ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Barış
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
95
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Temmuz 2006 13:03
Son Ziyaret:
9 Saat 51 Dakika önce
Toplam Mesaj:
958 [0.23 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
69 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Öztekin Barış Ot
Doğum Tarihi:
17 Temmuz 1994
Yaş:
23
İl:
Izmir
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Öztekin (Barış) Ot İzmir\Bayraklı-Alsancak Deu Elk&Elektronik Müh. Tınaztepe Dağı Vahşi Yaşam Alanı Kampüsü

SON 10 MESAJI

Bu Aylarda Isıtıcı Lazımı Arkadaşlar ?
Cidden şu , yazın ısıtıcıların çıkarılması mantığını anlayamıyorum.
3 Aydır El Sürmediğim Berbat Akvaryum
Facebookta da 1m takipçi üstü olanlar harici fotoğraf söz anı paylaşılmasın.
Bunlar Mantarmi ?
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/bu_nedir_bilen_var_mi_k906599.asp[/URL]

[QUOTE=Barış]
[URL]https://www.akvaryum.com/forum/beyaz_yosun__ya_da_alg_ya_da_mantar__k879311.asp[/URL]
[URL]https://www.akvaryum.com/forum/beyaz_yosun_k621538.asp[/URL]
Attığım linklerde de aynı durumu yaşamış üyelerimiz bulunmakta özellikle fotolu konuları seçtim. Genelde yeni kurulmuş akvaryumlarda görülüyor birkaç kişi burda da bahsetmiş. Vatozlar salyangozlar karidesler saeler gibi gibi canlılar tarafından da afiyetle yeniyor. Zebraların sorun çıkaracağını sanmıyorum ancak birkaç cüce vatoz daha garanti olur.
Sağlıklı balıklar.[/QUOTE]

