ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
serghat
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
130
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
18 Ekim 2016 11:49
Son Ziyaret:
22 Saat 32 Dakika önce
Toplam Mesaj:
220 [0.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
7 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Elma Salyangozu Akvaryumdan Kaçma
Akvaryumun üstüne çıkıp oradan düşmüş olabilir. Bence yumurtlamak için çıkıyorlar. Benim de birçok defa başıma geldi ancak ben kurtardım ancak çatlak şasiyle yaşamaya devam ettiler...
Sunsun Hw-603b Kullananlar İçeri
Su sesinin sebebi hala içinde hava kalması, zamanla geçecektir isterseniz filtreyi çalışırken sağa sola yatırın daha çabuk çıkar.

Ben de motoru yukarıda kullanıyorum, su ilk en alta giriyor en son motordan geçerek akvaryuma gidiyor. Bu şekilde daha verimli olduğunu düşünüyorum çok önemli olmasa da bu şekilde hava sorunu hiç olmuyor.

En büyük gözenekli filtre malzemesini en alta en inceyi en üste koyuyorum.


Ben akvaryumdaki tortudan rahatsız olmuyorum hatta filtre emişini kısa tuttum dipteki tortuyu alıp dolmasın diye, sonuçta tortuyu alması temizlemesi manasına gelmiyor ha akvaryumda ha filtrenin içinde. Tavsiyem tortuyu filtrenin değil de tip çekiminin halletmesi.
[QUOTE=Jean leCroix]Merhaba arkadaşlar

ben de bugün 603b aldım. Yazdıklarınız kafamı karıştırdı sırayla cevaplar mısınız ?

1) hava almak: Ben içine su doldurdum giriş çıkışı akvaryuma yerleştirdim ilk etapta bi hava kabarcığı oldu hortumlarda sonra bitti 10 saniye sürmedi. Şu an sadeceye kovaya su aktığının sesini duyuyorum. Sessiz çalışmasından kastınız bu mu ? Doğru yapmış mıyım ?

2) Motoru tepeye takmak: Ben altta bıraktım. Akvaryumla da neredeyse aynı hizada filtre. Belki bi 10 cm aşağıdadır. Motoru yukarı mı takayım ?

3) Bu filtreyi ben akvaryumdaki toz bulutu için aldım. 5 mayısta kurmuştum pipo filtre vardı ama akıntı olmadığından tortu oluştu sanırım akvaryumda. Bitki al çıkar buda derken baya ayağa kalktı tozlar. Pipo da çekemedi gittim filtre aldım. İç malzemesine de en altta sera elyaf ekledim diğer süngerleri olduğu gibi sırasıyla bıraktım. Düne oranla toz bulutu ciddi oranda azaldı ama kristalize berraklık maalesef yok. (Bakteri kültürü değil tortu tekrar söyleyeyim.) Çok ultra ufak partiküller için bi tavsiyeniz olur mu ?[/QUOTE]

Benim filtrede motor üstte. Su en alttan giriyor yukarıda motordan çıkıp akvaryuma gidiyor. Filtrenin altında bulunan sepetimsi siyah malzemenin üstünde bir parmak elyaf, sonra en kalın sünger, sonra orta sünger, sonra Sera Siporax olarak kullanıyorum en ince süngeri çıkardım. Bu şekilde belki 3-4 yıldır kullanıyorum ve filtre beni hiç üzmedi. Filtre emişi yukarıda tutuyorum tortuyu alıp dolmasın diye. Bu filtrenin kapasitesi 60 litre ve çok canlı ağırlığı olmayan akvaryumlara uygun bence.
Su Piresi Ne Yer
Akvaryum suyunu, mümkünse filtredeki tortulu suyu birkaç gün güneşte bırakın yeşillendiğinde pirelere besin olarak verebilirsiniz.
Lepisteslerde Omurga Eğriliği
Kitap ne yazar bilmiyorum ama benim gördüğüm aile içi çiftleşme zamanla bu sorunu çıkarıyor.
İthal Akvaryum Mu Sump Sistemli Akvaryum Mu
Ben yersizlikten ithal akvaryuma geçtim. Bilsem çok önceden geçerdim çok rahat bir sistem. Canlı yükü çok ağır değilse üstteki filtre yetiyor, ışığı var kablo derdi yok, görüntü mükemmel.
Cüce Amerikan Dünyası
Tam da Amerikan bayrağı gibi balıktı [:)]

