ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
emreg
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
42
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Eylül 2007 14:30
Son Ziyaret:
6 Saat 24 Dakika önce
Toplam Mesaj:
66 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
19 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre Gunaydin
Doğum Tarihi:
19 Temmuz 1988
Yaş:
29
İl:
Denizli
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre Günaydın / Denizli

SON 10 MESAJI

Deniz Akvaryuma Geçiş, Destek
Olur hatta küp akvaryumlar da güzel de olur , bende 50x50x50 vardı gerçekten zevkli ve güzeldi . Arkadan sump olmasının tek dezavantajı uygun ölçülerde protein skimmer bulmada zorlanmaktır,ayrıca zaman içerisinde değişiklik yapmak isterseniz müdahale alanının dar olmasıdır . Başka büyük bir dezavantajı olduğunu düşünmüyorum.
Başlangıç için bence ideal ölçüler , arkadan sump olduğuna göre kafa motorunuz vardır .
İhtiyacınız olan diğer ekstra malzemeler :
Protein skimmer
İç sirkülasyon motorları (Dalga motorları)
Mercan istiyorsanız (T5 veya Led armatür,T5 24watt kullanılabilir ayakları ayarlanarak,led size kalmış)
Tuz,tuz ölçer
Kum
Başlangıç için testler : Amonyak nitrit v.b
Kaya (Canlı veya ölü yerli veya hazır temiz kayalar Caribsea gibi)
Maddi hesap ise çok değişkenlik gösterecektir, 50tl sirkülasyon motoru da alabilirsiniz 1200tl motor da , bu tamamen size kalıyor . Sizin ilgili sitelerden veya ilgili forumların ikinci el ilanlarından temiminiz önemli.
Başarılar [:)]
Astronot,yürüyen Kedi Balığı,yılanbaş
[QUOTE=Ibrahim90]

. Bir ihtimal birşeyler gelir demiştim ama yine kendine boş güven olan bir mesajın altından fiyasko çıktı. Boş konuşulan atılıp tutulan konu ve atıp tutan hobiciler ile sohbetten bir çıkarım veya fayda sağlayabileceğimi düşünmüyorum.
Herkese iyi günler dilerim.


[/QUOTE]
Senin bu konuda tecrübesiz olduğun zaten ilk sorum olan "yılanbaş hangi tür" soruma atlayarak -o channa demek [:P] cevabındı.
Sen benimle daha hayatında canlısını bile görmediğin bir balık hakkında tartışabilecek biri değilsin. Yeterli görsem ben de tenezzül edip yazardım ama buna ayıracak vaktim yok . Ama görmek isterim dersen buyur gel görür hevesini alırsın .
Sana da iyi günler ,
Değerli hobici arkadaşlarımız için her zaman buradayız,
Hobiye gönül vermiş tüm dostlara selamlar. [:)] [:iyi:]
Astronot,yürüyen Kedi Balığı,yılanbaş
[QUOTE=Ibrahim90]
Demiştim yani hangi channa olduğunu da söyledim aslında.[;)] Hala faydalı oscar, channa ve uyumu ile alakalı yaşanmış pratik bilgiler bekliyorum daha net olanlarından.

[/QUOTE]
Sen böyle sürekli mesajı günceller durursan,ben cevap veremem.Korkma,yazıyorsan bırak kalsın .
Channa türleri karma tankta olur mu ? Bunu 2050 yılına kadar tartışssak kesin bir çözüm bulamayız, olmaz mı ? Olabilir . Bunun binlerce örneği var .
Ama kafasına eserse öldüredebilir,yutadabilir. Kesin bir yargı ile olur veya olmaz diye kimse söyleyemez.Kaldı ki çok rahat yutabileceği tetra grubu balıklarla bakanlar bile var.Bir de büyük ihtimal google'dan araştırdığın micropeltes yani dev yılanbaş mevzusu varki tam muamma . Benim akvaryumda göremediğim ama senin özellikle sorarak konuyu çarpıtmaya çalışman.
Her neyse ,
Şuan aktif olarak 3 farklı akvaryumumda bulunan özellikle bu konuda ilgini çekebilecek canlılarımın isimlerini aşağıda bulabilirsin,bir kaçını google üzerinde aratacağın için direk latince isimlerini yazdım.
Benden sana güzel bir tavsiye , kimin ne olduğunu , ne tecrübeye veya neye sahip olduğunu bilmeden böyle ukala ukala mesajlar yazma. Kaldı ki ben o mesajı sana yazmamıştım sen hala kendi kendine kıvranıyorsun.[:)]
Tecrübe konusunda var ise bilgin paylaş yoksa sus ve gidip oscarına ilaç aramaya devam et. [;)]

Gymnothorax polyuranodon
Channa Aurantimaculata
Siamese tigerfish(Datnioides pulcher)
Osteoglossum bicirrhosum
Lepisosteus Tristoechus
Cichla Monoculus
Cichla Kelberi
Astronot,yürüyen Kedi Balığı,yılanbaş
[QUOTE=Ibrahim90]

Yılanbaş olarak bahsedilen tür channa dır.[:)] Sabırlı biri değilimdir aslında , 500 litre tek oscar konusunda da kurulum bitince bir kaç haftaya bildirim gönderirim size...[:)]
Konu sahibinin akvaryum eni bana kalırsa 30cm den fazla değil, ama varsayalım micropeltes ve soruyu ben sordum , daha net bilgi verebilir misiniz bana ?
Bir de ''Hacimci'' Nedir [:?]

