ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Fishkeeper
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
16
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Ocak 2020 23:07
Son Ziyaret:
23 Temmuz 2020 10:54
Toplam Mesaj:
46 [0.22 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
15 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert Sümer
Doğum Tarihi:
12 Mart 1986
Yaş:
34
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mert Sümer

SON 10 MESAJI

İç Parazit Tedavisi
[QUOTE=Mete Duru]Geçmiş olsun. Antibiyotik için aile hekiminize durumu anlatıp yazdırabilirsiniz. Eğer yazmazsa veterinere gidip ordan yazdırın. Ancak veteriner yazınca doğal olarak eczanede ücretini ödüyorsunuz. Bizim aile hekimi yazmıyor, buradaki veterinerle konuşup yazdırıyorum lazım oldukça.
[/QUOTE]
Çok teşekkür ederim bende en kısa zamanda bir veterinere gidicem.
İç Parazit Tedavisi
[QUOTE=BabySoul]Altı kırmızı yazılı cümlede iç parazitte bir işe yaramadığını yazmış. Seachem forum destek yetkilisi. İç parazit tedavisi bakteriyel ise metronidazol (flagyl), tetrasiklin(tetra), ya da parazitsel ise praziquantel+fenbandazol içeren ilaçlar ile yapılır( tenizol, wortal plus).

Ayrıca nitrofurantoin (Piyeloseptyl), nifurpirinol(sera baktopur direct)..
Tetra, flagyl, piyeloseptyl eczanelerde satılır fakat reçete ile alınabiliyor.

Sera baktopur directise yurt dışından gelenlerin kova ile getirip tane tane satması ile sahibinden, facebook grupları gibi sitelerde satılmaktadır.
https://www.seachem.com/support/forums/forum/freshwater-community/2293-internal-parasites

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/160920/030420202307161.jpg[/IMG]

[/QUOTE]
Teşekkkür ederim değerli bilgiler için. bu ilaçları eczaneden siz nasıl alıyor sunuz? Görece tanıdık bir eczaneye sordum ama reçetesiz veremeyeceklerini söylediler.
İç Parazit Tedavisi
[QUOTE=yavgaf]

Prospektüsünde bakteriyel enfeksiyon diye bahsediyor ve ben kullandığımda işe yaramıştı. Doğru haklısınız o dönemde ben de onu aramıştım ama Türkiyede yok. Sera baktopur direct de Türkiyede yok. Yani yine elimizdeki en iyi seçim yine benim dediğim. Ama tabi uygulama kararı yine balığın sahibine kalmış. Ben başıma aynı şey gelse yine paraguard kullanırım. [/QUOTE]
Hocam çok teşekkür ederim yani anlamadığım şu ki iç parazit çok karşılaşılan bir sorun olmasına rağmen tedavisine ulaşamıyoruz. Sera bactopur da alamıyorsak eğer yine sizin dediğiniz en mantıklısı sanırım. Peki siz hangi balık türü için kullanmıştınız?
İç Parazit Tedavisi
[QUOTE=yavgaf]Seachem paraguard... Deneyin pişman etmez[:)] Geçmiş olsun[/QUOTE]
Teşekkürler yorumunuz için. Bu ürünü ana tankta kullanmıcam demi?

[QUOTE=Emrah321]Sarımsaklı yem tedavisi veya kendiniz YouTube dan sarımsaklı yem yapımına bakabilirsiniz[/QUOTE]
Sarımsaklı yem veriyordum aslında ama neden böyle oldu anlamadım.
İç Parazit Tedavisi
Arkadaşlar merhaba
Bir balığım çok halsizlesti ve yem yemiyor. Bazen baş aşağı duruyor(discus) iç parazit olduğundan şüpheleniyorum. Biraz araştırdım iç parazit için antibiyotik diyorlar ama malumunuz eczanelerden reçetesiz alınamıyor. Sizler nasıl tedavi ediyorsunuz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Yeşil Su Sorunu
[QUOTE=huseyn75]Aslında yeşilsu faydalıdır. Suya oksijen kazandırıp nitratı ve fosforu azaltır.

Biz yeşilsu üretmek için atmadiğimiz takla, hendekten atlatmadığımiz deve kalmadı.[:((]

Bence oluşan yeşilsu ile supiresi besleyiniz. Böylece discuslarinda canlı yem ihtiyacı karşılanmiş olur.

Akvaryuma su piresi koyabilirsiniz ve tatlısu midyesi koyunuz bir kaç tane. Midyeler ve su pireleri Yeşilsu ile beslenir ve suyunuz berraklaşir.[;)][/QUOTE]
Tatlı su midyesi koymuştum. Su sıcaklığı 30 derecelerde olduğu için midye dayanamadı. Ben ne yapıyorum da su bu hale geliyor anlamıyorum.
Yeşil Su Sorunu
Arkadaşlar merhaba,
Her hafta %25 su değişimi yapıyorum. Ama haftanın sonuna doğru suyun rengi hafiften yeşilleniyor gibi. Akvaryum pencerenin karşısındaki duvarda ama ev kuzey cephe olduğu için doğrudan güneş ışığı almıyor. Sizce sorun nerede olabilir. Akvaryum 350 litre 1 dış filtre 1 iç filtre mevcut. 12 tane de discus bakıyorum.
Kafa Motoru İle Su Değişimi
Arkadaşlar merhaba. Bugün denememi yaptım kesintisiz bir şekilde suyu 160 cm yüksekliğe basabildim. Herkese teşekkür ediyorum. Bu üründe kullanılabilir arkadaşlar.
Tür Tavsiyesi
Konuyu bende takipteyim.
Kafa Motoru İle Su Değişimi
[QUOTE=lemur]Bastığı maksimum yükseklik en önemli faktör. Üzerinde yüksekliğin yazması lazım. Aldığınız motor 0 metre yükseklikte yani yer seviyesinde 2000lt/h basar. Seviye yükseldikçe gücü geometrik olarak azalır.

Atıyorum: Max 150 cm ise 50 cm yüksekliğe basacağı 1200 lt/h falan olur. Fakat bu da işinizi rahat rahat görür. Sadece süre uzar. Fakat daha yükseğe basamazsınız.

Yine bir örnek, ben havuzda 5000lt/h ve max yüksekliği 3m olan motorla (eheim compact 5000) filtreye su basıyorum. 12 m uzaklık ve 140 cm yükseklik + filtreden geçip çıkan su saatte 800lt. Yani debi bu kadar düşebiliyor.[/QUOTE]
Evet işte bende debinin düşeceğinden çekindiğim için bu konuyu açmıştım ama arkadaşın biri fizikden dem vurmuş suyun düz gitmesinin önemi yokmuş azıcık fizik bilen bunu bilir demiş ama işin aslı öyle değil işte. Bal gibide debi düşer o yüzden bende güçlü bir motor tercih etmeye çalıştım imkanlar dahilinde. Umarım başarılı olurum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.