ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
menesc
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
159
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Şubat 2018 14:25
Son Ziyaret:
5 Saat 5 Dakika önce
Toplam Mesaj:
130 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
68 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
M. Enes
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

200 Litre Noktalı İnci Balığı 60 Litre Lepistes/Endler

SON 10 MESAJI

Ücretsiz Tetrazon
Ücretsiz verilen balığı kimse almıyor bu ülkede. Temsili 1-2 TL gibi bir fiyata vermeyi düşünün derim [:)]
Akvaryum İçin Led Yapımı
Aslında bunu arkadaşınıza sorsaydınız daha detaylı ve doğru bilgi verirdi diye düşünüyorum.

Benim anladığım kadarıyla sürücüden çıkan sinyallerin pcb'ye ulaşana kadar bozulma veya dalgalanma yaşamaması için öyle bir şey söylemiş olabilir. Daha önce duymamıştım açıkçası.
Pengasus Tavsiyesi
[QUOTE=mertcan_60]
Lütfen hobiye bu şekilde başlamış gibi davranmayalım bu platformda çoğu kişinin doğruyu bulması zaten bu şekilde oldu şuan güzel şeyler yapabiliyorsak yanlış heveslerimiz yüzünden oldu arkadaşlar zaten uyarmış olmayacağını da yazmış çok güzel bir dille olayı sadistlik deneyi gibi gündeme almaya gerek var mı sizce?

Size gelirsek ne kadar dinlersiniz bilmiyorum ama gerçekten beslediğiniz taktirde hevesiniz kursağınızda kalıcak çünkü balık özellikle pengasuslar çok hassas ve çabuk stres yaşayan hayvanlar küçük tanklarda çok hızlı hareket etme, kendini ordan oraya atma, ölü gibi davranma ve yem yememe gibi haller gelicek başına zaten zamanla hayvanın huzursuz olacağını anlayacaksınız. [:)][/QUOTE]

Arkadaş zaten bu söylediklerinizi biliyor. Bildiği halde hevesim var alacağım diyor. Hobiye yeni başlayan biri değil. Ben bunda art niyet ararım hiç kusura bakmayın.
Pengasus Tavsiyesi
Bu balığın akvaryumda beslenmeyeceğini bildiğiniz halde "hevesim var alacağım" demek nasıl bir düşüncedir?? Balığı alıp ölümünü mü izlemek istiyorsunuz? Neyin hevesi bu?
Pipo Filtre Kullanımı
Filtre çıkışını su seviyesinin üzerine getirdiğinizde filtre borusunun içerisindeki suyu dışarı atabilmek için daha fazla güç harcaması gerekiyor. Bu da filtrasyonun bir miktar azalması demek. Suya hava kazandıran su yüzeyinin hareketidir, pipo filtrenin oluşturduğu baloncuklar değil. Bu sebeple oksijen yönünden sıkıntı olmaz.

Su sesini duymak istediğim için yavru lepistes tankımda ben de sizin bahsettiğiniz şekilde kullanıyorum. Pipo filtrenin çıkışı su seviyesiyle neredeyse aynı hizada, su buharlaştıkça da çok az suyun üstünde kalıyor. Bir sıkıntısını görmedim [:)]
Lav Taşı Uygun Mu?
[QUOTE=krmbzkurt]

7/24 Açık hmm. Peki hava motoru? sürekli açık kalmak zorunda mı gece çok baş ağrıtıyor. Lda 16 ve nerite benim bahsettiğim vatoz ve salyangoz.
[/QUOTE]

Dış filtreden akvaryuma giren su üst yüzeyi dalgalandırıyorsa hava motorunu komple çıkarabilirsiniz. Oksijen için su yüzeyinin hareketli olması yeterli, hava motoruna gerek yok.
2.el Akvaryum
Bu fiyatlara sıfır akvaryum yaptırırsınız. İkisi de çok pahalı.
Doğada Yakaladığım Endler
Bulduğunuz balıklara F0 demeniz yanlış olmuş. Çünkü balıklar doğal ortamından toplanmamış. F0 sayılmazlar.

Türkiye sularında bu balıkların yaşaması ilginç. Havalar ısındıktan sonra salınmış desek, bu kadar fazla balık görmezdiniz. Bilemedim.
Hagen Kum Aldım Orjinal Mi
[QUOTE=Kaya34]

Nasıl iade ederim hocam kabul edermi firma özelyem den aldım kumu[/QUOTE]

Satıcı ile iletişime geçin. Kibar bir dille kumu kullanmadığınızı ve iade etmek istediğinizi söyleyin. Yardımcı olacaklardır.
Hagen Kum Aldım Orjinal Mi
Bu kumun içinde bu kadar beyazlık olmaması gerekiyor. Büyük ihtimalle başka kumla karıştırıp göndermişler veya kaplamaları/boyaları aşınmış. İade etmenizi öneririm.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.