ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
tr.cixx
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
03 Kasım 2014 22:04
Toplam Mesaj:
22 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Furkan Maraloğlu
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Konya
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Furkan M.

SON 10 MESAJI

splerimin cinsiyetleri anüs vent foto var.
Belirlemek zor gibi gözüküyor fakat kırmızımsı açıklık küçük olanlar erkek diye biliyorum ona bakaraktan 2-5 erkek olabilir. Forumda cinsiyet ayırmada deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Cichlid 'imin türü ve cinsiyeti nedir?
Ufuk beye katılıyorum buradaki ana konu balığımın cinsi doğal ortam yaratamamam değil elimden geldiği kadar yaratmaya çalışıyorum zamanla. Galiba balığımın cinsi tapir malawi lerle uyum sağlar mı? ismini ilk defa duyuyorumda davranış biçimi nasıldır hangi gruba girer? tanganyika - malawi gibi.
Yardımlarınız için ayrıca teşekkürler...
tr.cixx2011-06-23 11:14:49

Doğal ortamlarından uzak olduklarının bende farkındayım yapay bitki olarak sadece bu var bunun da yaprakları yapay renkli taşlar önceki türden kalmıştı.Ayrıca hangimiz tamamen doğal ortam yaratabiliyoruzki ? Görüşünüz için teşekkürler.

tr.cixx2011-06-22 18:22:31
Yaklaşık 6 aydır beslediğim 6 malawi cichlidimden bir bunun türünü öğrenemedim yardımcı olursanız sevinirim birde, cinsiyet belirlenebilecek yaştamı?

Fotoğrafları uyurken çektim çünkü çok ürkek.
Davranış biçimi hakkındada bilgi verirseniz sevinirim.Olurda sitede bulamazsam diye.
 Şimdiden Teşekkürler..
Video Düzeltildi Sadık Ve muhteşem Duboisilerim Foto ve Videolar
Fotoğraflarını tek tek çekebilirsen cinsiyet belirlemede yardımcı olabilirler...
Videoda sorun var galiba bir kere daha baksan iyi olur açamadım merak ettim şimdi... tr.cixx2011-06-17 12:00:59
Zaten şu dünyada insandan daha acımasız merhametsiz bir hayvanmı var... Keşke her insan hayvanların dilinden anlayabilse... Balıklarınla uzun ve sağlıklı yıllar geçirmen dileğiyle Allah yardımcın olsun... Konuyuda gereksiz yere uzattıysam affola...

Saygılar...
tr.cixx2011-06-12 16:27:23

Balıklarımın güvenini kazanmam konusunda beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim. Söylediklerini her zaman göz önünde bulunduracağım. Aslında önemli olan balıkların huzuru için onların güvenini kazanmak onlarla arkadaş olmaktır.

tr.cixx2011-06-10 17:53:06
Balıklarınız ve tankınız gerçekten çok güzel spotlarda güzel olmuş...
Birde, balıklarınızın güvenini nasıl kazandınız?
Benimde cichlidlerim var ama çok korkuyorlar bende güvenlerini nasıl kazanabilirim?
tr.cixx2011-06-10 17:36:27
100*65*45 balık oranı yardım
[QUOTE=RARELY35]

balık sayısını biraz abartmışmıyım hangilerinin tankımdan elemeliyim?

-Açıkcası sayıyı abartmışsınız diyebilirim, ben tek bir tür beslemenizi öneririm böylece geçim sıkıntısı tamamen ortadan kalkacaktır.Tür kararı size kalmış, sarı prensesi uysal ve bakımı bazı cichlidlere göre biraz daha kolay olduğu için önerebilirim. (2e 10d sp yapabilirsiniz) Tankınızın hacmi yunus gibi cichlidleri beslemeyede uygundur...Sarı prenses bir öneri.

kum seçimim doğrumu ?

-Kum seçiminiz doğrudur tabiki salınım yapmadığı sürece

en önemliside balıklar bi kaç gündür kuma sürtünmeye başladı nedeni sayılarının fazla olmasından kaynaklanan nitrat yükselmesi olabilirmi?

-Evet nitrat yükselmesi olabilir. Düzenli dip çekimi yaparak nitratı uzaklaştırabilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...
Sağlıklı Balıklar...
[/QUOTE] tr.cixx2011-05-09 15:09:18

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.