ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Oasis
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[B]14209,1[/B] [B]13593,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
287
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Eylül 2006 12:43
Son Ziyaret:
10 Saat 34 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1592 [0.34 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Recep Şahin
Doğum Tarihi:
06 Aralık 1976
Yaş:
42
İl:
Istanbul
Meslek:
Devlet Görevlisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Recep ŞAHİN Oasis Tanganyika Fish Center

SON 10 MESAJI

Calvus Sumbu Shell
Akvaryumunuzun genel görüntüsünü görebilir miyiz? Dekor dizayn nasıl, yanında başka balık var mı ?
Frontosa Leleupi Ve Calvus Akvaryumu?
Belirttiğiniz adetlerde sıkıntı çıkmaz. Bunun haricinde fazla ekleme yapmamanızı tavsiye ederim. Birde balıklar için akvaryum dekoru çok önemli. Farklı karakterde olan cinsleri besleyeceğiniz için buna dikkat edin.
Frontosa Leleupi Ve Calvus Akvaryumu?
Öncelikle hayırlı olsun. Düşündüğünüz türler bir birleri ile sorunsuz yaşayabilecek türlerdir. Hemen hemen hepsi tabana yakın yüzme davranışı sergileyen balıklar olacağı için üst kısımda boşluk olacaktır. Gerçi akvaryum ölçünüz bu üç türün adede göre ne kadarını kaldıracak bilemiyorum ama çok sayıda balık için yetersiz olacaktır. Özellikle Frontosa'nın büyümesi göz önüne alınırsa çok sayıda balık o dönemde akvaryumun hem bakımını hem de görselliğini bozacaktır.
Benthochromis Tricoti (tricoti) Sorusu
Balık zaten çok az kişide var ve akvaryum ortamında henüz üretebilen maalesef olmadı...
Tanganyika Karması İçin Tavsiye Bekliyorum
Elinizde bulunan balıklar taban balıkları olduğundan üst kısım oldukça boş olacak. Eğer balık olarak ekleme yapacaksanız Leptosoma düşünülebilir. Veya balık eklenmeyecekse daha yüksek kaya modelleri koyulabilir.
Leptosoma hakkında bilgi
2007 yılında bu türleri nadir olarak ülkemizde görürken şimdilerde ithalatın artması ve yerli üretimin de hızlanması ile oldukça popüler olan Cyprichromis varyantları hakkında ansiklopedi türünde bilgiler için teşekkürler Ali bey.
Tanganyika Karma Tank Kurulumu
Sevdiğim tanklardan biri. Tebrikler.
F0 Gibberosa Frontosa Blue Zaire Moba
Maşallah balıkların formları oturmuş. Tabi biraz daha büyüdüklerinde görsel şölen daha fazla oluyor.Umarım sıkılmadan sabırla keyfine devam edersiniz.
Frontoza Cinsiyet Ayrımı
Görünenler dişi.
Neolamprologus Brichardi
Uzun zaman önce kısa bir bilgi paylaşmıştım blog sayfamda. Paylaşmak istedim;
Brichardi Tanganyika gölünün bana göre en karakterli balıklarından.Bana kalırsa balıkların en zekisi ve konuşabilen tek balıktır.Her ne kadar tek çift olarak üreme yaptıkları söylense de bu balık bazı akvaryumlarda koloni olarak hayatını sürdürebiliyor. Birçok site ve forumlarda takip ettiğim kadarıyla bu balığı besleyen bazı kişiler balıklarına nasıl bakacağı konusunda tam bilgiye sahip değiller.Uzun süre bu balığı beslediğimden tecrübem bayağı gelişti. Bu balığı beslemek istediğimizde ve beslerken yapacaklarımızı sıralamak gerekirse: İlk yapmamız gereken besleyeceğimiz boya göre akvaryumumuza koyacağımız balık sayısını belirlemek.Brichardiler çift yada koloni oluşturacağı için ileride eş tutmalarını sağlayabilmek,ufak boyda çok sayıda balık alarak mümkün olur.Büyük yani damızlık olarak nitelendirilen tek erkek yada dişiyi ayrı ortamlardan alıp aynı akvaryuma koyup yavrulamalarını beklemek bizi hayal kırıklığına uğratabilir. Brichardi beslemede akvaryumda dikkate alınacak en büyük etken dekordur. Akvaryumunuzu mümkün olduğunca delikli kayalarla dekore etmeniz balıklarınızın yavrulama şansını yükseltecektir. Akvaryumunuzda koymayı düşündüğünüz başka tür balık varsa bundan vazgeçmelisiniz. Brichardi yavru döneminde oldukça sertleşen bir balıktır.Özellikle yavru döktükleri dönemde yumurtaların bulunduğu bölgeyi sahiplenir ve eğer akvaryumda başka balık varsa yumurtaların yanına hiç bir şekilde yaklaştırmazlar. Bu davranış şekli yumurta dönemi bitip yavrular çıktıktan sonrada devam eder.Yavrular doğdukları bölgeden hiç bir şekilde ayrılmazlar.Ayrılma teşebbüsünde ise devreye anne ve baba girer.Konuşabilen tek balık dememin sebebi de bu.Yavrular anne yada babayı gördüklerinde tekrar bölgelerine giderler.Karma akvaryumlarda anne ve baba yavruların döneminde oldukça fazla efor sarf eder. Sebebi yavrularını korumak için tam bir hazır kıta durumunda olmalarıdır.Yem verdiğiniz zaman bile anne yada babadan biri yavruların başında kalır eşi dönmeden bölgede bir tehlike sezerse yeme çıkmaz.En büyük özelliği yavrularını ölesiye koruması ve nesillerin de birbirini büyütmede yardımcı olmasıdır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 288 Online Kullanıcı, 157 Üye