Linkleri bir incelerseniz faydalı olur sanırım.[EDIT]Barış,2017-12-02 19:14:57[/EDIT]
Amerikan Tür Tavsiye
Makav ,greenterror, ateşağız, severum.
120 ‘ 55 ‘ 55 Akvaryum İçin Aydınlatma Tavsiyesi
Bütçenizi bilmiyorum ama isterseniz bir power led armatürleri inceleyin. Bütçe sorun olursa smd led yani bar led soğuk beyaz şeklinde de deneyebilirsiniz.
Neden Yapay Bitki Tecih Ettiğimin Cevabı😀
Afiyet olsun [:)))] Aynı durumu makavlarla yaşıyorum. Silver dollar lar sanırım ziyefetin sahipleri. Bazı türler varki bitkileri gerçekten affetmeseler de bazen bu durum bireylere göre farklılık gösterebiliryor. Şuan elimdeki 5 makavdan 2 si bu konuda oldukça geliştirdiler kendilerini. Ancak diğerlerinde bu durum, o 2 sine oranla oldukça minimal düzeyde kalıyor. İlk olarak eğer varsa özellikle bitkiyle beslenmeyi huy etmiş, keşfetmiş bireyler onları ayırmayı deneyebilirsiniz. Fark yaratacaktır hepsi aynı oranda yemiyorsa. 2. olarak tabi balıkları hiç aç bırakmamak gerekiyor, zaten yiyorlarken aç kalınca iyice kevgire dönüyor bitki. 3. olarak da benim uyguladığım bir yöntem var biraz etkisi olduğunu düşünüyorum. Hayvanların bitkisel beslenme ihtiyaçlarını en doğal yolla çözmek için. Akvaryuma koyduğum bikaç yavruluk içinde kontrollü şekilde su mercimeği yetiştiriyorum. Bikaç günde bir bir öğün olarak bir miktar su mercimeğini bırakıyorum akvaryuma. Rasboraların bile keyifle yediğine şahidim. Yapraklarını yedikten sonra kökünü kürdan gibi dışarı atma şeklinde :) Bu şekilde düzene sokulursa da bir nebze fayda sağlayabilir. Sağlıklı balıklar dilerim giden bitki olsun.[EDIT]Barış,2017-11-27 18:46:38[/EDIT]
Adi Ne
Fırat Bey akvaryum ölçüleriniz çok güzel olmasına rağmen ne yazık ki yaptığınız aslında çok temel bir hatayı siz kendiniz dillendirmişsiniz. Canlı hakkında yeterli bilgiyi geçtim daha türünün ismini bile öğrenmeden canlıya sahip olmuşsunuz. Bu bildiğiniz kumar oynamak biraz. Şartları ona göre ayarlamak değil şansa o bu şartlara uyar mı bakalım demek gibi oluyor yani. Balık pengasius ya da pengasus ismiyle geçiyor. En önemli özellikleri son derece büyük boyutlara ulaşabilmesi. Son derece barışçıl, çekingen, güçlü yüzücü, görüşü oldukça düşük seviyede, tehditle barışçıl bir etkiyi titreşimi sürtünmeyi ayırmakta zorluk çeken bir balıktır. Uzunca yanyana saydığım özellikleri birlikte düşünmek balığı tanımanızı sağlar onları bilerek ayırmadım. Diğer balıklardan gelen en ufak bir agresiflikte ya da sizin akvaryumun içine müdahalenizde hatta dışardan yarattığınız bir titreşimde deliye dönüp akvaryumun altını üstüne getirmesi bunu yaparkende en büyük zararı da kendisine vermesi muhtemel. Meleklerle betanın özellikle hiç hoşlanmayacağı bir karakter yani kendisi. Ayrıca bu korkudan çıldırma anlarının sonunda durumun şiddetine göre bayılma özelliği de gösteriyorlar. 2. fotoğraftaki durum yani. Yoksa kendindeyken saklanma veya bir köşede durma gibi bir özelliği bulunmuyor. Daha fazla uzzatmadan ne yazık ki beslediğiniz türlerle uyumlu olan bir balık değil diyebilirim. Diğer balıklarınızın arasındaki uyuma girmiyorum onları sürekli gözlemlediğinizi varsayıyorum. Lütfen ofansif anlamayın yazıklarımı amacım elimden geldiğince yardımcı olamk ve sorunu bida yaşamamanıza çabalamaktır.
Sağlıklı balıkalar dilerim[:)]
Balıklarım Neden Boyle Oluyor Olumler Basladı
Akvaryum boyutlarını, içindeki ekipmanların listesini(ısıtıcı filtre vs) yeni kurdum derken tam süresini, Sorun yok dediğiniz sürenin uzunluğunu da eklermisiniz ltf. Sorun suyu değiştirmenizden sonra mı oluştu. Suyu dinlendirdiniz mi? Elinizdeki balık oldukça dayanıklı türlerden biri hele o boyutlara ulaştığında. Mümkünse akvaryumun fotosunu da eklerseniz sorunu bulmamıza yardımı da olabilir.
Balıklarım Neden Boyle Oluyor Olumler Basladı
Mustafa Bey hiçbir bilgi paylaşmamışsınız. Sadece ölü balığın fotosu bulunmakta ki o bile konu başlığından belli yoksa balık ölümü onu bile anlamayacaktık. Hiçbir bilgi olmadan fotoyla otopsi yapmak gibi. Çok açık yara vucudun dışında kendini belii eden hastalık vs olmadan pek bir yorum yapabileceğimiz bir durum yok ne yazık ki.
Bitkili Akv. Da Oluşan İlginç Ağlar.
Konuya girerken önce bir şok oldum nasıl olabilir örümcek ağı gibi diye sonradan gördüm susuz olduğunu.[:)] Torfu kendiniz söylemişsiniz sonradan hem örümceğin hemde bitkinin kaynağı torftur:) Top böceği filan da çıkabilir [:D] Hayırlı olsun şimdiden yeni kurulum. Sağlıklı balıklar.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,547,703 Mesaj
  • 374,224 Konu
  • 91 Forum
  • 128,640 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,221 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.