ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
FerhatKaya
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
333
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
09 Mayıs 2010 20:49
Son Ziyaret:
22 Eylül 2022 12:36
Toplam Mesaj:
767 [0.17 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ferhat Kaya
Doğum Tarihi:
26 Temmuz 1994
Yaş:
28
İl:
Istanbul
Meslek:
Psikolog
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ferhat Kaya

SON 10 MESAJI

1500 Litre Wild Blue Zaire Moba Tankım
[QUOTE=yilmazportakal]

Merhaba Ferhat Bey, öncelikle kusura bakmayın, uzun zamandır foruma girmemiştim. Evi ve akvaryumu taşıdım bu arada. Daha önce garajda kuruluydu ve zemin konusunda hiç düşünmeme gerek yoktu. Ancak şimdi aynı akvaryumu daireye taşıdım ve şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Aynı oda içerisinde yaklaşık 2500 litrelik akvaryum bulunuyor. Belki bir fikir olabilir ama yine de araştırmanız da fayda var tabiki. Saygılar.[/QUOTE]

Yok estağfurullah Yılmaz Bey. Kaç aydır akvaryumunuz dairenizde bulunuyor?
1500 Litre Wild Blue Zaire Moba Tankım
Tebrikler akvaryum ve balıklar muazzam. Bende 1400 litre akvaryum kurmayı düşünüyorum evime, yalnız evin zemini sorun yaşar mı diye bir çekincem var. Akvaryumunuz evinizde mi bulunuyor?
Discus Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
[QUOTE=celalabay]

Üçlü kartuşdan geçirip su düzenleyici de uygun oranda kullanmak bence faydalı olur. üçlü kartuşlardan suyu biraz fazla hızlı geçirirseniz klor iyi arındırılamıyor. Ben de geçmişte bu sebepten su düzenleyici ekleyerek kullanıyordum. Eğer debiyi çok düşük olarak verebilirseniz gerek kalmaz fakat bu durumda da akvaryum çok uzun sürede doluyor.[/QUOTE]

Celal Bey. Ben sadece karbon filtre kullanıyorum. Suyu düşük debiyle granül karbondan geçirip akvaryuma veriyorum. Bir hobicinin dediğine göre bu karbon filtre suda ki kloramini emmiyormuş. Şebeke sularımızda kloramin bulunuyor mu?


Edit: Biraz detaylı araştırma yaptım ve karbonun hem kloru hemde kloramini absorbe ettiğini öğrendim [:)][EDIT]FerhatKaya,2021-01-24 20:08:14[/EDIT]
Dış Filtre Sorusu
Lav taşı lav kırığı aynı şey ancak lav taşına benzeyen kırmızı pomza taşıda kullanılabilir. Genelde peyzaj düzenlemelerinde kullanılan kırmızı delikli taşlar pomza taşı oluyor. Beyaz çeşidide var. Ben kırmızı pomza taşını filtremde kullanıyorum.

Yani lav taşı lav kırığı yada cüruf,pomza taşı yazması çok fark etmiyor. Bu söylediğim herhangi taşı kullanabilirsiniz.

Ben dış filtremde sadece pomza taşı ve elyaf kullanıyorum.
Akvaryum Suyum Kokuyor
[QUOTE=Emircan51][:(][:(]Yeni akvaryum aldım ve tertemiz yıkadım ama suyumda koku fark ettim sonra tekrar boşaltıp sıcak suyla güzelce yıkayıp 2 gün havalandırdım akvaryumu akvaryum kokuyor sanmıştım ama suda koku var balık alamadım ölür diye
[:(][/QUOTE]

Balık koymayın bu süreçte. Anladığım kadarıyla akvaryum yeni kurulum. Suda ki kokunun sebebi klordan yada şebeke suyunda bulunan diğer maddelerden kaynaklanabilir.
Dış Filtre Sorusu
Sıvacı süngerini maliyeti azaltmak ve biyolojik filtrasyona katkı sağlamak için kullanacaksanız size lav taşını veya pomza taşını öneririm. Hem uygun fiyatlıdır hemde biyolojik filtrasyon için geniş yüzey alanı sağlar. Sıvacı süngeri salınım konusunda sorun çıkarmaz ancak çabuk tıkanır.
Lepistes Fiyatlarındaki Gereksz Artış!
Son yıllarda gözlemlediğim kadarıyla artık bazı hobiciler akvaryumculardan daha pahalıya canlı yada malzeme satar oldu. Özellikle sıfır fiyatından daha pahalıya ürünlerini satan hobiciler görüyorum. Bu insanlara taviz vermemek için lütfen almak istediğimiz bir ürün varsa piyasa analizi yapıp daha sonra o ürünün sıfırını yada ikinci elini alalım.
Amerika X Yırtıcı Karma Tanıtım
Hayırlı olsun akvaryumun ölçüleri güzel. Mobilyasınıda beğendim. Sump konusunda hiç tecrübem olmadı. Açıkcası bana karmaşık geldiği için sump kullanmak gözümü korkutmuştu. Şuan 550 litre akvaryumum var. Bende sump kullanmak yerine 60 litrelik varilden dış filtre yaptım malum dış filtre fiyatları son dönemlerde uçtu. Eğer sump konusunda ilerde sorun yaşarsanız fikir olması açısından kendi filtremin fotoğrafına koyuyorum. Çok estetik durmuyor biliyorum ama dolabın içine saklanırsa pek rahatsız etmez.


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/93087/111220202117361.jpg[/IMG]
Asma Dalı Çalışması
[QUOTE=Wildfish]

Adist derken serkan beyin sahibi olduğu kadıköydeki akvaryum mağazasındanmı bahsediyoruz?[/QUOTE]

Evet o mağazadan bahsediyorum.
Asma Dalı Çalışması
[QUOTE=Wildfish]

Salınımdan yana kafamız rahat olurda; vernik dediğin kimyasal hocam. Sıkıntı çıkarmazmı su kalitesi ve canlılar açısından.

Sonuçta vernikte solvent, tiner vb maddeler var. Çok tehlikeli duruyor. [/QUOTE]

Adist ekibi 100 kat vernik ürününü kullanıyor. O yüzden bir sakıncası olsa onlar kullanmazdı zaten. Yinede tercih sizin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.