Online Kullanıcılar

otantikakvaryum, Aspet, ARMONYS, muslera1905, emreecaglaar, Vlevent, Comratex, member, furkantenekeci, dusumsel, YAYDIN, enginm2000, Mehmet Akdeniz, Ozican, Ertarda, metsi, hasan_ali05, fretchord, erimgorgulu, UĞURBABÜR, yomrali_61, vedat79, Umut6, Akyuvaryum, subukucu, darkxf, vendetta99, denizaltı, casper04, indianaconz, tofasguzeli, Ayhan.kah, Mezarkabul, EBardak, ozan67ozgur, onurlorin, erdalakçay, muratchef, MurathanM, DenizVurucu, eyorubulut, UGURBEY, mericg, kmercan, Discusfun, ternapi, kenanbalik, Gknyhs, s.CriminaL, icelebi, serkantezel, cenkistan, MiSoSiKiaN, OnurE, mehmetçaltı, Beta_balik, BadWolf, fretzly, Asamet123, bugra_81, sobetta, cyilmaz10, Kınayu, avukathasan06, Emerse, Malawi1453, oguzburcin, mrah, Ulvi Özuğur, ersindogan, mustafakuzu, omerkazanc, Hsynn, SCORPION_79, eminylmaz, husumut, zeroide, dedem, rizasirman, kn0w, K3r3m, muratteyhan, drkartal, voltran, Trgtm, ilturk, Sbaks, vamosselva, Taha_D., mehmetaydin, Sezgin_Mutlu, ozmen34, MacaRrowW, omursari89, çulsuz, Ulvikerem, anchor, kemal35, Hak@N, Hunter42, ysnynrdg, Asliyrlmz, esperjenza, Kronoss, erenskl, heihache, tusege, brkbzk, DiscusClub, Nursun, Muammer57, shark2, idiopatik, HRN1, mehmetguel, ootkn, omarfako2, Mallaca, alpiko, Arapaima, PetVaryum, aktivist06, emrekrdnz, scouttoygun, yigitgurdal, Coder, ffeytt, Hyperaktif, İd0826, ozan_1903, AQUA, muyat, BoranPara, PoTM, AlperTasci, Minnos ve Gümüs, UnalCevahir, mmaavii, serdar131977, murat1822, Nebiyaşar, enescikkk, tunaercan82, Buğra Divrikli, ilkerkocaoglu1, GodOfDeath, Ayktakdmr, Alikaan147, Alperenpkr, BoraBerkol, gokhaninan66, Black Swan, gokturkseyhan, Aquaman12, volkan81, Brsk, Csumer, Bee58,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.