ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ktekinoglu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
12 Şubat 2019 18:52
Son Ziyaret:
03 Kasım 2020 19:42
Toplam Mesaj:
63 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Shinji Kagawa
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Shinji Kagawa

SON 10 MESAJI

Venusaqua Vs-920fc İç Filtre Yorumlarınız ?
1 metre bombeli akvaryumda Japon balığı besliyorum. Önceki akvaryumdan kalan Eheim 2010 iç filtre yetersiz kalıyor düşüncesiyle iç filtreyi güçlendirmek istiyorum(dış filtrem de var) Venusaqua vs-920fc iç filtreyi almayı düşünüyorum. Sizce iyi bir iç filtre mi sessiz mi? [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/213126/021120200053551.jpg[/IMG]
Akvaryumu Büyülttüm Ama Filtreler ?
Arkadaşlar herkese merhaba...Benim 80 cm’lik düz akvaryumum vardı bunu büyülterek 1 metre bombeli akvaryuma geçtim. 8 tane orta büyüklükte Japon balığım var. Eski akvaryumdan kalan sunsun 603b ve Eheim 2010 iç filtreyle devam ediyorum şimdilik. Bu filtreler bu hacime yetersiz galiba. İki filtreyi de yenilemeli miyim yenilersem uygun fiyatlı hangi filtreleri tavsiye edersiniz ?
80 Litre Akvaryumum Da 10 Ciklet Var
Böyle petshoplar yüzünden insanlar hobiden soğuyor. 80 litreye 10 ciklet olur demek o balıkları öldürmekten başka birşey değildir. Dişi erkek dengesine de dikkat etmemiş iade de almamış belli ki adamın niyeti para kazanayım da ne olursa olsun. Bence zaman kaybetmeden o balıkları başka bir petshopa götür.
Bacto Tabs Ve Epsom Tuzu
Herkese selamlar

Arkadaşlar Japon balığı besliyorum 3 sorum olacaktı. Sera bacto tabsın iç parazit tedavisinde çok etkili olduğu söyleniyor acaba balıklarımda sorun yokken de haftada 1 kullansam önlem amacıyla iyi olur mu? Ayrıca epsom tuzunun dropsy vb tedavide iyi olduğu biliniyor acaba haftalık su değişimi sırasında kaya tuzu yerine epsom tuzu kullansam daha iyi sonuç verir mi? Bir de petshoptan aldığım misal kuyruğu siyah olan balığım 3 gün içinde o kuyruk rengi turuncuya dönüyor. Hangi balığı aldıysam 3-5 gün içinde siyah kısımlarının rengi açıldı. Bu konuda hangi yanlışım olabilir ve nasıl düzeltebilirim ?
Baligimin Gogusunde Sislik Var Sebebi Nedir
Göğsündeki şişliği anlamadım ama karnı içe çökük yani iç parazit olmuş gibi görünüyor
Çift Çıkışlı Sessiz Hava Motoru Tavsiyesi
Arkadaşlar akvaryum, uyuduğum odada olduğundan artık sessiz bir çift çıkışlı hava motoru arıyorum. Eheimlerin en sessiz olduğu söyleniyor onun dışında önerebileceğiniz başka hangi ürünler var?

Tetra tec 300
Fluval Q1
Sera air 275

Bunların hangisi daha sessiz çalışır acaba ?
Balıklarda Siyah Renkler Nasıl Geri Gelir?
Herkese selamlar

