ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mraccent
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
18
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Kasım 2005 21:31
Son Ziyaret:
20 Ekim 2021 13:43
Toplam Mesaj:
284 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
79 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Deniz Çalikoglu
Doğum Tarihi:
02 Temmuz 1981
Yaş:
40
İl:
Istanbul
Meslek:
İnsaat Yuk.Muhendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Deniz Calikoglu
Bir Mühendisin Dünyası.

SON 10 MESAJI

Kaç W Isıtıcı Kullanmalıyım?
Kışın akvaryum bulunduğu oda 24 saat boyunca 22-23 derecelerden aşağı inmiyorsa 300w yeterli.100w taksanız bile çalışma süresi daha artar.
fark budur.
Ancak gece yarısı 18 dereceye kadar oda ısısı düşerse 300w öneririm.
bilginize.
Cam Birleşim Yerleri Sorunu
[QUOTE=Cem Öcal]Silikonlarda hava boşluğu oluşmuş.Kısacası silikonlar camı tutmuyor artık camdaki çatlakta sıkıntı çıkaracaktır.

Akvaryumu kullanmak riskli olacaktır.[/QUOTE]

camda çatlak dışarı doğru ilerleyi C şeklini yapmış ve daha ilerlemez. bende silikonlarda hava boşluğu gördüm. değiştirirseniz iyi olur.
Eheim Dış Filtre 16/22 Mm Boru Hk
[QUOTE=Ozgursbs]Bende dophin c1000 için hortum arıyorum. Nalbura bakacaktım. 16/22 mm için hangi ölçü denk gelir? Nalbur hortumlara parmak ölçüsü ile hitap ediyor :)) 1/2 parmak gibi[/QUOTE]

güzel soru, numune kesip götürürsen daha iyi olur ama silikonlu yumuşak olması önemli anladığım.
Eheim 2217 Musluk Su Kaçağı
[QUOTE=Kınayu]Selamlar ,
Muslukların iki yanında bulunan kırmızı oklarla gösterdiğim Tırnaklarını dışa doğru açarsanız bir Sağda bir solda vardır iki adet içerisine oturmuş olan silindirik parça çıkar kurtulur yukarıya doğru çekince ve ucunda kuş parmağa olacak şekilde takılmış resimdeki fotoğraftaki tarz yüzük şeklindeki oring vardır çıkarıp yenisi deforme olmamış elastikiyet özelliğini kaybetmemiş ile değiştirirseniz sorun hal olacaktır . Tabi bu bahsi geçen tırnaklarda bir kırılma deformasyon söz konusu değilse .
Yeni alındığında filtre kutusu içerisinde iki adet yedek bahsi geçen yüzük şeklindeki oringler den kutusunda bulunur hala duruyorsa kutusu aldığınız kişi verdi ise bakabilirsiniz .
Yoksa sipariş edersiniz o ürünün bakarsanız Eheim 22-17 kullanım kılavuzunda bu oringlerin ürün kodu vardır o kod ile veya musluk oringleri contası diye aratırsanız bulup sipariş edebilirsiniz .

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/280620211627221.jpg[/IMG]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/280620211628211.jpg[/IMG][/QUOTE]

Vana etrafındaki tırnakları torna vida yardımıyla kaldırmak gerekiyor anladığım.
Ürünü ikinci el aldığım için kitapçık yok ama sanayiden bir o ring uydurabilirim.
Teşekkürler.

Kum Nedeniyle Suyum Bulandı.
[QUOTE=Pulzay]Merhabalar. İçinde ciklet besledigim Cam gibi akvaryumum vardı. Balıklarım kumu çok eşeledigi için akvaryuma kum almaya karar verdim. Beyaz, nispeten ince taneli kumun üzerine yine aynı kumdan almak için petshopa gittim. Yine benim ki gibi beyaz bir kum çeşidi gördüm. Fiyat sordum. Daha önce aldığım fiyatın 2 katını söyledi. Pahalandi mi diye sordum. Daha önce bu şekilde olmadığını söyledim. Oda bu farklı bı kum dedi. Beni kandırıyor diye düşündüm. İnanmadım. Meğer gerçekten öyleymiş. Daha küçük tanecikli bir kummus. İçinde balıklarım varken kumu yıkayıp akvaryuma koydum ama. Su bildiğin rakıya döndü. Su değişimi vs yaptım. Zaman geçtikçe açıldi. Ama eski berrakligina ulaşamıyorum. Moralim çok bozuk. Balıklar eseledikce daha da bulanıyor. Ne yapmalıyım. Zamanlar açılır mı?.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231721/160620211319211.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231721/160620211319491.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231721/160620211320101.jpg[/IMG]

Bildiğin musilaj sorunu yaşıyorum. [:'(][/QUOTE]

İç motorun içine elyaf koyun ve sonra dip çekimini kumu hafif kazarak bulanıklığını çektirin.
bir kaç seferden sonra rahatlayacaktır. benim başıma geldi 100 kg kumu banyoda yıkamama rağmen bulanıklık oldu.
Balıkları koymadan dış filtremi komple elyaf ile doldurup ,belli aralıklarla kumu karıştırdım. 5 gün sonra dip çekimi yapıp , balıkları ekledim.

