ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
menesc
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
61
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Şubat 2018 14:25
Son Ziyaret:
14 Ekim 2019 20:19
Toplam Mesaj:
60 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
M. Enes
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

200 Litre Noktalı İnci Balığı 60 Litre Lepistes/Endler

SON 10 MESAJI

Zebra Danio Dişimin Karnı Aşırı Şişti
Bununla ilgili internette bir çok konu var. Google'a yazarak bilgi alabilirsiniz. Genel olarak cevaplamak gerekirse, dişi ve 1-2 adet erkeği ayrı bir kaba alıyorsunuz, yumurtaların saklanabileceği bilye veya file gibi bir zemin oluşturarak gece yalnız bırakıyorsunuz. Erkekler yumurtayı dişi yumurta dökerken döllüyorlar. Kavga ediyorlar gibi bir görüntü oluşuyor fakat bu çiftleşme hareketi, endişe etmeyin. Birkaç gün içinde sabah uyandığınızda yumurtlamış olduklarını görürsünüz. Bu türlerde yumurta almak çok basit fakat yavruları büyütmesi zor, çok küçük oluyorlar.

Baştan da dediğim gibi bilgi almak için google'a sorabilirsiniz. Özel sorularınız olursa onları sorun, daha yararlı olur.
Beta Balığı Yer Mi?
[QUOTE=onursoncu]
Bir kaç gün için yaşamasını sağlar mı peki?
[/QUOTE]

Birkaç gün için verebilirsiniz fakat uzun süreli kullanımda bitkisel içeriği nedeniyle sorun yaratabilir.
Beta Balığı Yer Mi?
Yiyebilirler fakat faydalı olmaz. Bu yem Japon balıkları için üretilmiş. Beta balıkları için üretilen yemlere bakmanızı öneririm.
Kabuğu Kırık Kaplumbağa
[QUOTE=sobetta]Bence sizde 1 ay kadar kalsın, 26-28 derece arasında sıcak bir yerde ve güneş ışığı gören bölgede konumlandırın, eğer evinizde UVB, UVC gibi ışıklar varsa kesinlikle kullanın bu sürede. Türkiye'de kaplumbağa yaşamaz çünkü doğal ortamı değil. Besleyemeyen insanlar göletlere, nehirlere bırakıyor ve sonucunda bu tip şeyler meydana geliyor aynı Afrika Dev Salyangozları gibi [:(((] Kolonya çok yanlış bir hamle olmuş, etil alkol kullanmalıydınız. Bence eczaneden etil alkol alıp sürün, elinizde olduğu süre zarfında yarası iyileşmez ise yurtdışında beton gibi bir şey döküyorlar orayı kapamak adına. Bu işlemi uygulayabilirsiniz belki ama sağlıklılığını bilemiyorum maalesef...[/QUOTE]

Türkiye'de kaplumbağa yaşamaz mı?

[QUOTE]
[B]Kara kaplumbağaları[/B]
1-Testudo graeca Linnaeus 1758
1.1 - Testudo graeca anamurensis Weissinger 1987
1.2 - Testudo graeca armenieca Chkhikvadze ve Bakradze 1991
1.3 - Testudo graeca ibera Pallas 1814
1.4 - Testudo graeca terrestris Forskal 1775

2-Testudo hermanni Gmelin 1789
2.1- Testudo hermanni boetgeri

3-Testudo antakyensis Perala 1996
4-Testudo perses Perala 2002

[B]Su kaplumbağaları[/B]
1-Caretta Caretta Linnaeus 1758 (Sini kaplumbağası)
2-Chelonia Mydas Linnaeus 1758 (Yeşil kaplumbağa)
3-Mauremys Caspica Linnaeus 1758 (Çizgili kaplumbağa)
4-Emys Orbicularis Gmelin 1774 (Benekli kaplumbağa)
5-Rafetus Euphraticus Daudin 1802 (Fırat kaplumbağası)
6-Trionyx Triunguisi Forskal 1775 (Mısır kaplumbağası)
[U]Kaynak[/U][URL]http://kaplumbaa.blogspot.com/2006/01/trkiye-doasindaki-kaplumbaalar.html[/URL][/QUOTE]

