ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Alphird
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
04 Ocak 2019 19:22
Son Ziyaret:
27 Ocak 2019 16:42
Toplam Mesaj:
10 [0.21 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
10 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Çetin Kadir Kuş
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

"Yaratılanı severim, Yaradan'dan ötürü"

SON 10 MESAJI

Karma Akvaryum Ve Salyangoz Önerisi
Biraz araştırma yaptım. Renk konusunda, farklı türleri koymamaya karar verdim. Fakat şimdide hangi türle başlasam onu düşünüyorum. Aklımda mavi melek vardı, akvaryumun arka fonu zaten mavi, şuanda blood mary, kırmızı sakura veya turuncu sakura düşünüyorum. Sizce hangisi olmalı?
Karma Akvaryum Ve Salyangoz Önerisi
Beslediğim hayvanları satmak pek prensibim değil. Evde bir çok hayvan besledim, besliyorum ( kurbağa, semender, tavşan, kaplumbağa, peyamber devesi, kedi, kuş ) o yüzden çok problem değil benim için. Merak ettiğim şey şu, renklerini yitirir demişsiniz. Yani büyüdüklerinde şeffaf ve renksiz mi olacaklar demek oluyor bu? Benim amacım iki türü birbirine kırdırıp farklı renk yavrular almak değil. Sadece bir köşede kirazlarım olurken diğer tarafta mavi meleklerimin olmasını istiyorum. İnternette bir çok kişinin canlı doğuranla beslediğine şahit oldum. Hatta 20 30 balıkla birlikte bakanlar bile gördüm 60 70 litre için. Ben sadece 1 e 3 d şekilde tek bir aile yapmayı düşünüyorum safkan lepistes olacak.
Karma Akvaryum Ve Salyangoz Önerisi
60 litre bitkili bir akvaryum kurdum. Şuan için sadece zeminde bir kaç kök moss var ekleme yapacağım. Sorum şu, iki veya üç farklı karides türünü aynı akvaryumda beslesem problem yaşar mıyım? Bu kırma ve çaprazlama olayları tam olarak nedir? Renklerini yitiriyor falan diyorlar tam anlayamadığım bir konu araştırmama rağmen bulamadım. Birde salyangoz olarak ne önerirsiniz? Bazı salyangozların karides yavrularını yediğini duydum. Onun dışında fil kulak lepistes falan eklemeyi düşünüyorum 1 e 3 d.
Taban İçin 5630 Led 12v Bitki Önerisi
Selamlar, bitkili bir akvaryum kurmaya çalışıyorum. Başlıkta belirttiğim gibi aydınlatma olarak 5630 Led e sahibim. Bakımı kolay tabanı yeşil bir hale getirebileceğim bir bitki türü arıyorum. Bunu dışında genel olarak bitki önerileride alabilirim. Şuanlık taşlara Java Moss bağlayıp ekledim fakat elimde çok olmadığı için yeterli gelmedi.
Mavi Ve Sarı Prenses Çiftleşmesi
Çıplak gözle daha iyi görürsünüz aslında yinede fotoğrafları atıyorum. Bu arada gördüğünüz bütün maviler ilk jenerasyon yavrulardır, bir tane bile kayıp vermedim.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212016/060120192030321.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212016/060120192030351.jpg[/IMG]
Mavi Ve Sarı Prenses Çiftleşmesi
Çoğu içerik bunun imkansız olduğunu söylüyor. Akvaryum hobisinde son atımlarım, artık sıkılmışım. Akvaryuma zaman ayıramıyorum. Akvaryumda son iki balık kalmış, mavi dişi prenses ve erkek sarı prensesim. Yaklaşık 1 sene kadar beraber, çiftleşmeden yaşadılar. Sonunda mavi prensesin ağzında yavru olduğunu gördüm. Yanlış anladığımı düşündüm ve biraz bekledim. Zamanı geldiğinde yavruları kusturdum. Yavrular ilk boylarını atmaya başladığında mavi ağırlıktalardı. Çocuk döneminde ise yarısı mavi yarısı sarı bir şekildeydi. Şuan hepsi erişkin bir şekilde ve benim bu iki ana babadan 70 e yakın prensesim var. Yetişkinleşen 10 yavrunun şuanki hali mavi ağırlıklı, kuyruk ve üst yüzgeçlerinin uçları sarı şekildedir. Bilimsel olarak imkansız görünüyor ama yavru aldığımı söylemeliyim isteyene resimde yollayabilirim.
Bakteri Kültürü Veya Ana Tanktan Su, Kedi Balığı
Dediğiniz gibi yaptım, şimdi bacteria feeder ekleyeyim mi sizce?
Bakteri Kültürü Veya Ana Tanktan Su, Kedi Balığı
Merhaba, 60 litre bir karides akvaryumu kurmaya başladım. Tabana taşlara bağlı java moss bitkisi koyacağım ilerde belki ilave yaparım. Canlı olarak içinde sadece bitki olacak. Biyolojik denge oturana kadar karides ve balık eklemesi yapmayı düşünmüyorum. Sizce malawi kolonimin bulundğu 300 lt tankımdan su ilavesi yapmalı mıyım bakteriler için? Yoksa döngüyü hızlandırmak için akvaryumda uygun koşulları sağlayıp dayanıklı bir canlı olan Tül kuyruklu kedi balığını eklemeli miyim?
Uzun Üst Yüzgeçli Vatoz
Aynen o, çok teşekkür ederim. Ters yüzen dediğinizde zaten kafamda direkt bir ampul oluştu. Peki önerileriniz var mıdır?
Uzun Üst Yüzgeçli Vatoz
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/212016/040120191927151.jpg[/IMG]

Merhaba millet, foruma yaklaşık 3 4 sene aradan sonra geri döndüm. Bir vatoz aldım, vatozlardan pek anlamadığım için fotoğrafını yukarıya bıraktım türü ne olabilir? Cüce olmadığını biliyorum. Üst yüzgeci açılınca boyutu epey artıyor, üst yüzgeci oldukça büyük ve dikine açılıyor. Bir diğer sorum ise, şimdi benim elimde kolonileşmiş Malawi cikletleri bulunuyor. Elimde hobi olarak baktığım ve artık üretmediğim bir erkek sarı prenses ve bir erkek (çoğu forumda soruşturmama dayanarak) bir mavi prenses dişisi bulunuyordu. Bunların çiftleşmeyeceğini biliyordum çünkü herkes imkansız diyordu. Bir gün dişinin yavru aldığını gördüm. Şuan akvaryumumda tek anne babadan doğma çok fazla sarı ve mavi renklerin karışımı halinde olan cikletim var. Neyse uzun lafın kısası, bu kolonim aralarına hiç bir şekilde balık kabul etmiyor. Kendi cinsinden sadece dişilere zarar vermiyorlar. Yeni aldığım vatozumuda rahat bırakmıyorlar. Şuan yemleme yaptım vatoz biraz rahatladı artık vurmuyorlar. Fakat genel olarak bu sorunla nasıl baş ederim?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.