ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
emirkagan
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
349
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
03 Ekim 2015 12:23
Son Ziyaret:
3 Saat 12 Dakika önce
Toplam Mesaj:
583 [0.24 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
18 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emir Kağan Türkmen
Doğum Tarihi:
10 Temmuz 2001
Yaş:
20
İl:
Izmir
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emir Kağan Türkmen 60x48x42 2e2d Japon 2 cüce vatoz 60x17x31 Karantina 60x20x40 Su dinlendirme Eurostar 320 Bitkili Erkek Betta 60x30x38 Bitkili low tech kurulum

SON 10 MESAJI

Yaz Geldi Balkonlar Şenlensin Japon Blue Ds
[QUOTE=tosyalı]13 dişi 3 erkek olarak aldığım japon blue double swordlar kış boyu çoğaldılar. Bu türü bana kazandıran Çilek Guppy (serkan çilek) e teşekkür ederim. ocak şubat mart ayları süresinde balkonda 3 kat akvaryumda saolsunlar her ay ekstra 200 250 kadar bir elektrik faturası artışı ile kayıpsız atlattık. Artık rahatız şenlensin balkonlar. [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/77392/050420220902041.jpg[/IMG][VID]null[/VID][VID]https://www.youtube.com/watch?v=COxfmyk2R84[/VID][/QUOTE]

Maşallah balıklara, mevcut olan çelik raf sistemi bir sıkıntı yaratıyor mu ağırlık konusunda ? Ben 60 litre üzerini koymaya cesaret edemedim 1mm tabla kalınlığı olana sizin rafın durum nasıl esneme yapıyor mu ?
80*35 Akvaryum Yapımı İçin Tavsiye
Etrafına çerçeve olarak dönülen çıtalar parça parça degil de bükülerek tek parça halinde olsa idi esnemeye karşı mukavemeti yüksek olurdu ama bu durumda camın esnemesini çıtaların arasındaki silikon önlemeye çalışacak ki silikonda esnek bir materyal. 35 cm yükseklik ve 80 cm uzunluk için 4mm bu hali ile yetersiz gelir. Tabi hiçbir koşulda darbe almayacak, düz bir zemine oturtulacak ve cam üzerine baskı yapılmayacak şekilde kullanılırsa sorun yaşanmayabilir ama böyle bir kullanım ne kadar idame ettirilebilir ? Bu ölçülerde çerçevesiz ve daha şık bir halde 6mm camdan yapmak en iyi çözüm, bir darbe halinde litrelerce su ve cam kırıkları ev yüzeyinde olacak.
Sera Algovec Hakkında
[QUOTE=ArifhbsAquatics]

İki gün arayla yarım uygulama yapabilirsiniz. Zararını olacağını sanmıyorum.[/QUOTE]

Zaten böyle yapmıştım uygulama yönteminde mi bir problem var acaba ? Ben yarısını pet şişe içinde eritip ucunu delerek yoğun olduğu bölgelere sıkıyordum. Filtreleme elemanlarında aktif karbon filan da yok sadece sünger ve elyaf. Uygulama öncesinde mekanik temizlik yapıp uygulama süresince ışıkları açmayıp bol havalandırma sağlıyordum. Ancak bunları yapmama rağmen sonuç alamadım. Azalmış gibi görünseler de tekrar oluşmaya devam ettiler.
Sera Algovec Hakkında
[QUOTE=ArifhbsAquatics]Algovec algler için kullanılabilir; cyano için işe yaramaz. Cyanobakteri için bir kez daha ve tam doz (1 adet) macrol uygulanabilir.[/QUOTE]

Akvaryum hacmi küçük tam doz macrol tetralar için zararlı olmaz mı ?
Sera Algovec Hakkında
[QUOTE=soner322]Eritromisin antibiyotiği ile kurtulma yöntemi varmış. Forumda eski konularda vardı[/QUOTE]

Macrol kullandım ancak bir etkisi olmadı belirttiğim gibi.[EDIT]emirkagan,2022-03-18 18:09:17[/EDIT]
Hailea Rp-600 İç Filtre
HAİLEA RP-600 iç filtreler için belki de en işlevsel olabilecek, çıkarılabilir bir iç sump görevi görebilecek bir filtre iken mil kısmının oturmamasından dolayı sürtme sesi gelen bir filtre olmuş. Sesli çalışır rahatsız edici bir sesi var debisi güzel zamanında bende çok ucuza almıştım ama kullanamadım bile atıl olarak duruyor. Ne yaptıysam ses sorununu çözemedim. Tavsiyem askı filtreleri tercih etmen olur.
Sera Algovec Hakkında
Bitkili akvaryumda mavi-yeşil alg sorunu yaşıyorum. Bitkilerin yapraklarının bir kısmını kaplamış durumda. Mekanik temizlik yapsam dahi 2 gün sonra aynı görüntü. Işıklandırma periyodum bir hayli düşük, antibiyotik tedavisi olumlu sonuç vermedi. Sera Algovec adlı ilacı bugün itibari ile uyguluyorum. Akvaryum 70 lt civarı. İçinde canlı olarak 6 adet neon tetra ve bitkilerle gelen adi salyangozlar var. Dip çekimi düzenli, haftalık %40 su ilavesi ile yapılıyor. Gübreleme ve CO2 yok. Sera Algovec hakkında pek bilgi bulamadım. Daha çok tedavi yerine önlemek amacı ile kullanılıyor sanırım. Son çare akvaryumu karartma kaldı ama bitkiler yoruldu. Bu ilaç ile kurtulabilir miyim? Uygulama periyodum günlük önerilen dozlarda mı olmalı? Sera Algovec içeriğinde bakır sülfat ihtiva ettiğini belirtiyor salyangozlar ve yosunlar için zararlı olacağını düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Akvaryum hacmi:70 lt
Bitkiler:Elodea Densa, Ceratophyllum Demersum, Cryptocoryne Wendtii Brown, Ludwiga Repens Rubin, Limnophila Sessiliflora, Java Moss
Canlılar:Neon Tetra, Adi Salyangoz
Aydınlatma:Wolfmar Plant 50 Cm 15W
Filtre:Dolphin H300 Hanging Filter
Su değişimi için Saka marka hazır damacana suyu kullanılıyor.

Güncel.

Güncel.
Full Spektrum Mu Beyaz Led Mi?
[QUOTE=ayaser]Kendim baştan led bir aydınlatma yapmak istemiyorum aslında yukarıda verdiğim linklerde iki üründen birini satın almak istiyorum sadece.
Full spektrumun güçlü ışığı bitkiler için zararlı mı o zaman?[/QUOTE]

Mevcut satılan bitki akvaryumu için olan led ürünlerinden alabilirsiniz amatör kullanımlar için. Daha profesyonel kullanımlar için satılan hazır ürünlerde var ancak en doğrusu benim kanımca tanka göre tasarım yapmak.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.