Arkadaşlar çok beğenerek aldığım Japon balıklarımın siyah kısımları akvaryuma koyduğumdan 2 gün sonra kaybolmaya başlıyor. Bu gelişimle alakalı değil bu zamana kadar aldığım balıkların siyah kısımları 2 gün içinde açılmaya ve zamanla tamamen geçmeye başladı. Bu renkleri tekrar nasıl toparlayabilirim? Yem, ışık, sıcaklık olarak önerileriniz nelerdir?
Balığımın Neyi Var ?
Maalesef balığım bugün öldü. Hareket ettiği zaman vücudunu zor taşıyor gibi yüzüyordu yukarıya çıkarken dönerek çalışıp dengeyi bulamıyordu ve sonunda ağırlaşıp iyice hareketsiz kaldı işin garibi hareketsiz kaldığında düz şekilde değil kıvrılmış şekilde yan yatıyordu. Karantina akvaryumuna atmıştım ama sorunun ne olduğunu anlayamadığım için başka birşey yapamadım. Kuyruğunda veya gövdesinin her tarafına dikkatlice baktım ve hiçbir sıkıntısı yoktu ama hareket bile edemiyordu balık.
Balığımın Neyi Var ?
Sudaki amonyağın artmasından ben de şüphelenerek önceki gün hem su değişimi hem de 4 ayı geçince durumdan şüphelenerek dış filtre temizliği yaptım. Önceden koymadığım zeolit taşını da ilave ettim. Sanırım zeolitten dolayı suda bir bulanıklık durumu var. Su daha 2 günlük, dış filtrede de bakterilerin oturması süresi var şu an beklemedeyim balığın hareketleri biraz daha düzeldi. Yem olarak da bir öğün hikari, bir öğün de akşamları sera spirulina veriyorum. Cikletler için aldığım nls thera yemini japonlara vermemin bir sakıncası olur mu? [QUOTE=Deniz Emresi]Balığın baş aşağı durması, iki durumdan birinin belirtisi olabilir:
Sudaki azotlu bileşiklerin (Amonyum, nitrit, nitrat) artmış olması. Bu durumda baş aşağı durma özellikle barb ve tetra türlerinde karakteristiktir.
İkinci durum, hava kesesi hastalığidır. Bu durumda balığınızın diyetine dikkat etmenizi ve yedikten sonra baş aşağı durduğu yemler varsa, diyetinden çıkarmanızı öneririm. Japon Balıklarina New Life Spectrum Goldfish Formula, Hikari Goldfish Biogold, New Life Spectrum Thera A+, Tetra Pro Algae gibi kaliteli yemlerden oluşan bir diyet faydalı olacaktır.
Yukarıda belirttiğim her iki hususun çözümü de su değişimi sıklığini arttırmaktır.
Geçmiş olsun.[/QUOTE]
Balığımın Neyi Var ?
Evet yem atacağımı anladığı anda yukarı çıkıp yemini yiyor ayrıca bundan 2 gün önce de ilginç bir şekilde kafası aşağıda olacak şekilde bazen dik yüzdüğünü ve bazen kafasının üstünde dipte durduğuna rastlamıştım[EDIT]ktekinoglu,2020-01-12 01:51:40[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 357 Online Kullanıcı, 194 Üye

Online Kullanıcılar

Hoper, mKeLegend, Fatih ÇE, B U N D Y, motie, ezzalisi, memos, a.gumrah, Mehmetpoad, CNYTYLMZ, Ugur79, SmallCandyThing, -doctore-, CagriTURK, gurkangul87, Ahmet55, tablet, AHZ, ONRAYDN, gyunda, brucelee44, rccol, gorkemyoldas, AliEfeCin, BadWolf, DrIrem, sonerbwt, İbrahimÖzen, SnowWhite, bayram11, degisikakil, MiSoSiKiaN, Aplot, MertBüyükbakır24, Kınayu, editors0, Baranmeng, capp, ayhan2626, bymurat06, Kagan, brsyc, BaWaiShi, DeviLLe, HardScape, Ejder Günaydın, erkanmazici, MEID, Starion, Balikcidede, ogii06, bjk3483, Gastropoda, Pacific, Mikail Erdoğan, xSHUSHx, hoca0666, alfalemur, HarunYldrm, ferhattt, Kunan, SefaOzdamar, tdsaquatics, rifai, SCORPION_79, Sevketvarol, kray, BAHADIR_71, Severin, berkinank, seyfullah, aXarayli, ozan_bolat, Huseyintopcuoglu, seltur, vendetta99, hasanusta06, ozkankacan, sarı2604, TURAN03, isaKAYA, senolerdivan, devko, biacar, RuLing, SelmanTaskin, Nursun, TLH635, indianaconz, AquaAqua, yasinenes, selfish, voltran, ercansever17, oguzburcin, MehmeT, şansal, CanSanliturk, BoraBerkol, Avcoskar, OguzDEMIR, Mrtypc, gokhancinar, dumlu1923, MurathanM, wmelontr, ngerekli, ilkayyuce, vetet, FiratOzcan, Berkant, Supervenenis, trakyaliakvarist, neco61, Leonthe pro, laxalata, Onurdem78, mustafa121212121, ALP85, sbilgic82, Tanselpkts, alisbht, esensml, Miller, Ayhan K., semihaltiparmak, independent, Formicasmind, Melih Arslan, burakaksoy1903, gökhan aslan, Serkanjb, bytrmrt, tian, Cengizhan06, umitakbas, Splendor, msurucu, bbkaya06, Zenar, mkale, Espramour, ternapi, eyupburak, tomtombala, oceanmist, Barocka, raufzafer, ademakci, Rudas, Green terör, ikola, tolgama, WaveRider, inatci37, korhanp, lojistisyen, derartikel, ozkan61, balıkhastası, alpkim, psykhe, W3RMİDON, Bilom34, gkhnbl, ALPDEM, ak43, sinan3805, Mekkk, harunf, Neothauma, tolga, diaslayt, cengizm215, tayyaar, EXPER, mutlubaba, firatinn, suslu_78, Adnanyum, Nahola, Meysera, mandı, Erten, fahrettin, serhancalik, cmertarat, Tülek, ömerözkan, gattar5050, MetinSungu, Deadstrike, Yldz06, giyotyn, Mesut.39,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.