ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Salem
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
31
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Aralık 2008 19:31
Son Ziyaret:
12 Ocak 2020 20:58
Toplam Mesaj:
1196 [0.30 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ümit Altunyurt
Doğum Tarihi:
07 Kasım 1987
Yaş:
32
İl:
Istanbul
Meslek:
Filologia Española @İ.Ü
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/62646.jpg[/img] La tierra es de quien la trabaja

SON 10 MESAJI

Akvaryumda Ölen Balıklar Hkk.
Umut bey tavsiyem şebekeden alıp dinlendirdiğiniz suyu da akvaryuma eklemeden önce bir test etmeniz. Bazen eski su tesisatları vs. de sıkıntı yaratabiliyor. Test sonuçlarınız çok kötü olmamakla beraber pek iç açıcı da değil. Osmos kullanma şansınız yok ise sorunu çözene kadar sertliği düşük bir su markasının damacana sularından eklemeyi deneyebilirsiniz.
Saygılar
2 Tank Arasi Bakteri Catismasi Olur Mu?
Balıklarınızı İsmet Bey'in de söylediği gibi yavaşça aşılayarak transfer ederseniz ve tanklarda herhangi bir hastalık vs. yok ise sıkıntı olmayacaktır.
Akvaryumda Ölen Balıklar Hkk.
Umut Bey,

Sorunun kaynağının ne olduğunu bu şekilde tahmin etmek oldukça zor. Takip ettiğiniz aşamalarda teknik bir sıkıntı yok gibi duruyor. Eğer elinizde detaylı su testleri mevcut değil ise size sık sık su değişimi yapmanızı öneririm.
Açılan Perde Ve Güneş Işığı?
Akvaryumunuza direkt ve uzunca süre vurmadıktan sonra güneşin odayı aydınlatmasında bir sakınca yok. Yosunları baskılamak için kullanabileceğiniz yöntemlerden birini tercih eder ve başarılı da olursanız gelen ışığın faydasını bile görebilirsiniz.
betta ve japon balığı bir arada yaşar mı?
Su gereksinimleri birbirine benzeyen türler değiller. Dolayısı ile kısa süre mecburiyetten tutmanız gerekiyorsa mümkündür fakat uzun dönemde sorun yaşatacaktır. Sonuçta bu canlıları keyif için besliyoruz ve bizim de onları beslemekten keyif almamız için canlıların ideal şartlara en yakın halde beslenmeleri gerekli.
Co2 Difüzörün Belirli Bir Ömrü Var Mıdır?
Difüzörün türüne göre değişmekle birlikte difüzörlerin belirli bir ömrü yoktur. Çoğu difüzörü çamaşır suyunda bekleterek üzerlerindeki yosundan arındırabilirsiniz. Satın alacaksanız cam difüzörleri tercih etmenizi öneririm.
Elektrik Kesintisi
Akvaryumunuzun hacmi, içerisinde bulunan balıkların türü ve sayısı konusunda detaylı bilgi verirseniz daha açık tavsiyeler gelebilir.
Şelale Filtreler Hakkında Bilgisi Sağlam Olanlar?
[QUOTE=sarı2604]

Öncelikle benim derdim şu hacmim ufak besledigim balik betta cok dalgalanma yada motor suyu cekerken asiri cekim yaparsa betayi rahatsiz eder az cekim ve filtrasyon da temizlik saglamaz
Az cok anladim ne demek istediginizi fakat tam anlamadim ne demek istiyorsunuz daha aciklayici bir sekilde anlatimi ÖM. den veya buradan yaparsaniz memnun olurum.[/QUOTE]

Buradan açıklayayim ki araştıran diğer arkadaşlar da görebilsinler;

Filtrenizin debisi kadar içerisindeki filtre malzemelerinin kalitesi de önemli. Yani siz balığı rahatsız etmesin diye düşük debili bir filtre tercih etmenize rağmen eğer filtre malzemesi koyacağınız haznesi geniş ise ve bu haznede kaliteli filtre malzemeleri kullanırsanız debinin düşük olması sizi pek negatif etkilemez. Kaliteli malzeme bunu tolore eder.

Dolayısı ile balığınızı rahatsız etmeyeceğini düşünüğünüz düşük debili ama filtre haznesi büyük bir filtre tercih edip, içerisinde piyasada bulabileceğiniz üst kalite filtre malzemeleri ile doldurursanız sıkıntısız sürdürürsünüz filtrasyonunuzu.
Daldırmalı Su Isıtıcı
Ana tankınızda olmamak şartı ile dinlendirme tankınızda elektrik açısından tedbirli davranarak kullanmanızda bir sakınca yok. Kış aylarında yaşadığım acil durumlarda normalden fazla su değişimi yapmam gerektiği durumlarda zamanlayıcıya bağlayarak kullanmışlığım bile oldu. Lakin tekrar ediyorum ana tankta kullanmak büyük risk. Elektrik kaçağı, aşırı ısınma vs gibi durumlara sebebiyet verebilir.

Eğer dinlendirme tankınızda kullanacaksanız bir zamanlayıcıya bağlayarak kullanabilirsiniz. Sarfiyat konusunda ise tüketimi oldukca yüksekti diye hatırlıyorum.
Şelale Filtreler Hakkında Bilgisi Sağlam Olanlar?
Filtrasyon konusunda tek referans olarak debiyi alırsanız doğru karar veremezsiniz. Debiden daha önemli konu filtrenin media tutma alanıdır. Şöyle düşünün, kötü bir süzgeçten geçen su ne kadar hızlı geçerse geçsin size faydası olmayacaktır. Doğru medya malzemesi kullanmanız debiden çok daha önemli. O yüzden bütcenizi medyaya ayırmanızı tavsiye ederim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.