ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Tesseract
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
256
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ekim 2007 18:20
Son Ziyaret:
20 Saat 1 Dakika önce
Toplam Mesaj:
2239 [0.42 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
193 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
C. Furkan Karataş
Doğum Tarihi:
11 Temmuz 1994
Yaş:
27
İl:
Yalova
Meslek:
Bilgisayar Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Labidochromis Caeruleus (sarı Prenses) Sorusu
Çok fazla yapay nesne, suya salınım yapacak boyalı malzemeler ve ufak bir akvaryum. Hava motorunun yeterliliğinin yanında bunları da değerlendirmeye almanızı tavsiye ederim.
Ani Bulaniklilik
Eğer su değişimi yaparken kumu çok oynatmadıysanız su bulanıklığı bakteri ölümüne işaret eder. Kumu oynattıysanız kısa sürede düzelir. Eğer bakteri ölümünden kaynaklıysa bakteriler tekrar kolonize olduğunda berraklaşacaktır suyunuz.
Ani Bulaniklilik
Kurulumu ne zaman yaptınız? Filtre kullanıyor musunuz ? Ne kadarlık bir su değişimi yaptınız?
Odanın Aydınlık Olması İle Yosun (
Güneş ışığı almasa bile akvaryumda yosun oluşması kaçınılmaz bir sonuç.
Şeker Nemo Üretiyoruz (candy Nemo Halfmoon)
Yavrular arasında nasıl bu kadar absürt boy farkı olabiliyor. Bir tanesi yeni doğmuş gibiyken birisi 5 batın önden doğmuş gibi [:?]
Bu Hastalık Mıdır?
Tüpçükten farklı bir şey olarak göremedim. Tüpçük çıkaran balık 1-2 gün içerisinde yumurta almasını gerçekleştirir.
Japon Balığı Omurga Yamukluğu
Linkini verdiğim konuyu okursanız bu konu hakkında daha önce konuşulmuş.
[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/suyu_kaynatarak_dinlendirme_k352226_sn1.asp[/URL]
Bundan sonrası için bol bol araştırarak ön bilgi sahibi olarak hareket ederseniz bu tarz kayıpların önüne çok rahatlıkla geçebilirsiniz. Balığınız için bu saatten sonra yapılabilecek bir şey var mı bilmiyorum üzgünüm.

Japon Balığı Omurga Yamukluğu
[QUOTE=gonulyildiz]

Bilgilendirme için teşekkürler lakin balığım ölecek sanırım. Çünkü ilk hasta olduğunda gittiğim petshoçu parazit ilacı diye saçma sapan mavi renkli karbonata benzer tuz gibi bir şey vermiş. Bugün gittiğim balıkçım metilen mavisi verdi. Ama dünden beri balığım hiç kıpırdayamıyor artık. Epey de yamuldu. Balığı ilk aldığım yerdeki adamın da suçu. Bana çeşme suyunu 24 saat ağzı açık bir şekilde dinlendirmenin yeterli olduğunu söylemişti. Lakin bugün gittiğim yer suyu kaynatmadan dinlendirmenin balık için zararlı olduğunu söyledi. Yem de vermiyorum kaç gündür. Haşlanmış bezelye sadece ama yok yani. Dışkı da bırakmıyor gördüğüm kadarıyla. Suyu hep temiz. Sanırım can çekişiyor artık. Gerçekten çok üzgünüm. Yine de iyileşmesi için bir umut diyorum ve hala bakmaya devam, umarım bir mucize olur. [/QUOTE]

Suyu kaynatmanıza gerek yok. Dinlendirmeniz yeterli gelecektir. Suyunuzu havalandırıyor musunuz ? Biraz yem atıp balığınızın tepkisine bakın ek olarak. Yeme karşı bir iştahı olacak mı.
Japon Balığı Omurga Yamukluğu
Yan yatmaktan dolayı bozulma olmaz. Yüzebiliyorsa şu anlık odak noktanız kuyruk yamulması değil şartlarını iyileştirmek olmalı. İyi bir filtrasyon ve geniş hacim sağlamadığınız sürece balığınızı kaybetmeniz çok olası.
Karideslerim Su Piresi Yiyor
200 Litre bol bitkili akvaryumumda sarı karideslerim mevcut yaklaşık 30 adet kadar. Yeşil su sorunuyla uğraştığımdan dolayı doğal çözüm olsun diye su piresi eklemesi yaptım. Forumda bir çok konuya bir çok videoya baktığımda birlikte yaşayan türler olduğunu görmüştüm ancak sabah ışığı açtığımda su pirelerinin yerde çöktüğü ve tüm karideslerin onların üzerinde olduğunu gördüm. Akşam eve geldiğimde 3-5 tane canlı pire dışında akvaryumda pire kalmamıştı. Karides harici başka canlı yok akvaryumumda. Yanlış bir şekilde karidesleri mi suçluyorum yoksa bu olabilecek bir davranış mı ?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.