ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Neothauma
Kullanıcı Grubu:
Kıdemli Akvarist
Kullanıcı Başlığı:
[B]14943,1[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2960
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
30 Haziran 2007 17:28
Son Ziyaret:
5 dakika önce
Toplam Mesaj:
2653 [0.61 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
131 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Armağan Yücel Şahin
Doğum Tarihi:
17 Nisan 1994
Yaş:
25
İl:
Manisa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Armağan Yücel Şahin

SON 10 MESAJI

Cyathopharynx Foai Sibwesa
[QUOTE=aldemirim]
Aynen 🤣
Armağan seni de aramızda görmek istiyoruz artık.
Göndereyim mi bi koloni,ne dersin ? 😊[/QUOTE]

Askerlik bittikten sonra Lamprologini lobisine katılacağım ben 😈. Teklif için sağolasın.
Cyathopharynx Foai Sibwesa
Foai lobisi iş başında... 😬
Potamon; Kozak'ın Sessiz Sakini.
Sana yerli Heiko Bleher mi diyelim Ad Konings mi diyelim bilemedim. Böyle güzel işlere devam et 👍🏻. Yengecin renkleri de pek güzelmiş.
Kribensis- Kafama Takılanlar
Evet doğru. Hindistan cevizi kabuğu veya yuva testileri işinizi görür.
Blackbee’lerim
Merhaba,

Çok güzel bir akvaryumumuz var. Kullandığınız kayalar modül kaya sanırım. O kayaların arasına bir iki tür Lamprologus çok yakışır bence 🙂.
Bitkili Akvaryum Canlı Önerisi
Sobetta nickli genç arkadaşımızın eksikleri var, verdiği tavsiyelerin altı biraz boş kalıyor, havada tavsiyeler. Beta adı geçen neredeyse her konuda sarf ettiği wild ile wild olur başka da olmaz söylemini kaç türde denemiş hala merak etmekteyim.

Tetralar ve canlıdoğuranlar bitkili karmalarda gayet uyumlu bakılabilir. Beta biraz riskli bir seçim olsa da asla olmaz değil, illa beta da olsun ama risk olmasın istiyorsanız dişi beta koyabilirsiniz. Erkek koymak isterseniz iyi gözlemlemeniz gerekiyor. Bazısı çok agresif olurken bazısı da kendi halinde takılıyor. Betanın kuyruklarının diğer balıklar tarafından tırtıklanmasının önüne geçmek için de plakat gibi kısa kuyruklu varyeteleri seçin.Düşündüğünüz canlı türleri ve canlı sayısı uygun hacminiz için uygun. Ayrıca bir arkadaş güçlü filtrasyonun betayı zorlayacağından bahsetmiş. Çok güçlü akıntının betalar için uygun olmadığı doğru, fakat bitkili akvaryumlarda çok güçlü akıntıya ihtiyaç yoktur. O kadarı bitkiler için de uygun olmaz. YouTube üzerinde çeşitli örnekler mevcut. İnceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.
[VID]https://youtu.be/gEYwup74xjg[/VID]
Kribensis- Kafama Takılanlar
Rasboraların avlanma eğilimleri ne kadar kuvvetli pek bir fikrim ve tecrübem yok. Ancak yavru boydaki balıklar ağızlarına sığabilen diğer tüm balıklar için hedef oluyor genelde. Bu yüzden minimum kayıpla büyütmek istiyorsanız dikkat etmeniz gerek. Kribensisler iyi ebeveynlik yaparlar, çok yaklaştırmazlar. Yavrular büyüdükçe evet akvaryum ufak gelecek. Bu yüzden belli bir boydan sonra satarak veya hediye ederek elden çıkarabilirsiniz. Tek eşli türler genelde üreme alanına girmedikleri sürece diğer balıklara zarar vermezler. Rasboralar da akvaryumun üst kesimlerinde yaşadıkları için çok sorun olmayacaktır. Kribensisler kolay üreyen , dayanıklı ve bulması kolay balıklar oldukları için fiyat konusunda sizi zorlamaz. İlanları takip edin, uygun fiyata denk getirebilirsiniz.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
İşte sizi sorgulayanların, eleştirenlerin sorguladığı nokta da tam olarak bu olsa gerek; nitelik mi nicelik mi veya yazdıklarınız ne derece değerli ? Sizin üzerinizden söylüyorum fakat hepimiz için geçerli şey bu.Bunun mercisi kimse değil, eleştiriden öteye de gitmez. Yapılan eleştirilerin haklılık payı ve kim tarafından yapıldığına göre verilen değer diğer üyelerin taktiri. Bu taktiri oluşturan şey de yine buradaki paylaşımlarımız ve çizgimiz. Benim bu konuda söyleyeceklerim bu kadar.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Peki o halde size bir soru sormak isterim. Benim iki arkadaşım dışında bu başlık altında açıkça ifade etmemiş olsalar da bu konunun size ithafen açılmış olabileceğini düşünen, tahmin edenler var anladığım kadarıyla. Yani başka bazı üyeler de aynı veya farklı sebeplerden dolayı sizden muzdarip görünüyor, hatta bir tanesi açıkça adınızı vermiş ve zaten o noktadan sonra konuşmalar kişisel boyuta doğru yol almış. Arkadaşlarım dışındaki bu sizden muzdarip üyeler hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Böyle sorgular gibi anlamayın lütfen, konunun en büyük muhattabı siz olarak görülüyorsunuz şu an. Aynı şekilde ben ve arkadaşlarım da aynı soruya tabiidir eğer benzer eleştirileri olan üyeler varsa.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 334 Online Kullanıcı, 189 Üye

