ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
menesc
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
56
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Şubat 2018 14:25
Son Ziyaret:
5 Saat 44 Dakika önce
Toplam Mesaj:
44 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
31 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
M. Enes
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

200 Litre Noktalı İnci Balığı 60 Litre Lepistes/Endler

SON 10 MESAJI

Yeni Akvaryum Yeni Balık?
Ne olursa olsun farklı akvaryumdan su eklemeyin akvaryumunuza. Hatta kendi evinizdeki 2 farklı akvaryumun suyunu bile birbirine karıştırmayın.
Bakteriler daha oluşmamıştır, akvaryum boş çalıştığı sürece de oluşmaz. Ya bakteri kültürü temin edin yada balıkları ekleyin, bir sıkıntı görürseniz ona göre davranırsınız.

Japon akvaryumundan biraz su alıp betta akvaryumunu uygun bir seviyeye kadar doldurun. Bettanın kavanozda durmasından iyidir.

Discus yemi betta için uygun olabilir fakat japonlar daha çok bitkisel yem isterler. Zaten tek yemle beslemek uygun değil, internette araştırıp birkaç farklı yem daha alın.
Life Tech 839 Filtre Kullanılır Mı?
Lifetech filtre çöp değildir, fiyatına göre oldukça verimli çalışır.

Fakat yukarıda da bir arkadaşın belirttiği gibi 500 litre bir akvaryuma sump sistemi yaparsanız daha başarılı sonuç alırsınız.
Zebra Baliklarimın Cinsiyetini Söylermisiniz
Özel mesajdan yazıyorsunuz, cevabını buradan vereyim:

Dişinin karnı dolu gözüküyor, yumurtlayabilir. Erkek hakkında bir şey diyemem, dişi ile aynı boydaysa o da üreyecek yaşa gelmiş sayılır. Fakat yumurtlamadan önce erkek ve dişiyi ayrı kaplarda birkaç hafta kadar özel bakıma almanız daha kaliteli yumurta almanızı sağlar. İnternetten üretim yöntemlerini araştırın, bununla ilgili bir çok konu var.[EDIT]menesc,2019-01-09 16:33:52[/EDIT]
Zebra Baliklarimın Cinsiyetini Söylermisiniz
Sarı dişi, diğeri erkek gibi duruyor.
Bilinçsiz Hobi Ve Üretime Hayır! Konu: Betta’lar
Bu konu aklıma bir fıkrayı getirdi.

Adamın biri "Kurban" konusunu anlatıyormuş:
"Çocuğu olmayan Hazreti Davut, Allah’a dua etmiş ve ’Yarabbim bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim’ demiş... Dua tutmuş; Davut, kızının adını Ayşe koymuş... Gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş. Hz. Davut kızı yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken Azrail gökten bir keçiyle çıkagelmiş ve ’Kızı bırak, al bu keçiyi kurban et’ demiş..."

Dinleyenlerden biri dayanamamış:

"Yahu bunun neresini düzelteyim... Hz. Davut değil Hz. İbrahim, kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, kurban edilen de keçi değil koç olacaktı!"
Cinsiyetlerini Öğreneblirmiyim Nasıl Anlaşılıyor
Dişiler koyu renklidir ve karınlarındaki yumurtadan dolayı şişkin gözükür. Erkeklerin ise rengi soluktur ve vücutları ok gibidir, şişkin değildir.

Fotoğraflar kötü olduğu için bir yorum yapamıyorum, internetten karşılaştırın.

http://bfy.tw/LS2A
Akvaryumdaki Örümcek?
Türkiye'de yaşayan su örümcekleri var fakat bunların da nefes almak için sık sık su yüzeyine çıkması gerekiyor. Böyle rahatça su yüzeyine tırmanıp tekrar su içine dalabileceği bitki benzeri bir şey yoksa nefes alması da zor. Akvaryuma sonradan girmiş olabilir.

Ben de balıklar yesin diye akvaryuma sinek atmıştım biraz suyun içine bastırarak. Bundan dolayı sanırım böceği kaplayan hava kabarcıkları yok oldu ve sinek akvaryumun dibine çökmüştü. Sizin de bahsettiğiniz gibi gayet rahat şekilde akvaryumun zemininde gezinmeye başlamıştı. O kadar rahat hareket ediyordu ki ben de şaşırmıştım gördüğümde.
Isıtıcı Fazla Isıtıyor
Sorun akvaryum hacminden kaynaklanıyor. Isıtıcı yüksek derecelere ısınıyor ve ayarladığınız dereceye geldiğinde ısınmayı kesiyor. Fakat içindeki sıcaklık hala devam ettiği için küçük hacimde yeteri kadar soğuyamıyor ve suyu ısıtmaya devam ediyor. Bu yüzden ısıtıcıyı akvaryumdan çıkarmadan 15-20 dk önce fişten çekin, soğusun denir.

Benim denemelerime göre 25 wattlık ısıtıcılar bile çok geliyor 10 litreye. Balığınızı bir an önce yeni akvaryumuna taşımanızı öneririm :)
Musluk Deliğinden Düşmüş Balığım
Bazıları bilerek mi yazıyor yoksa sağdan soldan duymuş kafasına göre yontmuş öyle mi yazıyor anlamıyorum ben. Biri çıkmış diyor intihar etmiş, diğeri diyor arıtmasız suda yaşaması mucize. Petshop zaten ölüm sebebi olmuş, sıcak suya balık koymak nedir Allah aşkına.

Balığı besleme koşullarınızda sıkıntı yok. Sadece musluktan su doldurmak kötü bir alışkanlık olmuş. Akvaryum hacminiz küçük olduğu için ufak bir leğende bile suyu 1 gün bekletebilirmişsiniz.

Böyle şanssızlıklar olabiliyor, biraz daha dikkat etmek gerekiyor hayvan beslerken. Bence bu olay balık sevginizi öldürmesin [:iyi:]
Cöpcü Baliklarim İcin Bilgi
[QUOTE=Lepistesadam11]Evet[:iyi:][/QUOTE]

Balıkların çift olup olmadığını nasıl anladınız?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.