ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
erd_em
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Mayıs 2010 21:02
Son Ziyaret:
20 Haziran 2017 22:20
Toplam Mesaj:
24 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
7

BİLGİLER

Ad Soyad:
erdem karabulut
Doğum Tarihi:
03 Mart 1980
Yaş:
37
İl:
Bursa
Meslek:
otomotiv
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erdem Karabulut 2e 10 d frontoza blue zaire moba Brichardi 1e 2d + yavrular. Hikari bio gold,Omega one Super cichlid,Gemma best formula,Tetra cichlid sticks,Nls thera a,Dainichi fx color,tetra bits,kurutulmuş karides ve taze karides,Hikari plankt

SON 10 MESAJI

Flower Horn Thai Silk
Bu güzelim hayvanları çok seviyorum ama gördüğüm tüm resimlerde nedense yanlarında hep bir el var sanırsın bu ellerle eş tutuyor :) :) şaka bir yana maşallah balığınız çok güzel.
Bunları Bursa'da Nereden Bulabilirim

Arkadaşlar karides ile ev yapımı yemlerimde kullanıcam yanlız internette güncel olarak satış ilanı bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim aradığım malzemeler aşağıdadır.
Naturose Doğal Astaxanthin
Argent Cyclop eeze toz
Frontozalarda Finlerin Uzaması yada uzamaması
Size aldığınız yermi dedi bunlarda moba ve kapamba kanı var diye eğer öyle ise kırma olduğunu kendisi ifade etmiş oluyor bu durumda brundileriniz orjinal brundi değil ve değerini kaybeder Belkide size satmak için bu terimi kullanmış olabilir malesef böyle amatörce satış tekniklerini uyguluyorlar anlamayan hobicilere.Umarım kırma değildir.Fin konusuna gelince üstadlar genelde belirtmişler benim ekleyebileceğim somon balığının finlere ve renklerde çok etkili olduğudur.Birsürü kaliteli yem firmalarının yem içeriğinde somon ve karides kullandığı yazmaktadır.
Yunus Erkekmi? Baskın Dişimi?
Arkadaşlar aslında %80 erkek olduğunu düşünüyorum fakat üst yüzgeç formu beni şüpheye düşürdü açıkçası bu arada anüs vente bakmadım.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/93379/031020161306381.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/93379/031020161308121.jpg[/IMG]
Yurt Dışındaki Frontoza Yemleri
Ülkemiz şartlarına uyarlayacak olursak bir standartı yakalamak lazım o potansiyele sahibiz çünkü.Özellikle bakımı konusunda yıllardır frontoza ile ilgilendiğim için bir çok makale okudum örneğin su ısıları konusunda bir üstad 20 ile 21 derecelerde balıkların bakılmasını tavsiye ederken başka bir üstad 26 ile 27 dereceyi öneriyor (ben 20 ile 21 dereceye katılıyorum) Yemleme konusunda hergün karides ve canlı yem türleri önerende var haftada birgün karides önerende var bunlara ilave olarak haftada birgün balığı oruç tutturanda var[:)))]
Yurt Dışındaki Frontoza Yemleri
Tecrübenize saygı duyarak vardır bir bildiğiniz diyorum.Çok güzel frontozalar gördüm elbette üstadlardan bahsettim ufak çaplı atladınız herhalde yazımı ben bakımları ve genel kanı üzerine konuşmak istedim sadece yani Erhan bey bir çok ilanda frontozaların hepsinin moba olduğunu sananlar var brundileri ilana koymuş moba başlığıyla satış yapılan ilanlar gördüm bu algı bu türün itibarını zedelemezmi?
Yurt Dışındaki Frontoza Yemleri
Ana hatlarıyla size katılıyorum ben sadece bu türün ülkemizde çok daha profesyonel bakılması açısından eksiklerimiz nelerdir ve neler yapmalıyız gibisinden üstadların (hobici üstadlar) fikrine danışmak istedim çünkü ülkemizdede gerçekten gönül bağlılığıyla frontozaya bakanlar olduğunu biliyorum onlarla sohbet etmek bile çok keyifli oluyor gerçekten.
Yurt Dışındaki Frontoza Yemleri
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar benim burada açmış olduğum konuyu başka bir formda görmediğim için yazma gereği duydum.
Bir frontoza sever olarak internette bir çok videolarını seyrediyorum fakat aynı türler arasında Türkiye'de ve yabancı ülkelerdeki frontozaları karşılaştırdığımda aralarında hem görsel olarak hemde vücut formu olarak çok farklılıklar görüyorum.Aklıma bir kaç soru takılmıyor değil.
1-Bizler gerçekten saf ırkmı bakıyoruz?
2-Hobiden çok ticari kısmıylamı ilgileniyoruz?(çarprazlama gibi)
3-Yem standartlarımızmı kötü?
4-Yeterli sandığımız akvaryum hacimlerimizmi yetersiz?
5-Yem firmalarının Türkiye pazarına sokmadığı yemlermi var?
6-ph'larımız yetersiz?
7-Su değerlerinimi koruyamıyoruz?

Vb gibi bir sürü madde geliyor aklıma inanın özene bezene baktığımız balıklarımızın muadillerini yabancı videolarda görünce bizdeki f0 cıların kasıntılarına gülüyorum.
Yada onlarda kandırılıyor.
En takıldığım nokta ise daha önce hiç görmediğim hatta tarif bile edemeyeceğim yemlerle bakıyor olmaları ve bu yemleri yiyen balıkların müthiş görünümleri.
Burada sormak istediğim soru şu gerçekten ezbere bildiğimiz ve aynı şeyleri okumaktan bıktığımız yem çeşitlerinin dışında farklı özel bir yem bilen varmı? Varsa bunu bizimlede paylaşabilirmi? Teşekkürler...[VID]https://youtu.be/wXk4-6wtGuQ[/VID][VID]https://youtu.be/oFlMHKkEGFM[/VID][EDIT]erd_em,2016-09-26 02:51:35[/EDIT]
daffodil
Maşallah çok güzeller umarım tekrar yavru alırsınız.
Ustalar bir bakin eksik ne var
[IMG]null[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/93379/170920161634471.jpg[/IMG]
Benim yavrular babalarına bile kafa tutuyor :)

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,466,212 Mesaj
  • 363,254 Konu
  • 91 Forum
  • 123,571 Forum Üyesi
  • 1,342 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,004 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.