ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Oasis
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]14209,1[/B] [B]13593,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
219
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Eylül 2006 12:43
Son Ziyaret:
17 Saat 43 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1566 [0.38 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
22 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Recep Şahin
Doğum Tarihi:
06 Aralık 1976
Yaş:
41
İl:
Istanbul
Meslek:
Devlet Görevlisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Recep ŞAHİN Oasis Tanganyika Fish Center

SON 10 MESAJI

Kalvus Yavrularını Kuluçkadan Alma Zamanı Nedir?
Calvus veya Compressiceps varyantları kabuk içine yumurta dizer ve yumurta can buluncaya kadar anne ile birlikte bu süreyi geçirirler.Yavruların kabuk içinde keselerinin tam anlamı ile yok olması ve yüzer konuma gelmesi 20-21 gün civarında bir süredir. Bu aşamadan sonra canlı artemia ile beslemeye başlamanız yerinde olur. Yavrular ilk bir ay sürekli canlı artemia ile beslenmeli. Sonraki süreçte ise pul yem toz haline getirilerek verilebilir. Dikkat etmeniz gereken konu yavruları ana tank suyundan ayırmamak.Şayet yavru akvaryumu yapacaksanız da suyun tamamını ana tanktan çekmelisiniz. Yemleme sonrasında yenmeyen yem artıklarını bir hava hortumuna pipet takarak dikkatli şekilde dipten çekmelisiniz.Her gün olmasa bile iki günde bir buna dikkat edin.Eksilen suyu da yine önceden dinlendirilmiş, ısısı uygun olan taze su ile yapmalısınız.Bu taze suyu da yavru akvaryumuna koyarken birden değil, yine hava hortumunun ucuna bir vana takarak damla damla yaparsanız su değişiminden etkilenmezler.

