ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
IBurak
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1667
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
17 Ağustos 2019 18:25
Son Ziyaret:
07 Mayıs 2022 00:50
Toplam Mesaj:
1421 [1.40 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
34 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burak Özdemir
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Isıtıcı
[QUOTE=grandturco]
Bu şekilde yanlış bı bilgilendirme yapiyosunuz bu litre de böyle bir ısıtıcı kullandınız mı acaba? Termostat ısıtıcıyi istenilen ısıda devreden çıkaracaktır bu doğru lakin o ısıya gelene kadar çalışan rezistanslar hala sıcaklığını koruyor olacaktır ve o sıcaklığı devreye girmesede suyu ısıtmaya devam edecektir ve su miktarı az olduğundan pek muhtemel balıkları haslar ben balik olmayan akvaryumlarda pek çok marka isiticiyla bunu denedim ve yaşadığım için olmaz diyorum [:iyi:][/QUOTE]
Evet uzun süre 12 lt akvaryumda 100w ısıtıcı ile betta besledim. Su sıcaklığım istediğim ayarda hep sabitti. İşkembeden söylemiyorum merak etmeyin.
Isıtıcı
Otomatik termostat olduklarından istediğiniz ısıya gelince kapanırlar. Soğuyunca yeniden devreye girerler. Fazla ısıtması gibi bir durum olacağını sanmam eğer akvaryuma sığıyorsa kullanabilirsiniz.[EDIT]IBurak,2022-03-20 12:22:03[/EDIT]
Balıkların Mutlu Olduğunu Nasıl Anlarız?
Doğalarındaki hareketleri sergileyip rahat ve stressiz bir şekilde dolaşıp verdiğiniz yemleri iştahlı bir şekilde yiyorsa, türünün doğal davranışlarını sergiliyorsa genellikle işler yolunda demektir. Balığın stres altında olup olmadığını nasıl anlayacam dersen o da tecrübe ile olacak iş zamanla ve araştırmayla.
Biolife Flora Mucizesi
Söylüyoruz ama..
Elektriğe Zam
Balık fiyatları da 3 e 5 e katlanır artık. Allahtan filtre 10w yakıyor 100w da ısıtıcım var ısıyıda 2 derece düşürsem çok nadiren çalışacak ısıtıcı.
Kaç Melek Olur?
Hazır çift melek bulabilirseniz bir çift melek yanına uygun türlerden farklı bişeyler konulabilir. Sadece melek olacaksa ve birden fazla çift olursa kavgalar olabilir. 6-8 arası melek konulup daha sonra eşleşmeler olursa duruma göre eş tutmayanlar akvaryumdan çıkartılabilir.
Tetra Ex700 Pervane Sesi
Yeni çalıştığında bir süre olabiliyor hava kaldığı için. Kendi haline bırakın çok aşırı ses gelmiyosa. Zamanla azalırsa sorun yoktur.
Lifetech 838 Kendi Kendine Hava Yapıyor.
Yeni çalıştırdıysanız bir süre içerisindeki havayı boşaltması normal. Ama yeni çalışan bir filtre değilse bir yerden muhakkak hava alıyordur. Su çeken kısmına yakın hava taşı varsa burdan kabarcık çekebilir.
Soğukta Bitki Siparişi Verilir Mi ?
Yazın sıcağından iyidir.
Kum
[QUOTE=Kcdp3p]Anladım teşekkür ederim[:)] Peki bitkili akvaryuma uyan en güzel hangi balıklardır?[/QUOTE]
Siyah kum olacaksa bilindik bir yerden alın boyalı veya demir tozlu kumları hagen kum diye satabiliyorlar ancak hagen firması artık bu kumu üretmiyor piyasadaki hagen olarak geçen kumlar hagen değil aslında. Vitasand güvenilir bir marka dere kumu veya siyah bitki kumunu tercih edebilirsiniz.
Balık olarak bitkili denince skala çok geniş. Hangi boyutlarda akvaryum olacak, filtreleme olarak ne kadar bütçe ayırabilirsiniz ne kadar bitkili olacak v.b hepsi önemli araştırılması gereken konular.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.