ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
kanmet
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
10
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Nisan 2018 14:19
Son Ziyaret:
09 Ağustos 2019 09:57
Toplam Mesaj:
53 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet Özkan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Acemi akvarist

SON 10 MESAJI

Atlantik 1250a Dış Filtre Kullanan Var Mı?
Jebo, lifetech, quik musluklardan su kaçırıyor. Tüm üst firmalar artık mandallı, su giriş çıkışı bir bütün olarak gövdeden ayrılan modeller yapıyorlar sırf şu su akıtma meselesi yüzünden ki, şırıl şırıl akıtanları gördüm. Sadece bu yüzden bile tercih edilebilir.

Malzeme kalitesini jebo, lifetech, quik ile kıyaslamak lazım. Sonuçta fiyatı belli. İçinde pek bir malzeme yok, içine malzeme katkısı gerekir.

Filtre doldukça, debi düşüşü normal. Ayrıca debiniz düştüyse, pervane mıknatısını kuvvetli! bir mıknatıs ile manyetize ederseniz debiniz artacaktır. Bu her filtre için uygulanabilir.
Fluval 306 Mı, Jbl Cristal Profi E1501 Mi?
200 litre tankım var. Quik 1200 ün 240 lt saat debisini görünce su temiz görünse de değiştirmeye karar verdim.Sıfırlar el yakıyor malum bende 2.ellere yöneldim.

Önce tetra 1200 plus a baktım ama(350-450 TL arası) JBL ve Fluval varken buna bakılmaza getirmişler hep lafı. Bende almışken az daha para vereyim sıkıntı yaşamayayım dedim.

400 tl.ye fluval 306 mı(2 yıllık), yoksa 500 tl.ye JBL cristal profi e1501(1 yıllık) mi daha uygun olur?

Değerli forum üyelerinin yorumlarını bekliyorum. Ben kararsız kaldım:)[EDIT]kanmet,2019-05-17 17:29:57[/EDIT]
L144 Mavi Göz Tül Kuyruk Vatoz Cinsiyet Ayrımı
Balıkta bıyıklanma arttı mı? Durum nedir?
Purolite Nitrate Removal

Ben 11 Nisan dan beri kullanıyorum. Su rengim bariz, gözle görülür şekilde açıldı. Sarılık yok oldu. Bu güzel yanı, madalyonun öbür yüzü ise, zeytin filizlerim son derece uzun yapraklı olmasına rağmen, budamadan sonra hem uzama hem de yaprak boylarında bariz gerileme var. Siyah saç yosunuyla ilgili bir şey yok. Oluşan yosunlar oksijenli su ile(onu da denedim ama etkili olmadı?) veya başka yöntemle temizlemek lazım. Camlarda yeşil nokta algleri arttı ve minik minik saç yosunları da oluşuyor. Yosunu önlemedi yani. Bende reflowers bacteria feeder aldım ve sera algovec pro sipariş ettim ama bu da mevcutları temizlemiyor. Mevcutlardan mekanik temizlik ile kurtulmak lazım.

Araştırmalarım sonucunda(sera SSS sayfası) sıfır nitrat asla tercih edilen bir durum değilmiş. Kaldı ki sıfır nitrat ve kısmi fosfat alg sorununu arttırıyormuş. Ayrıca alg lerden tamamen kurtulmak mümkün de değil diyor. Yine sera siporax ın nitrat parçalayan bakteriler için son derece uygun olduğunu öğrendim. Filtreye eğer yoksa siporax koymak daha mantıklı. Ben zamanında bilmeden gittim seramik aldım. Gerçi onda da farklı bakteri türleri yuvalanıyor ama siporax seramikten 34 kat daha fazla yüzey alanı sunuyor. Kendime 1 litre sipariş ettim. Açıklarda kandırılırım belki diye kapalı kutu aldım. Ürün hacmine göre çok çok hafif ve arkasını kapatıp üflediğinizde hava yanlardan çıkıyor. Seramikte ise çıkmıyor ve daha ağır. Benim gibi tereddüte düşmeyin, açık alın, arada 2 kat fark var.

