ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
malawili
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Ağustos 2012 02:54
Toplam Mesaj:
60 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet Eren Çevik
Doğum Tarihi:
30 Mayıs 1998
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Eren ÇEVİK

SON 10 MESAJI

Balığın neyi var?
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler:Su yüzeyinde duruyor ve halsiz bir hali var.Yem yiyor ama diğer balıklar ona yaklaşıp vurup kaçıyorlar
Akvaryum Kapasitesi (litre):250 L

Akvaryumdaki Diğer Canlılar:Iceman,Paslı ciklet ve diğer sp'ler.

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):

Filitrasyon:Aktif karbonla filtreleme.

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:25,30 günde bir sera omnipur kullanıyorum.

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :

malawili2012-02-19 20:56:30
Akvaryum kurulumu.
Sarı prenses , ıceman ve yunus düşündüm ben.Belki yunus olmaya bilir.Bir de bir arkadaşım paslı çikletleri vardı 3 tane bana verebilir.Yaşar mı bu türlerle araştırdım ama pek çözemedim.
Akvaryum kurulumu.
Ben yeni bir akvaryum kuracağım ama nasıl yapacağım bilmiyorum.Akvaryum yaklaşık 250 litre, forumda arkadaşlar falan kurarlarken bakteri kültürü vb. gibi şeylerden bahsediyorlardı.Akvaryumun dekorunu nasıl yapmalıyım malawi cikleti besleyeceğim ve balıkların akvaryumu kurduktan sonra koyayım yardım edin üstadlar.
Ne yapmalıyım ,Korkuyorum.
Şimdide baktım çenede sarkma dün vardı bugün normal ve yem yiyor anlamadım ben bu işi  .
30 lt akvaryuma alırken yumurtaları atmaz değil mi?Malum yakalamak biraz uğraştırıyor.Bir de kusturunca balık canlı olarak çıkıyor mu yumurta mı ve o yavruları ben 30 litrede besleyebilirmiyim.Yoksa kuluçka makinesi falan gerekir mi?
Benim 75 litrede 3 paslı ciklet ve sarı prenses var .Paslıların daha cinsiyetini bile bilmiyordum.Galiba bir paslının ağzı dolu.İlk defa yavru alacağım , akvaryumda saklanma yeri yok fazla ne yapmalıyım.Evde boş olan 30 litrelik bir akvaryum var ona mı alayım.Ne zaman kusturayım birde bugün farkettim ağzını yardım lütfen.
Sizce...
İyi akşamlar.Bizim evde 75 litrelik bir akvaryum var.İçerisinde 4 iceman yakşalık 4-5 cm , 3 paslı çiklet var 6-7 cm,2 sarı prenses 4-5 cm , 1sarı prenses 6-7 cm.Mayıs ayında falan akvaryumu büyütmeyi düşünüyorum bana balıklar için yeterli gelmiyor ve paslıları elden çıkarmayı planlıyorum.Akvaryumu şimdi alamam çünkü evde yer yok yazın bir kaç eşya yazlığa gidecek ve bende 350-400 litrelik bir akvaryum almayı düşünüyorum.Sizce mayısa kadar kadar bir sorun çıkar mı?
MALAWİ CENNETİ..Sayfa 2'de Yeni Dekor ve Resimlerle...
Öncelikle iyi günler , sizi bir şey danışacaktım benim akvaryumda da malawiler var ama henüz iyi bir kya dekorasyonu yapamadım kayalar üstüsteyken yıkılır , balıklar kayaların arasına sıkışır falan diye korkuyorum, siz tecrübeli arkadaşlarsınız başınıza böyle bir şey geldi mi teşekkütler...
Çiftleşmiyorlar
Benim elimde yaklaşık 5-6 aydan beridir 2 mavi prensesim var  anüs -vent kontrolü yaptım biri erkek diğeri dişi ama bu arkadaşlardan yavru alamıyorum .
Dekore (Çömlek Kullanımı)

Peki Sarı Prenses+Portakal sorun olur mu?Her iki balıkta kayalıklara saklanıp durmaz dimi.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.