Akvaryum Filtre Tavsiyesi
Şelale filtre daha uygun olacaktır.
Hem akvaryum iç hacmini çok yemez .
Pipo filtrede olabilir ancak hava motorunu akşam rahatsız olup kapatacaksanız , bu filtreyi önermem.
Hacim x4 katı debili motor önerirler. bu balık yoğunluğu ve cinsine göre değişir.

Mesela bende 35 lt lik akvaryumda 350 lt/h iç motor vardı. 5 günde tıkanıyordu
Balık yükünden kaynaklı.
Eheim 2217 Musluk Su Kaçağı
Arkadaşlar,
2.el aldığım eheim musluğu su emiş borusunun vanasını açınca ,vana civarından damlatmaya başladı.
Evde olmayacağım için vanayı iptal etmek zorunda kaldım.
vana contasını değiştirme yöntemini bilen var mıdır?
Elma Salyangoz
[QUOTE=Selçux]Merhaba 3 4 çeşit co2 gerektirmeyen bitkili 65 cm akvaryumumda 2 adet elma salyangozum var başka canlı yok 16 günlük tatilimde yem veremeyeceğim salyangozlar ölürmü aydınlatma otomatik günlük 9 saat açık ve iç filtre var 6w sürekli açık[/QUOTE]

tatile çıkmadan önce salatalık kesip atın ve evden çıkmadan önce salatığı sudan çıkarın.
Eheim Dış Filtre 16/22 Mm Boru Hk
[QUOTE=Kınayu]

Bu tip hortumların tek dezavantajı yapısı oluşumu bakımından koyu renk olduğundan içerisine dış ortamdan ışık almaması kaynaklı bazıları daha az kirleniyor tamam ama az şeffaf olanlarda bu durum içler acısı olabiliyor yani istisnalar kaideyi bozmaz orijinal filtre hortumuna göre daha az kirleniyor desek te filtre üzerinde güzel bir görüntü vermiyor. Mesela Uluslar arası Tenis müsabakalarında biz bu Tenis topunu yeni yaptık ürettik gayet başarılı güzel hem oyuncum buna alışık desek te renginin pembe oluşu sebebi ile kullanılamaz böyle bir kural var gibi bir durum . Bir parmak sulama hortumları filtre vanalarına takıldığında çok az daha geniş kalır .
Orijinal filtre hortumları An ti bakteriyel yapıya sahiptirler dir diye düşünüyorum zira birinin metresi 2 TL iken diğeri 15 TL misal en basit başka bir örnek filtre pis su alış ağzı süzgeci kafası düştü diyelim filtre balık çekmeye başladı orijinal içerisi görünen orijinal filtre hortumunda hemen müdahale ederiz içerisi görünmeyen normal hortumda Dünyadan bir haber olup akvaryum içerisinde balık kalmayana kadar anlamaya biliriz en basiti .
Başka en önemli bir diğer özellik baston bağlantılarına veya veriş ağzına takılan orijinal hortumla normal hortumun bu malzemeye tutunma tutma durumu arasında dağlar kadar fark oluyor aklıma şöyle hemen düşününce aklıma gelenler bunlar .[/QUOTE]

hırdavatçılarda silikonlu daha yumuşak malzeme bulamadığım için x marka dış filtrenin hortumunu 20 tl den alacağım . 2 mt için başka sıkıntıya girmeye gerek yok. Motor girişinde su kaçırması olası diye düşünüyorum.
herkese teşekkürler.
Eheim Dış Filtre 16/22 Mm Boru Hk
Arkadaşlar,
daha önce dış filtre tecrübem yok. 2.el aldığım dış filtrenin emiş borusunun boyu yetmediği için
nalburdan alacağım 16/22 mm hortum arasında kalite farkı olabilir . Sızdırma , vanaya oturmama vs olur mu? Ancak en hızlı şekilde çözmek zorundayım.
istanbul anadolu yakasında oturmaktayım.
Öneriniz nedir.?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.