ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Carl
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
585
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Şubat 2018 18:08
Son Ziyaret:
5 Saat 37 Dakika önce
Toplam Mesaj:
882 [1.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
361 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Carl
Doğum Tarihi:
10 Ocak 1990
Yaş:
30
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Carl

SON 10 MESAJI

Vatoz Cinsiyeti
[QUOTE=faruk036]

Verdiğiniz linkte balığın büyüklüğünü 4.7 inch veya 120 mm yani 12 cm civarında vermiş bu boya ulaşan vatoz cüce vatozdur zaten hem kaldı ki verdiğiniz linkte 6.7 tane resim var o resimlerde boynuzlu vatozlar var demekki ancistrus dediğiniz tür bir cüce vatoz türü zaten googlea ancistrus yazıldığında cüce vatozlar listeleniyor akvaryum.comda da zaten bahsettiğiniz balığın cüce vatoz olduğu bilgisi mevcut ben ayrıca posttaki vatozun uzaktan yakından linkteki vatozla ilgisini kuramadım benzemiyorlar bile... Sizin fikriniz göre balıklar cüce zaten cüceyse boynuzu varsa erkektir yoksa dişidir. bence cüce değil dolayısıyla ancistrus değil bu vatoz tabi her fikre saygı duyarım ama benim fikrim bu[/QUOTE]
Leopar vatoz cüce vatoz değildir. Yani daha önce belirttiğim gibi Pterygoplichthys gibbiceps dir. Leopar vatoz normal bakımla 35+cm üstü olabilir ama Loricariidae familyasından 20cm olan cüce vatoz görmedim. Resim kalitesi iyi değildi o yüzden çoklu link paylaştım. Oradan bakıp seçsin diye ben ancistrusa benzettim daha iyi resimler eklenirse vatoz uzmanları cevap verecektir.
Göletten Topladığım Canlılar
Parazitler ve canlılar için konuşacak olursak metilen mavisinden geçirdiğimizde tüm parazitler ölmez mi ?
Yapraklarda Ve Camda Oluşan Kahverengi Leke
[QUOTE=Impheatus]Anadolu yakasındayım. Sahibindene baktım bulamadım. Tutku akvaryuma bir soracağım. Teşekkür ederim yardımlarınız için[/QUOTE]
Trend akvaryuma sorun belki onlarda vardır.
Yapraklarda Ve Camda Oluşan Kahverengi Leke
[QUOTE=Impheatus] tamamdır çok teşekkür ederim

hocam nerite salyangozunu bulmak zor diyorlar ramshornlar aynı işlevi görüyor mu ?[/QUOTE]
Çoğu akvaryumcuda mevcut. İstanbul'un hangi yakasındasınız bilmiyorum ama 4.levent'te Aspet var Muammer abi. https://www.akvaryum.com/Forum/member_profile.asp?PF=145882 forum üzerinden özel mesaj atın veya telefon açın size kalmış.
Yapraklarda Ve Camda Oluşan Kahverengi Leke
[QUOTE=Impheatus]
Panik yapmalı mıyım ?[:((][/QUOTE]
Nerite salyangozu alın ve ışıklandırmayı 8 saatten fazla açmayın.
Cüce Vatoz Dekorda Yosunlaştırma(yem Tavs.)
[QUOTE=Yunus_Krgl]Gitmeden önce kırmızı yeşil yaprak yemler var yeşillerini (bitkisel galiba yeşiller)atarım onları yer. Yavru zaten.[/QUOTE]
Akrabanız veya güvendiğiniz komşunuz varsa rica edin sizin yerinize günlük yemleme yapsın. Sırf gidiyorsunuz diye bol bol atmayın sakın.
Vatoz Cinsiyeti
[QUOTE=faruk036]Leopar vatoz bu cüce vatoz değil kardeş [/QUOTE]
Leopar vatoza benzemiyor leopar vatoz Pterygoplichthys gibbiceps diye geçiyor yani akvaryum.com'a göre (https://www.akvaryum.com/pterygoplichthys_gibbiceps__(leopar_vatoz)_tatlisur_58_320.asp)

Balık Ancistrus türü https://en.wikipedia.org/wiki/Ancistrus
[IMG]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Ancistrus_sp._%28aka%29.jpg[/IMG]

Vatozun türü bu olsa gerek https://www.planetcatfish.com/common/species.php?species_id=406 ama cinsiyeti hakkında yorum yapamıyorum.

https://www.planetcatfish.com/common/genus.php?genus_id=4#406 bu linkten balığınıza en çok benzeyeni araştırın derim. Dişi erkek cinsiyet ayrımına gelirsek farklı açılardan fotoğraf çekin veya balıkları tabağa-kovaya alıp resimleyin bilen birisi kesinlikle cevap yazacaktır.
Cüce Vatoz Dekorda Yosunlaştırma(yem Tavs.)
[QUOTE=Yunus_Krgl] Çömleği balkona koycam balığı değil yanlışmı anladınız?[/QUOTE]
Sanırım yanlış anladım balığı akvaryum ve çömlekle beraber balkona koyacağınızı sandım. Kırık çömleğinizi suyun içine koyup balkona koyarsanız yosun oluşması için biraz süre geçmesi lazım. Eğer kabın üzerini açık bırakırsanız en iyi ihtimalle sivrisinek larvası en kötü ihtimalle yusufçuk larvası edinebilirsiniz ki yusufçuk larvası açılınca balığınızı yiyecektir. [EDIT]Carl,2020-07-03 16:44:41[/EDIT]
İlk Kurulumum: Bloody Mary Karides Tankı
[QUOTE=de4b5]Aslında petshopta yanlarında yeni doğmuş yavrular olunca karides yavrusuysa yemez demiştim[/QUOTE]
Yalan [:D] Karides yavrusunu yemeyen 2 tür vardır. 1-Pigme Corydoras 2-Otocat. Endler hayranı ve değişik zaman dilimlerinde endler bakmış olarak diyorum ki yiyorlar ama yetişkinlere dokunmazlar eğer yetişkin karides yediklerini görürseniz büyük ihtimalle karides ölmek üzeredir. Yoksa sağlıklı karideslere dokunmazlar.
Cüce Vatoz Dekorda Yosunlaştırma(yem Tavs.)
[QUOTE=Yunus_Krgl]1 Haftalığına İstanbul'a gitcem. Elimde yeni gelen en az 4-5 aylık küçük 1 adet cüce vatoz var. Bende kırık çömlek var onu suyun içinde balkona koysam vatozun yiyeceği yosunu oluştururmu? Birde cüce vatoz sera bettagran ve seranın yaprak yemini yermi? Akvaryum bitkili günde 7 saat ışık görüyor bir sürü yosun vardı hepsini 2 günde bitirdi. Yosunla 1 hafta yaşarmı?[/QUOTE]
Balkona koyarsanız güneş ışığına bağlı ısıdan dolayı balığınız zarar görebilir çünkü cüce vatoz ve türevleri için 26 dereceden sonrası önerilmiyor akşam olunca 4-5 derece ısı sıcaklığı düşeceği için balık strese girebilir beyaz benek olabilir. Yemleme makinesi edinin veya anahtarınızı komşuya bırakın ve balığı beslemesi için tembihleyin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.