Sizin bahsetmek istediğiniz Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağaları bile Türkiye'de istilacı tür olmaya başladılar.
[URL]http://www.turkherptil.org/IcerikDetay.asp?IcerikKatId=23&TurId=617[/URL][EDIT]menesc,2019-04-07 09:27:50[/EDIT]
Konya Da Ne Zaman Karınca Uçuşları Olur
Bu hafta uçuş olmaz, 6 Nisandan sonra saat 12-1 civarlarında dolaş, denk gelirsin.
Akvaryum Suyu
[QUOTE=MennanKaraali]

Merhablar
RO fazla saf su degil mi? Direk RO suya balik atabilirmiyiz? Su RO (reverse ozmosis) suyunun kullanimini biraz aciklayabilir misiniz? Bildigim kadari ile deniz akvaryumlarinda kullaniliyor ama zaten ona da Tuz eklenerek gerekli elamantler de eklenmis oluyor tatli suda kullanim seklini hic bilmiyorum.
[/QUOTE]

Arkadaşın yazdıklarına fazla takılmayın. Sağda solda gördüklerini yarım yamalak anlatan biri. RO suyun bu konuyla ne ilgisi var onu bile çözemedim.
Fil Kulağı Bitkisi
Tüm yaprakları suyun içinde kalacak şekilde yetiştirildiğini görmedim hiç. Suyun altına yapraklarıyla beraber koyan arkadaş bir petshopun gazabına uğramış olabilir [:?] [:)))]

Benim bildiğim kadarıyla sadece kökleri suyun içine sokulur. Yapraklarını sokarsanız çürüyebilir. Bence olduğu yerde kalsın, o şekilde de çok güzel gözüküyor :)
Dış Filtre İç Malzemeler
45 litre için dış filtrenin içine çok pahalı malzemeler koymanıza gerek yok. İçindeki süngerler zaten gerekli filtrasyonu sağlar. Ben 80 litrede içindeki süngerlerle 1 seneye yakın kullandım, hiçbir sorun yaşamadım. Motorun yerini değiştirmeye falan da uğraşmayın derim. 45 litre için zaten gayet yeterli bir dış filtreniz var.
Dişi Beta
Balığın fotoğrafını koyarsan daha iyi yardımcı olabiliriz. Ama annenize dişi diye sattılarsa büyük ihtimalle erkektir o.
Salyangoz Ama Türü Ne, Nerde Yaşar ?
[QUOTE=sobetta]Ramshorn üstünden gidersek, tropikal bir canlı 4 mevsime ayak uyduramaz ancak subtropical olabilir. Kabukları kalsiyumdan oluşur ve serttir yani balık ve kuşlar yiyemez, ancak hasar verebilir ya da sudan çıkartıp dolayı ölümüne yol açar ama aşırı nemli yerlerde de yaşayabilir bunlar. Amerika'ya Afrika Dev Salyangozunun salınması sonucu çevredeki bitkilerin haline bakın, ormanlara zarar veriyorlar. Yani "Bir ormanı yakacağım." demeniz ile aynı, "Doğaya salacağım." demek. Suya ne tür zararlar verir kim bilir... Abarttığımı sanmayın gerçekten 30-50 kişinin "Hayır" dediği soruya bi' kişi "Şunu şunu yaparsan olur." dedi diye bi' kullanıcı neler yaptı, ne tür zararlar gördü ki hayvanları karıştırmıyorum daha işin içine. Siz burada "Doğaya salacağım." dediğinizde birisi de "Evet, olabilir." derse başkası bu konuyu yıllar, aylar sonra Google'ın ana ekranında görüp yapacak ve biyotoplarımız, longozlarımız deforme olup yok olacaktır. Asla ama asla doğaya hayvan salınmaz ya da doğadan hayvan alınmaz. Doğaya zarar vermeyin, bir çiçeğe basıp ezerseniz en az 20 tohumu öldürürsünüz. En az 20 tohumu öldürürseniz en az 5 tane çıkacak tohumu öldürürsünüz. En az 5 tane çıkacak tohumu öldürürseniz O2 sağlayacak ve ileride havayı temizleyecek en az 100 tohum alacağınız 5 bitkiyi daha öldürürsünüz. Doğa yıkım ve kısır döngü üzerine kuruludur, saygılar.[/QUOTE]

