ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
serghat
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
134
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
18 Ekim 2016 11:49
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
227 [0.12 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

30³ Nature Style - Ortada Adacık Tasarımı
Çok güzel bir çalışma tebrik ederim.[:nazar:] Daha fazla ne yapılabilir diye düşündüm belki biraz su üstü bitkili koyulabilir.
Kribensis Cinsiyet?
Bence ikisi de dişi.
Kırmızı Ve Kahverengi Karidesler
Bir arkadaşımdan hediye dört karides aldım kahverengi ve kırmızı karışık, başka bir arkadaşımdan aynı gün yine karides aldım hepsi kırmızı. Hiç bilmediğim bir tür ama tahminimce kahverengi olanlar zamanla kırılmış rengi bozulmuş karidesler.

Eğer kahverengiler kırık ise hediye etmeyi veya petshopa vermeyi düşünüyorum. Kırmızı olanların boşuna ırkı bozulmasın diye. Bu iki tür birbirini kırar mı sizce?

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/190115/141020211440231.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/190115/141020211440251.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/190115/141020211440271.jpg[/IMG]
Walstadlasak Da Mı Saklasak? Kavanoz Deneme Bir Ki
Paylaştığınız kişinin birkaç videosunu izledim. En alta organik toprak, üstüne ise kum koyuyor, başka bir şey eklemiyor karçırmadıysam. Peki bu sistemde bitkilerin ihtiyacı olan karbondioksit nereden geliyor zira bitkiler güçlü gelişiyor?
Adi Salyangozları Doğaya Salmak
Doğaya salacaksanız öldürerek, kabuklarını kırarak salın ki diğer canlılara yem olsun. Bıraktığınız ortamda avcıları olmazsa orayı istila edip doğal türleri yok edebilirler.
El Yapımı Dış Filtre İçin Kafa Motoru Tavsiye
Eheim Compack On'ları tavsiye edecektim ki... Ben 100-120 liralara almıştım şimdi uçmuş gitmiş....
Denizde Ki Midye Kırığı.
Ben olsam atmadan önce bir de çamaşır suyu denerdim.
Elma Salyangozu Akvaryumdan Kaçma
Akvaryumun üstüne çıkıp oradan düşmüş olabilir. Bence yumurtlamak için çıkıyorlar. Benim de birçok defa başıma geldi ancak ben kurtardım ancak çatlak şasiyle yaşamaya devam ettiler...
Sunsun Hw-603b Kullananlar İçeri
Su sesinin sebebi hala içinde hava kalması, zamanla geçecektir isterseniz filtreyi çalışırken sağa sola yatırın daha çabuk çıkar.

Ben de motoru yukarıda kullanıyorum, su ilk en alta giriyor en son motordan geçerek akvaryuma gidiyor. Bu şekilde daha verimli olduğunu düşünüyorum çok önemli olmasa da bu şekilde hava sorunu hiç olmuyor.

En büyük gözenekli filtre malzemesini en alta en inceyi en üste koyuyorum.


Ben akvaryumdaki tortudan rahatsız olmuyorum hatta filtre emişini kısa tuttum dipteki tortuyu alıp dolmasın diye, sonuçta tortuyu alması temizlemesi manasına gelmiyor ha akvaryumda ha filtrenin içinde. Tavsiyem tortuyu filtrenin değil de tip çekiminin halletmesi.
[QUOTE=Jean leCroix]Merhaba arkadaşlar

ben de bugün 603b aldım. Yazdıklarınız kafamı karıştırdı sırayla cevaplar mısınız ?

1) hava almak: Ben içine su doldurdum giriş çıkışı akvaryuma yerleştirdim ilk etapta bi hava kabarcığı oldu hortumlarda sonra bitti 10 saniye sürmedi. Şu an sadeceye kovaya su aktığının sesini duyuyorum. Sessiz çalışmasından kastınız bu mu ? Doğru yapmış mıyım ?

2) Motoru tepeye takmak: Ben altta bıraktım. Akvaryumla da neredeyse aynı hizada filtre. Belki bi 10 cm aşağıdadır. Motoru yukarı mı takayım ?

3) Bu filtreyi ben akvaryumdaki toz bulutu için aldım. 5 mayısta kurmuştum pipo filtre vardı ama akıntı olmadığından tortu oluştu sanırım akvaryumda. Bitki al çıkar buda derken baya ayağa kalktı tozlar. Pipo da çekemedi gittim filtre aldım. İç malzemesine de en altta sera elyaf ekledim diğer süngerleri olduğu gibi sırasıyla bıraktım. Düne oranla toz bulutu ciddi oranda azaldı ama kristalize berraklık maalesef yok. (Bakteri kültürü değil tortu tekrar söyleyeyim.) Çok ultra ufak partiküller için bi tavsiyeniz olur mu ?[/QUOTE]

Benim filtrede motor üstte. Su en alttan giriyor yukarıda motordan çıkıp akvaryuma gidiyor. Filtrenin altında bulunan sepetimsi siyah malzemenin üstünde bir parmak elyaf, sonra en kalın sünger, sonra orta sünger, sonra Sera Siporax olarak kullanıyorum en ince süngeri çıkardım. Bu şekilde belki 3-4 yıldır kullanıyorum ve filtre beni hiç üzmedi. Filtre emişi yukarıda tutuyorum tortuyu alıp dolmasın diye. Bu filtrenin kapasitesi 60 litre ve çok canlı ağırlığı olmayan akvaryumlara uygun bence.
Su Piresi Ne Yer
Akvaryum suyunu, mümkünse filtredeki tortulu suyu birkaç gün güneşte bırakın yeşillendiğinde pirelere besin olarak verebilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.