ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
eryan
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
307
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Kasım 2015 15:48
Son Ziyaret:
14 Haziran 2019 16:57
Toplam Mesaj:
181 [0.14 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
5 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali Erhan Namaldı
Doğum Tarihi:
04 Aralık 1982
Yaş:
36
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erhan

SON 10 MESAJI

Adı Nedir Sizce
Soldakini bilmiyorum ama sağdaki ikili kiraz barbuş
Ölen Elma Salyangozları Neden Pis Kokuyor
[IMG]https://i0.wp.com/www.compoundchem.com/wp-content/uploads/2014/10/The-Chemistry-of-the-Smell-of-Death.png[/IMG]
Adi Salyangoz Ne Zaman Ürer
1-) Karnı doyduğu zaman, karnının doyduğu yerde ürer.
2-) Yarım cmi geçmez
3-) Vicdanın elveriyorsa kırar verirsin.
4-) Cinsiyet ayrımı yapamam ama üremek için eşe ihtiyaçları yok. Kendi yumurtlayıp kendi dölleyebiliyor ama yanında karşı cinsten physidae varsa bu yumurtlama dölleme işi hızlanıyor.
5-) Ev alma komşu al demişler.
Hydra & Resimdeki Böcek
Yaprağın üstündekiler ostracod. Kurtulmak için ilaç yerine arı balığı tavsiye ederim.
Akvaryum Suyu Berbat Etti
[QUOTE=M.Murat Yavuz]

Elyaf en alta diyenle tartışmaya gerek yok direk ayrılın ordan [:)] Doğru sıralama alttan üste olarak : 1-Seramik, 2-Sünger, 3-Substrat ya da siporax, 4-zeolit+aktif karbon, 5-elyaf[/QUOTE]

Neden tartışmaya gerek yok? Peki tartışmayalım, sohbet edelim. Siz çorabınızı ayağınıza mı giyiyorsunuz yoksa ayakkabıyı giydikten sonra ayakkabının üstüne mi geçiriyorsunuz.

Elyaf mekanik filtre ekipmanı. Kütleye sahip serbest yüzenleri hapsetsin diye koyuyoruz filtreye değil mi? Daha doğrusu süngerin kaçırdığı ufak kirleri hapsetsin diye. Filtrenin en pis yeri en alt kısmı. Hapsedilen tüm kaba pislikler burada, kimin sayesinde sünger vb mekanik filtre ekipmanlarının sayesinde. E siz gidip elyafı biyolojik filtre elemanlarının veya kimyasal filtre elemanlarının üzerine koyarsanız ilk turda kaçan kaba pislikleri bunların tepesine hapsetmiş olacaksınız. E zamanla bunların üzerine çökecek kaba pislikler malumunuz. Kimyasal filtre malzemelerini ne kadar kaba pislikten uzak tutarsak o kadar uzun ömürlü olur.

Bütün su arıtma işlemlerinde aşamalar aynı. 1 mekanik 2 biyolojik 3 kimyasal = arındırılmış su.

Peki siz neden mekanik filtrelemeyi en alt sepetten en üst sepete ayrıştırıp aradaki malzemeleri kaba pisliğe maruz bırakıyorsunuz?

Berakklık Sıkıntısı
[QUOTE=muratdeg]
Siz yeni kurulumlarda bulanıklığı nasıl açıklarsınız?
[/URL][/QUOTE]

2 çeşit bulanıklık türü var. İnorganik ve organik.

İnorganik; - Mineral oksitler, tozlar vb,
Organik ; - Alg, protozoonlar, bakteriler vb.

Sizin görüşünüz bulanıklığın bakteri kültürü eksikliğinden olması. Ben de size o yüzden sordum "Hangi bakteriler suyu mekanik filtreliyor da suyu netleştiriyor?" diye. Denitrifikasyon ekibi ile suyu koloidlerden arındıracağınızı sanıyorsanız büyük yanılgı içindesiniz.
Berakklık Sıkıntısı
[QUOTE=muratdeg]Bulanıklık genelde bakteri kültürü eksikliğindendir. [/QUOTE]

Hangi bakteriler suyu mekanik filtreliyor da suyu netleştiriyor?
Bu Tilki Kuyruğumu
Myriophyllum heterophyllum
Zeytin Yatay Buyuyor!
Bitki rotala rotundifolia. Yayılımca arsız bitki normaldir, yer tutuyor kendisine. Yayılması rahatsız ediyorsa ışığı azaltın
Hangisi Potasyum?
Topaklanmış olan

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 316 Online Kullanıcı, 172 Üye

Online Kullanıcılar

Emre39, s1nan, mddogan, Yordle, Street Parrot, Mikail Erdoğan, serkantezel, erditunc, yavuzsezgin, JangoFettus, pugy, smckr, hercan, chnkc, Therbosstat, ahmetcirali, enginm2000, ankara0606, Ejder Günaydın, ternapi, Necdet Buluk, Chensy, idiopatik, gazoz34, dtef, ufukdemirturk, Mete Duru, husumut, SoSriKuA, denizim20, icelebi, Gtuncay, Mehmettt0606, Dark65, Wolf, Durotan35, sercan355, sbilgic82, ismalkoc, ErtanGulen, sharkemre, babanus, ismail_topcuer, gokturkseyhan, guppy3636, adige42, Kınayu, CANERXCX, Kamil009, Luthien, tr_hobi, PASAMAKAW, ssezen, akyamaner, ibrahim_, Kubilay Sakarya, Noyes, zoradam09, NedimDokuyucu, umitbalcin, nomercy, tosbag, Birtek, Onurdem78, seyyaHH, necdetd, erimgorgulu, Altispinoza, mustafakuzu, Stajyerakvarist, cyilmaz10, zeroide, AliSarp, jaws78, Ahmet Haşim, banned, gizemlibeta, TSevil, serkul2007, çulsuz, Superozo, 06bora34, srdrkr24, Supervenenis, Kerimtnçy, Splendor, mertsalik, Murat Murat, fedaxdello, kadriguvenc, Csumer, llegendd, MertA, OrhuN Sarı, Ufukmav, onur228, Yusuf Bilal, Efsane11, yorgunsair, Fatih tll, Hasanbal54, H.Ocal, Hamzayersaloglu, TugayÇınar, vedat79, mperk, Ozden, burakhoca, mareq, firedark12, C3206, ceyh, smithiseek, AhmetMagma, semihenes, DTkadir, AmazonDream, Neocaridina, Curse, Fishbone, hacivat, Memo0640, acarli, erten, Discusfun, ermane, MudureHanim, Neothauma, heihache, mek44, brkenginol, UmitYilmaz, BuRAK, basser4450, DenimPHANTOM, wmsnickers, ardatamay, Hakan Çapcıoğlu, Arapaima, rarely, Aşk-ı semek, Ugur79, ozan_1903, KEREMERT, oguzcanoguzer, ozicengiz, bcalasin, Ataysi, Berke ÇETÜKKAYA, ertanplencelik, Arifhb, FurkanDe, Ortaamerika, tekila09, Emerse, gknbdyn, Ulaş_özgür, Müptela, ktulgar, globalord, olympos06, mirabeat, MiSoSiKiaN, eren0671, japon22, abunil, Brsk, mightymurat, Blackpearl34, Alphird, ferdiusta, Dost34., mrtgrgn,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.