ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Neothauma
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Kullanıcı Başlığı:
[B]14943,1[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2637
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Haziran 2007 17:28
Son Ziyaret:
22 dakika önce
Toplam Mesaj:
2513 [0.60 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
124 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Armağan Yücel Şahin
Doğum Tarihi:
17 Nisan 1994
Yaş:
24
İl:
Manisa
Meslek:
Organize Suç Örgütünde Çaycı
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Armağan Yücel Şahin

SON 10 MESAJI

Tanganyika Karması İçin Tavsiye Bekliyorum
Merhaba,
Bu akvaryumda yapmanız gereken ilk iş kökleri ve bitkileri çıkarıp kaya sayısını saklanma alanları olacak şekilde arttırmak olmalı. Brichardi, Tanganyika’ya başlamak için en uygun, en çok tavsiye edilen türlerden biri. Julidochromisler de zor türler değil. Brichardi sayınızı arttırmaya gerek yok. Hatta zamanla aralarında eş tutan olursa diğer ikisini çıkarmanız bile gerekebilir, çünkü bölgecildirler ve bölgelerini sert bir şekilde korurlar. Julidochromislerden de eş tutan olursa diğer ikisini ayırmanızı tavsiye ederim. Akvaryumdaki balıkların agresiflik ve üreme durumları iyice kendini belli ettikten sonra belki bir tür daha düşünülebilir. Şimdilik bu şekilde tutmanızı ve kayaları arttırmanızı öneririm.[EDIT]Neothauma ,2018-12-12 10:24:31[/EDIT]
Tanganyika Kasanga Sarp Kayalık Bölge Biyotopu
Merhaba,

Güzel bir kurulum olmuş. Böyle akvaryumlarda genelde tek tür tropheus besleniyor, sizin tür seçiminiz bence daha güzel, izlemesi daha keyifli olacaktır.

Aklıma takılan bir şey var. Daha gerçekçi bir biyotop olması için kayaların ve kumun rengi aynı veya birbirine yakın olması biraz daha iyi olurdu sanki. Benim izlediğim göl videolarında, gördüğüm resimlerde kayalık alanlardaki kum kayaların rengine yakın tonlardaydı. Gölde de açık bej renkli kum var ancak o bölgelerde genelde kum kelebeklerinin olduğu, kayaların-taşların neredeyse hiç olmadığı düzlük alanlardı.Bu bahsettiğim durum içerisinde baştan aşağıya doğru bir biyotop olmalı gibi bir derdiniz yoksa görsel olarak güzel bir akvaryum.
Minyatür Biyotoplarım
Kafasını kayaların arasından çıkarmış bir Lamprologini türü olsaydı gölde fotoğraf çektiğine inanırdım.
Betam Kabız Mı?
Betalar gerçekten obur balıklar. Yüzemeyecek hale gelene kadar yedikleri oluyor. O yüzden aşırı yemleme yapmamaya ve sarımsak içerikli, bitkisel ağırlıklı yemler de vererek sindirim sistemini desteklemeye dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Tanganyika Sığ Kayalıkları
Yorumumu özellikle birine yönelik olarak yapmadım. Biyotop olsun veya olmasın dekorasyon anlamında gerçekten başarılı işler çıkaran hobicilerimiz var. Bunu yaparken sadece neyin biyotop olup neyin olmadığının ayrımını yapamayabiliyorlar. Biyotop kurmak için çok araştırma yaparak en ince detaylara kadar düşünülmesi, spesifik çalışması gerek diye düşünüyorum. Yani sadece kum, kaya ve balığa sahip olunarak yapılacak bir şey değil. Bu tanıtım konusu da kayalık alanlarda yaşayan türlerin bir karmasına ev sahipliği yapacak. Bu türler gölün iki farklı uç noktasından gelebilir. Biyotop özellikle tür seçiminde çok daha sınırlayıcı bir kavram ve Mehmet Bey bunu göz önüne alarak açıklamasını ona göre yapmış sanırım.
Tanganyika Sığ Kayalıkları
Akvaryuma kayayı,silis kumu ve sadece tropheusu ya da araştırmadan karma olarak türleri koyan , üstüne “biotope”,”hardscape” gibi kelimelerle tanıtım açanların yanında sizin bu kelimelerin ne olduğunun bilincinde olarak kullanmamanızı taktir ediyorum. O tarz başlıkla tanıtım açanların da akvaryumları çok güzel olabiliyor şüphesiz. Genelde araştırma konusunda eksikleri oluyor ya da kendilerince yorumluyorlar.

Tür konusunda ise çok büyümeyen Lamprologinilerden ve kabukçullardan tercih yapmanızı tavsiye ederim. Daffodiller çok güzel balıklar ama üreme zamanı diğer balıklara ciddi zararlar verebiliyorlar. Yine de karmada olmaz değil ama denemeden göremeyiz.Yükseliğiniz leptosoma türlerine uygun görünüyor, onlar da düşünülebilir.

