ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
suzillisi
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
8
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Mayıs 2018 11:14
Son Ziyaret:
1 saat 58 dakika önce
Toplam Mesaj:
12 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
12 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
eser şensılay
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Çankiri
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

eser şensılay

SON 10 MESAJI

Beta İle Kedi
Merhabalar, akvaryumun kapağı olacaksa kedi ile sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum fakat balık kedinin ilgisini çekeceği için sürekli masaya çıkıp bakmak isteyecektir. Siz masada çalışırken dikkat dağınıklığı yapabilir. 1,5 yaşındaki kedim henüz oyun çağında olduğu halde ve tankın üstü açık olmasına rağmen bir kez olsun patisini suya sokmadı ya da balıkları ürkütmedi. Tabi kedilerin sağı solu belli olmaz, huyları farklı olur. Bizim deneyimimiz bu şekilde. Tek tavsiyem yapay bitki yerine canlı bitki almanız yönünde. Birkaç kök burgulu saz ya da moss balığınızın daha doğal bir ortamda yaşamasına yardımcı olur. Yapay bitkiler sert olduğu için çeşitli yaralanmalara sebep olabilir. Şimdiden hayırlı olsun.
Fotoğraftaki Lepistesin Varyetesi Nedir?
Yorumlarınız için teşekkürler. Endler olabileceğini düşünmemiştim. Benim için ilginç bir deneyim oldu..
Fotoğraftaki Lepistesin Varyetesi Nedir?
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim..
Fotoğraftaki Lepistesin Varyetesi Nedir?
Merhabalar, fotoğraftaki balığı 1,5 yıl önce diğer lepisteslerimle birlikte almıştım. Açıkçası ilk lepisteslerim olduğu ve öncesinde araştırma yapmadığım için sadece sağlıklı görünen ama birbirinden farklı renk ve desende 8 balık aldım. Aralarında en farklı görünen fotoğraftaki çocuk. Diğerlerine göre daha ufak tefek. Sürekli dişi lepisteslere kur yapıyor fakat iki kez yavru aldım buna benzeyen bir yavru çıkmadı. Lepisteslerin kuyruk yapılarını araştırdığımda böyle bir kuyruk göremedim. Kuyrukta erime ya da parçalanma yok. Sağlıklı ve çok hareketli bir balık o yüzden net bir fotoğrafını yakalayamadım. Kuyruğu diğerlerine göre daha küçük, yuvarlak yapılı ve ucunda dört uzun parça var. Türünün ismini tam olarak öğrenebilirsem sevinirim.


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/206203/110220191853531.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/206203/110220191854051.jpg[/IMG]
Karidesler Şelale Filtreden Rahatsiz Olur Mu
Merhabalar, ben iki yıldır karides akvaryumumda şelale filtre kullanıyorum. Hacim küçük olduğu için su çekiş ucuna ince kadın çorabı geçirmiştim, akvaryum hacminiz yeterliyse arkadaşın dediği gibi sünger de takılabilir. [EDIT]suzillisi,2019-02-07 10:44:56[/EDIT]
Dere Kumunda Saz Yetiştremiyorum
Merhabalar, sorun ısıyla ilgili olabilir mi? Ben ısıyı yükseltince sazlarda bozulma başlamıştı. Düşük ısıda gayet mutlu sürgün verip çoğalıyorladı.
Karidesler İçin Kumun Önemi?
Merhabalar, Yaklaşık iki yıldır kiraz karides besliyorum ve tankımda hagen kum var. Başlangıçta su sebebiyle çok kayıp yaşadım. Sakura Akvaryum’dan Emre Bey sağolsun yönlendirmeleri sayesinde uzun süredir karideslerimin durumu iyi. Şu an damacana suyu kullanıyorum, su değerini tds metre ile ölçüyorum ve gerekli miktarda mineral tozu ekliyorum. Gayet sağlıklılar. Daha deneyimli arkadaşlar muhakkak yardımcı olurlar.
Lepistes, Çöpçü Ve Vatoz İçin Kum Tavsiyesi
Açıkçası geçen bir yılda bitkiden soğudum. Öncesinde internetten alıyordum. Bir kez parazitli geldi. Bir kez de salyangoz yumurtalı. Farkedemedim birden akvaryumu salyangoz bastı. Kıyıp atamadım bir de salyangoz akvarumum oldu. Son seferinde Ankara’da güvenilir bir akvaryumcudan aldım fakat şu an tamamını yosun kapladığı için temizlemeden yeni akvaryuma koyamayacağım.
Lepistes, Çöpçü Ve Vatoz İçin Kum Tavsiyesi
İki anubias ve bir echinodorus marble queen var. Öncesinde daha narin yapılı bitkilerim vardı ancak vatozlar sağolsun sürekli söküp parçaladılar.
Lepistes, Çöpçü Ve Vatoz İçin Kum Tavsiyesi
Aydınlatma otomatik. Günde 5 saatten 3 saate indirdim. Su değişimi haftada bir %25 son zamanlarda %30. Yetişkin lepistes sayısı 10 ve yavrulukta duran 17 tane 1 aylık bebek var. Bebekleri büyüyünce arkadaşıma vereceğim. Balık sayısı artmasın diye daha fazla üretmeyi düşünmüyorum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.