[/QUOTE]

Yılanbaş olarak bahsedilen türün Channa olduğunu ben de biliyorum, peki siz tanımlanmış 37 tür channa olduğunu biliyor musunuz ? Sormak istediğim hangisi idi,fotoğrafta channa görebilmiş değilim.
Tek oscar konusunda bildirime hiç gerek yok , ilgimi çeken bir şey değil . Benim anlatmak istediğim bambaşka birşeydi. İstersen 500 litrede tek lepistes besle.
Bana kalırsa gibi cümleler de yersiz varsayım olarak kalmaya devam edecektir.Verilen ölçü arkadaşımızca belirtildi . Öyledir veya değildir . Öyle olduğunu düşünerek yazmak zorundayız .
Net olarak istediğin bilgiyi de sorarsan yardımcı olurum,yada akvaryumun veya akvaryumlarından iki foto paylaşırsan . [;)]
Astronot,yürüyen Kedi Balığı,yılanbaş
Hacimciler yine gelmiş, bilenler sakın yorum yapmasın .
500 litre üzeri bir akvaryumda tek astronot besleyebilecek sabıra sahip hobici var mı aramızda ? Yada 1 astronot için 500lt akvaryum diyen ?
Biraz gerçekçi bakmak gerek , bahsedilen litreler her zaman uçuk oluyor. 1 ton 2 ton , ciddi ciddi bunu herkes sağlayamaz, kaldı ki su şartları stabil tutulabildiği takdirde zorunlu da değildir.
Dönelim konumuz, kedi ve astronot sorunsuz yaşar, bir problem olmaz.
Yılanbaş hangi tür bilgi verirseniz daha net bilgi verebiliriz.
Yavru Lepisteslerim Hakkında
Henüz gözükmediklerini de göz önünde bulundurursak daha zamanı var olmalı . Başka tür var mı ?
Altın Kobra Yılanbaş (channa Aurantimaculata)
[QUOTE=ShotokaN]Tasarımlar ve bitkili akvaryumlar konusunda olduğu kadar istisnai güzellikleri de her daim elinde bulunduransın Muhammed Hocam, cani gönülden tebrikler👍, güzel bir erkek bulunca yavrularından isterim, aklında olsun😉. Eline emeğine emeğine sağlık Maşallah[:nazar:][/QUOTE]
Bu balık sahiplendirildi diye biliyorum , ancak Muhammedin sağı solu belli olmaz :) bir süprizle dönebilir. [;)]
Bu İlginç Canlıları Bilenler?
Çok kesin olmamakla birlikte eskiden bir kaç kişi denemişti,ilginçtir ki zaman içerisinde öldüğünü söylemişlerdi . Hatta ölülerini bile bulamadığından bahsediyorlardı.
Bazı canlıları yapay sistemlerde yaşatmak mümkün olmuyor,bu da onlardan biri olabilir.
Natteri Piranha 120*50*50 (7 Ay Sonra)
Filtre o kadar da kötü değil belli sıklıklarla su değişimi ile kullanılabilir , daha iyisi olabilir mi ? Evet .
Litre çok mu kötü ? Bence değil , daha fazla canlı yoğunluğu ile küçük akvaryumda büyütmüşlüğüm vardı .
Bu boya geldiklerinde kızarmaları lazım ama balıklar bembeyaz kalmış,beslemede sıkıntı var diye düşünüyorum, karides ile beslenme desteklenmeli , kuru yemle takviye yapılmalı.
Nattereri göbek yapıncaya dek beslenmediyse iştahsızlık sorunu yaratacak balık değildir, sorunu başka yerlerde detaylı aramakta yarar var. Eleme belli dönemlerde elbette olacaktır,ancak bu kadar kısa sürede 6 balığı elemeleri çok mümkün bir davranış değil. Arkadaşım 2-3 ayda bir baktı ibaresini ise hiç hiç anlamadım [:)]
Flowerhorn 'a Giriş
Amerikancılar bu işe sevinse de biz "predator" sevenler bir o kadar üzüldük . [:((]
Şaka bir yana Muhammed hangi türe el atarsa o işi layığıyla yapıyor,o yüzden bu balıkların da sonunu görmek için şimdiden sabırsızlanıyorum.
Balıkları ilk gördüğümde acaba bende mi girsem diye düşündüm ama şimdilik benim için yorucu bir macera olacaktır,bence hepsi özenle seçilmiş canlılar. Elbette buradaki arkadaşlar gibi tecrübem yok bu türde ancak görsel olarak beni mutlu ettiler diyebilirim.
Takipçisi olacağım.
Sağlıkla büyütürsün umarım .

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,521,105 Mesaj
  • 370,651 Konu
  • 91 Forum
  • 126,886 Forum Üyesi
  • 1,370 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,124 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.