Online Kullanıcılar

deepahm, Flexa, mustafasen, Tayfunca, tosbag, fma3280, muratcelebioglu, fretzly, Mikail Erdoğan, bayram11, husam, KaraYunusu, Gtuncay, metsi, Acil Stop, yunusemreyildrm, mustafakuzu, ers1905, sorceres, fatih23023, icelebi, MEID, sbilgic82, evilways, sinor, marihuan, SoSriKuA, cengo, Piyanist., Muhendiss, Aquarist101, MertA, StenkaRazin, diper, Fanti35, bluegrave, dınay, boteo, Therbosstat, epiphone, Neothauma, Gökhan1907, Foai, MrPePe, ygtkrsln, koala, ALPDEM, fikret43, Nevzat67, yebnahzugo, sam3d, erdemoguz, enginm2000, IESER, MehmedHan, Garraro, erkanyavuz, GOKHANKAYHAN, YeniBalikciniz, ANEMON, vendetta99, ersel, gokkurt, gyunda, ryzend, beyazgul, DeviLLe, Ches, AhmetONER, serkantezel, FatihCay, _RdnC_, Apoca1ypse, fuzuliydi, Kınayu, japon22, TheHobi, ALPERDORTKOL, SCORPION_79, winstonblue, zeroide, Oasis, vedat79, Apistotales, PoTM, 75do2007, alvin21, bettakoi, olympos06, Esnaf, Ronay, dusumsel, ProScotch, blokurlu, budak_murat, ahmetcirali, muratyarici, adige42, Fragant, Dkaya, boilerman, ternapi, orimohito, Aspet, asanc, ibrahim3335, MiSoSiKiaN, TÜMER, Fatih ÇE, kn0w, morfimorfi, indianaconz, eritreus, whitefish, ANILKAGAN, Wretched, halilsa, gaoxinq06, unlumehmet907, Sütçü, Chewere, Street Parrot, engin045, jaws78, ozan_1903, Ugur79, iyasar, Asamet123, Orhunekm, Trgtm, TLH635, SinanBulut, OrdiBuko, ThanatoZek, vtuci, Nitalis, hounsoi, mperk, avukathasan06, mlh_mrv, recep3410, Akgün Cem, S r K n, Luthien, GKHN, HRN1, mehmet karadağ, Badur, Csumer, burakhoca, ilhannnn01, AmazonDream, suslu_78, FurkanYnk, mustafatasan, kesim1154@gmail., Cagatay Uysal, np06, TSevil, gurkangul87, molku, dark blue, keyman79, Strider, omercldr, ademh, i_gulistan, extuin, erengugu, sonerslvn, Mustbetta, Ulvikerem, Nadirmbuna, devito, yusufseker, yasinkirici, TugayÇınar, Ozican, utoku, MertYılmaz, akcay082, Cmlcngz, alicankatip, mahmut1905, AycaAqua, demir7891, tdenizs, karahan3240, apistoapisto, UnalCevahir,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.