunudur bence ne kadar da ince taneli olursa o kadar iyi çünkü cıchlıdlar kumu ağzına alıp atarlar ve bu arada kum içinde oluşan mikroorganizmalarlada beslenirler.
Kaya ve plastik bitkilerlede dekor yapabilirsin fakat kayalar mercan gibi keskin olmamalı buna dikkat et.
Yem içinde forumu biraz karıştırırsan çok güzel çok çeşitli yemler var.
Sevgiler. 
sp-mp-bp-yunus-portakal için aksesuar+yem+uyumluluk
İlerde balıklarınız damızlık boya geldiklerinde yumurtlama zamanı s. prensesler yunusların yumurtalarını çalar ve yunusları rahatsız eder.
fakat başkada pek bi sorun olmaz arada zararsız bi kaç kovalamacadan öteye geçmezler.
Tabi balık sayınızıda akv. ölçülerinize uygun tutmanız gerekir.
Sevgiler.
 
balıklar çok ürkek..

Balıklar 1 er ad. ise korkuları normal. çünkü cıchlıdlar koloni balıklarıdır tek yaşamaları onlara strese sokar ve ürkek olur yanlarına bi kaç balık ekleme şansınız varsa kendilerine güvenleri gelir ve dolaşmaya başlarlar.

Fakat ekleme şansı yoksada eninde sonunda alışıp gezmeye başlayacaklardır sabır etmeniz lazım.
Sevgiler.
Karınları içe çöktü

Gerek önlem olarak gerekse hasta balıkları iyileştirmede sarmsağın çok büyük faydaları var.Sarımsağı iyice ezip suyuna bir miktar yem atın. ve bu yemi balıklarınzın yemesini sağlayın. Yemeyenlerede elinizle veya şırınga yardımı ile yedirmeye çalışın. Ve bunu en az 1 hafta devam ettirin sonra sık sık su değişimi yapın.

İnşallah balıklarınız iyileşir.
Sevgiler.
Yunusum yem yemiyor..
Hastalık ilerlemeden müdahele edilebilseydi olurdu ama anlattıklarınız artık iş işten geçmiş safhası idi.
Sağlık olsun.
Sevgiler.
Malawi gölümün yeni hali.
Resimlerden balıkların pek rahat dolaşamayacağı gibi gözüküyor. Fakat balığınız yumurtladı ise demekki hallerinden memnunlar.Tebessüm
Sağlıklı balıklar.
Sevgiler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 404 Online Kullanıcı, 220 Üye

Online Kullanıcılar

Redmi, atiryaki, Koksal Gurkan, Musa Açıkgöz, beyazgul, Aquarist101, Irlo, Ejder Günaydın, Burak Dişli, bymurat06, kenanhalil, CagriSindirac, WaveRider, brsyc, Bunyamintalha, telat34, nejalt, yildo999, Amator1923, Dimidiochromis, Nocturnal, haagun, TolgahanA, Quersian, s3lck, MaviGolge, ukilavuz, harunygt34, cashercash, lazarusv20, mgokturk, mibis, Goksen, Ardaky10, smithiseek, nicoax10, Halil Özçelik, de4b5, tolgababadag, 06tuna34, eagertr, turgayoncul, aktugsedat, Serkanjb, FatihOZER, CsKa, wmelontr, mrcnnn, Asaylan, Brsk, GETz READY, sarıyerli 1970, a.gumrah, ozgurbosnak, Kemalk41, gucluh73, YucelAktay, stroma, mcmert, Ahmtkr, ityo39, yxxl, Mikail Erdoğan, OziBala, adige_07, Hsyn, sempatik73, Mert Kayış, mrt.ozman, yasinbugra, fa61, eraycalvusizmit, muhoni, AkvaryumKolik, orimohito, hasomen73, alix, ceyh, nzm06, Balikcidede, mesut alak, scorpion26, Kayhan09, MiSoSiKiaN, Cokoksen, madstalker, babastory, istanbul34, Aspendos, burak618, Ercan01414, Kınayu, tqyline, CnytYldz, sede, muratabi54, hurricane29, Hawks, volkan81, Noyes, leovo, kebüç, Feyyaztimurs, sulox, dusumsel, beratonur, mesutkaracan, IlkerSalmanoglu, DtResat, Yasarozen, muratyarici, zekigonlum, Necmi Uysal, Aspet, ceza031, ultraaskin, Bonzi, HaydarGul, ersel, arconim, pofdzm, AlperDemir, obarasbay, TanselCanan, madenci67, SCORPION_79, Fatih ÇE, Ulast, Kadir5834, Tony, erdotr, Alperenpkr, hamittsurmelii, erensimsek, kadir0606, PUCK06, heredot_cevdet, Engineerpro123, sbilgic82, alonesmaug, Foae, yhackup, yunus78, alicankatip, atrakhan55, Çemşük hobici, KAMPUT, Mete Duru, MrGedik, Bayulker, Ersin6060, Neothauma, omerali06, krib, joe-kr, mertozbudak, FurkanKöse59, cagatay19, aquay, sy0666, Bisnev99, yucesoy83, sinor, arapaima, MCorbaci, HarunYldrm, Joseph122, segado, Murat Gün, ternapi, Nursun, Aquaristsls, AlperTasci, suslu_78, erakay, macagil, berrak_aquarium, Mehmetcan, dancer, Adnanyum, mehmetaydin, gugudali, Aky173, mereny, harunefe, AHMTEMEL, CenK, Eyuboglu, aliemre07, lynx, Tevez, suat arslan, kontrast, samkoman, SefaOzdamar, Harbiyeli, BoraER, Alexito, legionnaire1, sia, i_gulistan, adnanuluçay, whitefish, Murat52, Alp43, H.e.k, Okansari, stranger592, zuzuzuzu444, TheHobi, koridoras, lapseee, Ahmet580, Nefer, mhmtks, davutg, murat4255, gyunda, nano77, Gursoyhasan, ilkeremm,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.