ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Neothauma
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Kullanıcı Başlığı:
[B]14943,1[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6253
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Haziran 2007 17:28
Son Ziyaret:
7 Saat 14 Dakika önce
Toplam Mesaj:
3282 [0.60 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
97 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Armağan Yücel Şahin
Doğum Tarihi:
17 Nisan 1994
Yaş:
28
İl:
Manisa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Armağan Yücel Şahin[/B]

SON 10 MESAJI

Kabukçul Maceram
Hem dişi hem erkek birer kabuk sahiplendiği için öyle bir şey olacağını sanmıyorum.
Kabukçul Maceram
[QUOTE=ArifhbsAquatics]

Evet pozda çok belli tüpçüğü 😊. Yumurta taşıma huyu var mı?[/QUOTE]

Yumurtalar kabuğa yapışık olacağı için öyle bir şey söz konusu değil. Yavrular genelde doğdukları kabukta takılıyorlar, ocellatuslarda öyleydi. Büyüdükçe başka kabuklara doğru yöneliyorlar.
Kabukçul Maceram
Dişinin tüpçük dışarıda, karın dolgun. Yavrular yolda, belki de çoktan kabuk içinde dışarıya çıkacakları günü bekliyorlar.
Bu Nedir?
[QUOTE=Ciyus]

Lepistes, rasbora, tetra gibi bunları yiyecek balıkların olmadığını düşünüyorum. Varsa da yemlemeyi çok fazla yapıyor olabilirsiniz.[/QUOTE]

Şu kısma birebir katılıyorum. Balıkların tükettiği bir şey değil, bana daha çok zararlı parazitler gibi görünüyorlar hep. Geçen sene beta üretirken baktığım kavanozlarda yemleme zaman zaman fazla gelince bu parazitlerden yüzlerce çoğalıyordu. Su değişimi etki etmediği için zaman zaman kavanozları kaynar su ile yıkayıp arındırıyordum.
Fakir Adamın Makro Lensi
Böyle makro çekimlere ilginiz varsa çok da etkili olmayan böyle DIY yöntemlerle hiç kendinizi yormayın. Eğlencesine denenebilir ama çıkan sonuç normal kamerada zoom yapılmış gibi. Bunun yerine size şöyle fiyatı makul bir mandallı lens setinden edinmenizi tavsiye ederim. Üç farklı lens var ve sonuçları gayet güzel oluyor. Ben yıllardır kullanıyorum, özellikle yavru gelişimini kaydederken çok işime yaradı. Örnek:
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/29591/090120211109521.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/29591/251220200013381.jpg[/IMG]

Ürün linki:

[URL]https://www.hepsiburada.com/apprise-3-in-1-universal-clip-telefon-lensi-siyah-p-TELOYNAPPRISELNS-S[/URL]
Betamın Kuyruk Problemi
Kısa kuyruklu betalar böyle durumlara karşı çok daha dayanıklılar. Hiç olmuyor denilemez elbet, sadece çok daha dayanıklılar.
Betamın Kuyruk Problemi
Merhaba,

Halfmoon betalarda yaşanan kuyruk erimesi problemleri ile ilgili forumda bugüne kadar pek çok ve sık bir şekilde başlıklar açıyor. Çok benzer bir konuya daha önce yazdığım mesajı birebir kopyalıyorum.

[QUOTE]Buradaki sorun akvaryumunuzda değil balıkta. Halfmoon ve benzeri yüzgeç özelliklerine sahip show için üretilen betalar uzun vadede dayanıklı değiller. Bu tarz betaların başlıca üretimle sebebi yüzgeç-kuyruk açısı, formu gibi estetik şeylere dayalı ve bunun için yapılan seçici üretimlerden dolayı yüzgeçleri zamanla oldukça hassas bir hal aldı. Bu formlarını korumak için bu tarz betaları su değerlerinin mümkün olduğunca stabil olduğu, dekorsuz ve ufak hacimlerde bakmak gerekiyor. Bu küçük dekorsuz hacimler sık su değişimine olanak sağladığı için su değerlerinde stabillik sağlıyor. Bu şartlarda bile uzun zaman formunu koruyamıyor, yaş aldıkça yüzgeçler bozuluyor. Bitkili ve dekorlu akvaryumlarda bu durum daha hızlı oluyor, çok kısa bir süre sonra yüzgeç uçlarında tırtıklı bir görüntü oluşmaya başlıyor. Bu erime çoğu zaman bir noktada duruyor ve o şekilde kalıyor. Yani aslında balığınızda çok ciddi bir rahatsızlık yok, kronik bir durum sadece. Bu şekildeki görüntüsü sizi rahatsız etmiyorsa sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam eder.[/QUOTE]
3-2-1 Rubra
[QUOTE=whoami]

Büyütmeye uğraştığım bebeler var ama yavru tankım olmadığı için yavaş büyüyorlar. Kayıp da çok oluyor ilk birkaç gün. 1 erkek 2 dişi olduğu için sanıyorum, erkeğin verimi de düştü. Ağzını dolu görüyorum, bir hafta tutsun kusturayım diyorum, kendi hafta dolmadan kusuyor. Dişiler dövüyor muhtemelen. Bazen ayırıp kondüsyonlayıp geri salıyorum. O zaman bakıyor bebeklerine. Şimdilik sağlıklı olsunlar tek derdim, uzun süredir yavru almadım, alsam koyacak yerim yok çünkü. Eylül gibi erkek bulabilirsem ekleyip, yavru büyütmeye odaklanacağım.
[/QUOTE]

Bu ağızda kuluçka yapan beta türlerini üretirken ters harem kurduklarını okumuştum bir yerlerde. Normalde balıklarda harem kurmak denilince bir erkeğe birden fazla dişi gelecek şekilde kurulur, erkek üremeye hazır olan dişilerle çiftleşir, dişiler üzerinde agresiflik, baskı azalır vs. En çok da ağızda kuluçka yapan Afrika cichlidleri türlerinde kuruluyor. Ancak bu betalarda erkekler kuluçka yapıyor ve kuluçka süreleri dişinin tekrar üremeye hazır olmasından daha uzun sürüyor. Dişi tekrar üremeye hazır olduğunda yeniden çiftleşmek için başka bir erkek arıyor. Bu yüzden bu türlerde 1 dişi ve birden fazla erkek bakmak yararlı sanırım. Bu açıdan senin dişinin erkeği dövmesi büyük olasılıkla doğru, erkek sayısını arttırman yerinde bir hareket olur.
3-2-1 Rubra
Ne oldu şimdi bu arkadaşlara, son durum ne? Çevremde besleyen kim varsa en az bir batın yavru aldı. Seninkiler ne alemde?
Kabukçul Maceram
Tertemiz, cillop gibi örnek kabukçul tankı oldu. Ben ilk kurduğum zamanlar bu kadar detaycı, hazılırlıklı, birikimli değildim, çok daha acemiydim . O yüzden benimkine göre daha temiz ve güzel bir başlangıç oldu. Emeğine sağlık, keyifli hobiler.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.