ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
berkcanugurdag
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
16
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Eylül 2016 23:30
Son Ziyaret:
Dün 18:16
Toplam Mesaj:
42 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
32 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Berk Can Uğurdağ
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Berk Can Uğurdağ

SON 10 MESAJI

Ciklit Balığımın Solungacı İlginç Oldu
Balığın başka hastalıkları da olabilir. Karnı oldukça şiş gözüküyor. Bloat bile olmuş olabilir. Solungacına geleceksek eğer kazadan olduysa yapacak bir şey yok ve eğer balığın hayatını etkilemiyorsa sıkıntı olmayabilir ama enfeksiyon da olmuş olabilir. Solungacı eğri mi yoksa şiş mi acaba? Ben tam anlayamadım fotoğraflardan. Eğer solungacı eğrilmişse bir yere çarpmıştır.[EDIT]berkcanugurdag,2021-03-02 18:34:13[/EDIT]
Resimdeki Zebra Cikletin Cinsiyeti Nedir?
Dişilerin karnında turunculuk olur genelde de eğer balığı bu hale soktuysa diğeri ayırmanız en iyisi olacaktır. Yakında balığın ölüsünü bulabilirsiniz ayırmazsanız. Ayrıca fotoğraftan mı bilmiyorum ama balığın gözü nedense beyaz gözüküyor. Umarım ışıktandır.
Suya Tuz Eklemek
Hayır, tuz eklemeyin. Hastalık durumlarında eklenebilir ama onu karantina akvaryumunda yapmak daha iyi olur.

Demasoniler otçul oldukları için vereceğiniz yemlerin uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde Demasoniler Bloat olur. Yemin dışında haşlanmış bezelye veya ıspanak gibi şeyler verilebilir balıkların sağlıklı olması için. Ayrıca vatozun beslenmesi için geceleri ışıklar kapalıyken akvaryuma yem atmalısınız. Elinizde birkaç çeşit yem olması en iyisi. Sera fena değil.[EDIT]berkcanugurdag,2021-02-16 21:27:03[/EDIT]
Karma Ciklet Akvaryumu
Anladım ama karma akvaryumlarda üretim yapmak çok zor. Üretim yapılacağı durumlarda akvaryum geniş olmalı. Zaten akvaryumunuz çok büyük değil. O nedenle üretecekseniz tek tür beslemeniz daha iyi olur. Üretmesi kolay balıklardan Sarı Prenses (https://www.akvaryum.com/labidochromis_caeruleus_sari_prenses_tatlisur_3_201.asp) var. Malawi gölüne özgü bir ciklet türüdür ve kolay bulabilirsiniz. Tek tür olarak küçük bir koloni besleyebilirsiniz. Sarı Prenses'ten başka 125 litrede yaşayabilen birkaç daha Malawi gölünden tür var ama Sarı Prenses en bilineni. Bunun dışında Amerikan türleri besleyebilirsiniz ama Afrika'daki ciklet türlerinin aksine bu balıklarda harem sistemi yok. Eş tutulduğu durumda balıkları ayırmalısınız. Bu da ek akvaryum gerektiriyor. Aslında üretim yapacağınız durumda her halükarda ikinci bir akvaryuma ihtiyacınız var yavruların büyümesi için çünkü çoğu ciklet türü yavrularını yer.
Karma Ciklet Akvaryumu
Akvaryum sıcaklığı 26 derece civarında olmalı ama türden türe bu sayı oynayabilir.

Türler hakkında sorduğunuz soru çok genel. Çok fazla ciklet türü var. Aklınızdaki akvaryumu anlatırsanız cevap vermemiz daha kolay olabilir. Aslında su sıcaklığı bile çok değişken.

[EDIT]berkcanugurdag,2021-02-15 22:00:26[/EDIT]
Challenger
[QUOTE=Eymenkali]Peki pengasus için ne kadar.[/QUOTE]Pangasus da çok büyür. O büyüklükteki akvaryuma olmaz. Havuz lazım.[EDIT]berkcanugurdag,2021-02-12 15:43:01[/EDIT]
Mavi Prensesin Karnı Şişti
[QUOTE=PriM3x]
Sürekli diğer mavi prensesleri kovalıyor ve titriyor ara sıra kumları ağzına alıp atıyor ben gözlemlerimj yazayım da eğer bbloat belirtisi fark ederseniz tedaviye başlarım[/QUOTE]Dediklerinize göre çiftleşme döneminde. Yalnız bu davranışlar çoğunlukla erkeklerde görülür ama dişi olduğunu yazmışsınız balığın.
Mavi Prensesin Karnı Şişti
[QUOTE=PriM3x]
dışkılamada herhangi bi problem görmedim yem yemesinde de bi problem yok akvaryumda da gayet hareketli bi balık