Sanalpazar.com Mağduru Olan Var Mı?
Daha önce telefonları aradığımda muhattap bulamamıştım.Bugün şansımı deneyip tekrar aradım, açan hanımefendi önce genel prosedürü söyledi sonra ben de geçelim bunları deyip biraz çıkıştım. Bunun üzerine telefon, mail bilgilerimi vs. istedi, az önce param hesabıma geçiş yaptı ve bilgilendirme maili atmışlar. Acaba aramasaydım böyle olur muydu bilmiyorum. Yine de bu kadar uzun sürmemeliydi, bu kadar insan mağdur olmamalıydı. Bir daha asla kullanmayacağım. Sizin de kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum.[EDIT]Neothauma ,2018-11-26 16:34:27[/EDIT]
Copadichromis Trewavasae ‘mloto Likoma’
[QUOTE=Ches]Maşallah Erkek harika. Bir balığın erkeği böyle güzel iken dişisi neden bu kadar renksiz olur[:'(] Güle güle besleyin[:nazar:][/QUOTE]

İşin güzelliği, can alıcı noktası da burada değil mi zaten? Evrim, adaptasyon, üreme stratejisi... incelenecek bir sürü şey bu cinsiyet farklılığı olmadan olmazdı belki de.
Abıler Okul Cıkısı Bunu Buldum Evde Bakılırmı
[QUOTE=Quantum]Buna ev yıkan derler.
Bırak beslemeyi, öldürmen lazım.
Bu konuda hadis bile var ümmeti müslimin !
“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘Herkim kertenkeleyi ilk vuruşta öldürürse ona yüz sevap vardır. Kim de onu ikinci vuruşta öldürürse ona birinciden aşağı olmak üzere sevap vardır. Kim üçüncü vuruşta öldürürse ona da ikinciden aşağı olmak üzere sevap vardır’ buyurdu.”


[URL]http://www.sahihhadisler.com/yazdir.asp?id=2944[/URL][/QUOTE]

Ben vurdum, kuyruğu kaldı kendisi kaçtı. Amorti var mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 353 Online Kullanıcı, 192 Üye

Online Kullanıcılar

WaveRider, sbasoz, adige42, ibrahim35, İsmail Eratik, realforever, ubeceren, onours, reco, banned, gba20, AHMETEND, Carl, MiRZaBeY, yunusemre44, Soner10, Legadema, K_E_N_A_N, menesc, AmazonDream, atlantis917, metsi, kanmet, muhengin26, Brsk, aXarayli, icelebi, erdremix, muzaffer03, Mderhan, krib, catstevens, akvaryumozgur, vetogrenci, mehmetemindinc, Özkan YILMAZ, vheksgursoy, Etimesgut06, acun, loyal28, AlfistAkvarist, ustabuneya, TheHobi, diaslayt, derman42, Tebery, reano, Engin_35, Pekguclu, ismet24, kuduzruh, capo di capi, zahitciftci, tosbag, redfox69, beyazgul, samanpan, ozgurnez, kaizerdar, enversen79, idiopatik, okanyvz, tugberk_g, vendetta99, Erman1963, zebra930, armaganb, enginm2000, emree06, Notilus, yazgunesi, Muhammet Mustafa, ESTAR, daghan51, muratantalya007, scaen, Keremkurt34, erdalyalcin, BKAYA, radyasyon35, mehmetaydin, tayyaar, yusiberk, Bielefeld, omerkilic1905, muratbeyaz, Discusfun, sbilgic82, erakay, chnkc, eraycalvusizmit, Kınayu, neşet69, Kuduoglu, ysnynrdg, AzmiKibar, soliter83, Ercan89, muratchef, yakaryus, DOLPİN, ysfysf, sametsahincomtr, AEfe, sefo, darksider, bedlis, vuslat, TalhaAkif, Naturality00, tolga, bjkfatih, Mehmet Balık, fatihkkl, Buğra4201, Hakan564, ree91, lolindir, ZeviGOD, ismalkoc, Emre4343, Osmann.irm, Mesel, Tuncay Gümüş, Ciddi, SinanBulut, MiSoSiKiaN, ibrahim3444, Eldurmaz, barxbull, Dako, wedatng, MrPePe, AhmetEmre, kasisyah erkan, voltran, bitkigubremarket, Berkayçelik, RoIF, 06navy, mertozbudak, tatalevo, deriinmavi, Nebi84, 05050okan, zmrc, gardanli, EFE50, Fatih45, Serdariekrem, SmallCandyThing, EmreCev, sinanyas, fth0507, tanuska, MEOzbay, Swam123, Muhendis, Neothauma, gokayd51, samatron, Ladres, snryldz, orhanönal, weniz_1, jprime, sonerslvn, DiscusFan, Cleveland7, ahmetcirali, AlperTasci, Unal37, Ciyus, JangoFettus, Splendor, Crash06, Mcan1, wolverin, Chosen, AquariumNoob, aşkkuşu, ilkerr34, Can Karaagac, SeFfAh, BaranTiryaki, EXAGON, Mkaplan92, smhakgl, HerkesinBirPopisi, Klaus, cıbırlover1, bluemirror84, Barisf,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.