Balık ve kuşlar salyangozları çok güzel yerler. İki şeyi birbirine karıştırmayın. Hayvanlar aptal canlılar değildir.

[VID]https://www.youtube.com/watch?v=KfKSdr4HXWU[/VID]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 309 Online Kullanıcı, 168 Üye

Online Kullanıcılar

ternapi, sinanb85, Koksal Gurkan, çulsuz, tosbag, must_1032, AkvaristMustafa, ssozdemirr, tricker07, MaxKrone, karamanson, FıratAltun, vendetta99, enginm2000, kalsedon, anchor, Kınayu, KingScorpion, adana1429, cevo, shiroii, berkant68, avukathasan06, furkanr, beyrekizm, MiSoSiKiaN, Teymurhan, entedev, smithiseek, İbrahiM SameT, Recep Karip, GOKHANKAYHAN, LostSoulFB, Shateiel, SmallCandyThing, OttoByrak, dusumsel, BABAYCL, kontrast, Berdo, FurkanKöse59, mcmert, Noeldayi, faruq, tarik99tarik, Zenar, ceylanb222, CelalKaya, Trakia, Orkinoz22, krib, TurX, halil05, bgraky, Alperenz, resifim, Sedj, nur13, Tardelli, emreemin, Turgay 34, canrsln, Gastropoda, Recep7895, ankara0606, lapseee, Odontochelys, Akgün Cem, ers1905, icelebi, mrtgrgn16, TimKo, eskiyapar, rzkael, Humph70, ProScotch, Nursun, Yasarozen, ozgurnez, diaslayt, MoVeMent, Unal54, yeltepe, Bonzi, Supervenenis, hasancn, Elaronias, Onurdem78, HobiKaan, EmreCev, Nitalis, Yavuz ÖZTÜRK, CagriSindirac, capello, Sarjelax, Muhammet621, ALPDEM, praksis, yedili, tian, HarunYldrm, Shotokan, Hrnokdn, calcite, Furkannn, cankarayel, CaagriBey, rotos99, Avcoskar, ulvikerem, erdalakçay, zekigonlum, oguzkerem01, Yenersaridas, erayt, asabijapon, RaspberryChoco, Unalk, TheHobi, corax, beratonur, A.Galip, Yakops, AlperTasci, Speedy, Memet03, Mithat29, SonOfWolf, CgnEmree, Mmfatih, oguza, efsane07, Superozo, Burak Dişli, blokurlu, YusufAlperen, kumkapili, DTkadir, ibrahimhakki, Murat chn, ccrawenn, tnemücrE, _ferhat_, HACI LOBO, Blackpearl34, WaveRider, aziz_basak, prisonbreak, sadullahsoylemez, mutlubaba, Brsk, ArdaCmr, neco61, byrm06, utkudlklc35, fikret43, TalhaAkif, orimohito, abunil, AmazonDream, cirsaf, ultraaskin, Mehya, FurkanYnk, Ulast, B.Mustafa, Ali3426, Delta Hoby, Street Parrot,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,770,104 Mesaj
  • 405,128 Konu
  • 91 Forum
  • 143,501 Forum Üyesi
  • 1,449 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,822 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.