Şu anlık herhangi bi farklılık yok yem yiyor dışkılıyor bi sorun yok şuanlık ve ayrıca balığım dişii[/QUOTE] Bloat ise hemen belli olmaz. Zaman geçtikçe yem yemeyi keser ve davranışı değişir ama balık bir ihtimal denildiği gibi yumurta toplamış olabilir. En iyisi gözlemleyin birkaç gün. Zaten 3 gündür şişmiş karnı. Bu sırada her şekilde olası bir tedavi için hazırlıklı olun. Eğer ki hastaysa balık zaman geçtikçe hayatta kalması mümkün olmayabilir.
Mavi Prensesin Karnı Şişti
Bloat başlangıcı olabilir.

Kabızlık da olabilir. Dışkılamasında bir anormallik söz konusu mu? Dışkısı asılı kalıyor mu yoksa şekli diğer balıklarınkinden farklı mı?

Değilse Bloat olmuş olabilir.
Sarı Prenses
Yüzerken yandan çekebilirseniz daha iyi olabilir. Fotoğrafta çok fark edemedim.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 406 Online Kullanıcı, 221 Üye

Online Kullanıcılar

engin045, Rhyno, Kınayu, prostyle, thejaponcu, ersin26, couclecr, Avcoskar, sahingoksel, drkarden, gokturkseyhan, Nahola, emre4232, Amati340, SelmanTaskin, kaanbalcı61, Cmlcngz, birol2003, gokseloz, ys34, synans, stopsound, Kemalk41, ternapi, MiSoSiKiaN, nzfszr, UBA9, Mahmut, Mehmet3232, DeviLLe, Astronotus, dundarokan, Esinn, Burakatyy, toprakzan, yedili, ApistoAqua, erakay, Ayhan K., EXPER, Eacar, ozgur16, Bysam, Turanaga, baskanemir, ahmdkrks, muzaffer_81, diaslayt, tozkanseri, Malawi yns, Kaangzkr, selom, aliy, speedyplanor, gokselozardali, ityo39, arapaima, Kerevitadam, biacar, meid, Engin BULUT, SaRCoPhiLiuS, SuperSport, makyol61, Ebubekir ATAR, pestkop, Mehmet0011, bionichumann, obilgili, RyukinLoveTr, desibell, Postboio, xSHUSHx, emirhansaracc, artuno, orhanönal, oceanic, modetr, ffeytt, MuhammedAliKk8, tarikyksl, mmemati, esozek, Korhan Bekar, aleyna5806, sinor, Tayan, Altispinoza, Mfevcil, Ok23, Fuat.52, demirellevent, AliEfeCin, orkut_k, Fatih ÇE, Kongel, Shateiel, -RBG-, zekigonlum, Pacific, emrahbilik, onkayhan, ilh4n, ankaryum, Delta Hoby, truva, Sudak, ygurlek, BozkurtAkvaryum, Amiralzao, Baykalbul, aybas, soliter83, Eyzyz, Hamza Özel, Hoper, apron, Nursun, yusuf21, mightymurat, Sahin_26, Ilkay54, MurathanM, NobleSo, Baybars1, furkan422, hilmiaksoy, Kadir5834, AlpaslanD, Duboisi_, Kuzey Onur Üstoğ, vedat79, wolfvet, TokgozMertali, Mehmet Paçacı, lEmirl, Mehmet gunel, Aplot, ademh, Genç__Akvartist, poseido120, samsunx4155, BadWolf, arifhbsaquatics, Tunaaa, ak43, botoker, Erten, gkhn1903, mt_baba03, EmrullahBoslu, faruk036, FerhatKaya, H.e.k, Balikaski, olderden, Praton, Neşet55, Suat2727, bymurat06, smithiseek, YucelC, selfish, Splendor, mutlubaba, YANBUL, esat43, wmelontr, Barbaros CEYLAN, Simsekbatuhn, Tanganyika07, sariefe, solti, mesagac, murat3310, sirhill, iEmre, since_1910, reprise, Volkanben, lapseee, Wretched, dorukmoruk, caglarfo, Mehmettk, Eldurmaz, dynamac, PlecoTown, Hasantahsin, cevo, CevdetSERBEST, BuRAK, tosyalı, Zeiss, MehmetAkif, bettalove, TURAN03, agbaglama, DRARH, ziyasenkaya, TimKo, MaliSglk, Hasann1903, Phos, erkankucukgungor, ucserbes, Piskopatcivciv, selahattinfidan, platonick, muratgurer, diper, ssezer, Elafe, brut, Shrimpyy, Furkanaydemir, z.b.s.k, TolgahanA, ErhanDavid, tetikk, Yldz06, Prophecy,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.