ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MertG
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
47
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Haziran 2022 23:57
Son Ziyaret:
4 Saat 30 Dakika önce
Toplam Mesaj:
102 [0.35 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
89 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert Gümüş
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Kocaeli
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mert Gümüş ━━━━━━━━━ Oranda Japon balığı Leopar vatoz Transgenetik Tetra Halfmoon Betta

SON 10 MESAJI

Pipo Filtre Mi Hava Motorumu
Eğer iç filtre alacaksanız filtreniz çıkış kısmındaki hava hortumu ile akvaryuma hava basacaktır o yüzden hava motoruna gerek kalmaz.
Japon Balığımın Pulları
[QUOTE=kaolunakvaryumu][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/238879/190320232221471.jpg[/IMG]


merhaba arkadaşlar akvaryumumdaki diğer balıklar bu balığı kovalıyorlar ve üzerindeki pullara saldırıyorlar, balığımın pullarını nasıl iyileştirebilirim? lütfen yardımcı olun.[:((][/QUOTE]
İyi akşamlar balığın pulları kavga sebebiyle döküldüyse balığı başka bir akvaryuma ayırın bol oksijen verin pulları kendi kendine iyileşecektir.
Betta Aynaya Tepki Vermiyor
[QUOTE=Akvaryumis]
Banada alt yüzgeci hariç bir sıkıntı yok gibi geldi. Eğer ısıtıcının termometresine güveniyorsanız çok güvenmeyin. Bazen sıkıntılı çıkabiliyor ısıtıcıların termometreleri. Bu arada balığınızda sanki butterfly kanıda var gibime geldi haberiniz olsun.
İyi akşamlar diliyorum.[/QUOTE]
İyi akşamlar bu fotoğrafta alt kuyruğu öyle çıkmış ama normalde bakınca ben sorun görmüyorum ısıtıcının termometresi zaten arızalı 4 derece fazla yapıyor suyu ısıtıcı şuan 23 dereceye ayarlı mesela ama su 27 derece suyu doğru çalıştığını bildiğim 2 adet termometreyle ölçüp onların söylediği değere ayarladım. Bu arada butterfly kanı dediğiniz nedir ve yem çeşidiniz arttırayım mı?(elimde betta için jbl goldpearls ve tetra pro algae var)
Betta Aynaya Tepki Vermiyor
[QUOTE=Akvaryumis]
Akvaryumun camına daha önce su damladıysa cam kirlenebiliyor balıkta aynayı görmüyor olabilir. Kuyruk erimesi çok hafif başlamış olabilir biraz diplerde dolaşıyorsa. Stres altında olabilir. Kabız olup canı sıkkın olabilir. Tek çeşit yemle beslemek çok sağlıklı değil. Fotoğraf paylaşırsanız daha detaylı bilgi verilebilir.[/QUOTE]
Cam kirli değil ve balıkta kuyruk erimesi görmedim diplerde dolaşmıyor geldiğinden beri devamlı akvaryumda hareketli balığın dışkılaması devam ediyor sizce bir kaç çeşit yem verirsem düzelir mi?
Akvaryumun şuanki fotoğrafı:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/235531/050320231854061.jpg[/IMG]
Düzeltme:Fotoğraftaki derece arızalı su aslında 27 derece.[EDIT]MertG,2023-03-05 18:56:10[/EDIT]
Betta Aynaya Tepki Vermiyor
İyi günler yaklaşık 1,5 ay önce almış olduğum halfmoon betta balığım ilk geldiğinde ayna tutmama tepki verip kabarıyorken son günlerde tepki vermemeye başladı akvaryum 8 litre 27 derece sıcaklıkta pipo filtre ile bakıyorum sera bettagran yem veriyorum akvaryumun içerisinde oldukça hareketli ve kuyrukları açık sizce bu durumun sebebi ne olabilir aynı zamanda köpük yuva da yapmıyor.(haftada 1 %30-35 dip çekimi yapıyorum)
Beta Balığı
Erkek balıklar zaten yuva yapar normaldir balığın hareketli olmasının kötü bir sebebi olduğunu düşünmüyorum benim yaklaşık bir ay önce almış olduğum betta balığım da akvaryumun içinde oldukça hareketli şu ana kadar herhangi bir sorun olmadı balıkta.
Pipo Filtre 1 Gün Çalışmasa Bakteriler Ölürmü
Zarar görmüşlerdir akıntı olmadığı için ancak hepsinin öldüğünü zannetmiyorum.
Balığım Kuyruk Erimesine Yakalandı
[QUOTE=Onur2704][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/238430/160220232020211.jpg[/IMG]

Kuyruğunun üt kısmında fark edebilirsiniz

Bugün baktım ama sera baktopur bulamadım malesef metilen mavisini devam ettirmelimiyim

Yarın alabilirim sera baktopuru sadece

Yarın alabilirim sera baktopuru sadece[/QUOTE]
İyi günler baktopur aldıysanız kullanabilirsiniz kuyruğunun üst kısımları da erimeye bağlı olarak azaldı ise yeniden çıkacaktır. Bu arada ben bu balıkta kuyruk erimesi görmüyorum ama fotoğraftan kaynaklı olabilir çünkü kuyruk erimesinde balığın kuyruk kısmı daha düzensiz şekilde erir fotoğraftaki gibi bence bu balık sağlıklı.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/235531/230220232105081.jpg[/IMG]
Balığım Kuyruk Erimesine Yakalandı
[QUOTE=Onur2704]Teşekkür ederim peki balığımda erime durunca şeffaf kısımlar gene dökülücek değilmi[/QUOTE]
Şeffaf kısımlar diye kastettiğiniz yer neresi anlamadım balığın yüzgeçlerini soruyorsanız su kalitesini daha iyi hale getirirseniz balığın yüzgeçleri eski haline dönecektir.
Balığım Kuyruk Erimesine Yakalandı
İyi günler balığı ayırdığınız tanka bir adet hava taşı bağlamanızda fayda var oksijen balıklara hastalık sürecinde gereklidir çünkü suya atılan ilaçlar sudaki oksijen miktarını düşürür ilaç olarak metilen mavisi kuyruk erimesinde çok etkili değildir onun yerine sera baktopur veya biyoteknik nitrofur gibi ilaçlarla bu hastalığın tedavisi daha kolaydır erime durduktan sonra balığı akvaryumuna geri alabilirsiniz hastalığın tekrar etmemesi için de su şartlarını iyileştirin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.