ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Oasis
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]14209,1[/B] [B]13593,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
242
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Eylül 2006 12:43
Son Ziyaret:
Dün 00:52
Toplam Mesaj:
1574 [0.36 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Recep Şahin
Doğum Tarihi:
06 Aralık 1976
Yaş:
41
İl:
Istanbul
Meslek:
Devlet Görevlisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Recep ŞAHİN Oasis Tanganyika Fish Center

SON 10 MESAJI

Leptosoma Aranıyor !
Öncelikle kendi çevrenizde aramanız çok yerinde olur. Çünkü uygun gönderim masrafı en ucuz 50 lira oluyor. Buna 250-300 lira da balık fiyatı eklersek size 1-2 oran yine pahalıya gelebilir.Umarım bulursunuz.
Bir de varyant olarak bir belirleme yaparsanız daha kısa süre de aradığınıza ulaşabilirsiniz.
Ndole Bay Biyotopu. 19.04,2018 Güncelleme Syf 11
Emeğine sağlık demekten başka ne gelir ki elden...
Senin sayende bu hobideki bakış açısı değişiyor..Bu benim için de gurur verici bir olay aslında. Üretimde olan balıklarımın böylesine güzel dekorlarda izlenmesini görmek büyük sevinç.
Tekrar emeğine sağlık.
Kitumba Cinsiyet Tahmini
Kuyruk kısımları sarı renk alan ve vücut tonu koyu olanlar erkektir. Leptosomalar da dişiler genel olarak renk basmazlar o yüzden cinsiyeti en azından bu kritere göre kolayca çözebilirsiniz.
Frontoza Blue Zaıre Moba
Balıklar Moba o konuda sorun yok. F1 olmasından dolayı da form olarak iyi sayılırlar. Fiyat olarak uygunsa ve F0 formu aramıyorsanız alınabilir.
Bir Brichardi Sevdası
Çiftin yanına bir erkek daha hatta bir dişi daha eklemek bile sakınca doğurur.Çift dışarıdan geleni kabul etmez.Kendinden doğanı üç nesil büyütebilir ve sıkıntı olmaz.
Özel Ve Güzel Bir Balık
Tango izler gibi...Bu dansı en iyi dansçı bile fügürlerine yansıtamayacak gibi.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/14524/090220181216401.jpg[/IMG]
Brichardi Akvaryumu Kurulum Tavsiyesi
Uğur kumu ben de düşündüm ama kurulum gerçekleşmeden önce olsaydı o zaman önerecektim. Şu aşamada hazır sistem oturmuşken dokunulması extra uğraş olacak gibi.Bir de Brichardi nin renk olarak düşündüğümüz kum rengine yakın olması görsellik açısından da buradaki etkiyi vermeyecektir.Siyah balığın da öne çıkmasına katkı sağlayacak sanırım.
Brichardi Akvaryumu Kurulum Tavsiyesi
Öncelikle hayırlı olsun.
Brichardi hobi adına bakılabilecek en güzel balıklardan biri. Sebebi aile yaşantısından dolayı sizi zor duruma sokmaması.Akvaryum dizaynınız oldukça uygun.Bol kayalık, bu yüzden yavrulama alanı bu kayaların araları olacaktır.
Kalvus Yavrularını Kuluçkadan Alma Zamanı Nedir?
Calvus veya Compressiceps varyantları kabuk içine yumurta dizer ve yumurta can buluncaya kadar anne ile birlikte bu süreyi geçirirler.Yavruların kabuk içinde keselerinin tam anlamı ile yok olması ve yüzer konuma gelmesi 20-21 gün civarında bir süredir. Bu aşamadan sonra canlı artemia ile beslemeye başlamanız yerinde olur. Yavrular ilk bir ay sürekli canlı artemia ile beslenmeli. Sonraki süreçte ise pul yem toz haline getirilerek verilebilir. Dikkat etmeniz gereken konu yavruları ana tank suyundan ayırmamak.Şayet yavru akvaryumu yapacaksanız da suyun tamamını ana tanktan çekmelisiniz. Yemleme sonrasında yenmeyen yem artıklarını bir hava hortumuna pipet takarak dikkatli şekilde dipten çekmelisiniz.Her gün olmasa bile iki günde bir buna dikkat edin.Eksilen suyu da yine önceden dinlendirilmiş, ısısı uygun olan taze su ile yapmalısınız.Bu taze suyu da yavru akvaryumuna koyarken birden değil, yine hava hortumunun ucuna bir vana takarak damla damla yaparsanız su değişiminden etkilenmezler.

Bakım ve üreme konusunda edindiğim tecrübeleri okumak isterseniz linke bakabilirsiniz.Belki sormak istediğiniz bir konuya yardımcı olabilir.
http://oasis.akvaryum.com/calvus_bakimi_ve_ureme_bp936.asp
Astronot Göz Hastalığı
Konuyu buraya açarsanız tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilir veya araştırma imkanını bu alanda da bulabilirsiniz.
https://www.akvaryum.com/Forum/bilgi_agaci.asp?FID=19

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,612,442 Mesaj
  • 383,129 Konu
  • 91 Forum
  • 132,644 Forum Üyesi
  • 1,398 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,512 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.