Abacaxisler şimdilik tenhalarda gözlerden ırak takılıyorlar...
Cüce Amerikan Dünyası
Merhabalar,

Kirbensisleri cüceden sayar mısınız? :)

Harun Bey'den aldığım F1 Nigerian Red Kribensis ile yeni bir maceraya başladık.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/190115/210220201410171.jpg[/IMG]
Yan Sump Planım Hakkındaki Düşünceleriniz ?
Eğer ki filtreler bir şekilde tıkanır veya su gelişi bir şekilde kesilirse;

Motor su basmaya devam eder ve susuz kalıp yanar, ayrıca ısıtıcı patlar ve ortama elektrik verilmiş olur mu?
Biyolojik Filitrasyon Ürünleri Kıyaslama
Çok kıymetli bir çalışma, elinize sağlık. Arkadaşların belirttiği gibi, bizlerin kullandığı sıradan ürünlerin (sünger, lavtaşı, ) de sonuçlarını merak ediyorum.
Kribensis- Kafama Takılanlar
Arkadaşlar detaylı bilgi vermiş. Benim tankımda kribensis egemenliğini kurana kadar sorunlar çıkıyordu ancak egemenliği kurunca hiçbir sorun çıkmadı. Sonuç: kribensis çift akvaryumun dörtte üçünü sahiplendi ve kimseyi sokmadı, diğer balıklar dörtte birimlik bölümde üst üste takıldılar. :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 305 Online Kullanıcı, 166 Üye

Online Kullanıcılar

iilker, vendetta99, drersayan, orimohito, Noyes, Quersian, dream7, BatuhanTürkoglu, Fatihisik, Ahmet Haşim, trophhor, MurathanM, CrazyRipper, DeviLLe, rifai, yukselk, Aygunkarabas, burakbozcelik, batas, mesutkaracan, ahmet22, AtlasPoyraz, biacar, Fahrenheit, Pacific, drgeckoo, MEID, DeepWater, chdszc, Orkun Krc, sorceres, Koksal Gurkan, Fatih ÇE, yaBiz, Afatsumi, beyazgul, lazarusv20, Guppyfish, ertcavdar, sirhill, Emerse, Joec, ilker2626, ata demirci, istanbullu61, AJAN, cief17, WildFish_Keeper, sinan3805, kkilicbey, dusumsel, lebowskia, RaSHaD, KRaL_MaLaWi, Ronay, HaydarGul, Balikcionur, HarunYldrm, oblomov, erdemist, Bisnev99, Carl, Scaglar, Jawaes, Mertya, Kınayu, klander123, alpoman07, Zakir06, brownorum, M.G., o.yonlu, Akvaryumist, Akvarist Görkem, ONRAYDN, ngerekli, Çilli, ReDD, Aşk-ı semek, solaytekin, mosquit0, uthraven, exfish, sevrialem, MuTLu, mcmert, gokkurt, boreas54, FurkanKöse59, Oguzkagan, Sirri42, tayyaar, baracuda508, Mikail Erdoğan, Safen, wetsiz, personaljesus, SCORPION_79, Demir16, beratonur, sherloock, voodoo_83, Arifhb, sinor, muratgurer, Barbossa16, saltun, Nursun, Murat1940, Rudas, mustafaozen2, sinanb85, Alpercicek35, Lyon, onrbgs, umutakkaya, yunusadam, selsor, SenaRz, rhn35, FatihSan, tnemücrE, fevzi1, zekigonlum, metsi, zamankedisi, Ramrom, lojistisyen, darkblue2, amare_34, mehmetdemirbas, borani, KeremT, esesserhat, Mehmet.grms, Gokcen, denizulucutsoy, Ouuz, Mehmetkso80, hanil, ismlunsl, tosyalı, ternapi, cansani, halilyildizz, alpgemini, Mehmetpoad, Wolkan, fretchord, noeldayi, kribensis7, emreur, ali özer, KaanErturk, ozgmavi, Köprülü_, TugayKrmn, degisikakil, srcnkrtlms, Hrnokdn, enistein, Fragant, gurtek59, erhanyeni, caga71, Tebery, Emreon,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.