ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
vildan54
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
25
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Ocak 2017 19:21
Son Ziyaret:
Dün 02:19
Toplam Mesaj:
38 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
17 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Vildan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Sakarya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Vildan54

SON 10 MESAJI

Tavsiye Ettiginiz Akvaryum Malzemesi Satan Site
Atakanpetshop,Ankarapet,Akvaryem,Net akvaryumpet gittigidiyor üzerinden sürekli alışveriş yaptığım ve memnun kaldığım petshoplar.
550 Litre Tanka Dış Filtre Önerisi
Daha önce eheim kullandım. Fakat X6 kullanmaya başladıktan sonra fark bariz şekilde kendini gösteriyor. Şu anda 200 lt lik tankta debiyi düşürerek kullanıyorum. Yeni tankım yapım aşamasında yaklaşık 490 lt de yine X6 yı kullanacağım. X4 ün sizin tankınıza yeteceğini düşünüyorum. Arkadaşların da dediği gibi filtre malzemelerini kaliteli seçmenizi tavsiye ederim. Farkını kullandıkça göreceksiniz. Sağlıklı balıklar... [EDIT]vildan54,2018-03-11 02:20:45[/EDIT]
Jebo 828 Mı Lifetech 838 Mı Tavsiye Edersiniz.
[QUOTE=Ahmet0110]Dış filtrem bozuldu. Jebo 828 mı yoksa lifetech 838 mı. Akvaryum 200 litre. [:?][/QUOTE][QUOTE=Ahmet0110]Dış filtrem bozuldu. Jebo 828 mı yoksa lifetech 838 mı. Akvaryum 200 litre. [:?][/QUOTE]. Jebonun 825 modelini kullandım daha doğrusu kullanamadım. Musluklardan su akıttı sürekli sorun çıkardı. Malzemesi kalitesiz. Hiç tavsiye etmem. Lifetech de aynı firmanın ürünü.
Yeni Ölçülerde Ki Akvaryumum Ve Yeni Dekorum
Çok güzel bir tasarım olmuş, ellerinizi sağlık.
Kahverengi Yosun Problemi
[QUOTE=Ahmetus]

Peki önerileriniz nedir 1 haftalık bekletilmiş su kullanıyorum ve değişim yaptığımda yeniden doldurup 1 hafta bekliyorum bakteri düzenleyici var ama kullanmadım yaniçeşme suyunu 1 hafta dinlendiriyorum zaten yeterlimidir [/QUOTE]
Dediğim gibi kurulumunuz henüz yeni. Suyunuz oturmamış. Bakteri kültürü neden ekle mediniz. Başka bir tanktan aşılamamı yaptınız. İlerleyen günlerde sorun çözülmezse üçlü kartuş filtre tavsiye ederim. Ben böyle kurtuldum. Forumda diatomla ilgili arama yaparsanız üçlü kartuş filtre karşınıza çıkacaktır.
Kahverengi Yosun Problemi
Akvaryumunızda çeşme suyu mu kullanıyorsunuz? Aynı sorunu çok yoğun bir şekilde camacam tankımda yaşadım. Üçlü kartuş filtre ve dış filtreme JBL silikatex ekleyerek kurtuldum. Işıkla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Zira aydınlatmayı tamamen kapattığım halde artmaya devam etti. Şu anda sorun yok. Birde su değişimlerini ihmal etmeyin. Zamanla düzeliyor. Tankınızda henüz yeni. Şebeke suyunu ne kadar dinlendirseniz, düzenleyiciler de kullansanız önüne geçemiyorsunuz. Silikat fazlalığından oluyor. Banada forumdaki arkadaşlar yardımcı oldu. [EDIT]vildan54,2018-02-24 17:19:24[/EDIT]
Akvaryum Fiyatı Sorgulama
Demir profilde dahil bin tl yi gözden çıkarmanız gerekir. Bu yaşadıüınnız yere göre değişebilir.
Kahve Rengi Yosun Diatom Sorunu
[QUOTE=tdenizs]Diatom ise meAkanik temizlikle kolaylıkla çıkması lazım.Bende çok fazla dekor olduğu için camlardaki bazı noktalara müdahale edememiştim.Bayağı da yayılmıştı diatom evdeki akvaryumumda.Öyle ki ısıtıcının bile üzerinde 1 cm kalınlığına gelmişti.Camlar zaten kahverengiydi.Şimdi hiçbir problemim yok.3-4 tane otocat alın.Aslan gibi temizliyorlar.2 haftada hiçbirşey bırakmadılar.[/QUOTE][QUOTE=ferbay]Merhaba Arkadaşlar,

Tankım henüz 1 aylık ve şuan kahve rengi yosun sorunum mevcut. Yaptığım forum içi araştırmalarda isminin diatom olduğunu öğrendim. Ancak onca başlığa rağmen çözümü olmasa bile nasıl bir süreç devam ettiği konusunda da pek bilgi bulamadım.
İstedimki bu başlığın altında diatom sorununu yaşamış ve sorundan kurtulmuş arkadaşların sorunla mücadele aşamalarını bizimle paylaşmasıdır.
Şuan bende bu sorunu yaşıyorum. Ancak tam olarak sorunu en sağlıklı şekilde nasıl çözerim hiçbir bilgim yok.
Sizlerinde bu konuda değerli tecrübelerinizi mümkünse doğruları ile yanlışlarıyla açıklayarak bilgi vermeniz sağlıklı olacaktır.
İlginiz için şimdiden teşekkürler.[olduğu]
Aynı sorunu cama cam discusda akvaryumunda çok yoğun bir şekilde yaşadım. Filtreme JBL silikatex ekleyerek ve üçlü kartuş filtre kullanarak büyük bir kısmından kurtuldum. Diatomda kesin bir çözüm sanırım yok. Aydınlatma konusunda ise şöyle söyleyebilirim hiç kullanmasanız dahi diatomu yok edemiyorsunuz. Şu anda tankımda gözü rahatsız etmeyecek kadar var. Zamanla sık su değişimiyle düzeleceğini umuyorum.

400 Litre İçin Dış Filtre Öneriniz Nelerdir?
Ölçüleriniz benimkinle hemen hemen aynı. Bir sıkıntı olmaz. Ben şu an tankımın silikonları attığı için 200litrelik tankımda debiyi düşürerek kullanıyorum.
400 Litre İçin Dış Filtre Öneriniz Nelerdir?
Daha önce eheim kullandım ama fluval başka derim. 470 lt lik tankımda fx6 nın performansı tarif edilemezdi. İkinci el

bulabilirseniz şiddetle tavsiye ederim. Ben gittigidiyordan dokuz taksit 900 küsüre almıştım ağustos ayında
[EDIT]vildan54,2018-01-15 15:54:08[/EDIT]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,588,560 Mesaj
  • 379,972 Konu
  • 91 Forum
  • 131,215 Forum Üyesi
  • 1,399 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 1,987 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.