Bakım ve üreme konusunda edindiğim tecrübeleri okumak isterseniz linke bakabilirsiniz.Belki sormak istediğiniz bir konuya yardımcı olabilir.
http://oasis.akvaryum.com/calvus_bakimi_ve_ureme_bp936.asp
Astronot Göz Hastalığı
Konuyu buraya açarsanız tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilir veya araştırma imkanını bu alanda da bulabilirsiniz.
https://www.akvaryum.com/Forum/bilgi_agaci.asp?FID=19
Frontoza İkola Blue
Merhaba. Öncelikle düşünceniz için her şey hayırlısı olsun. Balık seçimi olarak oldukça güzel bir varyanta yönelmişsiniz. Adet olarak düşündüğünüz 1-5 oran akvaryum ebat ve hacim için çok fazla.Frontosa bildiğiniz üzere büyüyen bir balık ve alacağınız boyu bilmiyorum ama eninde sonunda sabırla beslediğinizde o hacimde olmaz. Frontosa belirttiğiniz dekor yapılanmasında da yer kavgası yaşayacaktır. Dişiler aşırı kıskançtır. Hepsine bir alan yapsanız bu seferde tank ebadınız bu görüntüde rahat bir ortam yaratmayacak. İmkanınız var ise 1-3 oran en fazla, yada 1-5 için daha büyük bir akvaryum seçeneğini değerlendirmelisiniz.
İç filtre ve dış filtre seçenekleriniz yeterli olabilir. Frontosa da üreme sıkıntılı bir süreçtir. Özellikle de belirttiğiniz hacimde bu sıkıntıyı iki hatta üç katına çıkaracaksınız. Mpimbwe varyantları 60-70 gün arasında bir süreçte yumurta dökerler ve ilk 3 yumurta dökmede bu yumurtaları tutabilme tecrübesini edinmeleri dolayısı ile yutma veya atma olayı sık rastlanır.Damızlık hale gelmiş bir Frontosa dan yavru alma süreciniz 6 ay gibi bir süreyi bulabilir.
Sabırlı olursanız ve yeterli imkanları sağlarsanız keyifli bir balıktır.
Benthochromis Tricoti (tricoti) Sorusu
Merhaba.
Şuan için Türkiye'de bildiğim bir tek bende mevcut. İthalatçı arkadaşların da yakın zamanda getirdiğini bilmiyorum. Zor bulunacak bir balık o yüzden şayet karşılaşırsam ki sırada 4 kişi var haber veririm.
LALE AKVARYUM DAVUTPAŞA GİTTİM MÜKEMMEL YER
Evet Lale Akvaryum maalesef kapandı.
Kapanma sebebi maddi durum vs değil işletmecinin tamamen farklı bir sektörde devam etmek istemesi ile alakalı.Bir nevi iş değişimi. O yüzden konunun başından sonuna takipçisi ve katılımcısı olduğum için bir kaç kapanış cümlesi eklemek istiyorum. Bir çok kişi şikayette bulundu, bir çok kişi beğendi bunlar her firmanın başına gelebilecek olaylar.Sonucunda herkesi memnun edemezsiniz. Benim özellikle üstünde durmak istediğim konu orada çalışan arkadaşlarımın tavırlarından yana olan kısım. Lale akvaryum bir marketti ve istediğiniz şekilde size karışan eden olmadan gezip dolaşabileceğiniz bir işletme anlayışındaydı.Kimse size neden buradasın demez, ne alacaksan buyur sepet orada seç beğen al kasaya git öde şeklindeydi. Oysa ki bizim insanımıza bazı şeyler yaramıyor. Mesela ürün üstünde fiyat etiketinde 10TL. yazan bir ürünü bu kaç para diye sormayı görev edinmiş bir topluluk mevcut.Cevap olarak üzerinde yazıyor dendiğinde de cevap versen ne olur diye de atarlanan bir topluluk...Japon balığını cichlid le yaşar diyerek satmamışlardır.uyumsuz türlerde satılsın da zihniyeti ile çalışmamışlardır.Satış konusunda dürüst ve ahlaklı olmaları suç gibi görüldü.
Burada yapılan serzenişlerin bir çoğu da çalışanların ilgisiz olmalarıydı.Aslında bir de iğneyi kendimize batırmayı hiç düşünmedik.Sanki adamların akvaryum kurulumumuzda baştan aşağı bize bilgi vermesi şartmış gibi davranmadık mı?
Bir çok kez buna şahit oldum. Adam atacağı tuz ölçüsünden kullanacağı kuma kadar çalışanı esir alma moduna gitmiş vaziyeti ile çok kez karşılaştım. Burasının bir market olduğunu tekrar ediyorum.Siz araştırıp uygulamak yerine çalışanı saçma sapan sorularınızla meşgul ederseniz belli bir seviyeden sonra da o kişi sizden bıkar. Olay bu kadar basitti ama hepsi geçmişte kaldı.
Verdikleri hizmet ve arkadaşlıktan dolayı Lale Akvaryuma Teşekkür ediyorum.[EDIT]Oasis,2017-12-04 16:45:54[/EDIT]
Hobici Forum Mu
Önce sakin tavrını muhafaza et, sonra kelimelerini saygı çerçevesinde Türkçe ile değerlendir ve sonuç olarak sen bu halinde deveye hendek atlatmak değil koyun bile güdemeyeceğini anla...
Hobici Forum Mu
Para konusunu açan ve saçmalayan biz miyiz?
Konuyu maddi boyut olarak açan sizsiniz bize saçmalama diyorsunuz. Çok basit bir soru; madem 8 liradan alabileceğiniz yer var ve bunu buraya listeleyip başka birine de '' istersen getirteyim '' diyorsunuz o zaman ve olması gereken fiyatın da o olmasını söylüyorsunuz neden siz o yerden almıyor da başka bir işletmenin verdiği fiyatı sorguluyorsunuz?
Merak etmeyin, bakın bizler kaç yılından beri bu sitenin üyesiyiz o yüzden nerede ne var ne ne kadara nasıl satılması gerektiğini bilen insanlarız.
Hobici Forum Mu
Bu ''hayatı paradan ibaret olmak'' la çok alakasız bir durum.Siz hayatını devam ettirmek için bir iş yeri kurmuş olan ve bu sayede evine ekmek götüren birine burada suçlama yapıyorsunuz. Ticaret mantığı çok basit yukarıda da belirttim. İstenilen ürün ortada ve fiyatı belirtilmiş durumda. Şayet bu sizin bütçenize uygun değilse tercih etmezsiniz olur biter.
Bu arada madem liste yayınlıyorsunuz ve bir başka yorum yapan arkadaşa o fiyattan getiririm diyorsunuz o zaman neden başka bir yerdeki fiyatı size uygun olmadığı için eleştiriyorsunuz?
Gidin oradan alın..
Bu konu şikayet var bölümü ile alakasız kişisel tercihin ve tercihlerin konusu.
Silinmesi gerektiğini düşünüyorum.
Hobici Forum Mu
Bahsettiğiniz bir hobici olsa ve piyasada dönen fiyatın 3 katını istese size hak verirdim ama adam ticari bir işletme ve bu balığın gelişi bakımı kar payı kirası vergisi elektriği suyu vs vs vs dünya kadar etkeni düşünerek fiyat vermek zorunda.Zorunda vurgusunu iyi bir düşünün derim.Siz evine bu iş ile ekmek götüren bir kişinin belirlediği fiyatı beğenmiyorsanız o ürünü o kişiden almazsınız.Bu kadar basittir ticaret.Ucuz fiyata listede var ise o listeden alış verişinizi yaparsınız.
Sadece Üretme Amaçlı Calvus Akvaryumu Nasıl Olmalı
Akvaryum boyutu elinizdeki balık adedi ile alakalı olarak konuşulabilir.Agresiflik dişi erkek oranına göre değişir ki benim Calvus üretim akvaryumlarımda başka bir tür yok.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,547,703 Mesaj
  • 374,224 Konu
  • 91 Forum
  • 128,640 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,221 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.