ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Emin Gökdere
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
63
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Eylül 2016 08:32
Son Ziyaret:
33 dakika önce
Toplam Mesaj:
114 [0.54 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
86 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emin Gökdere
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Balikesir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emin Gökdere

SON 10 MESAJI

Bitkilerin Türü Nedir
[QUOTE=TankutOzbeyendir][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/192060/220420171840391.jpg[/IMG]


bitkileri 1hafta önce aldım alttaki yaprakları kuruyor yukardan filiz veriyor ışığım mevcut sizce türleri neler ve çok karbondioksit isteyen bitkilermi [:?][:?]Bu bitkiden bende baya var. İsminin gül olması lazım. Sürekli boya gidiyor. Ama alt yapraklardan filiz çıktığını görünce bir parmak üstten kestim. Şu an keyifleri yerinde. Karbondioksite fazla gerek duymuyorlar.

Yardım lütfen[/QUOTE]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/189316/230420171228181.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/189316/230420171228361.jpg[/IMG]Bu şekilde.
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/189316/060420171218041.jpg[/IMG]
5 Tonluk Tanka Balık Önerirmisiniz
[QUOTE=omersayar]Akıntıdan kastım ama tankın üzerinde olan rüzgar değil gerçek bir dalga motoru yada güçlü bir iç filitre hatta bir kaç tane olsa daha iyi sonuçta 5 tondan bahsediyoruz[/QUOTE]O bölgede elektrik yok.
5 Tonluk Tanka Balık Önerirmisiniz
[QUOTE=omersayar]Kuyruk yapması için ama akıntı şart ayrıca biyotop dediğiniz balığın yaşadığı coğrafyanın birebir benzeri gibi olması gerekiyor bence üretim amaçlı ise çok mantıklı ama diğer türlü size kalmış[/QUOTE]Akıntı az da olsa var
5 Tonluk Tanka Balık Önerirmisiniz
[QUOTE=omersayar]Neden böyle birşey istiyorsunuz tam olarak ve bencede koi olur en mantıklı siz üretim için mı istiyorsunuz[/QUOTE]Aslında üretimden ziyade balıklar kuyruk yapsın diye salıyorum. Bir de hızlı büyütmek için. Biyotop akvaryum gibi olacak[EDIT]Emin Gökdere,2017-04-16 11:49:15[/EDIT]
5 Tonluk Tanka Balık Önerirmisiniz
[QUOTE=johnnyblaze]Bu 5 ton dediğiniz varil evinizin neresinde duruyor acaba?[/QUOTE]Evimin içinde değil. Köyde duruyor.
5 Tonluk Tanka Balık Önerirmisiniz
[QUOTE=WaveRider]Emin bey birkaç arkadaş daha rica etmiş ama kaale almamışsınız,mümkünse bahsettiğiniz tankın fotoğrafını paylaşır mısınız?Vaziyete göre başka tavsiyeler verilebilir.[/QUOTE][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/189316/160420170823461.jpg[/IMG]Tankım bu fotoğraftakiyle aynı tasarıma sahip. Yani bunun 5 tonluk hali. Ve ağzı daha geniş. [EDIT]Emin Gökdere,2017-04-16 08:36:23[/EDIT]

[QUOTE=Kromatit]O balıklar bizim ülkemizin kışlarına dayanamazlar. Yani en kötü ihtimal Antalya'da, Adana'da filan olmanız lazım ki kış yumuşak olsun.
Anlayabildiğim kadarıyla üst kısmı kesik su deposu gibi bir şey. Su yüzeyi de bir şekilde dalgalanıyorsa sorun olmaz.
Buna iyi gidecek olan koi veya japon balığıdır. Hem kışa dayanırlar hem de çevrede balık yiyebilme özelliği olan kuş varsa korunurlar. Canlı doğuranlar genelde yüzeyde takılacakları için kolay av olurlar.
Suyun biraz durgun olması da iyi bir şey aslında. Sivrisinek yumurtası yem olur.
[/QUOTE]Tankın ağzı file ile kapalı.
5 Tonluk Tanka Balık Önerirmisiniz
[QUOTE=Va_sil]Durgun su pis pis kokar........sivrisinek yuvasi olur.......dediginiz baliklara ,isiya ihtiyaclari var .Benim analamadigim ,baliklari nasil takip edeceksiniz ?Boyle tankin manasi ne? [:)][/QUOTE]Balıkları takip etmeyeceğim. Bir havuz gibi düşünün. Aynı şey. Yaz mevsimi geldiği için de buralarda sıcaklık yüksek oluyor. Suyun ısısı da iyi olacaktır.

[QUOTE=Va_sil]Durgun su pis pis kokar........sivrisinek yuvasi olur.......dediginiz baliklara ,isiya ihtiyaclari var .Benim analamadigim ,baliklari nasil takip edeceksiniz ?Boyle tankin manasi ne? [:)][/QUOTE]Aslında su Durgun değil. Yarım metre yukarıdan su akıyor Ve de tahliye hortumundan taşma olmasın diye su boşaltımı gerçekleşiyor.

[QUOTE=FurkanTezcan]Bende 5 tonluk akvaryum sandım.Ama varilmiş.Pek hoş bir görüntü oluşturmaz size ama yine de her şey istediğiniz gibi olsun...[/QUOTE]Görüntüye ihtiyacım yok. Benim amacım balıkların büyüme ve gelişmesinin nasıl ilerlediğini görmek. Balıkları tanka yarın atacağım ve yaz sonunda alacağım. Bunu balıklar için bir işkence olarak görmemelisiniz.

[QUOTE=Sheyda27]Mutlaka bir devir daim sart vasil beye katiliyorum.ayrica o alanda hic bir isi kaynagi olmadan lepistes olmaz hele bide ozel varyete hic olmaz diye dusunuyorum.bence bu sartlara en uygun balik koi.[/QUOTE]Özel varyete olarak elimdeki fazla dişileri koyacağım.
5 Tonluk Tanka Balık Önerirmisiniz
[QUOTE=Va_sil]Akvaryumuuzun fotosunu koyarmisiniz ......Hangi filtreyi kullaniyorsunuz? [:)][/QUOTE]Akvaryum değil tanker. Veya varil diyelim. Polyester.

[QUOTE=PoTM]Isı sorun olacağı için Japon olur diye düşünüyorum ama bende olsaydı kesinlikle koi beslerdim[/QUOTE]Yarın sekiz adet yawru lepistes ve iki adet moscow blue lepistes atacağım. Bitki olarak da mercimek ve tilki kuyruğu.

[QUOTE=FurkanTezcan]
Büyük ihtimalle sump vardır.[/QUOTE]motor kullanmayacağım.
5 Tonluk Tanka Balık Önerirmisiniz
5 tonluk tanka balık önerirmisiniz. Yemsiz olacak ama içinde balıkların yemesi için yeterince yosun ve böcek var. Yüzey için de tilki kuyruğu ve su mercimeği atacağım. Kılıçkuyruk, lepistes veya japon balığı düşünüyorum. Sizin de önerilerinizi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,437,012 Mesaj
  • 359,572 Konu
  • 91 Forum
  • 122,030 Forum Üyesi
  • 1,342 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,118 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.