ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ahmet_
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
392
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Kasım 2020 18:10
Son Ziyaret:
31 dakika önce
Toplam Mesaj:
548 [1.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
56 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet_
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Malatya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Su Isınması
Isının dağılması için filtre çıkışına yakın bir yere ısıtıcıyı konumlandırın.
Pro Defence Xxs Ya Da Micro Buddysi Arıyorum
[QUOTE=whoami]

Akıl verilmesini istesem akıl verin yazardım. Yemkolik'i gördüm fiyat bakarken. Pet Shop ve Atakanpet gibi bilinen internet sitelerine göre çok ucuz olduğu için işkillendim.
10 gr da çok az.
İlgilenenler ulaşırsa sevinirim. [/QUOTE]
Merhaba en küçük kutu bile ihtiyacımdan fazla dediginiz icin aklıma paketten bölme geldi pasif agresif tavırlar sergilemeye gerek yok yemkolik güvenilirdir iskillenmeye gerek yok bilginize [:iyi:] iyi hobiler.
Pro Defence Xxs Ya Da Micro Buddysi Arıyorum
[URL]https://www.yemkolik.com/urun/tropical-pro-defence-size-xxs-balik-yemi-50-gr[/URL]

[URL]https://www.yemkolik.com/urun/tropical-pro-defence-micro-toz-50-gr-acik-yem[/URL]

[URL]https://www.akvaryem.com.tr/Tropical-Pro-Defence-Size-XXS-Granul-10gr,PR-10444.html[/URL]
Hangi Site Yada Sanal Petshop ?
Benim de bizzat alışveriş yaptığım ve aklıma gelen siteler bunlar... Herhangi bir sorunla karşılaşmadım yem çeşitliliği anlamında akvaryem ve yemkoligi öneririm ; uygun ekipman anlamında da hemen hemen çogu yerde fiyatlar benzer olsa da akvaryem ve evcilbesinlerinin ekipman anlamında uygun oldugunu düşünüyorum. Aynı sekilde özelyem de ...

[URL]https://www.yemkolik.com/[/URL]

[URL]https://www.akvaryem.com.tr/[/URL]

[URL]https://www.evcilal.com/[/URL]

[URL]https://www.atakanpetshop.com/[/URL]

[URL]https://www.ozelyem.com/[/URL]

[URL]https://www.evcilbesinleri.com/[/URL]

60 Litre Akvaryum Dış Filtre Tercihi
2211 yerine 2213 öneririm. 2211 çok küçük bir filtre fazla malzeme almaz debisi de zamanla sizi memnun etmeyebilir 2213 daha iyi tercih olur hem hacim hem debi anlamında.
Düzeni Oturmuş Akvaryuma Sanital Aloe Vera
Merhaba bu ürünü uzun süre ben de kullandım. Biyolojik döngüye ya da bitiklere zararı oldugunu düşünmüyorum. Balıkların stressini azalttığını ,bağışıklık sistemini uyardığını ve derideki mukozayı güçlendirdiğini söylüyorlar. Beyaz benek gibi hastalıklarda da mukozayı kuvvetlendirmek için öneriliyor. Türkçe bilgi bulamadıysanız direkt tropicalin videosunu paylaşayım belki yardımcı olur ;

[URL]https://youtu.be/3KnnlnT8NwY[/URL]

Önerim tanka direkt atmayın akvaryumdan aldığınız suyu bir kaba koyarak solüsyonu bu kapta hazırlayın sonrasında 15 dakika aralıklarla ekleyin.

Tanka yeni eklenecek balıkların karantinasında stressini azaltmak ve mukozasının yenilemesini sağlamak için 50 litreye 4 çay kaşığı gelecek şekilde 15 dakika arayla 4 kerede

Biyolojik bulanıklıkta 50 litreye 4 çay kaşığı gelecek şekilde 15 dakika arayla 4-5 kerede

Acı su isteyen balıklarda 50 litreye 2 çay kaşığı gelecek şekilde 15 dakika arayla 4 kerede

Zarar görmüş deri ve yüzgeçleri enfeksiyona karsı koruyup yenilenmesini hızlandırmak için 50 litreye 4 çay kaşığı gelecek sekilde kullanabilirsiniz.

Bunlar dışında ben bu ürünün daha çok tedavi amaçlı olarak ve karantinada kullanılacağını düşünüyorum. Sürekli kullanılacaksa acı su balıklarında kullanılabilir bunun dışında döngüsü normal işleyen hastalığın olmadığı her şeyin normal olduğu bir tankta önlem amaçlı olsa dahi sürekli kullanılmasının fuzuli ve masraflı olacağını düşünüyorum.
Akvaryum Isı Ölçer
Şerit termometre nasıl okunur? (Alıntıdır)
Şerit termometre ısıya duyarlı pigmentlerin sıcaklık ile renk değiştirmesi prensibiyle çalışır. Doğru sıcaklık değeri termometre üzerinde yeşil renk olarak gözükür. Gerçek sıcaklığın ara bir değer olması durumunda gözüken renk yeşilden bir parça farklı olabilir. Bu durumda mavi ve turuncu olarak gözüken değerler arasında kalan ve yeşile en yakın olan derece doğru sıcaklıktır.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227924/120520222309511.jpg[/IMG]

Genel mantık budur ama bu termometreler çok önerilmez ve güvenilir değer vermez en güzeli hassas ölçüm yapan cıvalı termometrelerdir. İyi Hobiler[:iyi:]
30x30 Blackwater Beta Akvaryumu
[QUOTE=Denizs]Pardon şimdi baktım 190 tlye almışım. [/QUOTE]

30 30 30 nano fiyatı şu an atakanpetshopta 430 lira ; creaqua gibi markalarınki ise 730 lira.
En son zamlardan önce 30 30 30 creaqua küp akvaryumları 400 küsur olarak hatırlıyorum . Ne denir gerçekten bilmiyorum. Hobi bile çok masraflı ve altından kalkılmaz bir hale geldi.
Bu Balıklar Japonun Hangi Türü?
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227924/120220220029511.jpg[/IMG]
Eheim Professionel 3e 2076
Merhaba jbl önermem. Sebebine gelirsek forumda da rastlamak mümkün ; anlamsız bir debi düşüklüğü yaşatıyor ve bu kadar para verip böyle durumla karşılaşmak bence hiç hoş değil. Ben yerinizde olsam eheim 2080 veya 2076-2078 modellerine bakardım. Bu modellerden 450 700 olarak yeni 5e serileri çıktı ama fiyatları çok çok uçuk. Bir hobicinin bu fiyatlara bu zamanda çıkması çok zor hatta neredeyse imkansız. Eğer derseniz kararlıyım almakta ikinci el modellere bakabilirsiniz. Eheim pro serisinden güzel modeller ikinci elde satışa sunulmakta bakıp temiz sağlam olan modellerden yana seçiminizi yapabilirsiniz. Ben de size bir şey sormak istiyorum Sump düşündünüz mü ? Ben sumpın dış filtreye göre daha uygun kaçacağını düşünüyorum. Malum büyük güçlü filtrelerden tutun en düşük debili filtrelere kadar hepsi dünya para... Sump ile bu işten bence kolayca sıyrılabilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.