ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ffeytt
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
67
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Nisan 2014 23:07
Son Ziyaret:
Dün 16:58
Toplam Mesaj:
58 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Fatih IŞIK
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Erzurum
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Fatih IŞIK

SON 10 MESAJI

Normal Akvaryumda Kızılağaç Kozalağı Kullanımı
Sera’ya boşuna para vermişsiniz. Sitede satanlar var. [EDIT]ffeytt,2021-05-12 12:31:50[/EDIT]
Yeni Kurulum Yeni Heyecan
Aslında bende tekli kartuş filtre ile ön filtreleme yapmayı planlıyorum. Siz 3’lü yapmışsınız daha iyi olacağını düşünüyorum, ileride sistemin verimliliği hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Ancak, şuan için bir tereddütümü sizinle paylaşmak istedim ve sizden mümkünse dönüt bekliyorum. İkinci kartuşta standart su filtrelemede kullanılan 5micron sediment kullanmışsınız. Bu kartuş, dış filtre motorunu zorlar gibi bir düşüncem var, böyle bir gözleminiz var mı? Veya filtrenin debisinde herhangi bir düşüşe neden oldu mu? [EDIT]ffeytt,2021-05-11 00:12:02[/EDIT]
Anubias Bitkisi Kararma Sorunu
Anubias bildiğim kadarıyla yoğun ışığı sevmeyen bir bitki. Yoğun ışık altında sizdeki gibi kararmalar oluyor (yosun olmadığını zaten yazmışsınız). Tercihen akvaryumun az ışık alan kuytu köşelerinde taşa veya kütüğe sarılır (kuma gömülmez). Bence ışıklandırmanızı kontrol edin, özellikle gece lambası gibi kırmızı yanan ışığı deneme amaçlı bir süre yakmayın ve ayrıca direkt beyaz ışığın nispeten az olduğu bir yere koyun bakalım ne olacak.
Dıy Co2 Seti - Atakan Petshop Mı, Sakura Mı?
1-Yıldız regülatörün linkini verince bütçenizin 800₺ civarında olduğunu düşündüm (yine linkteki ista da 800₺ civarı).
2- Bence 27litrelik akvaryuma ista set yeter ve çok sık değiştirmezsiniz.
3- 2.6litrelik set size aylarca hatta yıllarca yeter.
Size önerim bu kadar küçük akvaryuma kesinlikle CO2 indikatör alın. CO2’yi ayarlarken size yardımcı olur.
Dıy Co2 Seti - Atakan Petshop Mı, Sakura Mı?
Yıldız regülatör oldukça pahalı bence. Sitede aşağıda linkini verdiğim regülatörü yaklaşık 2 yıl kullanmıştım ve bitkiliye son verdiğimden satmıştım. Regülatör ile alakalı herhangi bir problem yaşamadım. Yıldız’a göre daha kompaktır ve az yer kaplar.

https://www.akvaryum.com/Forum/mufan_co2_regulator_setsifir_i94303.asp

Ayrıca yine sitede zamanında tam set olarak satan arkadaşlar vardı. Bence ilanlara bakın. [EDIT]ffeytt,2021-02-06 12:27:15[/EDIT]
Arıtmalı Duş Başlığı İçeriği
Gri ve kahverengi olanlar karides akvaryumlarında kullanılıyor. Mineral katkılı taş olarak geçer. Beyaz olanı da aliexpress’ten bulduğum resimde kalsiyum taşı diye geçiyor. [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/160719/270120211756351.jpg[/IMG]
Akvaryumuma Karides Eklesem Mi?
Yosun problemi için karides düşünüyorsanız, çözüm olmayacaktır. Karidesler yosun yerler ancak akvaryumda yosun problemini bitiremezler. Bir istisna Amano karides diğerlerine göre daha iyi bu konuda ancak Türkiye’de zor bulunuyor. Sizin yerinizde olsam otocat alırım. Sae yada cae almayın büyüdükten sonra sıkıntı oluyorlar.
2 Motorlu Samp Sistemi
Acemice bir kaç düşüncem şöyle;
1-Elektrik kesildiğinde sağ taraftaki motorda (eheim’de) su sifonlanmaya devam eder ve nihayetinde sumplardan taşma olur düşüncesindeyim. eheim’in akvaryumdan emiş kodu ile sağdaki sumpa basış koduna dikkat ederseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.
2- İki fitre kullanıyorsunuz, ancak iki filtrenin de saatlik suyu çevirme hacmi akvaryumunuza göre çok düşük (ki sumplardaki malzemelerden ve sunsun’un akvaryuma basma yüksekliğinden dolayı bu değer düşecektir diye tahmin ediyorum).
3- Soldaki Sunsun’un basma yüksekliğini bence kontrol edin akvaryum+mobilya yüksekliğine uygun mu?
Elinizdeki ekipmanları değerlendirmek mi istiyorsunuz veya akvaryumu deldirmemek mi, bence bu işte uzman birilerine adam akıllı danışmak lazım.
Sunsun 603b Malzeme Revizyonu Hk.
Bu kadar malzemeyi 603b’ye nasıl sığdıracaksınız? Filtrenin kendi süngerleri hacmi dolduruyor zaten. Siz ilave materyal koyacağınızı söylüyorsunuz. Bende de aynı filtreden var, ben 1lt Eheim sub.pro üstüne purigen ve elyaf şeklinde kullanıyorum (filtreyi normal şekliyle kullanıyorum; yani üsten giriş alttan çıkış olacak şekilde). Diğer taraftan söylediklerinizi sığdırabilseniz dahi debide düşüş olacağını düşünüyorum.
Dinlendirmeden Su Koymak
Söylediğiniz şekilde direkt su koymak için 3’lü kartuş filtre kullananlar var. YouTube ta inceleme videosunu aşağı bıraktım.
https://youtu.be/zmU4g2Ye6Xw

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.