Purolite in Purigen ile aynı madde olduğunu düşünüyorum. 2 side doydukça kararıyor, biraz da hacmen artıyor. Zaten tane yapısı, şekli rengi hep benzer. Doygunluğa ulaştıktan sonra rejenere edilmesi gerek. Dolayısıyla ne purigen ne de purolite dış filtre içine konmamalı. Dış filtreler çok sık açılan şeyler değil sonuçta. 6 ay ile 1 sene arasında açılması tavsiye ediliyor.

Purolite kullanımı sonucu dış filtresinde elyaf, sünger ve seramik olan benim için suda bariz renk açması ama bitki formu ve uzamasında azalma oldu. Ben tanktan çıkardım. Dilerim birilerine fikir verir,faydalı olur.[EDIT]kanmet,2019-05-09 09:30:07[/EDIT]
En İyi Sera Siporax Hangisi ?
[QUOTE=Coder]Bio Active Professional tavsiye ederim[:iyi:] mini filtre medyası için yeterli yeri olmayanlara sunulan küçük halka versiyonu, algovec ise yosun önleyici özelliği bulunan sürümüdür. sondaki bu ikisini kafadan eleyebilirsiniz.[/QUOTE]

Neden kafadan elensin?

Bio active ve algovec daha özellikli, içlerinde uyku durumunda bakteri olan malzemeler. Eğer bitkili akvaryum varsa, algovec te uygun olur.

Purolite Nitrate Removal
Benim tanklarda mangrow kökü de olduğu için bariz sarılık oluyordu. Tamamen gitmemekle beraber bariz bir renk açılması oldu. Krem rengi nitrat emici taneler karardı. İlk kullanımda rejenere olayını 2 ay değil 1 ayda yapmayı planlıyorum.

Power led ten ya da su değerlerinden bilmiyorum, bariz yosun problemi var. Yosun üzerine etki edecek mi, bitki gelişimine olumlu olumsuz nasıl etki edecek ilerleyen zamanda paylaşacağım.
Purolite Nitrate Removal
[QUOTE=koagulant]

Ben artık satmıyorum maalesef. Uzun zamandır getirmedim.[/QUOTE]

Facebook taki ilanları gösterebilir misniz diye de sormuştum ama satın alan arkadaşımın 2 adet 200 lük tankında bulunan sarımtırak rengi alınca bende pahalı olsa da başka yerden bulamadığım için satın aldım. Arkadaşın tanklarında gerçekten su rengi nötrlendi.

Bitkilere etkisini bilemiyorum uzun vadede görülebilir sanırım.
Purolite Nitrate Removal
[QUOTE=koagulant]Uzun süre satışını yaptım ve halen kullanıyorum nitrat için çok faydalı ürün. Özellikle bitkisiz tanklarda kullanımı fayda sağlıyor. 60 gr için fiyat çok yüksek başka yerlerde daha ucuza bulabilirsiniz. Facebookta baya ilan var. 60 gr 100ml civarı yapar, ben litresini 80 tl den veriyordum. [/QUOTE]

Üstad bende baktım ama facebook ta sadece bu adam var. Yardımcı olabilir misiniz? Boşuna fazla para vermeyelim.
Su Değişimi Bakteri Kültürünü Bozar Mı ?
Cama cam akvaryumlar bakteri için dezavantaj, kumda oluşacak bakterilerden mahrum kalınıyor. Bence genelde üretimhaneler için maliyet odaklı bir çözüm çünkü görsellik te yok. Ama sizin asıl bakteri popülayonunuz filtre elemanlarınızda oluşacaktır. Suyu değiştirin, çamur gibi olması dana yüreğinden kaynaklanıyor olmalı.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,753,244 Mesaj
  • 402,748 Konu
  • 91 Forum
  • 142,413 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,605 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.