ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
arapaima
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
31
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Kasım 2010 08:32
Son Ziyaret:
2 Saat 14 Dakika önce
Toplam Mesaj:
52 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
10 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
ali sonat
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Datnoid, rope fish, marbled headstander, fahaka puffer, indian shovelnose catfish, exedon tetra, severum, polleni, spotted talking catfish, lipstick leporinus, ocellated snakehead, uaru, panaw snakehead, geophagus, macaw, labeo negro, L190

SON 10 MESAJI

Monster Fishs
Güzel türler almışsınız, yalnız fahaka 45cm'ye kadar büyüyen en büyük 2. tatlı su pufferi aynı zamanda en saldırgan puffer'dır. Yavrulukta büyümesi çok zor. İmkanınız varsa başka tankta yeterli boya ulaştırıp ekleyin ama o zaman da devamlı gözünüz üzerinde olsun çünkü puffer'ların kendilerlne özgü karakteri var eğer psikopat bir taneye denk geldiyseniz tanktaki tüm balıklarınızı öldürür.
Tropheus Ve Ciklitler
Yavru almak istemiyorsanız tropheus başka türlerle beslenebilir ama otçul beslenen türlerle. Tropheus'ları etçil ağırlıklı beslerseniz sağlıklarının bozulması bloat olma riskleri vardır.
Tür
Saldırgan değildir. Barışçıl ve ürkektir rahatlıkla besleyebilirisiniz.
Aphanius Türlerinde Farklılıklar !
Salda gölüne endemik Aphanius splendens tüm kaynakalarda soyu tükenmiş olarak görünüyor (sadece doğada değil tamamen). Bilgisi olan ya da hali hazırda besleyen, üreten var mı?
Gymnothorax Tile (tatlısu Müreni) Sorusu
Müren besleyecekseniz acı su da tutmanız gerekir yoksa büyük ihtimal birşey yemez ve kısa ömürlü olur. Gereken acı su şartlarını sağladıktan sonra canlı yem vermek zorunda değilseniz dondurulmuş karides, kan kurdu ve diğer alternatifleri kabul edecektir. Saldırgan balık istiyorsanız bulmanız çok çok zor olsa da fahaka puffer arayın astronot falan yanında kedi yavrusu gibi kalır.
Çikletten Tetraya Geçiş
Tek tür beslemek istiyorsanız Exodon paradoxus (bucktooth tetra) alabilirsiniz. Boyu küçük olup Piranalardan daha vahşi ve hızlı çok farklı bir tür beslemiş olursunuz.
Türü Nedir ?
Sunfish, ben besledim aynısını. Balık amerikaya özgü ama bir şekilde türkiyeye gelmiş ve burada nehirlere vs adapte olmuş. Hangi alt türü olduğuna gelince Longear'a çok benziyor ama Green Sunfish ya da Pumpkinseed de olabilir onlara da benziyor. Aynı boydaki Cichlid'ler ile ya da diğer avcı balıklarla besleyebilirsiniz ama biraz kavgacı olduğundan akvaryumun üst tarafını kullanan diğer agresif balıklarla sorun çıkabilir. Bir de çok iştahlı balıklar.
Delhezi Bichir Uçuyor Sanki
Ornate bichir de bulursanız kaçırmayın renk ve desenler harikadır.
Leopar Çalı Balığı
Yutamayacağı balıklara karşı saldırgan değillerdir ancak küçük balıkları avlarlar. Kakadu'nun eninde sonunda yem olma ihtimali çok yüksek.
Leporinus fasciatus
Leporinus'lardan sizin balığınız fasciatus olmak üzere pek çok tür besledim şuan da leporinus arcus ve Leporinus hypselonotus besliyorum. Yanlış balıklarla beslenirse sorun çıkartırlar . Benim arcus daha önceden kovalandığı bir sunfish'i üstünlüğü ele geçirip ben evde yokken öldürmüş. Red tail catfish ve uaru'ya da zarar verdiği için başka akvaryuma koymak zorunda kaldım. Şu anda büyük 1 polleni ile beraber yaşıyor. Daha önce beslediğim Leporinus fasciatus'u da bıçak balığına zarar vermeye başladığı için ayırmıştım. Her zaman diğer balıkların kuyruk ve yüzgeçlerini yeme eğilimindedirler. Ancak büyük sert amerikan cichlid'leri veya yırtıcı balık tankları için ideal bir türdür. Gözlemlemek şartıyla sarpae'den daha hızlı tetra türleriyle deneyebilirsiniz. 2 tane beslendiğinde biri üstünlüğü ele geçirip diğerine zarar veriyor ama 4-5 tane sürü olarak alırsanız agresifliği azaliyor. Eğer bu türü sevdiyseniz daha az agresif Leporinus hypselonotus (marbled headstander) deneyebilrisiniz. Benim ki tetra akvaryumunda red fin columbian, buenos aires, red eye tetra vs gibi türlerle sorunsuz yaşıyor[EDIT]arapaima,2018-08-29 02:06:45[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.